LG Optimus Net (LG P690)

  • Martin Hombauer 14.07.2011 - 13:09

    Mám LG P690 Optimus Net, a chcem sa opýtať ktorý flash player alebo čo si tam mám nainštalovať. Namiesto videa na webe mi tam nenačíta nič, len tam mám taku modrú kocku s otáznikom. Ďakujem.

  • anonymous27.10.2011 - 23:51 Trvalý odkaz

    juraj bielik: Praveze som ho v pc nenechal do uplneho nabitia..je potrebne nechavat telefon dlhsie na nabijacke (12hod. Cca)?? Dufam ze som si tu baterku tim neposral..inak telefon je skvely vrelo odporucujem..

    anonymous28.10.2011 - 01:55 Trvalý odkaz

    Lukiki: Co ja viem, o baterkach sa uz toho napisalo. Ja som nikdy nedodrziaval tie pociatocne formatovania, nabijam nepravidelne a kedze fon menim tak raz za rok, nepostrehnem nejake znizenie kapacity baterie. :-) Ine to bolo pri nimh :-)

    anonymous28.10.2011 - 09:47 Trvalý odkaz

    juro B.: čital som že li-Ion baterka sa odporučaju nevybijat uplne.. vraj ich to kazi.. kapacita sa zvýši behom niekolkych tyždnov a prve nabitia sa odporucaju ked je baterka na 50%.. nie menej...

    anonymous29.10.2011 - 11:52 Trvalý odkaz

    veronika: Ahojte :) uz mam tento fon skoro tyzden a je naozaj super. reaguje rychlo a presne, som rada ze som si ho vybrala. chcela som sa vas len spytat, ci neviete ako mam priradit foto ku kontaktu. ked idem normalne cez galeriu, tak sa mi da pridat foto len k uctu na gmaili. Neviete ako to spravit cez kontakty klasicky? Mne sa tam da len upravit meno a tak. dakujem ;)

    anonymous29.10.2011 - 13:28 Trvalý odkaz

    romco: Ahojte chcel by som sa spítať že ked ste prvy krat spuštali telefon tak či od vas požadovalo aj gmail konto .. a ked ano tak či sa to prihlasovalo cez mobilný internet alebo cez wifi.. ked prvy hrat zapnem telefon nechcem platiť money za internet :D

    anonymous30.10.2011 - 13:48 Trvalý odkaz

    vlado: cawte.ja ho mam asi 4 dni ale som snim celkom spokojny.rychlo reaguje.jeto moj prvy mobil od LG a tiez prvy dotykovy.

    anonymous30.10.2011 - 14:34 Trvalý odkaz

    romco: Ahoj vlado ked si prvy krat zapol mobil ake otazky sa ťa pitalo? chcelo to od teba gmail učet?

    anonymous30.10.2011 - 20:49 Trvalý odkaz

    snap: romco> v sprievodcovi nastavujes ci sa ma pripajat cez mobil/wifi, alebo len cez wifi
    vlado> gmail ucet nemusis zadat, ale tym prichadzas o market
    ale celkovo fajn telefon, za ten necely tyzden som s nim spokojny, dokonca na nom ide aj Pocket God, ktory na wildfire s nefungoval.

    anonymous30.10.2011 - 21:21 Trvalý odkaz

    Luba: Dobry den, chcem sa opytat, ci sa mikrofon da nastavit..pretoze, ked telefonujem je ma slabo pocut na druhej strane

    anonymous30.10.2011 - 22:15 Trvalý odkaz

    romco: Snap? vieš ... nam sa teraz dokakal router takže wifi nemame a cez november december nam ho asi nedaju takže jedine v januari a chcem sa spitať že si sa to da nastaviť potom .. lebo ja market chcem ... a ked dá tak ako

    anonymous31.10.2011 - 00:25 Trvalý odkaz

    monča: zdravim fon skvely velka spokojnost akurat sa chcem opytat je normalne ze mi baterka vydrzi "az" den? nabijala som ho tak jak mi povedali tel. mam 4 dni hram sa s nim tak jak s novym ale nezda sa mi ze to prehanam :)))

