Samsung Galaxy S Plus (Samsung i9001)

  • Martin Hombauer 22.09.2011 - 00:11

    Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, ako je to teda s tou aktualizáciou na Ice cream sandwich. Ak sa dá, tak mi prosím, napíšte nejaký manuál k tomu, ak nie, nedala by sa nejak použiť aktualizácia pre S II. (ak tu facepalnujete z tohto príspevku, tak je mi to ľúto, som začiatočník)? Ďakujem

  • anonymous15.12.2011 - 10:33 Trvalý odkaz

    Ladislav: Ja som si tiež "vopchal" 16 GB a všetko ide v pohodičke. Ak to porovnám s 8 GB čo som mal pretým tak som nič nepostrehol.

    anonymous15.12.2011 - 12:36 Trvalý odkaz

    Laco: Ja som ho bral tiez z eshopu, mam otazku, aj Vam nabija tak dlho? vcera som ho vystavil a nabyjal, a kym sa nabil na 100% trvalo to aj 4-5h...a cez noc mi klesla baterka o 20% a som cez spravcu v mobile vse vypol...inac v pohode to je, wifi uz ide, nakonec bola chyba v sieti a ne v mobile..

    anonymous15.12.2011 - 15:27 Trvalý odkaz

    guľo : jj jasne čital tak diki :)

    anonymous15.12.2011 - 16:44 Trvalý odkaz

    nick: Bude sa dat Ubdate Firmveru 2.3.3 na inu verziu.

    anonymous16.12.2011 - 20:36 Trvalý odkaz

    Laco: Aj vam baterka vydri tak malo? Rano som ho vytiahol z nabijacky, kym som posiel na vlak uz nebolo 100% ale 99%, kym som dosiel do roboty uz bolo skoro 95% a to som nic ani na nom nerobil... cez noc klesne ak neje v nabijacke cca 20%... teraz mam 21% od rana, vyuzival som ho dnes minimum a aj tak tak brutalne klesol... to ak by som sa s nim intenzivne hral tak vydrzi kolko? 4h? Vam ako dlho vydrzi baterka? Ps. ako iinac bomba mobil, len toto mi vadi na nom dost ledka ale ta to sa da prekonat :)

    anonymous16.12.2011 - 21:35 Trvalý odkaz

    Marosche: Po precitani mnozstva for a rad mi momentalne klesne bateria cez noc o nejake 3 percenta a drzi 2 dni bez problemov. Neviem cim to je ale nejako sa to ustalilo :) Na jednom fore som sa docital, ze bateria sa spamata az po nejakych 15 cykloch nabitia. Ja este pouzivam Juice Defender z Marketu na setrenie baterie + Memory Booster, ktory obsahuje Task Killer "rusi aplikacie na pozadi" a co mi este radili: Nastavenia/Aplikacie/Spravovat aplikacie/Vsetko najdi si Aktualizacia softveru a daj vymazat udaje to iste sprav aj s polozkou Mapy. Pred spanim si vypni wifi, mobilny internet, Nastavenia/Konta a synchronizacia vypni datove pripojenia na pozadi. To vsetko je koli verzii 2.3.3 v ktorej je bug co zerie bateriu viac ako by mal. Aj ked je na svete verzia 2.3.6 pre tento telefon, skoda len ze pre slovensky trh este nie je uvolnena... a uz 2.3.4 by mala riesit problem s baterkou. Ak sa nemylim skus sa este pozriet do : Nastavenia/Aplikacie/Pouzivanie baterie ci nemas Android OS na prvom mieste. Mne sa v poslednej dobe drzi po 10 percentami, ale uz som raz mal aj 78.

