Samsung UltraTOUCH (Samsung S8300)

  • Martin Hombauer 11.02.2009 - 04:00

    Zdravim, mám tento mobil cca uz dva roky a zatial bol bez chyby. Len v poslednom case je dost spomaleny, nacitava dlho videa a vsetko strasne seka a je oneskorene. Uz som aj vyprazdnil microSD origos co tam bola, sformatoval som ju, aj interna pamat nieje moc zapratana, 50MB z 80Mb je volna. Poradte co s tym prosim.

  • anonymous12.07.2009 - 18:00 Trvalý odkaz

    mik: este jedna vec,ten odkaz musis vyhladat cez google, a pred otvorenim si ho daj prelozit,ak nevies mo nemecky

    anonymous13.07.2009 - 16:58 Trvalý odkaz

    Martin: mik,nemohl by si povedat nejaky tvoj postup kratky?mne to podla toho nemeckeho nejde...su tam tri zlozky menu voice a map,na slovenskom navode su iba voice a map...

    anonymous13.07.2009 - 17:54 Trvalý odkaz

    Martin: to pripajanie k satelitu tak dlho trva???

    anonymous13.07.2009 - 18:57 Trvalý odkaz

    mik: do toho menu mas dat tie obrazky,ktore su mesto slov v navigacii,ale to mi nezobrazilo tak to mam tam napisane len slovne v menu ziadna grafika,na satelit mi to pripaja tak dve minutky,gulicku mam modru a ide to. ale ak si v nejakom mensom meste,tak ti tam bude ukazovat len sipku,lebo mapa ukazuje len cesty a ked si neni na ceste tak mas prazdny display. na ich stranke we-travel su aj mapy,ze co vsetko je tam zobrazene a vykreslene

    anonymous13.07.2009 - 19:24 Trvalý odkaz

    Martin: takze ked mam modru gulicku a zltu obrazovku tak znamena ze tam nic neni???tak to potom znamena ze je to dost presne nie?

    anonymous13.07.2009 - 19:47 Trvalý odkaz

    mik: presne tak... :DDD nic neni,ale skus ist s tym niekde na hlavnu cestu... a este jedna vec nastav si v menu-settings-advanced-screen details a tam si odfajkni trace gpx, trace kml a potom ti bude kopirovat tvoju cestu na display modra ciarka,tak aspon budes vediet ,ze ti to funguje

    anonymous13.07.2009 - 20:09 Trvalý odkaz

    Martin: pocuj a nazvy miest..ulice..nepise?:D

    anonymous13.07.2009 - 20:14 Trvalý odkaz

    mik: to hadam hej ,zatial som neskusal s tym niekde ist

    anonymous14.07.2009 - 16:05 Trvalý odkaz

    Martin: ludia ako presne ten wetravel funguje??da sa iba navigovat?lebo neviem ako by som trebars len chcel najst nejake miestona slovensku bez navigacie...

    anonymous14.07.2009 - 16:30 Trvalý odkaz

    Martin: aspon ti to ide, mne sa to nechce rozbehat :-(

    anonymous14.07.2009 - 18:09 Trvalý odkaz

    Martin1: ja ti poradim ja som sa s tym tolko sral...uz ma to vytacalo ale uz mi to ide takco tipresne nejde?

    anonymous15.07.2009 - 21:22 Trvalý odkaz

    Sayeth: neviem ci su vsetky navigacie take ako amaze...vzdy ked idem trosicka rychlejsie (takze vzdy...pod 50 do zatacky nechodim a nove pneu kupujem kazdu sezonu...) no jednoducho za zatackou mi vyleti sipka z cesty a zacne kecat ze som zisiel z trasy a prepocitava a co ja viem ake kraviny :D proste to dost neskoro reaguje... baterka drzi bez problemov 4 dni pri beznom pouzivani, nie 3 ako som pisal skor... a berie aj tie 16gb karty...mam a-data 16gb class6 (citanie 15mb/s a zapis 9mb/s)

