Samsung Galaxy S II (Samsung i9100)

  • Martin Hombauer 18.05.2011 - 02:04

    Ľudia vie mi niekto poradiť ohľadom tej akutalizácie na 2.3.5 bo telefón nemá evidetne záujem nič vyhladať,ked dám vyhladať aktualizácie,nenájde nič a samé mi tiež nič neprišlo :(

  • anonymous25.05.2011 - 19:19 Trvalý odkaz

    Shifty: Ale ja som veru velmi rad ze som pockal, mobil som uz chcel kupovat na zaciatku marca a rozhodoval som sa medzi optimus 2x alebo tymto samsungom. myslel som si ze SGS2 bbude u nas uz koncom aprila-zaciatkom maja tak som nakoniec este pockal aj ked som uz bol pevne rozhodnuty pre optimus 2x. ale RAM ma odradila. ale cim viac cakam tym menej ma to bavi. aj tak to bude nadherny skok z priblblej N97 mini (+ chvilu xperia x8) do SGS2 :-) uz sa tesim na zajtrajsok.

    anonymous26.05.2011 - 02:18 Trvalý odkaz

    Steel: mali 400 - 267 mil. pol/s ? :D:D:D To nemyslíš vážne, google žiadne číslo ani len podobné tomuto nenašiel. To si naozaj myslíš, že v smartphone, prenosnom zariadení, kde ide ešte stále o výdrž na batériu, bude grafika s výkonom PS3? Tak potom nemám čo k tomu povedať. Daj nejaký zdroj. Píšeš že nemám porovnávať iné rozlíšenia, a ty porovnávaš s Wildfirom ktorý má kolko, 320x480 tuším? SAMOLED bude mať proste vždy výraznejší raster, lebo je to dané OLED technológiou keď sú iba 2 subpixely, oproti LCD kde sú 3 subpixely. O tom neni žiadna diskusia. Fakt je, že je to taký zanedbatelný rozdiel ktorý ľudské oko dokáže zamerať len keď sa na to sústredí, takže to na používanie smartphonu nemá žiadny vplyv. A SAMOLED+ je aktuálne najlepší displej, nikto nehovorí, že nie je. Ja len hovorím, že rozdiely sú tam, ale pre koncového používateľa zväčšiny nepodstatné, je to subjektívne niekomu sa zdá lepší SAMOLED inému S-LCD inému Retina.
    @riki: Je to moja skúsenosť, bohužial, tie veci nepatrili určite k low-endu v dobe keď sa kupovali.
    @Shifty: ,,Našiel" som jednu nevyužitelnosť vo výhode, tak zas nezovšeobecňuj, je to môj pohlad na vec.

    anonymous26.05.2011 - 11:11 Trvalý odkaz

    Shifty: Tak ja si osobne tiez myslim ze je odvazne porovnavat hracie konzoly a smarthphony vo vykone grafiky ale predsalen tu hlavne islo o porovnanie Adreno 220 vs. Mali-400. Nechajme to tak a casom uvidime. V tych subpixeloch sa mylis, pokial dobre viem, SAMOLED+ ma celkovo 12 subpixelov v 1 pixeli a cize kazda farba 3 subpixeli. Dokonca ani pri SAMOLED to nebolo tak ako pises, tam to bolo zasa 2-2-4.
    Jasne, to ti neberiem ze to je tvoj pohlad ale jednoducho len pisem ze mozno nieje tak spravny. Aby si sa skusal na to divat z ineho pohladu :-) . Napriklad ten uloh pohladu z ktoreho sa divam na displej mozem vyuzit vtedy, ak sa na displej pozera viac ludi. Ale celkovo je to len drobnost, netreba to moc rozoberat.

    anonymous26.05.2011 - 11:26 Trvalý odkaz

    riki: Nic v zlom, ale take tvoje vseobecne keci, ze ta a ta znacka je pre teba smejd su trapne. To potom uz neviem aka znacka je dobra. Jasne, nejake high-endove co robia telky atd za 10 nasobok ceny. Skratka pristup mal som zlu vec od vyrobcu a teraz ho za vsetko sudim su dost mimo.
    Sucasne hracie konzoly nemaju extra graficky vykon a to si mozeme povedat narovinu. Prichod novej generacie hracich konzol je na spadnutie prave kvoli nepostacujucej grafike. A jedna vec je mat vykon nieco a druha vec je vediet ho plnohodnotne vyuzit.

    anonymous26.05.2011 - 17:12 Trvalý odkaz

    Shifty: Tak prave mam tento fonik pred sebou na stole, je to fakt pecka. Ale prve co som si vsimol, dost na nom otlacky vidno, smuhy mam po celom displeji za 5 minut a to mam ciste ruky. Neviem co prve mam na nom vyskusat ked je toho tolko.