    anonymous17.12.2011 - 01:19 Trvalý odkaz

    Stella: Mám dostať tento telefon na Vianoce a bojím sa bude zlý :PP ale ako tak čítam jediný problém je asi z baterkou a bleskom :PP naozaj je to s tou baterkou také zlé ? :P

    anonymous17.12.2011 - 15:55 Trvalý odkaz

    Laco: Dik za radu, vyskusam ci to pomoze...vedel by si este poradit nejake uzitocne aplikacie z marketu? Zatial som skusil skype, dropbox, facebook, teamviewer, easy task killer, Aura Sigic, data counter..nejake hry a adobe flasch 11, skus poradit este niejake uzitocne veci.. napriklad na office lebo ten co tam je sa da vzdialit len na 25% a cast dokumentu stale neje vidiet.. Inac som z mobilu nadseny, oproti S8500gt to je strasny rozdiel hlavne v pouzitelnosti..

    anonymous18.12.2011 - 11:31 Trvalý odkaz

    Marosche: Ja este dost casto pouzivam ES File Explorer, kedze sa s nim da jednoducho pripojit aj na FTP Server. Na stolovom pocitaci mam spusteny server a tym padom mam pristup k datam z celeho HDD. Kopirovanie dat obojsmerne ide bez problemov. Zda sa mi to jednoduchsie ako pouzit Bluetooth alebo sa babrat s kablom ... Dalej na prehravanie videa pouzivam MX Video player zatial som s nim prehral vsetko com som skusal.

    anonymous18.12.2011 - 16:32 Trvalý odkaz

    Laco: Nahodou nejaku dobru osvedcenu stranku s volne stiahnutelnymi platenymi hrami a aplikaciami nemas? Taku co sa pravidelne obnovuje a su tam ozaj dobre veci? Skusal som inac NOVA2 a Asphalt6 ale stal emi to vyplo hru pri nacitavani bud kola alebo po uvodnej ukazke.. skusal to uz dakto?

    anonymous18.12.2011 - 16:48 Trvalý odkaz

    JohnyB: LACO: Aj ja mam problemy s bateriou, strasne rychlo klesa a to nehovorim ked sa chcem "zahrat", alebo si pozriet nieco na nete. No niekde som cital ze pomoze ked sa telefon 3-5krat necha vybit az po hlasku o pripojeni na napajanie, a potom sa necha kompletne nabit. Ja uz som to urobil 2x a na oko sa mi vydrz zlepsuje. Cez noc uz mi nestiahne 20% ale iba nejake 2%, co ujde. No to je asi jedina vec co ma trapi, teda az na ten blesk, ale ten ozeliem :) Jedna vec co ma ale v dnesnej dobe hooodne trapi, je 3,5hod nabijania, to predsa nieje mozne. iPhone 4 sa nabije na plno za hodku a vydrzi mi dlhsie. Inak som s telefonom spokojny, uz aby tu bola nova verzia firmweru :)) Android je super a z tymto telefon je to pecka. Nie je to Galaxy S II, ale ked chce niekto "lacnejsi" telefon - odporucam.

    anonymous18.12.2011 - 19:39 Trvalý odkaz

    Marosche: Vyskusaj este SamsungApps mas ju medzi aplikaciami. Treba sa ale zaregistrovat. Je to podobne ako Market. Snad tam nieco najdes.

    anonymous18.12.2011 - 21:24 Trvalý odkaz

    Laco: SamsungApps poznam este z predchadajuceho mobilu Samsung Wave, ale stamad som skusal len bada aplikacie,,, a co som zatial pozeral ta aj tam su ale lepsie hry platene...Dnes som skusal cez google hladat nejaky hry a nasiel som par kuskov celkom zaujimavych... najvacsim prekvapenim asi bolo ChadowGun ktori ide celkom slusne na to ze to je hra na dvojadro...inac napriklad odporucam World of the Goo, Airpenguin, Cut The Rope...a baterka aspon citovo si myslim ze je kus lepsia.. snazim sa ju teraz dobit za den a potom nechat cez noc nabit...Inac ten taskiler co si radil som skusal ale kedze moja anglina je mizerna som sa z nej nevedel velmi vysomarit a ta co mam etraz mi prila sikovnejsia (Easy Task killer) ale nasiel som na nete este Auto Task Killer Memori optimizer... skusali st eto dakto? Inac to aj vy mate tolko malo Ram? 212/358 +-, ale stalo sa mi vcera asi ze ked som skusal rozbehat NOVU2, tak mi ukazovalo cca 140/358 +-(Novu som nerozbehal, ale strasne dlho nacitavala kolo a potom vypla a potom ked som pozeral tak taky bol stav RAM)...