    anonymous31.10.2011 - 07:43 Trvalý odkaz

    snap: romco> samozrejme to mozes nastavit aj potom, ked spustis market, tak pokial tam nedas gmail, zostane to len na login obrazovke. Ale nie je problem stiahnut aplikacie na pc a potom cez kabel/bluetooth do mobilu.
    Luba> v nastaveniach som sice nic nenasiel, co sa tyka microfonu, no skus povedat druhej strane nech si da hlasnejsie reproduktor:)
    monca> no to je bezne, mne tiez vydrzi den, prip. aj menej ked sa s nim hram:} Ale tak bateria dosiahne plnu funkcnost az po nejakom 10-20 cykle nabijania. Inak co ti povedali ako to mas nabijat? Hadam este necpu ludom do hlavy ze maju telefon uuplne vybit..lebo to pri Li-ion bateriach neplati

    anonymous31.10.2011 - 08:22 Trvalý odkaz

    Luba: Snap> Nemas este nejaky napad lebo uz som to skusala a zacinam mat pocit, ze mi v t-mobile telefon s pokazenym mikrofonom

    anonymous31.10.2011 - 09:29 Trvalý odkaz

    monča: snap-nie nemala som ho uplne vybit ale nechat ho dva krat 12 hodin nabit. ale tak pri jeho vydrzi nabijam kazdu noc

    anonymous31.10.2011 - 15:33 Trvalý odkaz

    romco: Diky moc snap sprijemnil si mi život lebo už som si myslel že budem mať po markete... inač ..kamarat donesol svoj android telefon (HTC wildfire s) tak sme chceli vyskušať že či sa to da stiahnuť tak jak si pisal... ale ked sme sa registrovali na android market tak pri sťahovani aplikacie nam vypisalo toto : K tomuto účtu není přidružen žádný telefon se systémem Android. Přihlaste se prosím pomocí jiného účtu. :( tak ako stiahnuť aplikaciu do PC?

    anonymous31.10.2011 - 16:39 Trvalý odkaz

    snap: luba> no tak to uz len reklamovat, aplikaciu som na boost mikrofonu nenasiel, ale ako dalo by sa to obist cez script, ktory by sa Ti spustal vzdy po spusteni, no kedze je v zaruke tak to reklamuj.
    monca> tak to potom v pohode, nabijat ho mozes aj viac hodin stale ked chces, Li-ion baterie sa prestanu nabijat ked dosiahnu plnu kapacitu a nic sa im nestane, horsie by bolo nechat to na nabijacke 2dni:)
    romco> hmmm...no je pravda ze ja som asocioval gmail k marketu cez mobil, ale pokial sa kamosovi neda pripojit na net aspon na prihlasenie, tak uz zostava len nieco ako http://www.androiddownloadz.com/android-apps
    Avsak aj to moze byt problem, lebo v telefone nie je ziadny prehliadac suborov na prechadzanie veci na karte. Ten som instaloval z marketu:) Ale tak wifi hotspoty su skoro v kazdej kaviarni, tak sa skuste pripojit tam.

    anonymous31.10.2011 - 19:06 Trvalý odkaz

    vlado: Caw snap.nevedel by si mi poradit? ked si stiahnem nejaku hru s marketu kazda hra mi zamrzne,display stmavne a az pochvily mi naskoci menu v mobile.nevies co stym moze byt a akoto odstranit?

    anonymous31.10.2011 - 19:19 Trvalý odkaz

    igric: vie mi niekto poradiť ako si dám zvonenie aké chcem?

    anonymous31.10.2011 - 23:52 Trvalý odkaz

    snap: vlado> nebezia ti na pozadi veci? stiahni si Free Advanced Task Manager, ma aj skratku na oneclick zastavenie procesov. Prip. pozri ci nemas malo miesta na internej pamati
    igric> no aby si nahral konkretne zvonenie do defaultnej zlozky tak musis rootnut telefon, ale ja mam nainstalovane GO SMS Pro a pri vybere zvonenia v nastaveniach sa ma opyta ci chcem pouzit prave toto, alebo default android...no a pri Go sms sa da potom vybrat aj iny subor na SD karte. Odskusane to vsak nemam, nakolko momentalne nemam v tom mobile simku.

    anonymous01.11.2011 - 00:12 Trvalý odkaz

    gjm: hnusny dizajn, vyrobca lg, android.. toto cudo ani za 3.50

    anonymous01.11.2011 - 03:02 Trvalý odkaz

    dsien: ahoj, nenastavuje sa hlasitost mikrofonu tak, ze na boku mobilu pridas hlasitost (pocas hovoru!) stlacenim tlacidla hlasitosti? To je to na opacnej strane ako vstup na USB. Ono vyzera ako by tam ani nebolo, ale je tam :-)

    anonymous01.11.2011 - 03:14 Trvalý odkaz

    dsien: pustis si prehravanie skladby ktoru chces ako zvonenie. Prehravanie musis mat v takom rezime, aby si na obrazovke mal obrazok albumu skladby. Vtedy stlacis hardverove tlacitlo na telefone, ktore je uplne vlavo, teda prve zlava. Tam bude mat ponuku kde bude napisane "Pouzit ako zvonenie" , to potvrdis dotykom a je to :-)
    Pokial to budes chciet vratit, resp. zmenit, podjes cez Nastavenia do menu Zvuk, dalej do Vyzvananie telefonu a tam si zvolis ine zvonenie.