    anonymous26.05.2011 - 18:42 Trvalý odkaz

    bedo: tak to sa mas ja ho budem mat az zajtra

    anonymous26.05.2011 - 18:59 Trvalý odkaz

    Shifty: Asi budem v blizkej buducnosti zhanat MHL - HDMI kabel a tiez mozno MHL - USB redukciu. Ak niekto bude mat o tomto info budem rad ak napise, kde sa da dobre zohnat za dobru cenu a pod. Ale aj tak je to skoda ze taketo prkotiny budu isto stat tak 15 eur.

    anonymous26.05.2011 - 19:18 Trvalý odkaz

    riki: usb cca 8 euro a hdmi cca 18 euro

    anonymous26.05.2011 - 19:31 Trvalý odkaz

    Markos: Shifty, prosimta mohol by si otestovat wifi pripojenie? Cital som ze SGSII ma problemy zachytavat wifi :(
    Dufam ze to nieje pravda lebo si tento telefon chcem v blizkej buducnosti kupit.
    Dopredu vdaka

    anonymous26.05.2011 - 20:28 Trvalý odkaz

    Shifty: Tak prave som to otestoval. Mam k dispozicii na porovnanie jedine xperiu x8. Isiel som co najdalej od routera. S galaxy S2 mi fungovalo pripojenie o nieco dalej nez s xperiou. Ale mimochodom s obydvoma mi to islo ovela dalej nez s Nokiou N97 ktoru som mal kedysi a to si pamatam ze v garazi som nemal s nou sancu ale tieto chytaju v pohode.
    Ale zistil som jednu vec. Ked zakryjem rukou spodnu bradu kde je ukryty reproduktor ako aj antenne moduly, signal chyta horsie. Bol som cca 5 metrov o routera a pokial som zakryl rukou spodnu cast, mal som vysvietene 3 policka zo 4, pokial som ju odokryl tak 4 zo 4.
    A aj ked ta brada naznacuje drzanie nad nou, automaticky vzdy chytam mobil aj za spodok, je to ovela stabilnejsi uchop nez ked ked ho chytim v strede alebo tak, lebo je moc siroky. Aspon minimalne pre mna moc siroky na pevne drzanie v jednej ruke a nezakryvat spodnu cast. 2 rukami je to v pohode. Ale aj tak si myslim ze velkost je akurat.
    riki dik. dufam ze to zozeniem aj v lepsej cene, minimalne ten HDMI, o USB redukciu mi moc nejde to len tak na bavenie.

    anonymous26.05.2011 - 20:35 Trvalý odkaz

    PowerVR: Mozno som to trochu prehnal nebudem ti pisat moje zdroje lebo pochybujem ze to pochopis, nemam chut to hladat, ale podla mna tych 200mil/pol tam je urcite tu mas jeden benchmark http://nena.se/nenamark/view?version=2 tvoj sensation nieje ziadna senzacia co sa tyka vykonu pochybujem ze mu pomoze nejaka romka, ku dalsim veciam sa nevyjadrujem lebo by to bolo zbytocne, inac nie vsetko najdes v googli ked mas slovenku lokalizaciu :). S tym wildfirom si ma tiez nepochopil ale nevadi :). Dnes mi pisali z mp3.sk ze pride az zajtra no a ja som sa tak tesil :(. Konzoly uz niesu to co byvali spomaluju cely vyvoj hier na PC.

    anonymous26.05.2011 - 21:55 Trvalý odkaz

    Shifty: PowerVR, mne prisiel dneska a mal som ho predobjednany z mp3.sk, asi preto lebo som ho predobjednaval skoro, uz koncom aprila. konzoly spomaluju vyvoj pretoze niesu az take drahe si myslim. Kamos kupil xbox360 za 200 eur mi myslim vravel, a to mu isli vsetky najnovsie hry vo FullHD. Ale kazdopadne asi take silne nebudu, to len hry prisposobuju na vykon konzol. A inac ako to je s tymi polygonmi, to urcuje presny vykon grafiky ? podla mna to nemusi zavisiet len od toho ale ja sa tomu vobec nerozumiem takze sa len pytam.

    anonymous26.05.2011 - 22:23 Trvalý odkaz

    Jofre: Dnes poobede mi konecne prisiel tento stroj.Prve pocity su uzasne...Ta rychlost celeho systemu a hlavne internetoveho prehliadaca su fascinujuce.Trosku ma len mrzi horsi audiovystup.Skratka,predchodca bol na tom so zvukom lepsie...