    anonymous15.07.2009 - 21:24 Trvalý odkaz

    Sayeth: 2minuty to nacitavat nemoze, to bude chyba, mne najde satelity od 5 do 15sekund... v menu-nastavenia-telefonu-gps maju byt 3 polozky (novy firmware) gps+ som nejako aktivoval a neviem co to ma robit, ale od vtedy to frci pekne rychlo :)

    anonymous16.07.2009 - 01:30 Trvalý odkaz

    mik: to hej aj mne to tak vyhlada to gps do 10 sek.ked hlada moju polohu,ale ked zapnem nainstalovanu navigaciu tak ta pekne dlho trva pokym sa rozchodi

    anonymous16.07.2009 - 02:33 Trvalý odkaz

    Sayeth: nejak tam neviem pripojit tie mapy.. skusal som mslovakia.zip a Maps-slovakia.zip -rozbalil som to do mmcWeTravelMap dal som menu-settings-advanced-files: vybral som mmc a potom som oznacil WeTravel a dal select a napisalo ze mmcwetravelmap neobsahuje ziadne mapy, skusal som aj ine postupy a inak rozbalit mapy no nic...tak uz neviem co s tym (http://wiki.freemap.sk/WeTravel) ..a amaze mi najde polohu tak do 20sec a rovnako route(samsung navigator)

    anonymous16.07.2009 - 03:11 Trvalý odkaz

    Sayeth: asi si viete predstavit co to znamena, nadavam az to pekne neni, ta karta nefunguje ako ma, nakopiroval som tam 10gb filmov a uz ju telefon nezobrazi, ked tam bolo iba 7gb tak vsetko slo krasne... asi niekoho ZABIJEM do p....

    anonymous16.07.2009 - 03:16 Trvalý odkaz

    Sayeth: najprv som skusal pripojit a odpojit kabel od pc zase, restartovat telefon no nepomohlo, potom som pripojil usb ze idem nieco vymazat a nehal som otvorene moje subory na telefone (nepripoji sa na pc) napisalo ze sa neda a blik, karta sa objavila v telefone, nacitalo ju... a to som uz zacinal pisat krasny mail do samsungu...by si to zlizli :D teda dufam ze mi to nebude taketo kocky robit stale~

    anonymous16.07.2009 - 10:30 Trvalý odkaz

    tomas: Myslim, ze to , ze si napisal do samsungu ti asi nepomoze. Bud ti neodpisu vobec alebo ti napisu nech ides s tym do servisu alebo ta zas naseru s nejakou mudrou odpovedou a navodom ako na to, ktory aj tak fungovat nebude :-)

    anonymous16.07.2009 - 14:59 Trvalý odkaz

    Sayeth: tam je napisane "BY si to zlizli" to znamena ze som to nenapisal ale chcel som, len je to uz bezpredmetne ked to uz ide...

    anonymous16.07.2009 - 15:01 Trvalý odkaz

    sayeth: tak vidis ani poriadne pisat neviem...

    anonymous17.07.2009 - 21:35 Trvalý odkaz

    prescott: nema jack3,5... ale absencia wifiny ma prekvapila. skoda, uz som ho chcel....

    anonymous18.07.2009 - 02:15 Trvalý odkaz

    tomas: ale ma adapter na ten jack, sorry som ozraty tak nevim co

    anonymous18.07.2009 - 12:26 Trvalý odkaz

    tomas: Hm, som prekvapeny ze som sem vobec nieco vcera pisal. Tak sorry. Ale ten adapter ma takze to mi je jedno ze nema ten jack. Wifina mi nechyba aj tak by som ju vyuzival iba doma ale niekde kde je signal, ale v aute pri navigacii nie. lepsi je nejaky datovy program uz 3,33€ na mesiac ma nezabije

    anonymous19.07.2009 - 19:10 Trvalý odkaz

    Martin: ludia mate nejake hry na tento telefon???