    anonymous01.11.2011 - 12:32 Trvalý odkaz

    togy: a ako sa da zmenit zvonenie budika a prichadzajucej SMS? Som z tohto trosku jelen :-)

    anonymous01.11.2011 - 12:34 Trvalý odkaz

    togy: a zatial mi funguje net len cez wifi, vie mi niekto poradit ako sa pripojim cez T-mobile internet, mam predplateny net a wifi nie je vsade, diky

    anonymous01.11.2011 - 13:44 Trvalý odkaz

    dsien: Ahoj, co sa tyka T-mobile internetu, skus ist do "Nastavenia", potom hned hore je "Bezdrotove ovladacie prvky", dalej potom uplne dole "Mobilne siete" a tam zas hned hore "Povolit data". To ked potvrdis, mal by ti ten predplateny internet ist (mne to tak ide) :-)

    anonymous01.11.2011 - 13:44 Trvalý odkaz

    Kar: Neviete niekto náhodou či je GPS zadarmo? Ďakujem.

    anonymous01.11.2011 - 14:03 Trvalý odkaz

    dsien: A este k tym zvoneniam. Zvonenie budika ide dat akekolvek ale pri SMS len jedno z predvolenych.
    Budik: predpokladam ze na jednej z hlavnych ploch mas "Hodiny"(ak nie, su v menu). Po ich stalceni sa ti zobrazia styry moznosti co stalcit dalej, zvol obrazok hodin - uplne vlavo. Potom ked tam budes mat moznost pridat budenie a ziadne nemas, tak nejake pridaj. ak budenie uz mas nejake, tak klikni na ten cas. Otvori sa ti dalsie menu, kde je aj polozka "Vyzvananie". Tam si uz potom vyber co len chces. ALE, aby si tam mal na vyber svoje vlastne MP3 skladby, musis ich vkladat najskor ako Vyzvananie pre telefonne hovory tak, ako som to pisal vyssie igricovi. Zoznam skladieb pre volanie a pre budik je rovnaky, len tie skladby sa daju vkladat len ako vyzvananie pre volanie. (aspon ja som na to prisiel tak :-))
    No a SMS: na hlavnej ploche stlacis ten zeleny smajl pre SMS spravy, dalej stlacis lave hardvarove tlacidlo, zvolis dotykom "Nastavenia", a trochu viac dolu v tom menu najdes "Vybrat vyzvananie" a z toho si mozes vybrat. Sem sa zial tie vlozene MP3 cez vyzvananie hovoru neprenesu (aspon u mna)... :-)

    anonymous01.11.2011 - 14:09 Trvalý odkaz

    dsien: teda, tu gramatiku mam strasnu ked rychlo pisem :-D
    Kar: to by som aj ja rad vedel :-/

    anonymous01.11.2011 - 15:23 Trvalý odkaz

    romco: Tak a ušetrili sme adminom pracu naviac... ked niečo nevieš prečitaj si celu diskusiu a 100% budeš vedieť... recenzia finálna :D

    anonymous01.11.2011 - 18:20 Trvalý odkaz

    togy: Prisiel som na to, ze telefon sa najprv pripaja k wifi sieti ak je nejaka v dosahu, ak nie je ide cez T-mobile net. A dakujem za tie zvonenia, sam by som na to neviem kedy prisiel :-) Ak by niekto nahodou zistil ako este zmenit to SMS zvonenie za vlastne, nech to sem napise

    anonymous02.11.2011 - 17:50 Trvalý odkaz

    jopo : Ahojte ľudia! :) prosím vás poradíte mi?? Už v priebehu následujucého týždňa .. čiže rozmýšľam nad týmto LG P690 , SE XPERIA X8 , LG P350 OPTIMUS ME alebo NOKIA C5-03 :) Ďakujem Veeeľmi pekne! :) No ak vás môžem poprosiť svoje rady a názory komentujte čo najskôr pretože fakt to potrebujem čo najrýchlejšie vedieť :)

