LG Optimus Net (LG P690)

  • Martin Hombauer 14.07.2011 - 13:09

    Mám LG P690 Optimus Net, a chcem sa opýtať ktorý flash player alebo čo si tam mám nainštalovať. Namiesto videa na webe mi tam nenačíta nič, len tam mám taku modrú kocku s otáznikom. Ďakujem.

  • anonymous06.11.2011 - 14:27 Trvalý odkaz

    PeeSko: Skusal som vsetko mozne, zaklad je aby som sa nejak dostal do recovery modu, tam uz to potom spravim, no nikde som na nete nenasiel ako :(

    anonymous06.11.2011 - 15:01 Trvalý odkaz

    romco: tak ja neviem... rozmyšlal som ako by sa to dalo...nemam tento telefon ... ale ešte skus spojiť cez USBčko tam dajak by sa mal dať resetnuť mobil.. preboha ved skoro všetko ma take male tlačitko na uplny reset tak musí mať aj mobil :D inač nevie mi niekto poradiť ? obrazovka je podobna ako u optimus one? pretože k mobilu by som si chcel dokupiť screenSHIELD ale optimus net nemaju

    anonymous06.11.2011 - 16:41 Trvalý odkaz

    Sija: Prosím o radu ohladom prepínania zviditelnenia môjho tel .čísla ,tá položka sa nedá prepnuť čo s tým ?...dík

    anonymous06.11.2011 - 21:26 Trvalý odkaz

    Lusynda: No práveže sa neviem rozhodnúť lebo už dlhšiu dobu mám SE k770i(z tých starších modelov)a jemu sa už asi nič nevyrovná ,...toho LG sa dosť bojím že čo to bude zač lebo nemám s nimi skúsenosti ,...ale zas čo by som chcela za také peniaze ,tak to asi risknem :)

    anonymous08.11.2011 - 12:23 Trvalý odkaz

    Kevin: Telefon je celkom fajn, mal som ho za 1€ ze telekom. Jedine na co nemozem prist je, ako zmazem trvania hovorov (vynulovanie po skonceni mesacneho programu). Poradi niekto?

    anonymous09.11.2011 - 09:28 Trvalý odkaz

    omar: Ako ste spokojny s tymto telefonom? tento alebo SE xperia x8 ??? diky za odpovead

    anonymous09.11.2011 - 13:55 Trvalý odkaz

    duritaxi: je v telefone navigacia dakujem

    anonymous10.11.2011 - 09:24 Trvalý odkaz

    krma: trvanie hovorov stlač- resetovať- o.k.

    anonymous10.11.2011 - 09:53 Trvalý odkaz

    viki: Zdravím ja mám smartfon už rok a zistil som že najviac žerie baterku mobilný internet. Keď nemám čerstvo nabitý mobil tak klesne až o40%. Ďalší veľký žrút je pripojenie v 3G sieti. Ak nevyužívam mobilný net tak to vypínam. Sú na to aplikácie ktoré mam na ploche a tak zapínanie a vypínanie je rýchle. Ďalšie ušetrenie energie prispieva aj menší jas displeja. Wifi žere najmenej ja ho mam zapnuté takmer stále a keď nesurfujem 3 hod. tak mi baterka vydrží aj 3 dni nabitá. Keď fungujem aktívne tak menej ale nabíjam ho tak že keď som pri kompe mam ho pripojený, keď idem v aute tiež ho nabíjam takže za posledný mesiac som zo steny ešte nenabíjal.

    anonymous10.11.2011 - 09:58 Trvalý odkaz

    viki: Veľa informácii o fungovaní androidov som získal zo stránky moj android.sk skúste to aj vy veľa vašich otázok je tam rozobratých. Napíšte váš problém do okienka hľadania a odpoveď určite nájdete.

    anonymous10.11.2011 - 10:10 Trvalý odkaz

    viki: A teraz by som chcel ja od vás nejaké informácie o tom telefóne. Teraz mam LG 540GT. Keď používate viac vecí súčasne ako dlho mu trvá aby sa prepol napr. z prehliadača na zoznam hovorov. Môj dlho rozmýšľa Vypisuje hlášky typu android proces.com ... čakať/zrušiť. Mne často, dosť mi to vadí. A ešte jedna otázka neviem či má tlačidlo domov, keď ho stlačíte pýta sa na návrat LG domov / Android domov dosť ma to zdržuje lebo mam aj predvolené LG domov a stale sa to vypytuje.
    Mal niekto možnosť porovnať tento fon z HTC wildfire S som v rozpakoch keď som čítal dané forum vyzerá že má problémy.
    Ďakujem za odpovede.

