Samsung UltraTOUCH (Samsung S8300)

  • Martin Hombauer 11.02.2009 - 04:00

    Zdravim, mám tento mobil cca uz dva roky a zatial bol bez chyby. Len v poslednom case je dost spomaleny, nacitava dlho videa a vsetko strasne seka a je oneskorene. Uz som aj vyprazdnil microSD origos co tam bola, sformatoval som ju, aj interna pamat nieje moc zapratana, 50MB z 80Mb je volna. Poradte co s tym prosim.

  • anonymous01.07.2009 - 15:50 Trvalý odkaz

    tomas: No robil si to na svoje riziko, nikto ti nepisal, ze to mas spravit. No a keby to bolo spomalene tak to sem urcite niekto kto si to tam dal napise. Mne osobne sa to vobec nespomalilo. Ak by tu bol nejaky problem tak to tu bude urcite napisane ako to co som napisal vyssie. Este raz, ja to mam rychlostou normalne , ziadne spomalenie, Ale spomalene to je iba pri fotkach pretoze ich tu mam fakt dost vela a aj dost vela zaberaju miesta. A ani na stranke z ktorej to je nic som si nevsimol napisane a to ma dost vela ludi a nie iba zo Slovenska.

    Ja osobne pochybujem, ze tam das ten stary firmware od Orange, jedine ze by si ho niekde stiahol jak ten novy. Alebo budes musiet pockat na nieco novsie co bude mozno lepsie.

    anonymous02.07.2009 - 01:09 Trvalý odkaz

    milos: tiez nemam problem s rychlostou odkedy mam novy firmware

    anonymous02.07.2009 - 02:03 Trvalý odkaz

    Sayeth: ak mas bluetooth na pc tak to neni problem ist na net... staci otvorit bluetooth-new connection a ostatne staci preklikat ;)

    anonymous02.07.2009 - 02:38 Trvalý odkaz

    milos: a tie mapy ti aj funguju? ja som skusal a mne to nejde

    anonymous02.07.2009 - 14:03 Trvalý odkaz

    Sayeth: nefunguju, nejdu mi ani stiahnut a pre nas telefon treba mapy s priponou .cmap nie .map ako som zistil ked som to zacal stahovat :) v telefone-v navigacii chod do menu->doplnk.sluzby->mapy->obchod- najdi a stiahni si mapy ake chces, za to sa neplati (slov. ma asi 50mb, cesko asi 130mb)...tak a mas mapy ale nebude ti to nikam navigovat - doplnk.sluzby->navigacia->obchod- najdi balkan a vychodna europa...nieco sa stiahne a to nieco je subor F:SamsungNavigatorData
    esExtrasBalkans and Eastern Europe.navd ...tu som skoncil, treba tento subor nejak odblokovat(za to sa plati)..ked zistim ako tak zas napisem :D

    anonymous03.07.2009 - 03:07 Trvalý odkaz

    dusan: vidim ze na nam to tu zije, sayeth keb mas problem tak napis rovno ti zavolam a vyriesime to velice rychlo...soft sa dava na vlastnu zodpovednost, 99% to ide rychlejsie tak neviem co pises, po flasnuti prvuch 30 sekund je spomalenych to preto lebo initializuje siet a ostatne nastavenia (internet, mms,at atd)

    TOmas:vypinanie nemam ale zas mam ze zvoni a po sekunde az 2ch zacne zvonit naplno, nemam tam ziandy fade in neviem co to je
    Gogle maps, ako pises, preinstalujes a uz nejde dotykove neviem preco, vie to nasrat!
    Mapy: kto ma nejaky datovy program nech si stahuje mapy priamo, potom funguju, dodatocne stiahnute nepojdu lebo je to nejak chranene

    anonymous03.07.2009 - 03:16 Trvalý odkaz

    dusan: a aj napr Amaze, stiahol som a islo ovladat dotykovo, potom som to cez fon updatol a uz tam mam tie sipku na pohyb!! a niekde v menu ide aj dotyk, dobry gulas toto... cez modifikaciu *.jar to ide odstranit vraj ale nemam cas to skusat... snad sa polepsia.. inac je to skvela masina, rozmyslam aj o zakupeni Route, navigaciu samostantu nemam tak je to logicke a tak pekne to ukazuje :)

    anonymous03.07.2009 - 03:33 Trvalý odkaz

    Sayeth: ja som nehovoril ze mi to neprilepsilo...gps sa zrychlilo z 10minut na 10 sekund a milion veci je lepsich ako bolo a to ze mi to slo pomalsie bude asi tym ze predtym som mal vypnute tie vybracie a zvuky a po sa mi zase zapli tak sa to pribrzdilo nez som to zase vypol...alebo sa mi to iba zdalo..

