Sony Ericsson K550i

  • Martin Hombauer 07.03.2007 - 11:57

    martin: tak tento telefon sa mi velmi paci. a som rad ze aj do lacnejsich modelov (w200i) uz davaju podporu pamatoviek

  • anonymous04.06.2007 - 20:56 Trvalý odkaz

    Mario: Nie do tm v akci ponuka len cierne a podla informacii od tm to aj tak zostane jak pri 6288 tak aj u 550-ky.Aby som vsak nezavadzal tak ono to plati len pre akciovu ponuku.Zatial su vsak cierne aj tie nedotovane no mali by bit aj v bledom prevedeni.

    anonymous04.06.2007 - 21:33 Trvalý odkaz

    bigman200: No skoda cierny sa mi as tak moc nepaci :( a nevie nik kedy bude v ponuke biely? ja mam totis pausal a do konca juna musim vziat novy telefon. DIKS

    anonymous05.06.2007 - 02:34 Trvalý odkaz

    Patulo: cierny je podla mna krajsi, taky vyraznejsi

    anonymous06.06.2007 - 11:48 Trvalý odkaz

    Mario: Podla mna je krajsi ten cierny.Este raz k550i ani 6288 v inom ako ciernom prevedeni sa v akciovej ponuke TM neobjavia.Nedotovane (neakciove za plnu sumu) by sa mali objavit aj v bielom prevedeni.

    anonymous11.06.2007 - 22:57 Trvalý odkaz

    Element: takze zatial zistene chybky su vrzgajuci kryt + "nefunkcne tlacitko"

    anonymous11.06.2007 - 23:51 Trvalý odkaz

    Mario: Ach jaj v se ma chcu asi nastvat.Ten disple je otras.To rozlisenie sa da,ale tie farby toto je displej 21 storocia?Takto posrali aj k 610.Este som nedrzal v ruke W 610-ku no dufam,ze tam nieje tak hnusny displej.

    anonymous12.06.2007 - 02:53 Trvalý odkaz

    Patulo: Displej je otras???? Podla mna je velmi pekny.Rozlisenie je oka a aj farby si netrufam kritizovat

    anonymous12.06.2007 - 10:22 Trvalý odkaz

    Mario: No bez srandy podla mna ma k750-ka krajsi displej.Momentalne pouzivam k800-ku a samsung e250.K 800 nepotrebuje komentar pekne ostre farby.E 250-ka ma len 65-tis farieb,ale su lepsie ostrejsie az na to nepochopitelne nizke rozlisenie na tak velky displej.

    anonymous13.06.2007 - 00:30 Trvalý odkaz

    digimon88888: prosim was ktory je lepsie z sek550i alebo n6288 a v com je lepsi ???? pomooooooooc :D

    anonymous13.06.2007 - 01:46 Trvalý odkaz

    Mario: No je to na tebe.6288 nieje zla ani skareda,ale osobne bi som siahol po nieakom se no po osob.skusenostiach bi som nekupoval 550-ku.Co najviac na fonoch nenavidim su nepevne,nekvalitne vrzajuce krity.Cize aj slider ako 6288 bi som nekupil.

    anonymous13.06.2007 - 01:49 Trvalý odkaz

    Mario: Vyskusaj si viac fonov v ruke a ten naj,podla seba si vyber.

    anonymous14.06.2007 - 20:52 Trvalý odkaz

    pacho: Nemyslim si ze displej je zly!!!! som z SE k550i spokojuny, akurat fakt ze ten kryt vrzga. N6288 by som nebral, je slaby!! radsej uz N6300

    anonymous15.06.2007 - 02:25 Trvalý odkaz

    Patulo: no vrzga vrzga...to ma troska znervoznuje

    anonymous15.06.2007 - 07:23 Trvalý odkaz

    pronogon: Ahojte.Kde sa da zohnat v bielom?Som s Kosic a zatial mi vsade ponukaju len cierny.