    anonymous26.05.2011 - 23:07 Trvalý odkaz

    riki: Mam pocit, ze to usb na doma isto nepotrebujes ked tam mas wi-fi direct. A HDMI uz kazdemu podla vyuzitia. Najlepsie chvilku pockat a z druhej ruky.

    anonymous26.05.2011 - 23:09 Trvalý odkaz

    PowerVR: Zacnem konzolami, ako si uz povedal tak sa robia hry na konzolu a az potom sa portuju na pc a tym ze maju ovela mensi vykon tak nemozes z hry ktora ide na zastaralom hardvery urobyt skvelu graficky urobenu hru a to sa mi nepaci malo by to byt naopak najprv na pc a potom na konzoli ako je napr u battlefield 3 alebo Zaklínač 2 atd. Teraz ku grafikam na grafike pri vykone je dolezite aku ma architekturu,aku ma rychlu a velku pamat, aku ma siroku zbernicu,graf ovladac teda hlavne od softverovych ovladacov .S tymi polygonmi je to komplikovane lebo vsetky tieto veci na sebou suvisia. Ja som si ho objednal pred mesiacom.

    anonymous27.05.2011 - 00:16 Trvalý odkaz

    Shifty: No to USB ani nie, aj ked je to celkom zaujimava featurka, asi by som to moc nevyuzil. Ale HDMI jednoznacne.
    Ja som inac velmi zvedavy kedy bude prva hra vyuzivajuca plny vykon SGS2, podla mna sa este poriadne nacakame. A inac da sa ten obmedzovac dnes nejak vypnut ? Mne sa zda ze kedysi davnejsie som videl video kde bezal Quadrant a ukazovalo to asi 800 FPS, ale mozno trepem. Moc som si to vtedy nevsimal este som ani nevedel ze v tom mobile je obmedzovac.

    anonymous27.05.2011 - 18:13 Trvalý odkaz

    miro15876: v elektroworlde ho maju za 589€

    anonymous27.05.2011 - 19:08 Trvalý odkaz

    PewerVr : Ako ho drzim v ruke tak len nad nim zasnem. Samsung Nice Job :) Ten kryt vzadu drzi ako prikovany a samozrejme ako ostatny musim spomenut tu krasnu obrazovku :).

    anonymous27.05.2011 - 21:00 Trvalý odkaz

    root: Bozeee nerobte mi to! Uz sa neviem dockat hosi. Ja to budem mat asi az dalsi tyzden :( ked vobec. Tak drzte palce nech to dojde cim skor. Zatial vam len tisko zavidim. Piste tu vsetky svoje dojmy prve, chybicky, plusy vsetko a co najviac :)

    anonymous27.05.2011 - 21:51 Trvalý odkaz

    aaa: tiez ti sysnet posunuli datum na 31.5. ? :-( ak to posunu aj potom tak zrusim objednavku a idem nikde inde...

    anonymous27.05.2011 - 22:13 Trvalý odkaz

    joseph23: Tak toto je naozaj perfektny fon.Displej nema chybu a celkovo aj spracovanie je ukazkove.Pamatam si ako som zasol nad displejom u SGS1,ale taky displej,aky je v tomto fone sa len tak nevidi.Ked dam vedla seba SGS1 a SGS2,tak rozdiel v displejoch je naozaj citelny.Chvalim vyrobcu za novu maticu,ktoru pouzil v tomto displeji.Obraz je vdaka tomu ostrejsi. Ja ho mam taktiez z mp3.sk a prisiel mi uz vcera.No musim troska skritizovat eshop zato,ze telefon je z CZ distribucie a nie zo Slovenskej.Ale aj tak mi to neprekaza,pretoze som s nim nadmieru spokojny.A spytam sa len tak zo zvedavosti - aj vy ostatni,ktori ste si ho kupili z mp3.sk mate CZ distribuciu?

    anonymous27.05.2011 - 22:22 Trvalý odkaz

    MARTIN: ja ho mam uz doma, kupeny na mp3.sk, bol som osobne, lol keby ste videli tych hladnych ludi co cakali so mnou na ten fon :D no k veci, precitajte si prispevky k telefonu : http://www.mp3.sk/samsung-galaxy-s-ii-i9100-black-pr-107993.html je tam aj moj, fakt doporucujem, ja ho mam z CZ distribucie, ale bol som tam osobne, lebo som chcel este kus, opytal som sa a bolo mi povedane, ze to nakupili pre SK trh, ale to sa u samsungu nerozlisuje ci ide o SK alebo CZ trh, sme v tomto zliaty do kopy