    anonymous21.12.2011 - 22:15 Trvalý odkaz

    adulinkaa: dobry den chcem sa spytat ak mi bude niekto vediet poradit, ked chcem napisat sms dlhsiu ako 160znakov zakazdym mi ju neodosle, posle len jednu sms, akonahle je o znak viac neodosle sms vobec,ma s tym niekto pri Galaxy S+ skusenost?da sa to vypnut dakde?

    anonymous23.12.2011 - 23:22 Trvalý odkaz

    MrZigo: ja mám problem s viditelnosťou bluetoothu je viditelny len 120 sekund a potom to samu vipne neviete čo stým?

    anonymous24.12.2011 - 15:49 Trvalý odkaz

    MARTIN: Sem z česka a hromadně ho dovážejí z polska sám sem si ho musel přenastavit a chvíli to trvalo nejsem moc polštinář :D ... ae k věci ... chtěl bych se zeptat jestly neznáte stránku na stáhnutí her do tohohle typu dcl mě zajímá jak bude fungovat ve hrách po 3 hodinách stálého hraní ... předem děkuji za odpověd :)

    anonymous24.12.2011 - 17:26 Trvalý odkaz

    gulo: Martin: Na markete si myslím je toho kopec aaalebo strýco google ti s radostou poradí ;)

    anonymous24.12.2011 - 22:23 Trvalý odkaz

    martin: strašne dlho ma pripája na samsung kies čím to môže byť ?

    anonymous25.12.2011 - 16:35 Trvalý odkaz

    Ericc: Ja mám tento phone a som MAX a ešte raz MAX spokoný. Neviem čo by som vytkol možno foto aparát ale na to kolko s phonom fotim to je luxus 10/10. Bateria super, display super, rychlost super, odozva super.... SUPER !

    anonymous26.12.2011 - 11:37 Trvalý odkaz

    Tomas: Prosim vas v Androide som uplne novy...a pochvalujem si ho aj s tymto mobilom ...chcel by som vediet kde by som stiahol nejake hry a aplikacie okrem android marketu..a a prosim skste aj nieco nadupane odporucit.. vo pred dakujem

    anonymous27.12.2011 - 15:10 Trvalý odkaz

    HIISS: Ahojte,rad by som videl viac fotiek z tohto telefonu galaxy s plus,bol by ochotny niekto sa somnou skontaktovat a zaslat? nech vidim o aku kvalitu sa jedna,+aj stotozni sa so skusenostami s tymto telefonom,ak niekomu to nerobi problem..potesi ma..icq 474 643 703 pokec HIISS vdaka

    anonymous27.12.2011 - 19:27 Trvalý odkaz

    Martinez: zajtra si ho idem zobrať do orangeu - som zvedavý :-) potom vam napisem moje hodnotenie :)

    anonymous27.12.2011 - 20:41 Trvalý odkaz

    HIISS: Aku ramku vam napokon ukazuje v telefone,? podla recenzii by malo 512MB?ale nejaky ludia tuna spominali ze im ukazuje iba nad 300MB,okolo 370MB,je to pravda....??

    anonymous27.12.2011 - 22:10 Trvalý odkaz

    martin: áno je to pravda ram je okolo 358 lebo ostatok ti zaberá systém

    anonymous27.12.2011 - 23:21 Trvalý odkaz

    HIISS: pockat,mne na ace ukazuje ak dam spravca uloh a spravca pamata RAM priklad 160/278(160mb vyuzitych z 278),ako to potom pise u toho S PLUS?

