Samsung Galaxy S Plus (Samsung i9001)

  • Martin Hombauer 22.09.2011 - 00:11

    Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, ako je to teda s tou aktualizáciou na Ice cream sandwich. Ak sa dá, tak mi prosím, napíšte nejaký manuál k tomu, ak nie, nedala by sa nejak použiť aktualizácia pre S II. (ak tu facepalnujete z tohto príspevku, tak je mi to ľúto, som začiatočník)? Ďakujem

  • katka85211.05.2012 - 22:32 Trvalý odkaz

    Potrebovala by som pomoct. Neviem, akym zazrakom mi zmizli dole na hlavnej stranke tie skraty "Kontakty", "Dennik", "SMS", "Aplikacie" - nemyslim widgety - myslim tie, ktore su v tej ako keby sivej liste a vidno ich stale stale. PROSIIIM ako to dam naspat? Dakujem!

    Martin Hombauer12.05.2012 - 01:02 Trvalý odkaz

    restart nepomohol? zmizli uplne vsetky, tzn. nemas sa ako dostat do menu/zoznamu aplikacii?

    luca22307.07.2012 - 21:51 Trvalý odkaz

    prosim vas ma tu niekto problemy s tymto telefonom mne nereaguje fotak ani kamera 1 den mi normalne zvoni 3 dni mi nezvoni a nejdu ziadne zvuky... v poslednej dobe mi blbne signal a dalsia vec je kopirovanie kontaktov z tel do PC kedze ho chcem dat reklamovat a mam vela kontaktov
    vdaka za pomoc a info

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease14.08.2012 - 22:21 Trvalý odkaz

    Tiež máme v rodine *škriatka* :-))
    každú chvíľu ma niekto otravuje, že mu nejde net. Pozriem nastavenia a tam apn: ~~wap.
    snáď sa to neprehadzuje samo :D

    Inak neviem načo to tam aj operátor dava - zväčša predvolené?!
    apn: internet častokrát chyba :(
    so zanikom wap.fony.sk prestala mat podpora wapu absolutne zmysel a u Droidu ho nepodporuje vstavaný prehliadač ani Dolphin.

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el14.08.2012 - 22:58 Trvalý odkaz

    to mental:
    u orange ma apn na wap vyznam jedine vtedy
    ak si chces sledovat kontrolu spotreby na tom ich orange worlde
    a nechces im este platit aj za smsky ci volania na 905 - inak asi nic,

    a aj to je dost neprakticke kedze sa musis pretapkat dost hlboko do menu nastaveni telefonu
    aby si to apn prepol na wap a potom s5 na internet
    aby ti android fungoval normalne

    na se x10, x10mini, x8, neo, neo v a xperii sola
    stockovy browser prehliadac wap zobrazuje

    Kami9214.08.2012 - 20:31 Trvalý odkaz

    Dobrý deň, prosím Vás, nevedel by mi niekto pomôcť, už som úplne zúfalá. Mám Samsung Galaxy S plus od polovici mája (braný z Orangeu na paušál), prvé dva mesiace išiel ako hodinky, no v polovici júla sa objavili poruchy s propojením internet cez paketové dáta, mala som ich zapnuté a správne nastavené cez Orange internet, no stále nešlo načítať žiadnu stránku. Na WiFi internet šlapal okrem Android obchodu Google play (idú mi v pohode sťahovať dáta z netu, hocijaké, či filmy, pesničky z hocijakej stránky okrem Play storu), išlo mi ho načívať, no nešlo mi sťahovať, vôbec nič, hoci pamäte mám habadej... Potom som telefón dala na reklamáciu, po 16 dňoch mi telefón vrátili s tým, že oprava nebola potrebná a že to bola údajne len chyba v nastavení. Ani nie 5 dní všetko išlo správe, no posledné tri dni mám zasa tie isté problémy, cez WiFi ide všetko okrem tzv. Marketu a cez paketové dáta sa mi internet ani nenačíta. Prosím, neviem, na koho sa mám obrátiž, som úplne zúfalá a reklamáciám v orangei príliš po spomínanej skúsenosti neverím. Prosím, o akúkoľvek odpoveď.. Prajem krásny deň. :)))))

    huje®14.08.2012 - 20:46 Trvalý odkaz

    Skontroluj nastavenie pripojenia: (určite máš namiesto prístupového bodu Internet aktívny prístupový bod orangewap - preto ti nejde ani market a ani žiadna aplikácia vyžadujúca pripojenie do netu)