    anonymous20.07.2009 - 00:27 Trvalý odkaz

    tomas: no viem poradit. Stuahni si hry na samsung pixon a ak ti vypise nieco take ze chyba a ze je malo miesta tak pouzi tento navod a pojde to : Try this, I had the exact same problem and it worked for me. I had to do it again last night after installing a couple of java things, so it looks like it needs doing periodically:

    dial '*#6984125*#' go to 'Internals' enter the following Master Key '*#9072641*#' Go to 'Storage Settings' and click on 'Update Java DB'

    :-)

    anonymous20.07.2009 - 10:23 Trvalý odkaz

    Martin: a este taka otazocka kde by som nasiel tie hry?:)

    anonymous20.07.2009 - 18:38 Trvalý odkaz

    Tomas: Na tej stranke najdi ten samsung pixon a tam su hry nan , iba postahujes

    anonymous20.07.2009 - 20:35 Trvalý odkaz

    Martin: ja som asi prepity ale aka stranka????to co mi pises ten navod?ja to tam nevidim:D

    anonymous20.07.2009 - 20:56 Trvalý odkaz

    Martin: ty kks to som mal vyytocit?blazen:D uz to mam:)

    anonymous20.07.2009 - 21:13 Trvalý odkaz

    Martin: no okey hento som spravil ale odkial tie hy?nemas link odkal to stahujes?

    anonymous21.07.2009 - 02:52 Trvalý odkaz

    Sayeth: tak som sa konecne rozhodol ze skusim vybabrat s tym samsung navigatorom a jeho licenciou, tak ako to fungovalo s trial verziou ze sa dali subory na karte ReadOnly a bezala do nekonecna...kupil som licenciu na 1 den za 1€ a spravil to, uvidim ci budem mat aj zajtra licenciu, ak hej tak sa ozvem ;)

    anonymous21.07.2009 - 10:02 Trvalý odkaz

    tomas: tak dufam ze ti to pojde :-)

    anonymous21.07.2009 - 16:50 Trvalý odkaz

    Sayeth: no vyzera to tak, ze sa to pri kazdej zacatej trase chce pripojit na net a overovat kluce, ak to tak bude tak sa to neda obist... :(

    anonymous21.07.2009 - 17:42 Trvalý odkaz

    tomas: takze dalsia navigacia ktora bez netu pravdepodobne nefunguje

    anonymous22.07.2009 - 15:41 Trvalý odkaz

    szucsi: nevedel by niekto poradit?...hladam hry na tento telefon ale take co vyuzivaju aj akcelometer teda technologiu zabudovanu v tomto mobile. dakujem!

    anonymous22.07.2009 - 21:33 Trvalý odkaz

    Sayeth: jezis deti moje serte uz na tie debilne hry, kupte si velku kartu a sledujte filmy alebo si stiahnite 19 serii simpsonovcov a mate co robit pol roka minimalne...
    GPS Route66 - SamsungNavigator licencia za 2€ na vzdy;) : do route si najprv postahutje vsetky mapy ake chcete (je to dost mb...), potom treba vytiahnut platobnu kartu, napriklad k obycajnemu uctu...to je jedno proste... no a sadnut si von na lavicku. pekne si zadat nejake miesto kam chcete ist (napr. menu-hladat-text-bratislava letisko) potom kliknut na to auticko na obrazku (soferovat do..) a ono sa to zase pripoji na net, vypyta si to voucher kluc, kliknut na nie, tam niekde kliknut na europu a stiahnut, nieco sa stiahne (zanedbatelne data) a vypyta si to zaplatenie onej europskej navigacie kliknut na 1 den, malo by to stat 1,99€ alebo tak nejak... zadat pekne splatnost karty, cislo karty, meno na koho je a zozadu posledne 3 cisielka v podpisovom poli (bezpecnostny kod) tak a uz iba pripojit na pc, dat pamatove zariadenie ci ako to je a v slozke samsungnavigatordata tieto subory oznacit vo vlastnostiach len na citanie: phone.dat, hk.flg, Temporaryuying.tmp, Temporaryksync.tmp a vsetko v Maps a res...to je cele, malo by to fungovat... bezi mi to viac ako 24hodin, ak by mi to nahodou zajtra uz neslo tak sa ozvem, a este pravna istota: toto nie je navod ako okradat spolocnost neviem aku ktora ma na svedomi tuto navigaciu, je to neviem co a ja za nic nie som zodpovedny :D

    anonymous23.07.2009 - 01:55 Trvalý odkaz

    inew: Neviete niekto o nejakom rozumnom drziaku do auta na tento mobil? Idealne, aby nezakryval USB port (nabijanie) a drzal pevne... Diky moc!