    anonymous28.12.2011 - 11:32 Trvalý odkaz

    Marosche: Momentalne: 197/358

    anonymous28.12.2011 - 12:07 Trvalý odkaz

    brakin: viditelnost je len 120 sec. ina moznost nieje,
    ALL: vsetci co chcete hry, na Markete ich je na mraky a ak sa dakomu nepaci, nech si kupi konzolu

    anonymous28.12.2011 - 14:57 Trvalý odkaz

    Tomas: ano ja viem ze ich tam je na mraky ale ci by si nevedel nieco dobreho poradit..?? nieco co sa fakt oplati mat v telefone... diky

    anonymous28.12.2011 - 16:10 Trvalý odkaz

    brakin: keby fungovalo na fonoch forum, tak tu bola tema OS Android a tam si chalani pisali co vsetko pouzivaju, co je overene a napomocne, ale forum bolo heknute a na novej verzii sa pracuje a bude spustena od noveho roka, cize potom mozeme informacie cerpat z tadial, ale ak sa mam ja konkretne vyjadrit ku hram, tak moja odpoved je asi takato:
    mam tri noteboky, jeden desktop a konzolu xbox, cize ak sa chcem hrat tak sa zahram tam, niesom student a nekratim si pauzu cakanim na autobusovej zastavke alebo cestu vlakom hranim hier na smartfone, ale slobodne sa mozem priznat, ze mam stiahnute AngryBirds a X Construction, obcas to spustim a mam to tam uz aspon dva-tri mesiace a este to vobec nemam dohrane takze Tome nemaj moju odpoved za zlu ale ja konkretne hram na fone neholdujem, tolko moje skusenosti

    anonymous28.12.2011 - 16:19 Trvalý odkaz

    android: uz ho mam je super telefon

    anonymous28.12.2011 - 16:59 Trvalý odkaz

    Laco: Ako mozem dat zdielat internet cez USB? Co potrebujem k tomu? Dal som v nastaveniach zdielat cez USB, a nejaky driver nevedelo nainstalovat... ma s tym dakto skusenosti?

    anonymous28.12.2011 - 18:03 Trvalý odkaz

    Vik: Chcela by som sa len opýtať na bateriu? s Mobilom som velmi spokojná ale ta bateria ma štve..Mobil je celý den v klude a uplne sa vybije..neviem vobec čo s tým mám robiť...

    anonymous28.12.2011 - 19:45 Trvalý odkaz

    HIISS: Ahojte,tak som zamenil ance za S PLUS,a ma zaujima ci ma telefon fakt 8GB internu pamat? v orange na stranke pise to aj na tejto recenzii,ale zistil to aj niekto realne pri prezerani v telefone,pise to nekde..ak ano postup kde to najdem? lebo nieco som pozeral ale mi ukazuje okolo 4.97GN,ak dam nastavenia,ukladanie na kartu SD,tak mi tam pise celkove miesto 4.99GB,preco iba tolko ak ma byt 8GB?

    anonymous28.12.2011 - 22:18 Trvalý odkaz

    Android: interna sd ma 5gb potom osobne udaje cca 1,3gb a pamäť telefonu cca1,3 gb mam ten telefon takže viem

    anonymous28.12.2011 - 22:19 Trvalý odkaz

    tomáš: áno píše okolo 5gb preto že ostatnú pámet zaberá operačny systém......Vedeli by ste mi poradiť aj nejaký odskúšany task killer????

    anonymous28.12.2011 - 22:34 Trvalý odkaz

    samsung: prosim vas vie mi niekto poradit ako si mam dat na SMS vlastne zvonenie??lebo to nikde nwiem najst.dakujem.

