Samsung Galaxy S Plus (Samsung i9001)

  • Martin Hombauer 22.09.2011 - 00:11

    Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, ako je to teda s tou aktualizáciou na Ice cream sandwich. Ak sa dá, tak mi prosím, napíšte nejaký manuál k tomu, ak nie, nedala by sa nejak použiť aktualizácia pre S II. (ak tu facepalnujete z tohto príspevku, tak je mi to ľúto, som začiatočník)? Ďakujem

  • anonymous11.11.2011 - 19:59 Trvalý odkaz

    brakin: rommi NAHRADNE stople v baleni niesu, to ti kto povedal ze su?

    anonymous11.11.2011 - 22:30 Trvalý odkaz

    maros6666: Čavte. Ako je na tom tento fon, co sa tyka GPS? Ako dlho mu trva prve pripojenie, bez asistencie mobilneho internetu, čisto iba GPS? A presnosť určenia polohy? Najvacsia nevyhoda je ten chybajuci blesk. toto ma na tom fone stve. Aky iny fon, by ste mi v cenovej relacii do 300€ odporucili? Hlavne je spolahlive GPS a fotak s bleskom. A samozrejme aj odladenosť OS. Diky

    anonymous11.11.2011 - 22:35 Trvalý odkaz

    maros6666: neoplati sa za podobnu cenu lepsie LG Optimus Black?

    anonymous11.11.2011 - 22:46 Trvalý odkaz

    Fero: a čo tak xperia ray?

    anonymous12.11.2011 - 12:07 Trvalý odkaz

    Lukas: Ja sa pridávam tiez k novym majitelom Galaxy S plus. Osobny predchodca bol Galaxy Spica. Hned od zaciatku ma telefon ocaril. Konecne mam v ruke telefon ktory je naozaj "smart" a hlavne ma rychlu odozvu.Telefon vyuzivam velmi aktivne, a dost mu davam zabrat ale este nesklamal zeseknutim alebo restartom. GPS rychle a relativne vysoka presnost. Display je uzastny, hlavne cierna je taka ako nikde inde (samozrejme na S II urcite lepsie). Ak niekto rozmysla nad telefonom okolo 300€ tak odporucam.

    anonymous12.11.2011 - 13:32 Trvalý odkaz

    Arcanum: Tiež som nad nímtrochu rozmýšľal a tiež neviem či by sa oplatilo nwm ako je na tom ten ich nový displej a celkovo nemusím LG ale nwm čo je lepšie.

    anonymous13.11.2011 - 00:51 Trvalý odkaz

    Arcanum: Tka asi som skoncil pri s +sku :D tak nabuduci tyzden si prenho idem :D

    anonymous13.11.2011 - 12:46 Trvalý odkaz

    Lolo: Ja sa neviem rozhodnut medzi tymto a SE Xperia Arc, na cene mi nezalezi, mobil chcem na pol hodiny internetu denne a hranie hier, raz za cas nieco odfotit a natocit, ktory by ste mi doporucili ?

    anonymous14.11.2011 - 17:59 Trvalý odkaz

    kiko: Ahoj zaujímalo by ma či ma kovový zadný kryt ?

    anonymous14.11.2011 - 21:47 Trvalý odkaz

    Ladislav: tak aj ja som sa stal jeho majiteľom. pre mňa skok z N 97mini, žiadny kov samý plast a sklo, širší, ale tenší, displej pohádka, anroid pohádka, aplikácií more, baterka zatiaľ max 2 dni, navigáciu som dal sygic, satelit chytal na parkovisku za 30 sekúnd, čo som bol veľmi prekvapený, lebo nokii to trvalo o dosť dlhšie, signál sa potom nestratil, zámerne som menil trasu oproti vypočítanej a telefón si to prepočítal tak do 30 sekúnd, presnosť? zmýlil sa o jeden vchod :-) takže cca 10 metrov, na fotenie mám lepšiu mašinku, ale na momentky a v núdzi postačí a aj tak robí pekné foto, video som ešte neskúšal, tak asi tak...

    anonymous14.11.2011 - 22:09 Trvalý odkaz

    Laci: Ja si ho beriem uz o neceli mesaic, 10teho uz mozem u orange na nekonecny pausal ho asi budem nrat... ty si si ho ako obstaral? na pausal ci hotove a ak na pausal tak na kolko si mal doplacat este? Mas nejake aj negativne postrehy a neho, co sa ti na nom napriklad neapci?