    anonymous02.11.2011 - 18:16 Trvalý odkaz

    dsien: :-) No co asi cakas od fora na LG P690 :-)
    LG P690 vs. ostatni:
    LG P350 je torchu mensi, slabsie rozlisenie, slabsi pocesor a tiez Android.
    Nokia C5-03 ma lepsie rozlisenie, je ale hrubsia a nema Android, ma Symbian a tie moznosti sa realizovat budu mensie
    SE X8, tiez hrubsi, rovnaka rozlisenie, starsi Android.
    Vsetky su starsie od LG P690.
    Ak mam povedat za seba, bol som v Telekome a Nay si vsetky ohmatat a veru, SE a Nokia mi prisli ako tehlicky, ja by som sa rozhodol pre LG P690, nemam voci nemu zasadnu vyhradu v nicom.
    Vela stastia pri vybere

    anonymous02.11.2011 - 20:23 Trvalý odkaz

    jopo: Ďakujem ti veľmi pekne za radu! Ani som nečakal takú rýchlu odozvu:) čiže ty mi radíš tento lg p690? Viem že tamtie sú väčšie pretože obidve som držal v ruke tak viem :) A ohľadom toho LG P690 - Fotoaparát - fotí dobre? , pretože viem že 3mpx je dosť dobrý foťák ale mal som taký mobil ktorý mal 3,2mpx a fotil ako 2mpx , preto sa pýtam , ďalej sms - píšu sa na ňom dobre? a rýchlo? a wifi - ide bez problémov? a čo facebook? je v ňom? :D .. teda ani som sa neopýtal ty máš tento LG , pretože len preto že chcem vedieť tieto otázky :) ..

    anonymous02.11.2011 - 21:51 Trvalý odkaz

    dsien: SMS sa pisu dobre, ak mas telefon na sirkua virtualnu klavesnicu, tak pisem rychlejsie SMS ako pisem na klavesnici na notebooku. Sam som prekvapeny. Navyse SMS sa ukladaju do formy "chatu", teda ako bubliny pod seba pricom kazdy pisuci ma inu farbu bubliny so spravou, ak ti teda niekto napise, hned vidis celu historiu sprav medzi tebou a nim, velmi prehladne.
    Wifi idem bez problemov.
    Facebook tam je predinstalovany, tj. ked cez tu aplikaciu napises na FB status, na Facebooku sa napise pod ten status, ze si pisal z "LG phone"... Je to COOL :-)
    No akurat fotak...za denneho svetla foti dobre, plne staci na velke fotky na plochu PC, len za tmy to je biedne, nema to blesk ani lampicku. To je asi jedine negativum. Ja som zatial nic nefotil, takze "ja" to berem ako detail, zvlast v noci nefotim :-)

    anonymous02.11.2011 - 22:08 Trvalý odkaz

    romco: Fíha... tak toto ma dostalo... pred 2oma dnami (oktober) bol LG optimus net za 30 Eur doplatok na 20 + 20 viac v telekome... dneska rano pridem zapnem stranku telefon je za 50Eur no ja som vyvaloval oči... ešte štastie že som ho pred 5timi dnami objednal ... zdražel len tento android telefon (myslím) je to zvláštne...

    anonymous02.11.2011 - 23:01 Trvalý odkaz

    monca: chcem sa opytat...to internetove okno co je na hlavnej stranke berie mi to data aj ked tam nie som cize musim to vypnut v nastaveniach? ci to ide len ked som na tych strankach?
    a dalsia vec priatel ma tento isty tel od orange a ma tam aplikaciu DIVX a ja od t mobilu ju preco nemam?

    anonymous03.11.2011 - 00:13 Trvalý odkaz

    dsien: Ahoj, to s tym DivX-om neviem. Nasiel som len ze v "Informaciach o telefone" v Nastaveniach je registracny kod k DivX. Treba to asi nainstalovat v PC, zadat kod a potom nejak aktivovat v Mobile, alebo tak. Ja sa v tom moc nevyznam...
    No a ak oknom myslis ten riadok na vyhladavanie v Googli, tak to je neaktivne kym tam nieco nezadas na vyhladavanie, takze to ti nic nezerie z dat. (ak teda myslis to)