    anonymous10.11.2011 - 10:18 Trvalý odkaz

    viki: GPS je prijímač ako FM rádio navigácia je program ktorý využíva prijímač GPS. Ja v aute využívam sygic a keď idem pešo tak mapy, viac sa viem orientovať keď sa pozerám na mapu ako na šípku na ceste. Ten sygic je super dal som zaň 30€ ale najprv som vyskúšal z uložto páčil sa my tak som si ho kúpil oplatilo sa kvôli aktualizácii máp. Inač vás upozorní aj na priecestie nielen to že vám hovorí kde mate odbočiť.

    anonymous10.11.2011 - 12:34 Trvalý odkaz

    Láďo: ktorý mobil je podla Vás lepší? Tento lg p690 alebo samsung galaxi y.ďakujem

    anonymous13.11.2011 - 12:47 Trvalý odkaz

    milan: Robi aj vam, ze ked skoncim hovor, telefon sam od seba znova vytoci ukoncene cislo? ako keby displej sam od seba reaguje a stlaci ikonu volania...robi mi to obcas aj v menu, sama sa mi otvori nejaka aplikacia...dakujem za odpoved

    anonymous13.11.2011 - 20:51 Trvalý odkaz

    Kevin: Takze zajtra putuje LG na reklamaciu - aj napriek tomu ze nie je pripojeny na nabijacke signalizuje dobijanie baterie. Taktiez ked sa v zablokovanom stave vo vrecku stlaci nejake tlacitko, displej sa rozsvieti a uz nezhasne (napriek tomu ze limit je nadstaveny na 15 sekund)... telefon mam necele tri tyzdne, tak ma to dost hneva... dufam ze mi ruzovy operator reklamaciu uzna bez nejakych problemov

    anonymous16.11.2011 - 16:45 Trvalý odkaz

    Alvin: Mate tam chybu - CPU je ARMv6 BASED a nie 11 :)

    anonymous16.11.2011 - 19:53 Trvalý odkaz

    cimok: Dnes mi prisiel lg domov kurierom. a zatial jednicka s hviezdickou. zatial este nemam postahovane veci z androidu ale rychly ostry kontrast, parada. spokojnost 110 percent.

    anonymous17.11.2011 - 11:44 Trvalý odkaz

    5moni: ja ho budem mat na vianoce...tak sa tesiiiiiiiiiim :)

    anonymous17.11.2011 - 21:32 Trvalý odkaz

    cimok: vsetko slape na paradu. aj telefonny zoznam sa da upravit hocijako. akurat fotka na ploche sa ukazuje troska cudno. a zatim problemy s pripojenim na market. ale vyriesi to dufam navsteva v orangeu

    anonymous17.11.2011 - 23:23 Trvalý odkaz

    romco: Ja tiež až na vianoce :D

    anonymous18.11.2011 - 19:52 Trvalý odkaz

    monka: :D ja sa rozhodujem medzi tymto mobilom a xperiou x8...co je podla vas lepsie?

    anonymous18.11.2011 - 22:24 Trvalý odkaz

    cepyy: caute..mam otazocku dnes som si zobral tento mobil a uz mi tam natahalo 45 Mb dat aspon tak to pise na tranke telekomu ,to je ten telefon vkuse pripojeny na net? mam sice neobmedzeny ale prve styri dni do utorka este asi nie lebo to mam alikvotne ize iba nejaku cast...alebo internet uz je neobmedzeny?

    anonymous19.11.2011 - 15:09 Trvalý odkaz

    romco: Ahoj ja mam mobil asi 15 minut je super akurat škoda že nemam wifi.. inač super ...ja mam kredit takže keby som mal pusteny internet tak mi sťahuje z kreditu... stiahni z hora taku lištu a tam by si mal mať take 2 šípky jedna hore a jedna dolu... tak to vypni to je internet..