    anonymous14.11.2011 - 22:48 Trvalý odkaz

    Ladislav: 100 min+2GB data+20 sms som mal aj teraz, tak to mám aj teraz a za mobil som dal 69 €, no neber to! S Plus mi stačí. S II sa mi vidí už veľký, hdmi mi netreba filmy na mobile nepozerám, hry nehrám, diodu na foťáku oželiem, ale o 200 € viac by som nebol ochotný dať. S Plus mi pripadal lepšie voľba a som spokojný.

    anonymous14.11.2011 - 22:58 Trvalý odkaz

    Laci: Akoze len 69? TO mas mesacne kolko? ja mam nad 26e a mne vychadza nejakych 116e za neho .. aspon co som sa informoval u operatorky... a to uz je zlava vernostna -20e a 10% co oni davaju... ja mam teraz pausal den+1GB+70SMS a platim 30,33e, preto by mi nekonecny pausal co teraz maju vaicej vyhovoval... skus poradit ako si zbil cenu tak dole..

    anonymous14.11.2011 - 23:04 Trvalý odkaz

    Ladislav: paušál nad 26 € cca niečo málo nad 27 €, ale bol som dlhšie bez viazanosti a tak sa mi tam nozbierala vernostná zľava 60 € :-D neviem presne, ale rok alebo rok a pol som bol bez viazanosti N 97 som si kupoval keš

    anonymous14.11.2011 - 23:08 Trvalý odkaz

    Ladislav: a čo sa mi najviac páči je, že tam nie je žiadny BALAST od ORANGE!!!
    bral som to cez e-shop orange.
    poteší, že tam nie je nijaké oranžové menu :-D (aj žienke ked sme brali N X6, tak žiadny orange balast) kolega bral SE mini pro z predajne orange a oranžový je jak...

    anonymous14.11.2011 - 23:16 Trvalý odkaz

    Ladislav: v KE ho inak nemali ani v jednej kamennej predajni orange, mali len S, kuriérom došiel za 3 dni

    anonymous14.11.2011 - 23:17 Trvalý odkaz

    Laci: SE mini s androidom je oranzovi? hmm ajsom vedel tak ze pokial vyrobca dava do mobili vlastny upraveny OS, tak operator nema pravo zasahovatdo neho a menit ho nejako vyzorovo ci obmedzovat funkcie a pod. a k tej cene sa este vratim.. ja som tiez pozeral cez e-shop, a taku cenu mi nehodilo, ani nahodou.. nemas nejaku extra vernostnu zlavu ze si u nich od zaciatku alebo take daco? Bo aj operatorka mi povedala tych 116e za neho... Ja ho budem moct brat 10teho decembra..

    anonymous14.11.2011 - 23:21 Trvalý odkaz

    Ladislav: myslel som znak operátora na krytoch, menu upravené od oranžového operátora

    anonymous14.11.2011 - 23:23 Trvalý odkaz

    Ladislav: všetko som napísal tak, ako je a len pravdu, aj zľavu som opísal

    anonymous14.11.2011 - 23:29 Trvalý odkaz

    Laci: Sak v pohode, netvrdim ze klames... este si pozistujem ako to vlastne je na predajni... Ale kazdopadne dakujem za info, z tej ponuky co tam teraz maju vzhladom na cenu co treba doplacat mi padol prave do oka S Plus, som rozmyslal aj nad *Desire S a SE NEO, ale tak prehrali na strane displeja a vikonu.. aj ked mi asi bude diodka chybat.. Vynahradi mi to asi stary fon, Samsung Wave s8500gt, skovny fon az na tu ich BADU co nie je az taka zla ale muchy su prilis velke na nej... uz sa tesim na androida.. a dufam ze na plusko vydaju aj 4.0 verziu casom.. uvazujem ze by bolo blbe nevydat na neho aktuializaciu ked ho prave zacali vydavat aj ked len ako poracovanie stareho galaxy s-ka...

    anonymous14.11.2011 - 23:30 Trvalý odkaz

    Ladislav: tak podľa mojich skúseností a skúseností mojich známich telefóny nie sú blokované na iného operátora, neviem či majú niečo obmedzované, ale orange menu je tam! podľa mňa je škaredé, bez fantázie a vkusu a pokiaľ viem vieš si ho vypnúť alebo zmeniť, ale dáš ho preč len ak rootneš mobil, opravte ma ak sa mýlim

    anonymous14.11.2011 - 23:36 Trvalý odkaz

    Ladislav: neviem, či 4.0 nebude len na 2-jadrové.
    rád poradím, ak viem
    aj ja som poškuľoval po desire s a aj neo, ale desire ma odradil kryt aku, slabší displej, a veľa zbytočných tlačidiel (aj ked senzorových) neo sa mi videl pre nejakú ženičku
    ale ten Super AMOLED je "prekrásny"

    anonymous14.11.2011 - 23:49 Trvalý odkaz

    Laci: Suhlasim, super amoled je uzasne daco, aj moj Wave ho ma, a sice ked ma len 3,3´´, sa mi celkom dobre n anom pozeraju filmy.. kupil som si do nej 16GB kartu a stale v nom mam natankovane filmy a serialy, stiahol som si prehravac z apps na titulky a sa da..

