Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Apple rieši problémy s nafukujúcimi sa batériami iPhone 8 Plus

· · Diskusia
Nový iPhone má problém, kvôli ktorému dochádza k nafúknutiu batérie, ohnutiu konštrukcie a následnému odlepeniu displeja. Výrobca už chybu rieši, no zatiaľ stále nie je jasné, čo ju spôsobuje.

Apple len nedávno odštartoval predaj novinky iPhone 8 Plus a už má problém. Viacero zákazníkov sa totiž sťažovalo, že sa im nafúkla batéria. Následkom toho došlo k ohnutiu prednej časti telefónu, od ktorej sa oddelil displej. Firma už problém eviduje a rieši, no zatiaľ stále nie je jasné, či sa dotkol len niekoľkých kusov alebo zasiahol výrobu vo väčšej miere.

Prvé správy o tejto chybe prišli z Taiwanu, kde zákazníčka uviedla, že po pripojení k nabíjačke našla neskôr doma iPhone úplne nafúknutý. Na internete sa objavili aj fotky rovnakého problému z Japonska a v ďalších dňoch sa vyskytli nové prípady v Číne, Kanade a Grécku. Vzhľadom na počet hlásení o chybe sa môže zdať, že by sa chybné batérie mohli týkať len zopár kusov. V každom výrobnom procese sa totiž môžu vyskytnúť príležitostné problémy, ktoré sa odrazia na niekoľkých chybných modeloch.

iPhone

Podobné problémy riešil minulý rok aj Samsung s modelom Galaxy Note 7, ktorého nafukujúca sa batéria spôsobovala popáleniny a vybuchovala. V tomto prípade išlo o stovky zariadení s nevyhovujúcou batériou, kvôli ktorým musel Samsung model Note 7 stiahnuť z predaja. Neskôr sa však na trh vrátil v lacnejšej,repasovanej verzii.

Pri nových iPhonoch zatiaľ nie sú zaznamenané žiadne úrazy, len poškodenia samotných telefónov. Na to, ako Apple problém s batériou vyrieši, si budeme musieť počkať do konca vyšetrovania.

Zdroj: theverge.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188