    anonymous03.07.2007 - 16:34 Trvalý odkaz

    zabazuzla: Zdravim, chcel by som sa Vas opytat, ci sa Vam nesuchaju dole napisy na kryte fotoaparatu na K550i a ci to popripade moze byt predmetom reklamacie?! Dakujem!

    anonymous05.07.2007 - 19:11 Trvalý odkaz

    RemuS:
    --PRE VSETKYCH KTORY SA ROZHODUJU MEDZI NOKIOU 6300 a SE k550i---

    6300
    - vzhlad objektivne kvalitnejsi/drahsi
    (ale zadny kryt je pripevneny len jednoducho a rad sa poskrabe)
    - klavesnica lepsia, bez problemova
    - displej jeden z najlepsich na trhu, lepsie rozlisenie ale zase
    - spotreba je vacsia (baterka slabsia) = vydrzi kratsie
    - videa asi rovnako ako k550i, fotky horsie (bez autofocusu, prisvetlenia, menej moznosti)
    - nema multitasking ani minimalizaciu Java!
    tj. ziadne aplikacie na pozadi ci moznost mat ich viac spustenych naraz!
    - pripojenie a data skoro narovnako
    - vnutorna pamat ovela mensia 7 vs 64 MB
    - malo prepracovane detaily
    - velmi slaby emailovy klient
    - teraz az o 2 tis drahsia (hej.sk)

    k550i
    - vyzera objetivne lacnejsie (materialy)
    - klavenica je casto hodnotena ako prekvapivo pouzitelna, nemusi ale uplne vyhovovat
    - slabsie rozlisenie displeja, ale stale nadpriemerna kvalita zobrazenia
    - znacne lepsia vydrz
    - 10x vacsia vnutorna pamat
    - ovela lepsi fotak s AF a navyse dioda (blesk) na fotky, mozno pouzit aj ako svetlo
    - ovela lepsie moznosti softwaru: lepsi prehravac hudby, FM radio s RDS, copy and paste, TrackID
    - multitasking a minimalizacia Java aplikacii (hry, IM (ICQ), prehliadac, cokolvek)
    - teraz (naozaj len teraz) lacnejsia az o 2tis, doteraz bola priblizne rovnaka cena (hej.sk) :)

    Verdikt
    Celkovo ale hlavne zo stranky softwaru a moznosti vyuzitia na zabavu lepsi SE k550i.
    Nokia skor pre tych stylovych co chcu hlavne lepsi displej.

    anonymous10.07.2007 - 15:00 Trvalý odkaz

    hm: "no myslim to tak, ze ten softver co tam povodne mas das odstranit a nahras si tam originalny softver co ma mat SE k550i. Bo ty mas ten telefon kustomizovany t-mobilom cize tam mas ich softver. Aj preto si ten telefon kupil lacnejsie ako sa pradavana napr. na hej.sk bo tam ho predavaju cisty so soft. priamo od vyrobcu"
    tu decustomizaciu zrobim sam? alebo to musim niekomu specializovanemu dat mob, ak to zrobim sam tak ako vymazem stary soft a dam tam origo

    anonymous10.07.2007 - 15:04 Trvalý odkaz

    hm: a este by som sa cel spytat ze ake su rozdieli medzi original a tmob softom. thx

    anonymous10.07.2007 - 23:49 Trvalý odkaz

    RemuS: 1)Obavam sa ze decustomizaciou stracas zaruku na mobil, LENZE len tak medzi nami ten t-mobilacky firware sa da dat naspat vo vacsine pripadov teda by nemali zistit ze si to menil.
    2)Robit to doma je velmi zlozite a zatial prakticky aj nemozne. Skus pochodit servisy/bazary, tam by to mohli vediet spravit, ak nezaspali dobu, resp mozes skusit http://www.wotanserver.com/

    anonymous11.07.2007 - 13:26 Trvalý odkaz

    Marek: No mate nezrovnalost v informaciach. Uvadzate ze k550i podporuje karty az do 4GB. Na stranke SE pisu ze len do 1 GB a stranka Sandisk uvadza podporu 2GB karty. Aka je vlastne pravda???? Kto ma aku s skusenost s velkostou karty ktora do telefonu vojde a aj pracuje???