    anonymous03.07.2009 - 03:37 Trvalý odkaz

    Sayeth: na nete som nasiel nieco o tom ze po aktivovani trial verzie a cez pc ked sa daju subory phone.dat, imei.dat a hk.nieco (ci take volaco) read only, tak ta trial verzia frci navzdy...trial verziu zrusili, napadlo ma ci sa to da rovnako vyriesit so zakupenim licencie - kupim licenciu na 1 den za 1 euro, spravim to a pojde to navzdy... len nemam sajnu jak to zaplatit, neviem kde mam papiere od banky kde su napisane tie cisielka pre internetove platby :D

    anonymous03.07.2009 - 10:17 Trvalý odkaz

    tomas : Dusa: No zxatial to vypinanie nemam a modlim sa aby sa to nevyplo. raz sa to vyplo ale nezrusili sa nastavenia :-) .Skoda ze na strankach google map nie je verzia pre touch screen. :-( . No a problem s hlasitostou nastastie nemam, rozmyslam ci by nepomohlo este raz tam dat ten soft.

    Sayeth: No trebalo by zistit s tymi mapami ze ci to ide tak ako to hovoris, ja som sa snazil nieco najst na nete ale bez uspechu zatil. To Amaze som skusal, vyzera to dobre skoda ze nema slovenske rozhranie a zvuky, skoda ale je vpoho len musim este vysksuat , zatial som tam nechytil gps bo som to robil z kancelarie v praci :-( .

    Inac skusal som WeTravel, pozrite si to, skusal som to pri starej T-Mobile verzi firmware a tan nenaslo GPS signal , pri novej som to neskusal ale ked bude cas skusim, tam si mapy nahrate do telefonu a malo by Vas to navigovat, je to FREE, je to vpohode ale nevyzera tot ak dobre ako to route66 alebo Amazing. A doporucujem kupit auto nabijacku na telefon bo rychlo mina baterku to GPS, este drziak musim kupit, Jazdim cez vikend cc15hod a je to potreba :-)

    anonymous03.07.2009 - 11:19 Trvalý odkaz

    Sayeth: skusal som aj ja a ani mne nenaslo signal...

    anonymous03.07.2009 - 11:49 Trvalý odkaz

    dusan: we travel som skusal a islo ale ako pises nepacilo sa mi to. Amaze je dobre, naviguje pekne ale v tom kvazi 3d pohlade ci co tam je to dost zere data.toto je nevyhoda nakolko mam v orange len 10 MB a cez route som tahal mapy a uz mam navyse na ucte 60 euro :D Ale amaze funguje.Ale z dlhodobeho hladiska je spojazdenie route66 asi lepsie, tam ak mas mapu tak je vyhrane. Pozerem tiez net a skusam, ak na nieco pridem dam vediet,ak vy tak informujte

    Sayeth v poho,ale osobne si myslim ze tento fon s orange softom je uplne zbytocnost,nic tam nefungovalo tak ako to samsung naplanoval, pametam ako som to rozbalil a cakal tie veci ako z recenzii a NIC, ani len sproste logo neslo dat prec. Tie vibracie mozu spomalovat to hej, treba povypinat co sa da a je to sviznejsie a odzrkadli sa to na vydrzi baterky. Mne ide fon v pohode 3 dni, teraz mam na net embargo kvoli uctu :) a sem tam daco cvaknem ale malo

