Samsung Galaxy S II (Samsung i9100)

  • Martin Hombauer 18.05.2011 - 02:04

    Ľudia vie mi niekto poradiť ohľadom tej akutalizácie na 2.3.5 bo telefón nemá evidetne záujem nič vyhladať,ked dám vyhladať aktualizácie,nenájde nič a samé mi tiež nič neprišlo :(

  • anonymous18.04.2011 - 18:14 Trvalý odkaz

    Johny: Mna by zaujimalo,ci bude mat tento fon audiocip ako mal jeho predchodca.Ma niekto nejake info?

    anonymous18.04.2011 - 18:23 Trvalý odkaz

    Shifty: Na to ozvucenie som zvedavy aj ked ja osobne si nemyslim ze by do takejto vlajkovej lode nedali nieco otrasne. A pokial to nebude otrasne, vacsina ludi sa tym uz viac zaoberat nebude pretoze si myslim ze to nieje prilis podstatny parameter.
    V ostatnom by som ta upravil trochu. Napriklad preco si myslis ze vaha je u HTC - ? V ruke su lahke obydva, tych 30g ti moze byt totalne jedno a celkovo vlastne nerozumiem preco si ludia vsimaju vahu. Nikdy nieje tak velka podla mna aby mi to vadilo vo vacku. Dalej si nespomenul u SGS2 ze je + tie rozmery, ta hrubka je skvela podla mna je ovela luxusnejsie drzat v ruke taku placku :-). SGS2 ma dalsiu vyhodu vacsia RAM. Taktiez bude velmi podstatny rozdiel v GPU, co zatial nejdem porovnavat kedze nemam zistene HTC-cko. Taktiez bateriu ma SGS2 lepsiu a takteiz internu pamat. Na taketo detaily si myslim HTC nikdy nemysli a to nieje dobre. Pokial bude mat SGS2 silnejsie GPU tak stale sa moze HTC este schovat. SGS2 je proste podareny.

    anonymous18.04.2011 - 18:26 Trvalý odkaz

    Shifty: Oprava: chcel som napisat "NEmyslim si ze by DALI nieco strasne".

    anonymous18.04.2011 - 18:51 Trvalý odkaz

    Shifty: To by som aj ja rad nieco vedel o tom audio chipe, vlastne sa do nich ani vobec nevyznam, ake su rozdiely ani nic. Skusal som hladat ale nenasiel som. Ale na wikipedii som sa aspon docital ze pre Europu ma byt dostupna verzia i9100 ( s Exynosom ) co som rad. Ak niekto este nevedel ako ja tak uz vie :-) Tegry 2 sa nemusite bat.

    anonymous18.04.2011 - 19:18 Trvalý odkaz

    Dreamer: Ozvucenie je pre mna naopak dolezity parameter, bol to jeden z hlavnych dovodov nekupit DHD, aj ked nechcem pouzivat reproduktor casto, za 500+ Eur chcem zvuk aspon porovnatelny s hudobnymi mobilmi za 1 Euro v pausaloch - uz len na prezeranie videi predsa nebudem vytahovat sluchadla, alebo ked budem chciet pustit video par ludom alebo jednu mp3... Predsa je to multimedialna senzacia, tak vystup JE dolezity, naco super nadupany "HD HW" ked na vystupe to bude zniet horsie ako low-endovy walkman mobil.
    .
    Neviem ako to bude s vahou, osobne by mi to asi nevadilo a urcite by som radsej kov, ale ked spadne na displej tak je to jedno.
    .
    Rozmery - OK, ciastocny suhlas, ale myslim (aj podla clankov a videi) ze HTC sa bude lepsie drzat v ruke, tak mozno sa to vyrovna.
    .
    Ostatny HW, suhlasim, hlavne GPU, vnutorna pamat a bateria - na tu som nejako zabudol.
    .
    Myslim ze to bude tazky vyber aj ked budeme mat vsetky parametre a recenzie, teda ako to HTC niecim nepo..(kazi).
    .
    Inak este ten displej pri SGS2, je to skoda, aj ked mozno bude ostry, tak prehravanie HD videa alebo surfovanie, vzdy je lepsie mat viac bodov, takto bude plocha menej vyuzita a tym aj surfovanie zlozitejsie a take HD video sa lepsie prepocitava "deleno 4" ako nejake ne-cele cislo, teda vysledok by mal byt lepsi pri qHD rozliseni.
    .
    Tak uvidime ako to dopadne, som zvedavy ci HTC niecim prekvapi a hlavne ci pozitivne alebo negativne.