    anonymous11.07.2007 - 16:19 Trvalý odkaz

    RemuS: 1 GB sa udava pre istotu SE, 2 GB pre istotu Sandisku ale telefon 4 GB naozaj zvlada, moznoze aj 8 GB lenze to este nie je otestovane :)

    anonymous19.07.2007 - 23:11 Trvalý odkaz

    hm: remus a ako sa dat dat ten tmobilacky firware naspat?? uz mam ten mob zatial som s nim celkom a spokojny a ten zadny kryt mi nevrzgam, akurat pre moje vyberave ocka by to chcel lepsie displey lebo vidno ze to nieje qvga a na tej stranke co si dal link wotanserver.com - pisu ze sa donho da dat firware z w610 - to znamena ze ako keby zrobim z "k" "w" 550???.thx

    anonymous29.07.2007 - 13:33 Trvalý odkaz

    pacho: NO to by zaujimalo aj mna. Robil tu uz niekto na SE k550i aktualizaciu firmwaru??Ja hej a mam teraz tento R1KG001 CID52. na tej stranke wotanserver.com su pisane: Available firmwares:
    R6CA001 CID52
    R6BD001 CID52
    R6BC002 CID52
    R1KG001 CID52
    R1KC001 CID52
    R1JD001 CID52
    R1JD001 CID51

    Tak neviem ci nemam aktualizovat zase. Skusal uz niekto tu decustomizaciu? ja kuknem este na jedno forum, kde sa bavia presne o tomto...

    anonymous29.07.2007 - 13:49 Trvalý odkaz

    RemuS: hej presne tak softwarovo to bude w610i (walkman 2.0 atd), chybickou je to ze aktivna krytka fotoaparatu nebude fungovat

    anonymous29.07.2007 - 21:35 Trvalý odkaz

    hm: "aktivna krytka fotoaparatu nebude fungovat" to znamena akoze ked otvorim krytku tak sa fotak nespusti??, a dalsia vec v menu v nastaveniach je aktualizacia softwaru - o tom si hovoril pacho?? a akym sposobom sa aktualizuje software ak by som ho aktualizoval a ci ho mam aktualizovat ak mam tmob. firmware.thx

    anonymous30.07.2007 - 17:28 Trvalý odkaz

    Kamillo: JE to super telefon velmy sa mi pa?i a je najkrajšy zo všetkych Sony ericssonou!!!! ale biely jer najkrajšy!!!!!

    anonymous31.07.2007 - 22:34 Trvalý odkaz

    Duri: Nebude náhodou v akcii Orange?

    anonymous03.08.2007 - 20:42 Trvalý odkaz

    pacho: ja som akutalizoval presne ako je uvedene v manuali. Stiahol som softik do PC? mobil som napojil na kabel, vypol a postupoval dalej. Ale da sa aktualizovat aj s telefonu, ale treba pripojeie na wap alebo net. a ten nejde. Inac, skusil ho uz niekto napojit na PC a spravit na nom internet?? mne sa to este nepodarilo :(

    anonymous15.08.2007 - 02:01 Trvalý odkaz

    Deathless: Internet ide cez telefon:
    Musis mat naistalovany softvare SE PC Suite a po pripojeny telefonu das ze "pracovat s telefonom" ci ako to tam je, nasledne pustis PC Suite A hned tam kliknes na Pruvodce mobilnim pripojenim site, vytvori sa novy internet ucet a dolezite je vo windowse nastavit ten novy ucet ako primarny alebo ked nemas iny net tak to bude automaticky nastavene...myslim ze tam je uz vyplnene prihlas meno a heslo to nemenis a das spojit... zapnes operu alebo IE a malo by to ist ;) mne to slapalo a t-mob mi ponukol hned aj upravu obrazkov na minimum cize to ani vela nejak nezralo dat... ked niekto skusi 4GB MS Micro tak nech napise ci slape bez problemov... S pozdravom deathless

    anonymous15.08.2007 - 02:03 Trvalý odkaz

    Deathless: som zabudol v menu telefonu das(zalozky): Ponuka, Pripojenia, USB a tam zvolis Inernet s USB..