    anonymous03.07.2009 - 13:01 Trvalý odkaz

    Tomas: No ja mam nastasie na net 1giga :-).
    V tom route to maju podla mna trosku draho spoplatnene. Ci sa potom neoplati kupit normalnu navigaciu.
    Ale som aj rozmyslal, ze ci by islo kupit licenciu na skusku na jeden den, pride na mobil asi nejaky kod. A ci by to fungovala na viac mobilov naraz, Takto by sme si asi vsetci co sme tu pomohli a vyslo by nas to lacnejsie. Len ci to ide :-)

    anonymous03.07.2009 - 13:27 Trvalý odkaz

    dusan: ak jazdis casto tak samostatna je lepsia volba, teraz sa daju kupit aj za 120 eur uz co neni zle.ak len obcas tak by sa to tu siklo.Ten kod, neviem ci je take jednoduche, skusal som guglit o 106 co nieco neni na nete a nic, takisto som pozeral symbianove fora kde to sa snazili rozbehat a nic, skoda, masina draha mohol to samsung dat k tomu, to by bola parada
    Tomas, s 1 giga to je parada, zapni amaze mozes jazdit do nemoty :D

    anonymous03.07.2009 - 15:29 Trvalý odkaz

    Sayeth: ja to v priebehu buduceho tyzdna vyskusam tak ako som pisal, zaplatim 1 den a skusim to nejako spravit na vzdy .)
    a Tomas, na orange.sk si mozes kedykolvek zmenit pausal sa mi zda...zaplatis asi o 1€ mesacne viac za 1GB dat...

    anonymous04.07.2009 - 02:01 Trvalý odkaz

    Tomas: GPS potrebujem iba niekedy uz viem de co je, len naprd je vtedy ked neni signal na mobil tak nenacita mapu, aj to sa mi uz stalo :-)

    skoda ze sa to neda nejak craknut jak ine . maju to dobre vymyslene spekulanti

    anonymous04.07.2009 - 02:24 Trvalý odkaz

    Sayeth: sak ja na to pridem ked budem mat cas...vsetko sa da ked sa chce .)

    anonymous05.07.2009 - 10:01 Trvalý odkaz

    milos: no neviete mi nikto pomoct s mojim uz skor napisanim problemom z pc studiom? v momemte ked pripojim telefon k notebooku hned mi sam program pc studio vypne...ale ako velkokapacitna pamat to funduje

    anonymous05.07.2009 - 11:05 Trvalý odkaz

    Tomas: no myslim ze s tymto ma problem asi kazdy a asi ti nikto neporadi ked som uz pisal do samsungu a a neodpovedali a jeden z nas tam dokonca aj volal, takze musis cakat tak ako ja :-)

    anonymous06.07.2009 - 12:58 Trvalý odkaz

    tomas: Po preinstalovany software mi uz normalne funguje to google maps. A dosiel som asi aj na problem s vypinanim mojho mobilu, ale moc ho nechapem. Vybral som sim, aj pamat kartu preinstaloval som soft. a potom mobil nesiel zapnut. iba cez nabijacku tak som si myslel ze softwarova chyba. tak nakoniec som skusil hybat s baterkou a v jednje polohe to islo. potom ked som trosku v normalnej polohe pohol baterkou , cca pol milimetra tak sa vypol, dal som tam maly papierik nech nema moznost sa hybat. no a v takomto stave vobec nesiel. tak som vybral papierik. No a odvtedy sa nevypina a nemam zatial problem. absolutne to nechapem .

    Inac neviete o nejakych strankach s aplikaciami na tento mobil? getjar som uz skusal ale chcel by som nejake lepsie aplikacie popripade aplikacie na dotyk.displej

    anonymous06.07.2009 - 23:55 Trvalý odkaz

    Sayeth: mam taky dotaz ohladom karty - skusali ste 16gb? nie ze to kupim a nepojde mi :) je sice pisane do 16gb ale tak...ono ich je aj tak viac typov...

    anonymous07.07.2009 - 00:20 Trvalý odkaz

    milos: v recenzii som sa docital ze vie zobrazovat aj dokumenty word alebo office...nebuete niekto nieco o tom?

    anonymous07.07.2009 - 01:00 Trvalý odkaz

    dusan: aplikacie neviem, nehladal som ale napr hry na pixon su touch a vraj idu aj tu, treba skusit
    milos, dokumenty vie, word, excell, pdf...