    anonymous18.04.2011 - 20:14 Trvalý odkaz

    Shifty: Nj rozlisenie skoda. Ale inac je to celkom logicke ze si Samsung nemohol dovolit taku palku, uz teraz ma problemy s vyrobou kedze vyrobit SAMOLED+ je uz pri 800x480 dost narocne a oni to uz tak ci tak nikdy nestihali. Cize je to dan za kvalitu. A navyse aby zas ten rozdiel trochu zakryli tak aj tie subpixle dobre vymysleli. Samsung pouzije qHD az ked si poriadne vyriesi problem ze nestiha vyrabat si myslim.

    anonymous26.04.2011 - 01:18 Trvalý odkaz

    qwerty: Lost Phone Management (riešenie na ochranu strateného alebo ukradnutého telefónu)

    anonymous27.04.2011 - 18:53 Trvalý odkaz

    Shifty: Pokial dobre viem, nepredava. Stale je to predpredaj, akurat rataju s tym, ze za chvilku ho budu mat tak to napisali takto aby im prislo viac objednavok lebo je to pre nich vyhodnejsie dopredu vediet si myslim. Ale ja ho kupujem.

    anonymous27.04.2011 - 22:49 Trvalý odkaz

    root: Poradte odkial ho zobrat. S ktorym shopom mate skusenosti a mozete odporucit? Este som phone cez net nebral cize nemam sajnu aky pristup ma ktory obchod. Dik za tip ;)

    anonymous28.04.2011 - 17:05 Trvalý odkaz

    Shifty: Ja som si ho prave teraz objednal z mp3.sk najdes ho na tom linku co napisal Rago. Je tam super cena, spolahlivy obchod a aspon viem, ze mobil bude u mna na stole najrychlejsie ako je to mozne uz teraz za dobru cenu, nemusim cakat.

    anonymous28.04.2011 - 20:13 Trvalý odkaz

    root: Tiez sa mi to mp3.sk pozdava najviac .. tak dik za tip. idem to predobjednat. Uz len vsetci cakajme kedy pride ten den D :)

    anonymous28.04.2011 - 22:29 Trvalý odkaz

    Shifty: Len trosku ma zmiatlo to co tam mali napisane, ked som ho predobjednaval bolo tam napisane ze bude dostupny do 5 dni, ale teraz tam vypluli upozornenie v ktorom je napisane okrem ineho ze az v polovici maja. No za 5 dni urcite polovica maja nebude.
    Uz sa neviem dockat. Zatial sa mi velmi paci ta cena, neocakaval som ze bude taky lacny tak dufam ze ma este trosku prekvapia a pride mi to co najskvor.

    anonymous28.04.2011 - 23:19 Trvalý odkaz

    root: Hej oplatilo sa cakat a dufat :) bude to bomba. A podla mna je polovica maja dost dobry termin. Cakal som nieco horsie a tych 5 dni som urcite nebral vazne. Jasne ze to bol bud fake alebo bug :)

    anonymous28.04.2011 - 23:39 Trvalý odkaz

    Shifty: Lenze mali tam do 5 pracovnych dni tak som si to prerataval:
    stvrtok, piatok, vikend sa nerata potom v stredu by ho mali mat, cize v stvrtok mi ho dovezu. Streda by bola 4. maja, pricom 1. maja sa ma predavat vo velkej britani a tak som si myslel ze si len proste s tym u nas svihli a kedze este pred tym tam mali chvilku uvedene "zaciatkom maja" tak som si myslel ze to je realne.

    anonymous28.04.2011 - 23:57 Trvalý odkaz

    root: Uz tych par dni naviac vydrzime :) Navyse to oneskorenie pre pretaktovanie mi nakoniec vyhovuje pretoze cena klesala v podstate kazdym dnom :) Ked uz budem mat tu masinku drahu, predrahu, premyslam ze by som investoval aj do nejakeho puzdra alebo take nieco. Ma s tym niekto nejake skusenosti? este som smartphone nevlastnil tak neviem. No urcite by ma nepotesil nejaky prasknuty display alebo take nieco (nedajboze).

    anonymous29.04.2011 - 16:31 Trvalý odkaz

    Shifty: Aj ja som rozmyslal nad kupou nejakeho puzdra a neskor si nejake kupim. Ale o displej by som sa tak nebal, tam je gorilla glass co je velmi kvalitne sklo, skor ma znepokojuje ten kovovy ramik. Taky som mal aj na N97 mini a cely telefon bol uplne ako novy, jedine na tom ramiku som mal jemne skrabanceky a to nebol jediny mobil s ktorym mam taketo skusenosti.