    anonymous20.11.2011 - 17:17 Trvalý odkaz

    marek: ahojte neviem sa rozhodnut medzi timto ,se xperia x8 alebo samsung galaxy Y tak prosim poradte

    anonymous20.11.2011 - 18:02 Trvalý odkaz

    romco: jednoznačne tento... xperia x8 sa seká a niekedy nereaguje na dotiky a galaxy Y ma malý displej ja by som bral skor tento.. je pisane 2.3.3 ale ja mam 2.3.4 no nevadí :D

    anonymous24.11.2011 - 15:40 Trvalý odkaz

    Marek_PD: Pozerám po novšom mobile a našiel som tento Optimus NET. Oslovil ma hlavne preto, že vlastním Optimus ONE a nemôžem na neho povedať ani krivé slovo, až na jednu malú výnimku. Jediné, čo môžem tomuto mobilu vytknúť je jeho slabší procesor, čo vidno napr. pri rolovaní. Proste niekedy spomalí rolovanie a jeho reakcie pri určitých úkonoch tiež spomalia. Čiže v ONE je 600-ka procesor a tento NET má už 800-ku, čo predpokladám odstráni tú jedinú chybu čo som našiel. Inak je NET skoro zhodný so starším ONE a preto by som sa vôbec tohto mobilu nebál. Robil som pár rokov v Orange a mobilov mi prešlo rukami až až. Pre 80% užívateľov Androidov je bohato postačujúci, je to vlastne ako s Notebookom. Všetky sú dobré, kým sa nechcete hrať nové hry a mať nároky na grafiku. Tento 800Mhz procák bude stíhať na všetko bežné, možno najnovšie HD hry bude trochu sekať. Ale ak sa chce niekto vyslovene hrať, musí si priplatiť min. 100-200 EUR.
    Ja ho odporúčam a ako technicky zdatný užívateľ Androidu voči nemu nemám výhrady. Proste za málo peňazí slušná muzika. Displej veľmi slušný, baterka pri bežnom používaní v pohode 3-4 dni (bez hrania, WiFi a surfovania), ovládanie logické, príjemné a hlavne z Marketu prispôsobiteľné, signál veľmi dobrý, GPS a inštalovateľná navigácia do auta šlape super, ...
    Slabý foťák a absencia blesku neni priorita, ak fotka tak kvalitným foťákom. Z mobilu nebude nikdy fotka normálna, hlavne nie v interiéri...
    Ja ho odporúčam a kľudne by som ho bral ako nástupcu, má dokonca novší operačný systém ako má ONE.
    Tak nech natrafíte na taký vydarený kus ako ja ;-) Čo je však riziko aj pri 400 EURových mobiloch :-(

    anonymous24.11.2011 - 18:49 Trvalý odkaz

    Ujorobot: Zdarecek. Kedze telefon bezne pouzivam ako modem aj na ,zaujimalo by ma,ako bude Li-ion baterii prospievat resp. vadit caste prerusovane nabijanie. Aktualne mam v starom fene li-pol bateriu a ta nema problem.

    anonymous24.11.2011 - 20:46 Trvalý odkaz

    Ujorobot: A este by ma zaujimalo,ci bluetooth 3.0 podporuje A2DP. Pouzivam /a nemienim prestat/ bluetoothreceiver MBR-100 od SE, takze bude fungovat?

    anonymous28.11.2011 - 12:24 Trvalý odkaz

    Vozo: Marek_PD
    Ahoj
    Doteraz som bol odporcom dotykovych telefonov ale technika ide hrozne dopredu a som donuteny prejst aj ja k takemu niecomu. Doteraz som mal len same SE s vydrzou bateria tyzden a viac, co pri dotykacoch nieje mozne ale s tym sa budem musiet zmierit :-(
    Vela som precital o moznostiach Androidu a dost ma to milo prekvapilo a samozrejme som velmi vela studoval vseliake mozne recenzie novych telefonov a tento LG ma fakt zaujal. Idem ho brat zhruba o dva tyzdne a ako som uz pisal, bude to moj prvy dotykovy telefon a preto Ta Marek_PD prosim o kontakt na mail. Ak je to mozne rad by som sa sem tam nieco spytal ze co a ako, nemyslim tym kazdodenne otravovanie ale ked budem mat s niecim problem.....
    Dik
    Vozo

    anonymous28.11.2011 - 17:47 Trvalý odkaz

    Marek_PD: Vozo - vedľa môjho mena je emailový kontakt, rád pomôžem. Ten Optimus ONE je môj už druhý dotykáč, ale prvý nemal kapacitný displej a to nebolo ono. Toto už je iné kafe a dá sa na to ľahko zvyknúť. V zásade je to zaujímavá hračka, ktorá však určite menej vydrží nabitá vďaka veľkému displeju, oproti klasikám s HW klávesnicou. Ale tento ho nemá zbytočne veľký a je pritom úplne postačujúci. Ak budeš len telefonovať ako pri doterajšom mobile, tie tri dni by vydržať mohol (ak nevoláš 100 minút denne). A jasné, že ak sa niekto hrajká a svieti displej X hodín denne, zakape baterka do večera. A to ťa prvé dni určite čaká ;-) Predsalen je to hračka ako som písal a budeš mať v ňom čo študovať a skúšať...