    anonymous23.07.2009 - 05:10 Trvalý odkaz

    Sayeth: inak nevie to vynachvalit, ze su tie drziaky dokonale... 50€ mozno prehanam ale bolo to cez 1000korun, daju ti to presne pre model auta a telefonu...sak si pozri tu stranku .)

    anonymous23.07.2009 - 13:39 Trvalý odkaz

    inew: Díky moc za tip... Inak Route 66 ti este stale bezi podla toho navodu, co si postol vyssie?

    anonymous23.07.2009 - 14:03 Trvalý odkaz

    Martin: chalani pocujte ako je to zo setricom bo ked je bloknuty fon a tuknem tak su tam nejake obrazky ako na pozadi ale ani neviemako sa tam dostali...

    anonymous23.07.2009 - 18:20 Trvalý odkaz

    tomas: v samsungnavigator/data som nenasiel subor phone.dat a ani hk.flg. V /Temporary si myslel asi buying.tmp a ksync.tmp . tieto tam boli aj v MAPS som dal nacitanie aj res. tak som zvedavy ci to pojde aj ked som prve dva subory vobec nenasiel

    anonymous23.07.2009 - 18:33 Trvalý odkaz

    tomas: beriem spat, tie dva su skryte subory :-) tak dufam ze to pojde

    anonymous23.07.2009 - 23:49 Trvalý odkaz

    Sayeth: takze tie subory nestacia, niekde inde bude pes zakopany... neviem preco ale 1-dnova licencia mi vydrzala 2 dni... neviem, TOMAS skus tam este nejake subory dat len na citanie... treba najst ten spravny v ktorom to je.. i ked je mozne ze ta svina bude ulozena niekde v systemovej pameti telefonu alebo tak nieco..to uz ale ani srnky netusia co v lese behaju~

    anonymous23.07.2009 - 23:54 Trvalý odkaz

    Sayeth: este pred tym ako to budes davat readonly tak si vsetky nastavenia navigacie atd nastav, je mozne ze das readonly aj subor v ktorom sa ukladaju .) niekde sa to MUSI ukladat ta licencia, treba najst kde...

    anonymous24.07.2009 - 19:07 Trvalý odkaz

    tomas: dal som cely priecinok samssung navigator aj s podsubormi len na citanie, len ci ten subor nema niekde v sebe nieco take ze cas ukoncenia a vtedy to zrusi a ak si zas kupis licenciu tak ho prepise
    . Tak som zvedavy co to urobi. mozno to fakt hadze niekde do telefonu kde to je nainstalovane a tam by to trebalo pozret. Inac Navigacia je to super, a aj dobre naviguje a zretelne :-)

    anonymous25.07.2009 - 03:50 Trvalý odkaz

    tomas: Tak bohuzial aj mne ta licencia skoncila:-( Ale neviem ci som tie zmeny neurobil uz po jej ukonceni. takze som tymto moc nepomohol. Budeme to musiet este raz asi vyskusat

    anonymous25.07.2009 - 05:21 Trvalý odkaz

    Sayeth: jj, musime to nejak vymyslet, no je to fakt najlepsia navigacia pre tento mobil, za ten den som nabehal cez 300km a mozem povedat ze je dobra :)

    anonymous27.07.2009 - 00:31 Trvalý odkaz

    eydo: Nevie niekto kde v telefone sa dá zisti? aktuálna verzia firmwaru? a ešte ?i sa vôbec oplatí dáva? nový firmware?