    anonymous29.04.2011 - 18:48 Trvalý odkaz

    root: Tak akoze o take nieco ja velmi strach nemam. V tomto som dost pedant a davam si na take neico velky pozor. Mam Nokiu 6120c a vyzera ako keby bola v krabicke cely cas. Zatial co moji kamosi co ho maju tiez ho maju zodraty ze uz je ta predna cast uplne skoro prisevitna. Cize o take skrabanceky sa fakt nebojim. Skor mi ide o to, ze predsa je to trosku vacsi rozmer ako napriklad ta moja Nokia terajsia a viem si dost zivo predstavit nejaku nehodu kde by som dajme tomu sa udrel vreckom o roh nejakeho stola alebo co. Neviem ci by to vydrzalo. To to uz su asi len moje spekulacie ale fakt radsej investovat do puzdra samozrejme pokial to bude pohodlne a normalne vyzerajuce. A mozno to nakoniec aj risknem a necham ho len tak na "hoľaka" :)

    anonymous02.05.2011 - 23:54 Trvalý odkaz

    svekin: no jo, ako majitel SGS Vam odporucam pri takomto drahom telefone nejake 10-20eurove puzdierko, telefon bude ako novy, chraneny hlavne pred prachom a udermi ked uz. A z vlastnej skusenosti neodporucam lacne (3-10e drahsie som nemal) folie na displej. Mal som ich od zaciatku a ked som ju dal dole tak je znacny rozdiel vo farbach. A o skrabanceky na sklo sa pri puzdre netreba vobec bat. Joj ale trosku Vam zavidim ten dual core a LED blesk :)

    anonymous03.05.2011 - 01:50 Trvalý odkaz

    root: Este som zatial nenasiel ziadne puzdra na trhu na SGS2 tak dufam ze coskoro ich daju do predaja. No a k tomu zavideniu, pride cas kedy aj my budeme zavidiet nieco nove inym. DOba je rychla a kazdym dnom technika "starne" a prichadza nova cize to je tak. Vyhoda je akurat to ze to budeme mat cerstve ako teple rozky :) cize snad sa ta novota nejak udrzi dlhsi cas :)

    anonymous03.05.2011 - 15:12 Trvalý odkaz

    Rago: jakto ze si nenasiel ja uz som si objednal silikonovy obal nan keby nahodou padne alebo tak..a vcera som si objednal mobil z mp3.sk taktiez :P uz som sa rozhodol takze uz len pockat take 2 tyzdne a mobil z uk nepustim :D ...len este uvazujem o kupe z ebay baterie ale no sak uvidime ako je to z vydrzou.

    anonymous03.05.2011 - 17:04 Trvalý odkaz

    root: Jak hladam, tak hladam, vobec nic na i9100 som nenasiel. isto si to objednal na SGS2 ? A okrem ineho, nemal som na mysli silikonove puzdro ale skor nejake kvalitnejsie kozene alebo take nieco.

    anonymous07.05.2011 - 11:08 Trvalý odkaz

    sgs: asi bude dost drahy a ta slaba bateria mi vadi ale vizera to dobre este si stale vyberam mobil

    anonymous07.05.2011 - 23:47 Trvalý odkaz

    Wlado: Od 16.5. ho asi budu mat aj v Orangei

    anonymous08.05.2011 - 12:07 Trvalý odkaz

    samsung : POMOZTE MI PLIS NEVIEM CO SI MAM KUPIT GALAXY s2 xperIA ARC ALEBO IPHONE 4 TERAZ MAM SAMSUNG WAVE A VELMI CHEM SKUSIT ANDROID NO IPHONE SOM V ZIVOTE V ROKU NEMAL POMOZTO CIM SKOR PROSIM

    anonymous08.05.2011 - 12:08 Trvalý odkaz

    SAMSUNG : no chyba nie v roku ale v ruke a nie pomozto ale pomozte

    anonymous08.05.2011 - 13:55 Trvalý odkaz

    Shifty: To mas jasne ze Galaxy S 2, pokial si ochotny dat za to peniaze je to to najlepsie co mozes zohnat. Ovela lepsie nez predrazeny iPhone ktory je o 50€ drahsi. Arc je oproti tomuto iba imidzovka ale inac sa na Galaxy S 2 vobec nechyta.

    anonymous09.05.2011 - 00:53 Trvalý odkaz

    aigor: Galaxy s2 mam asi tyzden a mozem vrelo doporucit je to proste bomba,,

    anonymous09.05.2011 - 01:42 Trvalý odkaz

    mišo3: čafte,
    aký procesor bude mať galaxyII? exynos alebo tegra 2??? a ktorý je podľa vás lepší???

    anonymous09.05.2011 - 11:10 Trvalý odkaz

    Shifty: U nas to bude Exynos ktory je jednoznacne lepsi.