    anonymous29.11.2011 - 12:17 Trvalý odkaz

    monika: ma tento mobil ochrannu foliu hned pri kupe? vopred dakujeem za odpoved :)

    anonymous30.11.2011 - 20:09 Trvalý odkaz

    Mato: Ahojte :) ja mam tento fon tyzden zhruba, milo ma prekvapil..je dostatocne rychly, displej je tiez super a fotak nie je vobec zly za dobreho svetla robi slusne fotky....je to moj prvy android...cize vsetko slape ako ma, akurat na jednu vec neviem prist a neviem ci sa to da na tomto fone zmenit, poprosim vas o radu...da sa vypnut ton pri fotaku ked fotim? :)..v nastaveniach su v ponuke len 4 rozne tony, neda sa mi to vypnutm hrozne mi to vadi, lebo velmi silny zvuk to vydava :)...nevie niekto ako to vyppnut? :) pripadne nejaka aplikacia na to

    anonymous30.11.2011 - 23:10 Trvalý odkaz

    romco: Monika mobil ochrannu foliu nemá vobec.. teda ja som ju nemal ani ked som rozbalil telefon...
    Mato vypnuť sa to neda ani pri ostatnych novšich telefonoch som nemal tu možnosť to vypnúť zmier sa s tým :D tiež mi to vadí D:D
    PS: baterka mi ešte ani raz nevydržala celí den fakt s tym telefonom sa nedokažem vyhrať :D

    anonymous01.12.2011 - 12:12 Trvalý odkaz

    Mato: romco, tak ten zvuk fotoapratu som nakoniec vyriesil tak, ze som si na fotenie stiahol aplikaciu Camera360 a tam sa da ten zvuk vypnut :) chvalabohu, lebo dost mi to vadilo :D a ta bateraka, to je fakt, s mojim hranim, ak vydrzi den tak som rad :D

    anonymous01.12.2011 - 14:34 Trvalý odkaz

    Marek_PD: vie mi niekto lopatisticky vysvetliť, čo znamená tá nadstavba? Len grafické zobrazenie niečoho alebo aj nejaká konkrétna funkcia?
    A túto funkciu mi prosím viete priblížiť?: "Vďaka DLNA môžete bezdrôtovo zdieľať multimediálne súbory s iným zariadením." To ako cez WiFi si môžem s druhým mobilom posielať napr. fotky?
    Ďakujem, nenašiel som vysvetlenia narýchlo cez vyhľadávač...
    (ochrannú fóliu vraj nemá, predchodca ju od výroby mal)

    anonymous01.12.2011 - 16:20 Trvalý odkaz

    filip: prosim vas rozhodujem sa medzi xperiou x8,samsung galaxy Y alebo tymto mohol by mi niekto poradit ....dkujem

    anonymous01.12.2011 - 21:31 Trvalý odkaz

    Marek_PD: čítaj prosím a skús pre zistenie aj ty niečo urobiť. Galaxy Y má horšiu baterku, slabšie rozlíšenie displeja, ktoré je už fakt slabé, slabší foťák bez ostrenia, ... Takže je to asi jasné - Optimus NET opäť vyhráva.

    anonymous02.12.2011 - 18:38 Trvalý odkaz

    LGorSAMSUNG: Dobrý deň, chcem Vás požiadať aby mi niekto poradil pri výbere telefonu. Rozhodujem sa medzi LG Optimus Net, Samsung Galaxy Ace alebo HTC Desire S. Parametrami nie sú príliš odlišné a preto by som chcel vedieť ktorý je lepší a praktickejší.

    anonymous02.12.2011 - 21:19 Trvalý odkaz

    lumka: Dobry den, od dnes som majiteljou tohto mobilu, stale hram-studujem.som spokojna s mobilom,ale mam par otazok,neviem otvorit kontakty ktore som zo stareho mobilu poslala cez bluetoth,v novom mam to prijate,ale nie nie otvorit,neviem kde je ulozene, na lavom rohu ukazuje maly kufrik so sipkou smerom na dol,co s tym?GPS A Market je bezplatne? mam to iba cez wifi. dakujem

    anonymous02.12.2011 - 22:36 Trvalý odkaz

    dsien: Kupil som si Philips Fidelio as351 pre android telefony a vsetko je ok, hudba super, len to nenabija tento telefon. Dokonca ani cez zadne klasicke USB prostrednictvom kabla. A pritom ine veci sa nabijaju v pohode. Nechapem, asi tento tel. nepodporuje prenos nicoho cez svoje microusb s tymto Philpsom :-( ach jaj
    Ale necham to tak, ked je to take pekne :-)))