    anonymous07.07.2009 - 06:37 Trvalý odkaz

    Sayeth: takze s novym firmware-om nefunguje streaming videa - napriklad orange live tv... skusal som tam dat nastavenia pre streaming no nepomohlo, pise mi ze moj telefon nie je podporovany (pred zmenou firmware-u to slo uplne krasne)

    anonymous07.07.2009 - 10:39 Trvalý odkaz

    tomas: Mal som tento problem s youtube. najprv siiel ale pak nie. Nieco som porobil a uz zas ide skus sa stym pohrat. No skusim an ten pixon ale , mam pocit ze som skusal a neslo uvidime

    anonymous07.07.2009 - 15:28 Trvalý odkaz

    dusan: tak kukam jak puk, z krabice mi neslo nic, youtube, tv na orane a teraz hej nejake to mame divne

    anonymous07.07.2009 - 15:59 Trvalý odkaz

    Sayeth: skus ist do menu->prehliadac->nastavenia->profily - mas tu iba world,mms,internet? na starom telefone som tam mal aj streaming a nemam, ci to neni tym...

    anonymous07.07.2009 - 16:10 Trvalý odkaz

    dusna: streaming som tam nemal ani pred ani teraz, tak veru neviem

    anonymous08.07.2009 - 01:20 Trvalý odkaz

    Sayeth: a ktoru verziu mas? nemozu to oni nejak filtrovat a zakazat mojej verzii prehranie videa? alebo neviem... x.x

    anonymous08.07.2009 - 01:43 Trvalý odkaz

    milos: a ako alebo v com mam prezerat tie dokumenty...skusil som otvorit word dokument a napisalo ze je to nepodporovany format

    anonymous08.07.2009 - 13:44 Trvalý odkaz

    Martin: Chlapi mam problem.vobec mi nejde pripojit ultra touch na pocitac.bluetooth mi ho vobec nenajde(mozno je to jeho nova verzia),pc studio absolutne vobec nereaguje na pripojenie nic...ked zacne hladat mi ho vypne a konec...

    anonymous08.07.2009 - 15:22 Trvalý odkaz

    dusan: hmm to znie cudne, priecinok other co mam na karte, tam ma .doc a nejake .pdf a len tuknes na ne a uz to otvara. Ale wordy mam stare, nic z office 2007, nemoze to byt tym? fakt neviem

    anonymous08.07.2009 - 16:59 Trvalý odkaz

    tomas: to som pisal do samsungu:
    Dobrý de?,

    Chcem sa opýta? oh?adné PC Software. NEW PC STUDIO na Samsung S8300 Ultratouch.

    Už som Vám raz písal oh?adne toho, bol mi poskitnuty návod ako to mam spojazdni? , no bohužia? to nešlo tak som Vám poslal Firmware telefónu. No odvtedy mi už nebolo odpísané.

    Tento software sa po pripojení PC k po?íta?u a následnému zakliknutí v telefóne PC Studio vypne a nereaguje, Jedine pripojenie k telefonu funguje ako prenos dát..

    Na viacerých fórach o telefónoch som sa do?ítal od viacerých držite?ov týchto telefónov, že majú s tým problém, no riešenia sa nikde nikto nevie do?íta? a ani vy na to nereagujete.

    Mozem dat telefon aj so softwarom pribalenom v krabici na CD reklamovat? Tymto sposobom by sa mal problem vyriesit do 30 dni, alebo je iný spôsob riešenia?

    ?akujem

    anonymous08.07.2009 - 22:08 Trvalý odkaz

    tomas: toto mi odpisali, je este novsim firmware nez ten ktory tam mam? :
    Dobry den pan ...,

    dakujeme ze ste kontaktovali zakaznicku linku Samsung Electronics!

    Kazdopadne Vam odporucame sa obratit na servisne stredisko PPI-ETC Slovakia, cez servis mozete ziskat aktualny firmware.

    Ked mate dalsi dotaz, kontaktujte nas na cisle 800 – 726786.