    anonymous27.05.2011 - 22:34 Trvalý odkaz

    PowerVR: Zajtra napisem aj ja :)

    anonymous28.05.2011 - 04:38 Trvalý odkaz

    root: jj tiez sa to nejak omeskalo trocha :( toto mi odpovedali ked som sa pytal kedy asi.
    "je to novinka, nejake kusy sa maju naskladnit tento
    tyzden prva dodavka, dalsie na buduci tyzden... len je o ne velky zaujem
    tak este neviem povedat kedy sa Vam presne ujde kus, zalezi to aj od
    toho kedy a kolko kusov pride... "
    ... tiez by som to rad zrusil ked sa to bude natahovat velmi ale platil som vopred bankovym prevodom a neviem ci sa da takto uhradena objednavka zrusit :(

    anonymous28.05.2011 - 16:31 Trvalý odkaz

    Samsung Galaxy S2 : Vedel by mi niekto vysvetliť bližšie tieto 3 nevýhody :
    -touchwiz upravil odblokovanie tak, že nie je možné ovládanie tichého režimu bez odblokovania,
    -nedokonalé inteligentné vyhľadávanie kontaktov,
    -pod 15 % batérie nezapnete fotoaparát.
    ?????
    A ešte škoda, že to nemá HDMI.

    anonymous28.05.2011 - 16:55 Trvalý odkaz

    jazzmen: tak dnes som sa pytal na to, kedy by mohol byt uvedeny do ponuky. Odpoved z helpdesku bola, ze sucasna ponuka plati do 30.juna a dovtedy by sa nic menit nemalo. Dufam, ze to iba zle chlapik pochopil s v eshope sa to objavi skor, lg optimus 2x tam mali asi po dvoch-troch tyzdnoch od zaciatku predaja.

    anonymous28.05.2011 - 16:56 Trvalý odkaz

    Markos: Ja by som to nebral ako nevyhody...
    1. Ten upraveny touchwiz ma vobec nesere
    2. pochybujem ze by si nejake "inteligentne" vyhladavanie vyuzil
    3. To ze pod 15% baterie nezapnes fotak neni nic vynimocne, mnoho dalsich telefonov to ak ma nastavene. Napriklad aj moja nokia 5530 oznami ze je slaba bateria ked chcem zapnut fotak.
    A co sa tyka toho HDMI tak to tez neni ziadna strata kedze ho mozes nahradit inym kablom ktory uz neviem ako sa vola al tez pomocov neho ho mozes zapojit k teke trebars.
    Takze na zaver len skonstatujem ze sa zbytocne rozhorcujes nad takymito primitivnostami :P

    anonymous28.05.2011 - 17:35 Trvalý odkaz

    Shifty: 1. To je jedna z hluposti tejto recenzie, pretoze samsung to odstranil za ucelom zlepsenia. Miesto klasickeho android odblokovania nahradil ovela elegantnejsim, ktore pinasa aj vyhody ako napriklad ked mas novu sms, nemusis odblokovat displej ale potiahnes okno ktore sa ti zobrazi cez zamknutu obrazovku. zle sa mi to vysvetluje. ale myslim ze to funguje aj na zmeskane hovory.
    2. suhlasim s markosom, ja som toto vzivote nevyuzil, neberiem to ako nevyhodu. je to len hlupe - v recenzii.
    3. k tomu nieje co napisat
    Nema to HDMI, ale mas tam namiesto toho MHL, cize microUSB ktory sa da pouzit ako HDMI. Lenze musis mat aj MHL kabel ktory si musis dokupit, v zakladnom baleni nieje. Ten MHL ma na jednej trasne microUSB a na druhej konektor na HDMI, donho uz zapojis klasicky HDMI kabel.

    anonymous28.05.2011 - 18:12 Trvalý odkaz

    ls: Kratka otazka.Daju sa nahravat telefonne hovory?Dakujem

    anonymous28.05.2011 - 20:23 Trvalý odkaz

    riki: Daju, stiahnes lubovolnu aplikaciu na to urcenu a ides.

    anonymous28.05.2011 - 21:15 Trvalý odkaz

    Shifty: Si si isty ? Do tohto som este aplikaciu na nahravanie hovorov nehladal, ale ked som mal este xperiu x8, islo to len tak, ze mi aplikacia zapla reproduktor a nahravala to co pocula z reproduktora. No proste uplna hovadina. A normalna aplikacia neviem ci vobec existovala, alebo ci nahodou netrebalo root. No neviem, proste som s tym mal problemy ale moc som to ani neriesil.