    MANUÁLNY POSTUP:

    Menu - Nastavenia – Bezdrôtové pripojenie a sieť - Mobilné siete -
    Názvy prístupových bodov
    Menu tlačidlom (ľavé dotykové) vyvoláte podmenu a zvolíte: Nový názov prístupového bodu
    Meno: Orange Internet
    APN: internet
    Proxy: Nenastavené
    Port: Nenastavené
    Užívateľské meno: Nenastavené
    Heslo: Nenastavené
    Server: Nenastavené
    MMSC: Nenastavené
    MMS proxy: Nenastavené
    Port MMS: Nenastavené
    MCC: 231
    MNC: 01
    Typ overenia: Nenastavené
    Typ náz. príst. bodu: internet

    Menu tlačidlom (ľavé dotykové) na telefóne vyvoláte podmenu a zvolíte: Uložit

    Prístupový bod aktivujte kliknutím na guličku za názvom profilu. (zelená=aktívny / biela=neaktívny)

    V prípade nefunkčnosti skontrolujte, či máte zapnuté dátové služby.

    Zapnutie dátových služieb:
    Menu - Nastavenia – Bezdrôtové pripojenie a sieť - Mobilné siete – Použiť paketové dáta

    Výberom zaškrtávacieho políčka zapnete dátové pripojenie; jeho odznačením dátové pripojenie cez paketové dáta vypnete.

    Vypnutím Vášho dátového pripojenia môžete napomôcť pri optimalizovaní životnosti batérie.
    Môžete tým tiež ušetriť na dátových poplatkoch.
    Avšak keď máte dátové pripojenie vypnuté, nie je možné sa pripojiť pomocou pak. dát k sieti internet ani vyuzivať služby MMS.

    http://www.orange.sk/web//pomoc/mobilne_telefony/samsung_gt_i9001_galax…

    Kami9215.08.2012 - 00:52 Trvalý odkaz

    hujer® Ahoj, ďakujem veľmi pekne, ale presne takto som to mala nastavené aj doteraz a stále mi to nejde.. Absolútne mi nejde načítať žiadnu stránku a vypisuje "žiadna sieť". A cez Wi-fi mi ide internet (youtube, google, všetko aj sťahovať z uloz.to), len sťahovanie aplikácií z Marketu mi nejde vôbec.. :( Prosím s tým by si mi envedel poradiť??

    huje®15.08.2012 - 10:48 Trvalý odkaz

    Kami92, si si istá, že máš všetko nastavené správne? Teda aj toto?

    Prístupový bod (Internet, nie WAP) aktivujte kliknutím na guličku za názvom profilu. (zelená=aktívny / biela=neaktívny)

    V prípade nefunkčnosti skontrolujte, či máte zapnuté dátové služby.

    Zapnutie dátových služieb:
    Menu - Nastavenia – Bezdrôtové pripojenie a sieť - Mobilné siete – Použiť paketové dáta

    Výberom zaškrtávacieho políčka zapnete dátové pripojenie; jeho odznačením dátové pripojenie cez paketové dáta vypnete.

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el15.08.2012 - 13:59 Trvalý odkaz

    to Kami92:
    ten relog do google talku si skusila ? ( http://goo.gl/x8nj6 )

    nie som si 100pro isty, ani neviem ako vyzeraju volby v nastaveniach apn v galaxy s+
    ale ak tam v nastaveniach apn (internet) mas polozku ' typ nazvu pristupoveho bodu '
    skus tam zadat: default,supl
    potom stlac menu a ulozit restartni telefon a daj vediet,
    ak nepomohlo podumame inak

    ak ten 'default,supl' figuruje v type nazvu pristupoveho bodu v apn orangewap, tam ho zmaz a tiez nezabudni ulozit

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-cFtBm-xLlHk/UCtyNLHR0XI/AAAAAAAAEhA/…]

    anonymous22.09.2011 - 08:50 Trvalý odkaz

    hawkey: ste jednoznacne rychlejsi ako t-mobile, ktori ho na strankach este v ponuke nemaju:-)

    anonymous22.09.2011 - 09:03 Trvalý odkaz

    sasmung: stale si radsej kupim galaxy s2

    anonymous22.09.2011 - 09:42 Trvalý odkaz

    viperman: s2-ka mi prijde uz velka tehla a nie telefon..