    anonymous03.11.2011 - 00:50 Trvalý odkaz

    dsien: Ahoj, kde ma tvoj priatel umiestneny ten prhravac, ma ho na ploche, alebo ma ten DivX vlastne logo v menu? Ja som sa to pokusil nainstalovat, stiahol som DivX do PC, registroval sa, registroval som cislo z telefonu a ptoomsom cez USB kabel pretiahol softver na kartu telefonu. Nic sa vsak nikde neobjavilo, okrem jedinej veci a to ze ked vojdem v nastaveniach do "Prehravanie videa" tak tam ma uvitacie video DivX, ktore mi potvrdzuje registraciu... no tak neviem ci mi teraz asi nepojdu DivX videa priamo cez toto.... to su starosti :-)))

    anonymous03.11.2011 - 08:51 Trvalý odkaz

    ALEX: Ahojte, chcem sa opytat par drobnosti, ktorym pri tomto telefone dost dobre nerozumiem. Mam ho 3.deen a uz 3x bol nabijany. Rozumiem, ze internet zerie baterku,ale az tak? Dalsia vec, ako vypnem to Hcko hore na displeji? mam pocit, ze stale som pripojena k internetu,co ma dost mrzi, pretoze ho ozaj nepotrebujem. Kde sa to vypina? snazila som sa najst v nastaveniach veci o pripojeni, ale vraj je vypnute ale kazdu chvilu mi tam vyskakuje zelena sipka pod Hckom, raz hore, raz dole. Prosim,skuste mi poradit, lebo ma z tej baterky a z toho netu klepne...

    anonymous03.11.2011 - 09:58 Trvalý odkaz

    monca: az taka starost to neni ale skor zvedavost :))) ma to normalne v aplikaciach v menu. a ten net myslim v lavo na obrazovke ale to bude asi tiez neaktivne jak ten google. ale dik.
    ALEX- vypnes to takto: chod do nastavenia- bezdrotove ovladanie- mobilne siete- povolit data (to vypni)

    anonymous03.11.2011 - 11:13 Trvalý odkaz

    dsien: Ta baterka sa umudri po asi trtom dobiti. Aj mne prve dni vdrzala jeden den alebo potom sa ako keby naformatovala a uz ide aj cez dva dni v pohode. A hlavne, ked nepotrebujem, nemam zapnute WiFi ci prave ten mobilny internet, ktory vypnes tak, ako ti pisala monca.

    anonymous03.11.2011 - 16:04 Trvalý odkaz

    jopo: Tak Díky :D .. len to som potreboval vedieť :D ..

    anonymous03.11.2011 - 20:52 Trvalý odkaz

    ALEX: Ďakujem krásne ;) Tak teda, hurá vytešovať sa z nového telefónu :) nech vám čo najdlhšie slúži :)

    anonymous04.11.2011 - 18:38 Trvalý odkaz

    Lusynda: ahojte ,prosím poradil by mi niekto či je lepší LG P690 alebo SE mix walkman ?neviem sa rozhodnúť ktorý kúpiť :/

    anonymous04.11.2011 - 22:41 Trvalý odkaz

    romco: Ahoj lusynda keby som ti mal poradiť tak LG P690... ked chceš hudbu tak walkman ale ked chceš dobry android tak tento...ja už sa len teším kedy ho dostanem.. inač ludia ... ma niekto go launcher? ide to? a ako ide internet je rychli? :D

    anonymous04.11.2011 - 23:02 Trvalý odkaz

    romco: Prosím ešte jedna otazočka nevie niekto či sa predavaju aj ochranne folie na tento telefon? ked ano tak kde prehladal som všetky CZ,SK stranky no maju len na optimus one..(predchodca) a ked ne presne špecialne na tento telefon tak aspon nejaky univerzalni ale lacný :D

    anonymous06.11.2011 - 12:59 Trvalý odkaz

    PeeSko: prosim poradte ako dostanem telefon do zakladnych nastaveni (uz som skusal Volume Down + Home + power no nic sa nestalo) :-( som bol sikovny a chcel som zmazat plochy aby som mal iba jednu, no nechtiac som zmazal vsetky :D od vtedy sa neviem dostat do menu ani nikde, stale mi vypisuje chybu. " Aplikacia Plocha (proces android.process.lghome) sa neocakavane ukoncila. Skuste to znova."

    anonymous06.11.2011 - 14:07 Trvalý odkaz

    Domino: Ahojte ľudia ;) poradil by mi niekto čo si kúpiť či tento lg p690 alebo lg p350 optimus me? .. Poraďte prosím .. :)

    anonymous06.11.2011 - 14:16 Trvalý odkaz

    romco: ja by som kupil P690 je ovela lepší.. a PeeSko neviem ti poradiť skušal si vypnuť a zapnuť mobil?