    anonymous28.05.2011 - 21:26 Trvalý odkaz

    ls: Na SE Satio mi tiez neslo nahravat a skusal som to s viacerymi aplikaciami pritom diktafon ma,mam obavy za na SGS2 to tiez nepojde

    anonymous28.05.2011 - 22:17 Trvalý odkaz

    aaa: skus Total Recall, sice nie je zadarmo (co nie je problem ;)), kamos hovoril ze funguje dobre.

    anonymous28.05.2011 - 22:34 Trvalý odkaz

    ls: Na akom fone Total Recall funguje

    anonymous28.05.2011 - 23:01 Trvalý odkaz

    ls: Na akom fone tvoj kamos Total Recall vyskusal

    anonymous29.05.2011 - 11:34 Trvalý odkaz

    pecovina: myslim ze galaxy S2 prevalcuje sensation ako nic.
    vykon netreba porovnavat pretoze je tak predimenzovany , ze nie je sanca vyuzit.Display urcite lepsi na galaxy S2 , interna pamat galaxy S2 (1 GB na sensation je na high end smarphone sakra malo)
    vydrz u galaxy S2 bude minimalne 2 nasobna , dizajn mozeme mat akurat tak u pici. akurat galaxyS2 je tensi.

    anonymous29.05.2011 - 11:38 Trvalý odkaz

    pecovina: lol a nejaky tchor pri sensation napisal toto :
    a v hlavných veciach o ktoré mi pr ivýbere fónu ide (displej, CPU) je lepší HTC, a hlavne nad Samsungom by som vôbec neuvažoval kvôli tomu dizajnu, v prvom rade sa mi zdá úplne hnusný, v druhom rade je to skopírovaný iP dizajn - facepalm

    anonymous29.05.2011 - 14:03 Trvalý odkaz

    riki: Som si isty, mal som a aj som pouzival, dve rozne som skusal, ale je ich isto viac. Nazvy ti teraz nepoviem, ale neni proglem ich vygooglit.

    anonymous29.05.2011 - 14:47 Trvalý odkaz

    Markos: myslim ze SGSII v sucastnosti prevalcuje hocijaky iny telefon nielen sensation ;)

    anonymous29.05.2011 - 23:38 Trvalý odkaz

    EvaLongoria: chcem sa spytat to GPU je vykonnejsie ako ma galaxy S1 ?

    anonymous30.05.2011 - 00:07 Trvalý odkaz

    aaa: ano, niekolkonasobne vykonnejsie ako S1

    anonymous30.05.2011 - 00:11 Trvalý odkaz

    EvaLongoria: ale niekde som citala nejake vysledky testu a ta GPU z GS1 dostala trosicku viac bodov

    anonymous30.05.2011 - 00:21 Trvalý odkaz

    aaa: v teste bol zrejme pouzity S1 so vypnutym obmedzovacom FPS, pricom S2 ho mala zapnuty

    anonymous30.05.2011 - 22:13 Trvalý odkaz

    Shifty: Spustil som aplikaciu, ktora zatazila procesor na 50%. Do 10 sekund bol mobil dost horuci hned vedla objektivu kde sa niekde urcite nechadza procesor. Dost sa mi to nepaci kedze som ho zatazil len na chvilku a navyse bolo to len 50%. Je to normalne ? Mate s tym skusenosti aj vy ?

    anonymous31.05.2011 - 00:20 Trvalý odkaz

    Brano: Zdravim Vas, mam len jednu otazku, kde odporucate kupit tento telefon? sorry za OT :)

    anonymous31.05.2011 - 17:14 Trvalý odkaz

    PowerVR: Mne roby to iste bud kvoli zlej optimalizacii na aplikacie napr. ked ti aplikacia vyuziva len jedno jadro mne to az tak nevadi v zime mi aspon bude teplo na ruky :-) inac je to neprijemne .

    anonymous31.05.2011 - 19:29 Trvalý odkaz

    Shifty: Ja som to najprv zaznamenal pri jednej hre, kde som to povazoval za normalne kedze vsetko islo aj tak ako ma. Aj ked ta hra nebola vobec narocna. Vcera som si dal ale do mobilu windows98 ze poskusam nejake hovadinky ale aplikacia zamrzala kedy sa jej zachcelo. Len tak zo srandy som prilozil na horucu cast mobilu nieco velmi studene (sacok s ladovou vodou, ale prosim neberte ma za blazna, bol to len experiment) a windows frcal ako ma bez zamrzania :-). Nahoda, bug v aplikaci alebo problem s prehrievanim ? Neviem... testoval som len chvilocku. Kazdopadne proti tej teplote to dost posobilo lebo mobil bol studeny.