    anonymous22.09.2011 - 09:58 Trvalý odkaz

    baallu: ta bateria sa da pouzit aj v povodnom galaxy s...ci ?

    anonymous22.09.2011 - 10:18 Trvalý odkaz

    aes: Galaxy S2 je naozaj oproti tomuto obrovska krava a nie mobil. Po tom, ako som ho videl nazivo, tak ak by som ho mal, musel by som si este k nemu kupit nejaky telefon:)

    anonymous22.09.2011 - 11:05 Trvalý odkaz

    aaa: tak si kup s2, vsak toto je lacnesjia alternativa, pekne od nich ze merne upravili starsi model.

    anonymous22.09.2011 - 12:37 Trvalý odkaz

    hellwet: v dizajne som tu zmenu ani ja moc nezaregistroval ale co ponuka to hej :D ale kedze je to plusko tam mohli dat ten LED blesk aby ho apple zas moholza nieco zalovat :D

    anonymous22.09.2011 - 12:46 Trvalý odkaz

    mental.disease: len absencia prisvetlovacej diody je opakovaný faul. U mňa opäť červená. V tejto triede sa nenosí. Môže sa hodiť ako baterka..

    anonymous22.09.2011 - 13:10 Trvalý odkaz

    šrot: mate pravdu.. je az o par mm vacsia, tusim o 3 :D :D :D
    vy ste tu naozaj humoristi niektori

    anonymous22.09.2011 - 20:36 Trvalý odkaz

    hawkey: cena je oproti S2 skoro polovicna, podla mna je to dobry krok a S+ je slusne vybaveny mobil za slusnu cenu

    anonymous22.09.2011 - 22:10 Trvalý odkaz

    dzulio: tak aky ma displej TFT alebo super AMOLED ?
    opravte si to

    anonymous23.09.2011 - 09:25 Trvalý odkaz

    Arcad: fakt cena približne 330 € ?

    anonymous23.09.2011 - 15:59 Trvalý odkaz

    sajgo: Neverim, ze ten telefon nema UMTS, preco to vo frekvencnych charakteristikach chyba?

    anonymous24.09.2011 - 17:59 Trvalý odkaz

    majky: Pozrite, mám SGS II asi mesiac a pol a vôbec si nesťažujem na rozmery. Je trochu väčší ako iné modely, ale na displeji je aspoň niečo vidieť. Navyše je extrémne ľahký, vôbec ho skoro nie je cítiť vo vrecku. Po flashnutí ROM-ky sa ešte asi o tretinu zvýšila výdrž batérie a wifi. Slovom, nesťažujem si a som nadmieru spoojný. Ale inak toto je veľmi zajímavý model pre tých, ktorím SGSII vadí rozmerovo a chcú mašinu podobného razenia ale menších rozmerov :)

    anonymous25.09.2011 - 02:37 Trvalý odkaz

    stn32: kebyze ma aspon ten led blesk,tak ho berem, takto je onicom ,zial :-/ skor sa parametrami podoba minulorocnemu S-ku a to je zial krok spat.. zrejme aj minulorocny model napodobnovali kedze tam neni ten blesk, akurat ze bateriu ma z S2-ky ,no absencia prisvetlovacej diodky je v tejto triede neodpustitelny trapas..

    anonymous25.09.2011 - 22:46 Trvalý odkaz

    Horalka: Ma aj horsiu grafiku ako povodne SGS. Co sa tyka CPU, tak to nataktovanie trocha pomohlo (neviem ako v reale, no v benchmarkov niekde dost, niekde malo)..
    Ak to klesne pod 300€ tak mozno by to bola aj dobra kupa, ale v sucasnej dobe, ked natupuju dvojjadra

    anonymous05.10.2011 - 12:58 Trvalý odkaz

    Peter Šulek: Neviete ako je tento phone s SK lokalizaciou? Na googli najdem iba:
    Samsung Galaxy+ I9001 | PL lokalizácia (SK Menu + Manuál v PDF ...
    Neviem ale presne co to znamena. Viete poradit?

    anonymous17.10.2011 - 19:59 Trvalý odkaz

    hawkey: jedna sa pravdepodobne o telefon urceny pre polsky trh, ktorych je v nasich internetovych obchodoch ako maku...