    anonymous15.11.2011 - 13:51 Trvalý odkaz

    Peter: chcem sa opytat drzitelov tohto krasneho smartfonu na zadny kryt. je plastovy, ci kovovy? niekde som cital clanok, ze je kovovy, no kedze ma 119g, tak o tom silne pochybujem. dakujem za odpoved

    anonymous15.11.2011 - 14:45 Trvalý odkaz

    Laci: Cely kryt mobilu je plastovi, neje na nom ziaden kovovi prvok,ani ten lem dookola neje kov..

    anonymous15.11.2011 - 22:42 Trvalý odkaz

    brakin: takze co mne momentalne vani na SGS+ je to, ze po ukonceni prijateho hovuru ostane telefon s odblokovanou obrazovkou, HTC to malo osetrene inak, po ukonceni hovoru bola obrazovka zablokovana, dalej mi vadi tlacitko na pravej strane, bol som nauceny ze na HTC je hore a este sa aj dost mizerne stlaca lebo je hlboko zapustene, ale vyriesil som to malou app z marketu a blokujem display cez ikonku na zakladnej obrazovke, inac nemam obsolutne nic proti (zatial)

    anonymous16.11.2011 - 07:28 Trvalý odkaz

    Laci: Ako nic proti, ale tak HTC je kus ina znacka s inou nadstavbou, a insou konstrukciou a rozlozenim rozlozenim tlacidiel... asi samsungu zaloba tento krat od HTC nechyba :) A na to odblokovanie po hovore sa da zvyknut, a zapustene tlacitko odblokovania ma isty vyznam. Aspon podla mna by bolo blbe keby bolo vystupujuce a by sa ti kazdu chvylu odblokovaval vo vrecku. Ale v koncnom vysledku ma tesi ze len to ti na tom vadi, bo ja ho chcem zobrat o neceli mesiac :) takze dik za info :)

    anonymous16.11.2011 - 15:12 Trvalý odkaz

    brakin: Laci v pohode, je to na vyrobcovo, ja len ze som bol nauceny na iny HW, ale musim uznat ze Samsung chyta signal aj tam kde HTC nie. Ohladom toho bocneho tlacitka, ja sa nebojim ze sa mi obrazovka odomkne, sak tlacitkom ju rozsvietim a tahom prsta odomknem, ja som mal problem obrazovku zamknut, ale ako som pisal, vyriesil som to aplikaciou a dokonca mi to tak viac vyhovuje, nauceny z PDA

    anonymous16.11.2011 - 17:09 Trvalý odkaz

    Laci: Ale si s nim ako si pisal celkom spokojny, takze snad budem aj ja :) Uz sa na neho tesim :) to bude zmena, tolko aplikacii a snad uz ziadne vypisovanie pri browsovani o nedostatku pamate...

    anonymous17.11.2011 - 16:30 Trvalý odkaz

    hajty9: prosím o radu, rozhodujem sa medzi mobilmi SE xperia pro a Samasung galaxy S plus. neviem sa rozhodnúť, stále čítam recenzie a jeden deň som rozhodnutý pre jeden a na druhý pre druhý. Dôležité pre mňa je výdrž baterie a práca s mobilom, nejaké tie fotečky a video. ďakujem za rady :)

    anonymous18.11.2011 - 09:30 Trvalý odkaz

    Laci: ahoj, podla mna SE PRO je vdaka tej hardwarovej klavesnice zbytocne hruna...ked SE tak xperia NEO, ale mne sa to pristredie se androida velmi nepaci, ak ti ide o lepsi fotak, hdmi tak ber NEO, ak zasa i krajsi displej, aj ked som to ich bravo engine nevidel, a lepsi vikon tak ber galaxy s +....

    anonymous18.11.2011 - 11:25 Trvalý odkaz

    hajty9: díky, za radu, na displei mi až tak nezáleži, ale nech robí pekné foto a výdrž baterie aspon dva dni, no a samozrejme GPS - lebo kazdy deň som na cestách a využívam ho často :)

    anonymous19.11.2011 - 23:40 Trvalý odkaz

    Laci: Ale ked ho chces pouzivat na GPS tak na dvojdnovu vydrz mozes zabudnut, to by si ho musel mat v nabijcke cely cas.. inac by ti vydrzal len par hodin...Mna hneva ta chybajuca dioda pri foteni, pri kusok horsom svetle je to dost na figu nemat prisvetlovaciu diodu...a zasa ani hdmi konektor by som neodmitol... ale zasa to vsetko clovek nevyuziva tak casto ako by som vyuzival ten vikon a rychlost pri hrach aplikaciach a surfovani po nete..