    anonymous28.12.2011 - 23:20 Trvalý odkaz

    Android: Mobil ma vlastnu aplikaciu na kill aplikacii vola sa sprava aplikacii

    anonymous29.12.2011 - 02:21 Trvalý odkaz

    HIISS: Ahojte,zaujimalo by ma ze ak mate fotak nastaveny na co najlepsiu kvalitu 5mpx a aj ostatne jeho vlastnosti,tak kolko zhruba zabera jedna fotka po odfoteni ak date do PC? ja mam tam 5mpx,zaostrovanie automaticke, a taketo zakladne vlastnosti nastavene,a dal som do PC fotku a ma len okolo 600KB,ako je to mozne ze tak malo? a pritom rozlisenie je okolo 2500x1920 ci kolko to vlastne,nejako sa mi to preto moc nezda,mal som predtym SE K810i ..ale tam fotky mali viac urcite aspon 1.5MB mozno aj viac uz nepamatam...kde moze byt chyba ako vy vsetko mate nastavee a kolko fotky vam zaberaju? dakujem

    anonymous29.12.2011 - 10:24 Trvalý odkaz

    fotky: fotky nastavene na 5 mpx zaberaju cca 600 kb ....do cca1mb

    anonymous29.12.2011 - 17:37 Trvalý odkaz

    HIISS: Tak to nechapem teraz fakt,mne kamoska dva mesiace dozadu necele posielala fotky z Galaxy S aby som videl ako foti na mail,a fotky mali v rozmedzi 2.2MB-2.7MB poslala mi tri foto,tak neviem v com je hacik fakt.Inac fotak mi pripada trocha viac citlivy na pohyb,staci mierne pohnut ,zatrasie sa ruka a uz neni foto pekna cista..no uvidim co cas ukaze

    anonymous29.12.2011 - 18:27 Trvalý odkaz

    reddog13: Zdravim vsetkych,tento fon mam uz 3tyzdne, mal som ho aj rootnuty, momentalne fungujem na verzii 2.3.6 bateria mne osobne moc nevydrzi bo stale nieco stlacam a pozeram a nastavujem:-) takze 2 dni v mojom pripade je uspech a spoko, ak som necinny vypinam datove prenosy,sinchronizaciu, vibracie low display mam stale a td... je to moj prvy android a som neskutocne prekvapeny co vsetko sa na fone da... parada... len ten krk ma z neho boliii a nevenujem sa polovicke:-(... tak ak sa niekdo nudi... odporucam... super fon

    anonymous29.12.2011 - 18:57 Trvalý odkaz

    HIISS: Potrebujem aby ma niekto oboznamil s GPS a mapami,nevyznam sa ako to na mobile bezi..co je potrebne mat ,spustat a co je spoplatnovane da sa zohnat,a aky je rozdiel medzi gps a mapou tak prosim o vysvetlenie.V menu galaxy s plus mma ikonu Navigacia,co je to za aplikacia aku funkciu ma? dalej mam v menu ikonu Mapy(asi mapy google sa to vola podla netu)a okrem toho mozem v liste zapnut GPS..aky je rozdiel medzi tyma troma pojmami?nemam zaujem o plateny internet a to mesacny balik..alebo spoplatnovane navigacie,preto sa pytam na ten rozdiel co katde prinasa,ale aj ma zaujima ak chcem pouzivat navigaciu co vsetko musim stiahnut a spustit? samozrejme mam len zaujem o bezplatne navigacie a nic mesacne platit.
    Pocul som ze mapy darmo su Sygic Aura,? ale na markete som cital ze skusobna verzia trva iba sedem nic?prosim o najsirsie oboznamenie s tym.dakujem

    anonymous29.12.2011 - 21:48 Trvalý odkaz

    HIISS: Chcem vymazat rozne aplikacie z telefonu ktore uz v nom boli ak som kupil...napr: AldikoeBook-knihovna,siel som do aplikacii-vsetky a tam mi povoluje ju iba pozastavit alebo vymazat data z nej ulozene,ale neda sa vymazat nic,tak isto aj v menu som skusal ju odobrat ...upravit zoznam,ale viem ju len presunut vyssie nizsie ikonku alebo ze mi ju da na uvodnu obrazovku..a z tamat akurat do kosa,ale neviem ju vymazat taktiez ani z menu,aby som si tam nechal len aplikacie na pozadi ktore vyuzivam,a nie ktore nepotrebujem a nech tolko nelistujem....ak ma niekto tento fon poprosim ho nech mi napise na ICQ 474 643 703 ak je ochotny mi nejake rady dat..dakujem