    anonymous18.10.2011 - 15:55 Trvalý odkaz

    Peter Šulek: Tej PL lokalizacie som sa obaval, takze mi asi nic ine neostava iba pockat na oficialnu distribuciu.Pisal som do samsungu mail ze kedy asi, a ze mi este nevedia dat tuto informaciu.Skoda.

    anonymous25.10.2011 - 23:05 Trvalý odkaz

    hawkey: takze konecne sme sa ho dockali...v eshope t- mobilu uz je za cenu 379€ :-(

    anonymous26.10.2011 - 13:09 Trvalý odkaz

    Peter Šulek: Pekne predrazeny phone v telekomunizne...

    anonymous30.10.2011 - 01:01 Trvalý odkaz

    brakin: no ako? ma ho uz niekto? tiez zvazujem vlastnit ho

    anonymous02.11.2011 - 16:04 Trvalý odkaz

    adam: Zdravim vas tiez zvazujem kupu , bodla by nejaka recenzia neplanujete nieco spravit ?

    anonymous02.11.2011 - 23:15 Trvalý odkaz

    david: Nevie niekto náhodou aká je kvalita gsm signálu samsung galaxy s plus?

    anonymous03.11.2011 - 16:26 Trvalý odkaz

    Laci: HTC DESIRE S alebo SAMSUNG GALAXY S PLUS? Co by ste si zvolil ak by ste mali na vyber?

    anonymous03.11.2011 - 21:33 Trvalý odkaz

    jakub: tiez si neviem vibrať ktorý prosim poradťe :D HTC DESIRE S VS SAMSUNG GALAXY S PLUS
    Poradte ktory

    anonymous05.11.2011 - 03:36 Trvalý odkaz

    palky: Jakub, ja som sa rozhodoval a rozhodol som sa pre Samsung... Lepsi procesor a ovela lepsi displej.. nelutujem, ked to porovnam s Desire S

    anonymous05.11.2011 - 10:17 Trvalý odkaz

    Lukas: Neviete ci to ma Gorilla Glass alebo nie? Lebo na officialnych strankach sa nic nepise...Dik :-)

    anonymous08.11.2011 - 16:10 Trvalý odkaz

    Arcanum: Mohli by ste tento fon odporučiť alebo navrhnúť niečo lepšie z orangeu v tejto cenovej kategórií ?

    anonymous09.11.2011 - 01:06 Trvalý odkaz

    Palky: No ja som zatial maximalne spokojny, velmi rychle reakcie, super vykon a co je hlavne, bateria... Velmi dobre drzi.. Ked pouzivam wi-fi niekolkokrat na den na mail, stahovanie hudby a aplikacii, zahram si hru.. momentalne je polnoc, vcera rano som ho vybral z nabijacky a stale 52%. V porovnatelnej cene je myslim len Desire S s lepsou RAMkou, ale pre samsung hovori lepsi procesor, displej a spominana bateria.. Aspon u mna :)

    anonymous09.11.2011 - 11:42 Trvalý odkaz

    Lukas: A ma kovový zadný kryt?Lebo podla obrázkov, veľmi kovovo nevyzerá :-)

    anonymous10.11.2011 - 18:47 Trvalý odkaz

    patrik: zdravim mno som majitelom tohto fonika.predchadzajuci fon bol HTC desire (bravo) takze objektivne zhodnotenie oproti mojmu predoslemu je rychlejsi krajsie farby aj pri mnozstve aplikacii spustenych naraz nezavaha myslim ze dobra kupa:)) aj ked nejak mi chyba sense z htc:( vydrz je neporovnatelne dlhsia oproti htc aj ryychlost datoveho prenosu cez orange je o mnoho lepsi nez u htc:)

    anonymous11.11.2011 - 17:27 Trvalý odkaz

    rommi: Kontrolna otazka - mam galaxy s+ ....mali ste v blaeni nahradne stople na slucjatka do usi... ??? ja ich tam nemam a neviem ci tam mali byt alebo nie...

    anonymous11.11.2011 - 18:04 Trvalý odkaz

    Laci: Ahoj, ake mas zo svojeho galaxy s plus dojmi? vydrz baterie, fotak, nejake restarty, zaseknutia, vrzganie... si spokojny?

    anonymous11.11.2011 - 19:19 Trvalý odkaz

    brakin: hlasim sa aj ja do klubu majitelov, prechod z HTC WildFire, u mna prechod k lepsiemu, dojmi napisem neskor, este som ho ani nevybalil :) nemam cas :)))