    anonymous09.05.2011 - 15:56 Trvalý odkaz

    Samsung Galaxy S2: teraz som zistil, že bude aj HTC Sensation, akurát neviem či je lepší tento (Samsung Galaxy S2) alebo HTC Sensation
    pls poradte, neviem čo si vybrať

    anonymous09.05.2011 - 18:05 Trvalý odkaz

    Shifty: vyhody samsungu:
    + SAMOLED+
    + rozmery a hmotnost
    + RAM
    + skorsi prichod a nizsia cena
    + lepsia bateria, relativne skvela vydrz (neviem ako to je u Senstaion ale myslim si ze to nebude tak dobre ako pri SGS2)
    vyhody Sensation:
    + 2x LED
    + kovovy kryt (ciastocne, kovovy je iba stredny pasik zadneho krytu!)
    + vyssie rozlisenie displeja
    + nemusis vyberat bateriu pri vymene miscoSDHC karty
    je tam samozrejme viac rozdielov, ci ti viac sadne cisto dotykove ovladanie alebo HW tlacidlo, tiez na HTC je dost zvlastne rieseny vyber zadneho krytu, resp. je to skor kryt celeho telefonu :-) sak kukni videa na youtube. Taktiez budu rozdiely v benchmarkoch, teraz sa zda ze vyhra Sensation ale ja si vobec nemyslim ze to musi byt pravda. Dalej je otazka ci ti viac sadne Touchwiz alebo Sense a pod.
    Ani jednym modelom nespravis chybu. Podstatne je na com ti zalezi viac.

    anonymous10.05.2011 - 02:40 Trvalý odkaz

    root: Presne tak ako napisal Shifty. Pri tychto vlajkovych modeloch su tie parametre kvalitne cize tam uz ide viac o to co ti instinkt vravi kupit, co sa ti pozdava viac. Ako sa vravi sto ludi, sto chuti. Mne osobne sa HTC phony absolutne nepacia dizajnovo a pre to by som si ho nezvolil asi nikdy. Taky nepekny futuristicky dojem na mna dava ale to je len moj skromny osobny nazor :) to je ako so zenamy :) kazdy preferuje nieco ine.

    anonymous10.05.2011 - 19:39 Trvalý odkaz

    Samsung Galaxy S2: Ešte ani ja neviem, sú mi dosť podobné vo funkciach, tak, že ešte porozmýšlam, inak Ďakujem za názor.

    anonymous12.05.2011 - 22:01 Trvalý odkaz

    fouňák: A ty si bol kde doteraz?...V jaskyni? :-)

    anonymous12.05.2011 - 22:16 Trvalý odkaz

    root: :D tiez som sa chcel take nieco opytat. O par pixelov vyssie mas videa kde ho predstavuju v plnej parade. Bud to bol for alebo ... neviem :)

    anonymous13.05.2011 - 01:52 Trvalý odkaz

    Peter19: Neviete niekto, ci pri natacani videa, automaticky preostruje obraz?

    anonymous14.05.2011 - 16:17 Trvalý odkaz

    Peter19: Z toho videa to preostrovanie nie je bohvieco. Preostri to raz a potom uz nie :-/

    anonymous14.05.2011 - 16:40 Trvalý odkaz

    Peter19: Beriem spat, v tej recenzii od PowerVr, preostrovanie funguje uplne super:-)

    anonymous14.05.2011 - 17:31 Trvalý odkaz

    Shifty: Dost ma nepotesilo ze do zakladneho balenia nezahrnuli MHL kabel ani USB redukciu. Mohli by sa uz vyrobcovia umudrit a k mobilom balit komplet prislusenstvo. Potom vysolim len za jeden kabel 15 eur.

    anonymous15.05.2011 - 18:26 Trvalý odkaz

    fero: podla mna ARC je lepsi

    anonymous16.05.2011 - 15:27 Trvalý odkaz

    Peter19: Neviete niekto ci ma HDMI vystup? Teoreticky by som ho chcel pouzit ako prehravac filmov na LCD telku

    anonymous16.05.2011 - 17:09 Trvalý odkaz

    Shifty: Nema HDMI, ale ma MHL. MHL vystup kombinuje microUSB a HDMI. Ak chces prehravat filmy fullHD, musis si dokupit MHL kabel, ktory pripojis do fonu a na druhej strane budes mat HDMI pripojku. Potocou nej mozes fon pripojit hlasicky HDMI kablom. Asi budes potrebovat tu od Samsungu a ta ma aj dalsi vystup na boku pre nabijacku aby si mohol prehravat a nabijat mobil zaroven.