    anonymous30.12.2011 - 03:01 Trvalý odkaz

    Laco: Dnes som chcel vyskusat TV vystup a na moje sklamanie som zistil ze to nejde ako som cakal... kabel mam orginal samsungacky, pouzival som ho pred tym na Wave a siel bez problemov... Na SGS+ ale ked napojim, ide len zvuk a obraz nic... nevie mi nikto poradit co by sa s tym dalo robit? Skusal to uz dakto? 3,5mm jack som zasunul uplne na doraz, v tom zrada nebude.

    anonymous30.12.2011 - 03:03 Trvalý odkaz

    Laco: Co som skusal googlovat tak som nasiel len en fora a tam daco pisalo o prehodeni kablov a insom zapojeni.. ale anglistina neje moj jazyk velmi tak neviem...

    anonymous30.12.2011 - 12:39 Trvalý odkaz

    pre HIISS: boha uz ma serieš HIISS !!!!! tahaj na forum dakde toto je o recenzii a nie o podrobnych navodoch na p.i.c.o.v.i.n.y. !!!!

    anonymous31.12.2011 - 02:02 Trvalý odkaz

    Tomas: Ahojte,chcem z mobilu S PLUS vymazat nechcene aplikacie ktore nepotrebujem,chcem sa totiz opytat ci mi nenarusia potom celi mobil android a nebude hlasit nejaku chybu a podobne,vypisem Vam aplikacie ak Vás mozem poprosit vypiste ktore nemam mazat lebo mozu sposobit problemy:
    Aldiko eBook,Beach,Denny prehlad,E-mail,Gmail,Google Search,Layar,Mapy,Samsung Apps
    Spravy a Pocasie,Swype,Talk,ThinkFree Office,Youtube
    Ako ich vymazem este z mobilu poriadne netusim,no keby aspon z menu sa podarilo popriapde ich vyhodit lebo zatial co som skusal tak len presuvat hore dole ikonky sa daju nic viac.
    Najlepsie by bolo asi tie aplikacie nechat vsetkya nemazat nic pre istotu ze mobil nezblbne a nebude nieco vypisovat.
    Bol som v O2 minule chcem som zrusit net uplne ,nemam balicek,a ze aby mms mi chodilky a zobrazovalo,povedal mi GURU ze sa ti uz neda od decembra a sam nevie preco,bud obe idu alebo nic,Dnes som nechal datovu siet zapnutu,dal siet 2G kvoli baterke a som zmenil v nastaveniach O2 internetu APN z mena o2internet na o2internete,po ulozeni O2 internet ako pristupovy bod aj O2 mms zostalo,na net sa neda ist vypisuje so sietou chybu,poslal som si mms na mobil mi dosla aj zobrazilo..tak asi to funguje? dam sa ptekvapit

    anonymous31.12.2011 - 07:49 Trvalý odkaz

    janno: Ja len k prispevkom s pamätou - ram. To vam nieco blbne s telefonom kvoli tomu, ze je tam menej ramky? Nevidim zmysel neustale sledovat, kolko ram je vyuzitych z celkovych. Kym mobil funguje bezproblemov, tak by som sa tym absolutne nezaoberal. Inak, rozmyslam o kupe s+, ale keby radsej by som isiel do galaxy R, len tam je zatial cena vyssia o cca 70 eur a to sa mi zda moc.

    anonymous31.12.2011 - 11:55 Trvalý odkaz

    pre Tomas: Na akého frasa ti je potom smartphon?! Však ak to všetko dáš preč budeš mať iba predražený low-end. Kúp si radšej N 101 :-D
    Veď podstatou tohto systému je využitie na prácu s internetom, dokumentami a mailom.
    Opravte ma ak nemám pravdu.