    anonymous02.12.2011 - 22:39 Trvalý odkaz

    dsien: na ten kufrik so sipkou chod prostom a potiahni dole. resp daj prst na vrchnu cast obrazovky a potiahni smerom dolu a otvori sa ti ta zlozka s tymi kontaktmi (predpokladam :) ) GPS asi ano a Market urcite ano,za to sa neplati len je treba mat email na googli (gmail) pre stahovanie

    anonymous02.12.2011 - 23:00 Trvalý odkaz

    dsien: haha takze sa to nabija, len telefon to neukazuje (asi nejaky bug) - TAKZE DOPORUCUJEM,super vec :-)

    anonymous03.12.2011 - 00:26 Trvalý odkaz

    lumka: anooo,uz to maaaam, dakujem ti velmi pekne

    anonymous03.12.2011 - 13:09 Trvalý odkaz

    vlocka: neviete niekto prosim ako sa nastavuje predvolene pozadie, mne obcas z nicoho nic nabehne na ploche na vyber tych 7 obrazoviek a mam si vybrat predvolene pozadie, neviem cim to spustam. dakujem

    anonymous04.12.2011 - 18:32 Trvalý odkaz

    mons: vlocka-ked stlacis lave tlacitko tak si vies vybrat

    anonymous07.12.2011 - 21:23 Trvalý odkaz

    nika: TÍ ČO MAJÚ TENTO TELEFÓN PROSÍM...dá sa nastaviť fotka na pozadie tak aby bolo normálne celé rozlíšenie tej fotky ? pretože keď dám nastaviť pozadie tak sa zobrazí štvorček a len podľa toho sa dá ostrihnúť foto a dať na pozadie...a ešte otázka dajú sa dať viac pozadia ?

    anonymous08.12.2011 - 17:31 Trvalý odkaz

    Marek_PD: Takže som ho pred hodinkou vybalil a skúšam.
    Prvý dojem z krytov a HW tlačidiel bol oproti predošlému Optimus ONE horší. Bohužiaľ sa mi na NETe zdajú viac "umelé" a nie tak pevné.
    Za tú hodinku však musím konštatovať, že to, kvôli čomu som šiel o model vyššie (a teda lepší procesor a Android 2.3) splnili očakávania. Poznať vyššiu rýchlosť procesoru, a prostredie Gingerbreadu je prepracovanejšie o pár detailov, ktoré však využívate denne. Zdá sa mi lepšie písanie SMS a orientovanie sa v zozname kontaktov. Pribudlo tam delenie na kategórie, nielen jedna kategória Obľúbené. Sortovanie ľudí v zozname je tak prehľadnejšie a rýchlejšie, ak ich máte 400 ako ja, kde sú aj kolegovia, priatelia, klienti, rodina, ...
    Takže celkový prvý dojem je fajn, SW a výbava telefónu výborná, nechýba žiadna vec z konektivity.
    Hlavné výhody Otpimusu NET:
    1) jeho rozmery ! Stále je to telefón a nie veľká nespratná vec s displejom 3,7" ale šikovným 3,2" palcovým s veľmi slušným rozlíšením, ktoré bohato stačí na prehliadanie si všetkého možného.
    2) batéria 1500mAh - asi najsilnejšia v tejto kategórii a navyše, aj keď niekto dá 1500-ku, dá ju do MT s väčším displejom a teda automaticky výdrž na hodiny menšia.
    3) konektivita ako u drahších MT, okrem HDMI.
    4) os android vo verzii 2.3.3 Gingerbread
    5) pomer veľkosť displeja ku rýchlosti procesoru je veľmi slušná a stíha v pohode (iné modely majú procák 800mHz ale väčší displej, čo je pre 800-ku procák už dosť námaha.
    6) a nakoniec výhodou je hlavne pomer cena - výkon. Ta tieto peniaze sa jeho výbave približuje Samsung Galaxy ACE a SonyEricsson LIVE. Niekto však na Ericssony nadáva, inak je kúsok lepší ako tento NET... To sa však spýtajte Eriksoňákov ;-)
    Jediné čo mi tuchýba je lepší foťák s LED prisvietením. No fotenie na mobil je pre mňa nevyužiteľná vec, takéto fotky budú vždy horšie ako z dobrého digitálu alebo v mojom prípade zrkadlovky, preto to neriešim...

    anonymous08.12.2011 - 22:56 Trvalý odkaz

    jaro: LG P690 neprehráva na webe flash?