    anonymous16.08.2007 - 19:32 Trvalý odkaz

    mato7777: mam tento mobil a je perfektny aj ked nieje ovela lepsie ako ten co som mal pred tym a to som mal a este mam d750i ale na tento mobil sa zatial nemozem stazovat :-D

    anonymous16.08.2007 - 19:33 Trvalý odkaz

    mato7777: no skusil som 4GB a slape mi vpoho este skusim aj vacsiu ale tak ked sa k nejakej dostanem

    anonymous17.08.2007 - 14:50 Trvalý odkaz

    crscho: po tom vsetkom co tu vsetci pisete , ze je to skvely mt, ,by som si dovolil zareagovat na jeho priserny zvuk vychadzajuci z repraku, kt. by mohol byt aj vacsi(pretoze cim mensi tym viac skresluje!!) a HLAVNE KVALITNEJSI!!! a takisto pri telefonovani slabo pocut volaneho aj pri maximalnom zosilneni... inak mt v poho az na tieto 2 VELKE MINUSY!!!P.S. k610i ma ovela kvalitnejsi zvuk, musim uznat:)

    anonymous18.08.2007 - 17:09 Trvalý odkaz

    RemuS: Velka pravda, ten zvuk je naozaj velmi skresleny a neplny, oproti K610i je to asi taky rozdiel ako ich displaje, tento krat ale opacnym smerom.

    anonymous07.09.2007 - 15:47 Trvalý odkaz

    eon6600: nevie niekto ze ci po nastaveni fotiek v k550i na najvacsiu kvalitu nerobi lepsie fotky ako su zobrazene na tejto stranke?

    anonymous08.09.2007 - 15:23 Trvalý odkaz

    Deathless: Zdravim. Tak tiez som dal do fonu tu 4GB a slape paradne ;)

    anonymous12.09.2007 - 17:47 Trvalý odkaz

    Mario: Samozrejme,ze sa daju aj s tymto fonom nafotit aj lepsie fotky.Samozrejme zalezi na nastaveniach a svetelnych podmienkach.Tento fon pouzivam nieco vyse mesiac a som spokojny.Musel som si zvyknut na displej a fotak,kedze so predtym pouzival k 800-ku.Na k 800-ke ma uz rozculoval joy a krity fonu.Nechapem ako mozu byt drahsie fony tak vrzgajuce a nekvalitne.K810 ma uz lepsiu konstrukciu ale opat joy co ma odradilo.Tu som musel vypodlozit trocu zadny kryt.Teraz je pevny a nic sa nehybe a nevrza.Skusal som aj maly testik pozapinal som vsetko spustil AZ 8 aplikacii vcetne operi.Fon nemal ziadne namitky a fungoval normalne a rychlo.Jedine kde mal problem bolo nacitanie vacsich fotiek.Telefo vsak primrzol az ked som spustil 30 megove video.Pouzivam tu gigovu kartu asi na 89% zaplnenu fon mal zaplneu 1/2 pamate co bolo nieco okolo 30 MB.
    Oproti 750-ke ma 550-mensiu sosovku,fotky su asi rovnako kvalitne,ale to sa uz neda povedat v horsich svetelnych podmienkach kde je 750-ka jednoznacne lepsia.Mozn by tu pomohol pridavny vybojkovy blesk.Nedavno som mal niekolko dni aj n95-ku,no neoslnil ma a ani jeho 5mpix fotak.Osobne by so odporucil bud k800(co sa tyka konstrukcie radsej bych siahol po 810-ke),alebo pockajte na 850.Garantujem,ze to bude nie delo,ale kanon.Trochu som sa rozpisal,ale toto su moje skusenosti s fonmi ktore mi prechadzaju rukami.Dufam,ze niekomu to pomoze pri rozhodovani.