    S pozdravom

    anonymous08.07.2009 - 22:47 Trvalý odkaz

    mik: aj mne sa vypínal po nainstalovani,ale uz bezi super,musel som uplne vypnut firewall,mam comodo. a naistaloval som cesku verziu pc studia

    anonymous08.07.2009 - 22:58 Trvalý odkaz

    mik: uz ide niekomu poriadne nejaka navigacia bez nutnosti sa pripojit na nett? zajtra uz budem mat do toho aj 8gb kartu,tak by som chcel dat na nu nejaku mapu.

    anonymous08.07.2009 - 23:06 Trvalý odkaz

    Sayeth: tak chcem este napisat pre pesimistov, ze vydrz baterky je maximalne dostatocna, lepsia ako kamaratov iPhone3G, tak isto je na tom display, iphone ma namiesto ciernej akusi tmavsiu sivu...S8300 ma ciernu.. baterka drzi 3 dni ked obcas beham na net a telefonujem tak priemerne, ked som cely den na nete alebo sledujem filmy a ine kraviny tak padne samozrejme za jeden den.. :) a este taky detail, ked sa rozhodnete pre novy &firmware tak to rieste asi radsej cez to servisne stredisko...vypicoval som orange-u za ich ubohy firmware a odpisali mi ze ked si dam novy tak mi padne zaruka o.O aj tak je lepsi novy a zaruku mozem riesit aj priamo u samsungu a vyneham orange :) (gps=nabijacka do auta www.gsm-shop.sk)

    anonymous09.07.2009 - 09:26 Trvalý odkaz

    tomas: dik po tvojej rade to pc studio funguje tak ako ma :-)

    anonymous09.07.2009 - 12:33 Trvalý odkaz

    Martin: takze si mam stiahnut cesku verziu pc studia?neviem ci mam taky isty problem aky si mal ty,ale ja som nainstaloval to cdecko najprv pc studio a potom nejaky ovladac na usb kabel,ked ho tam pripojim pocitac zareaguje takym zvukom,v mobile mi ukazuje taky maly pocitac zacne sa pustat pc studio,vyhladava zariadenie a ked prestane tak sa vypne studio a uz to nefunguje...

    anonymous09.07.2009 - 12:43 Trvalý odkaz

    Martin: a co je to comodo??

    anonymous09.07.2009 - 13:24 Trvalý odkaz

    Martin: mik,a nemohol by si mi poslat tvoju vrziu mailom martin2108@azet.sk alebo icq:392372378? bol by som ti moc vdacny:)

    anonymous09.07.2009 - 14:13 Trvalý odkaz

    tomas: Ja som to skusal chalani a ide to:-). Ceska verzia znamena to ze tam das miesto slovenskeho jazyku iba cesky jazyk a pak ti to pojde ale stahoval som to z ceskeho samsungu, len musis bud vypnut firewall alebo dat ten program do zoznamu aby ho obchadzal firewall. a ide to. . Ak by ste chceli spojazdnit internet na pc cez mobil, tak doporucujem zavolat do t-mobilu a on Vam to pomoze nastavit tak aby Vam to neslo cez program lebo ono to ani cez program nejde, som to skusal a nakoniec som zavolal a hned islo

    anonymous09.07.2009 - 15:12 Trvalý odkaz

    Martin: tomas mohol by si mi poslat link na stiahnutie toho ceskeho studia z toho ceskeho samsungu???dik moc:)

    anonymous09.07.2009 - 18:31 Trvalý odkaz

    Martin: nemate nejaku stranku na hry na tento samsung?lebo normalne co som si tam daval s rozlisenim 240x320 mi nejdu...

    anonymous09.07.2009 - 21:42 Trvalý odkaz

    mik: comodo je taky firewal,ktory sa na vsetko pyta ked instalujes nieco do pc... a dobre to chrani pocitac,lebo ani nic nepusti von bez tvojho prikazu

    anonymous10.07.2009 - 01:24 Trvalý odkaz

    jan: kluci a kde stahujete widgety do mobilu (samsng 8300) ???

    anonymous11.07.2009 - 00:55 Trvalý odkaz

    mik: uz som naistalkoval aj we-travel,,aj funguje,len jednu chybicku krasy to ma neviem tam dostat mapy :-))), nemate s tym niekto lepsie skusenosti?