    anonymous19.11.2011 - 23:56 Trvalý odkaz

    Ladislav: vie niekto poradiť, ako do neho dostať qwertz klávesnicu? čo to som už stiahol z marketu, ale nič sa nedialo, stále si viem vybrať len medzi swype a samsung klávesnicou. Aj ked som si stiahol slovak qwertz, nič tam nebolo. Inak sygic používam už dlho a som s ním spokojný, ale telefón je vkuse na nabíjačke. N 97mini mi GPS vyšťavilo do 3 hodín pri spustenej navigácii.

    anonymous20.11.2011 - 22:39 Trvalý odkaz

    Lubo: Je rozumne objednat si tento telefon z inej krajiny? konkretne z rakuska, su tam lacnejsie...len neviem, ci to nebude mat vplyv na nejake funkcie, pripadne jazyk v mobile. dakujem

    anonymous22.11.2011 - 21:12 Trvalý odkaz

    Marosche: brakin mam podobne vyuzitie baterie ako ty ale mne tam vypisuje nejake 4h 29m na bateriu a to mam telefon asi tyzden a este mi viac ako den nevydrzala tak neviem ci je to normalne pri tomto telefone. Dalsia vec co ma stve je asi 3,5 hod nabijanie baterie...

    anonymous23.11.2011 - 14:04 Trvalý odkaz

    brakin: je zaujimave, ze ked odpojim kabel a prestanem nabijat, tak hned klesne na 99% ... dufam ze sa to este dako upravi lebo to je potom slaba vydrz

    anonymous23.11.2011 - 18:22 Trvalý odkaz

    shiness: mam ho len par hodin a hned som sa donho zalubila.. a to som ho povodne ani nechcela..ale zatial urcite nelutujem :) len skoda toho chybajuceho blesku..:S

    anonymous24.11.2011 - 17:49 Trvalý odkaz

    Arcanum: no tak konecne som sa k nemu dostal je to bomba. Dysplej uzasny a baterka mi bez nabytia po rozbaleni vydrzala cely den a teraz po 2 nabytiach uz som ha si dalsie 2 dni nenabijal a furt mam 1/3 tak :D a super je to z fylmami som len tak zo srandy tam hodil par BR ripov v avi tak ako som ich stiahol a ono to islo na defaultnom playeri takze nemam co dodat hadam len ten blezk toho je skoda :/

    anonymous27.11.2011 - 01:24 Trvalý odkaz

    mirka: caute, neviete pls, ako si na tomto mobile zmenim zvonenie? uz som hladala vsade, ale neviem to najst, tie predvolene zvonenia su o nicom :( dakujem

    anonymous27.11.2011 - 09:25 Trvalý odkaz

    luciq: klikneš si na pesničku- Nastaviť ako- zvonenie

    anonymous27.11.2011 - 10:47 Trvalý odkaz

    mirka: no to som si myslela aj ja, ale neviem kde :( vytvorila som si zlozku music. v nej, ked kliknem na pesnicku, tak sa ma hned iba opyta v com to chcem prehrat, nic ine :( ako to teda nastavit? vdaka

    anonymous27.11.2011 - 12:30 Trvalý odkaz

    Ladislav: vojdeš do te zložky music, veberieš si tú svoju "pesničku", spustí sa ti prehrávanie, stlačíš to ľavé dotykové tlačidlo pod displejom, vyberieš voľu nastaviť ako, zvolíš si ako zvonenie telefónu :-D

    anonymous27.11.2011 - 12:50 Trvalý odkaz

    mirka: waaaw, dik dik dik, uz mi to ide :)))
    este by som chcela jednu vec. doma mam wifi, ale mam aj predplateny net v mobile. ked som doma, tak by som chcela aby mi net siel cez wifi, aby som zbytocne neplatila za net na mobile. ako si teda vypnem ten, aby mi siel len wifi? kujem :)

    anonymous27.11.2011 - 18:41 Trvalý odkaz

    Marosche: Aplikacie/Nastavenia/Bezdrotove pripojenie../Mobilne siete/ a odskrtni Pouzit paketove data :)

    anonymous27.11.2011 - 20:16 Trvalý odkaz

    Peto: hojky, chcem sa opytat. ako sa da zmenit siet tak, aby som nemal 3G, ale 2G. pri 2G vydrzi lepsie bateria myslim nie?