    anonymous12.09.2007 - 17:59 Trvalý odkaz

    Mario: PS:ten fon o ktorom som pisal (k550i) je s sw verziou R1JD001.Samozrejme nedotovany a kupemy mimo popov.

    anonymous15.09.2007 - 17:13 Trvalý odkaz

    Majstermartin: Nevie mi niekto poradi? pre?o mi tento fon nechce stiahnu? MP3 zvonenia ani videa z wap stránok?vraj formát sa ignoruje. Trošku ma to štve bo neviem ?o s tým. Dik

    anonymous18.09.2007 - 19:00 Trvalý odkaz

    Erika: Je to najlepši mobil aky som videla :))))) super len nech je ich velaaaa

    anonymous18.09.2007 - 19:36 Trvalý odkaz

    Lubka: je lepsi SE K550i alebo SE K530i? neviem sa medzi nimi rozhodnut...

    anonymous19.09.2007 - 01:59 Trvalý odkaz

    Mario: To mas jedno jeden aj druhy je fajn.Zalezi na tom ktori ti je simpatickejsi a ci ti zalezi aj
    na fote.Ak ano tak ber 550-ku ten ma aj diodovy blesk.

    anonymous19.09.2007 - 19:39 Trvalý odkaz

    Lubka: a ako funguje ta krytka na fotaku na K550-tke? automaticky pri vysunuti krytky je fotak aktivny? aj pri zamknutej klavesnici? to by sa vtedy nemalo dat fotit, ci ano? nevybeha sa ta krytka,je dost pevna?

    anonymous19.09.2007 - 20:07 Trvalý odkaz

    mimimaxi1: ta krytka je tam na to lebo je to edicia cyber shot..........da sa vysunut celkom lahko ale nevybeha sa.....mal som v ruke aj pol roka stary k 800i a ten maniak furt fotil......

    anonymous19.09.2007 - 22:12 Trvalý odkaz

    Mario: Krit je aktivny takze ano fotak sa spusti aj pri zamknutej klavesnici.Je to rychle,pohodlne a prakticke spustenie fota.

    anonymous21.09.2007 - 11:25 Trvalý odkaz

    MONDACKA: Neviete mi niekto poradit ked mi nejde nainstalovat CD do PC....ako mam prenasat subory z telefonu do pocitaca?Alebo co mam robit s tym CD???

    anonymous21.09.2007 - 15:37 Trvalý odkaz

    Mario: To cd ti je v podstate ''nanic''.Ak chces prenasat subor ci je to foto,video,alebo hudba tak to sprav jednoducho.Spoj fon s pc usb-ckom.PC ti najde novy hardver a cez total (c)komander to mozes veselo presuvat.Tuto temu sme uz raz preberali pri k610-ne takze aj tam by si mozno nasla nejake info v pripade problemov.

    anonymous27.09.2007 - 20:49 Trvalý odkaz

    PaloK: Veru, ten zvuk je hrozny, strasne to chrci a skresluje, uz len vyzvanaci ton je nanic. Doteraz som mal "historicku" Nokiu 3310, ale zvuk sa neda porovnavat...historia je lepsia :-( Takze je to asi nedostatok telefonu, nie dovod na reklamaciu? Inak je to super telefon so skvelym dizajnom.

    anonymous19.10.2007 - 22:48 Trvalý odkaz

    ado: dobry fonik akurat ze na dnesnú cenu je dost slabi displej
    chcel by som ho mam stary sony ericson,,,,,,
    cena je 5990v timobajle, v datarte 6100?osi
    a odkaz autorovi::: to akoze cosi hovoril ked si pisal ze video je mozne pozret v LEPSEJ kvalite kdesi na googli???????? to akoze vobec neni pravda,,, stvorceky, sekalo to zvuk jak.........
    BIELY JE HROZNY, CIERNY JE PERFEKTNY