Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Orange: roaming v EÚ v súlade s reguláciou a nové paušály Go Europe

· · Diskusia
Orange zverejnil, čo prinesie zákazníkom európska roamingová regulácie pri ceste do krajín Európskej únie. Paušály Go sa k 15. 6. 2017 zmenia na nové programy Go Europe s novým objemom dát.

Od 15. júna 2017 začnú platiť nové pravidlá účtovania súvisiace s používaním mobilných služieb v roamingu. Prvým z operátorov, ktorý pri uvedení novej ponuky spomenul európsku reguláciu roamingu bol Orange, keď predstavil Go paušály. Tie sa k 15. júnu menia na nové programy Go Europe. Svoje ponuky uviedli už aj Telekom, O2 a 4ka.

Podrobnú ponuku dnes predstavil aj Orange, pričom pred pár dňami na svojom webe zverejnil cenovú kalkulačku, ktorá zohľadňuje nariadenie EÚ. Aká bude komunikácia v Európskej únii od 15. júna 2017?

Orange roaming EÚ

Generálny riaditeľ Orangeu Pavol Lančarič na stretnutí s novinármi zdôraznil, že roamingové poplatky sa rušia len pre zákazníkov, nerušia sa však pre operátorov. Tí si aj naďalej budú platiť medzi sebou veľkoobchodné ceny za využívanie siete zákazníkmi v zahraničí.

Orange roaming EÚ

Nevýhodou Slovenska je pomer prichádzajúcich zákazníkov z iných krajín na Slovensko k počtu Slovákov komunikujúcich v roamingu. Preto slovenskí operátori budú viac platiť zahraničným partnerom než prijímať platby za návštevníkov z iných krajín. Kvôli regulácii je preto podľa Pavla Lančariča zložité priniesť cenovo atraktívne dátové balíky.

Orange roaming EÚ

Regulácia prináša pre zákazníkov aj obmedzenia, musí mať stabilné väzby v krajine, kde si kupuje paušál a po prečerpaní 6,6 GB dát v EÚ mu môže operátor zaúčtovať poplatok 9,24 € / 1 GB dát. Mýty a fakty o regulovaných cenách v roamingu vysvetľuje obrázok:

Orange roaming EÚ

Orange prináša nové programy Go Europe s mesačným poplatkom od 5 € do 65 €. Paušály obsahujú balíky s určeným objemom dát, alebo si zákazníci môžu ďalšie dáta v objeme 500 MB a 1 GB dokupovať za 3 €. Hneď po tom, ako zákazník spotrebuje objem dát určený aj na surfovanie v krajinách EÚ. Zákazníkovi pred vyčerpaním objemu príde SMS-ka s upozornením. Existujúci zákazníci s iným paušálom než Go môžu na nové programy prejsť, musia však ostať v cenovej hladine primeranej ich aktuálnemu mesačného poplatku. Aktuálne paušály Go sa k 15. 6. automaticky zmenia na nové Go Europe. Celý objem dát obsiahnutý v nových paušáloch je využiteľný v sieti zahraničných mobilných operátorov EÚ. Po prečerpaní dát sa prenos zastaví a zákazník si môže dokúpiť dáta za 3 eurá. Pri starších probramoch ostáva spomalenie rýchlosti na 64 kbps.

Orange roaming EÚ

Cestovateľské roamingové balíčky ostávajú v ponuke. Zákazník si svoj domáci balík môže ušteriť na domácu komunikáciu a v zahraničí čerpá doplnkový balík. Pre niektorých to môže byť výhodnejšie než domáce ceny.

Orange roaming EÚ

Spolu s balíkom získajú aj cestovné poistenie pre celú rodinu. Ďalšou výhodou je, že cestovateľský balík platí aj v krajinách Európy, kde regulácia neplatí, pretože daná krajina nie je súčasťou Európskej únie.

Pred cestou do zahraničia odporúča operátor zákazníkom informovať sa na webe, predajni alebo infolinke o cenách a balíčkoch. Aby mal istotu, že bude komunikovať za preňho najvýhodnejšie ceny. Nové aktivácie paušálov Flex a Max k 15. 6. 2017 končia.

Zákazníci s programom Data Max a predplatenou kartou FunFón budú v krajinách EÚ komunikovať v súlade s európskou reguláciou, teda za rovnaké ceny ako na Slovensku. Objem dát využiteľný v EÚ si môžu vypočítať podľa vzorca, ktorý priniesla regulácia: Cena paušálu bez DPH x 2 / 7,7 (alebo stačí vydeliť cenu paušálu bez DPH sumou 3,85). Výsledok je objem dát, ktorý môžu presurfovať v EÚ bez príplatku. Napríklad Data max 30 stojí 30 eur mesačne a obsahuje 15 GB, z ktorých 6,5 GB môžete presurfovať bezplatne v zahraničí (teda 25 eur bez DPH / 3,85 = 6,5 GB). Ceny ako doma, teda jeden cent za hovor a SMS-ku, platia aj pre program Centofka od FunFónu.

Stále platí, že ak si vezmete paušál s viazanosťou, získate 5 % zľavu na váš mesačný poplatok a bonusový balík 1 GB dát počas celej viazanosti.

Článok budeme aktualizovať o nové informácie.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188