Samsung D900i

  • Martin Hombauer 05.11.2007 - 01:58

    Mato: Picselom to uplne pokazili a keby prisiel tak pred rokom
    kazdopadne skor u600

  • anonymous04.12.2007 - 01:16 Trvalý odkaz

    pokusnik: a este ma serie, ze k zvoneniam sms/mms sa nedaju priradit vlastne melodie, iba 4 preddefinovane.

    anonymous04.12.2007 - 01:22 Trvalý odkaz

    pokusnik: klavesnicu zablokujes tak, ze ho vysunies a zasunies... alebo pockas na zhasnutie displeja.
    dokumenty sa vo verzii od t-m prezerat nedaju aspon ja som to nenasiel)

    anonymous04.12.2007 - 01:33 Trvalý odkaz

    majko: pri prehravani cez normalny reproduktor to dost skresluje hudbu?

    anonymous04.12.2007 - 03:16 Trvalý odkaz

    pokusnik: cez normalny neviem, ale cez reprak v telefone skresluje, nepocut basy, sa mi zda.

    anonymous04.12.2007 - 03:21 Trvalý odkaz

    pokusnik : zistujem, ze ked nakopirujem do fonu tak 35 mega obrazkov, hudby a tak (no, asi 2000 fajlov :) tak pri pokuse o zobrazenie informacii o obsadenosti pamate mu trva si 5 sekund, kym to spocita :)

    anonymous04.12.2007 - 08:58 Trvalý odkaz

    mii: a kolko to bude zistovat, ked si chcem do neho dokupit gigovu kartu :-). o tych melodiach sms sa uz v nejakych recenziach pisalo, nejak sa to prezije. ale inak sa mi velmi lubi.
    este otazka k tym playlistom. cize aj ked tam budem mat aj nejakych 200 pesniciek, do playlistov dam najviac 4x30 t.j. 120 pesniciek,ze? spravne som to pochopil?

    anonymous04.12.2007 - 09:08 Trvalý odkaz

    mii: tazko ti je poradit, pretoze kazdy fon ma nejake prednosti, napr. samsung je najtensi, ma najlepsi fotak. Pocul som ze Nokia 6300 je dost kazova, ale posudit to neviem. myslim si ze zvuk je dobry u vsetkych 3 mobilov, ak budes chciet pocuvat hudbu, do nokie si budes musiet dokupit kartu, bo nema nejaku velku internu pamat, pre SE su zasa karty drahsie ako pre samsung alebo nokiu. ako vravim, je to dost narocne, budes musiet asi aj nejake kompromisy spravit a nejak sa rozhodnut pre "mensie zlo" :-)

    anonymous04.12.2007 - 11:11 Trvalý odkaz

    d: dokumnety na nom proste nejdu. priponu rozozná ale to je všetko. klávesnica sa blokuje že zavrieš fon, ak vypneš funkciu skon?i? po zavretí tak to nefunguje.
    A podla m?a reprodukcia zvuku - hovor je dost biedna, v zavretom stave to v?zga pri uchu, hlasitost ni? moc v porovnaní s mojím predchodzím fonom, hlasitý odposluch ani radsej nespomínam.
    Zvuky SMS/MMS/EMAIL, poviete si že drobnosti ale ked vám chodia notifikácie tak vás ztoho porazí.
    Multimediálne funkcie sú zvlýdnuté TIP TOP ale bežné drobnosti sú odfláknuté a to ma vytá?a.

    anonymous07.12.2007 - 11:53 Trvalý odkaz

    d: vie niekto ako zobrazit na celý display obrazky v tomto telefone lebo iba fotky co sam nafotil vie zobrazit na plno dik

    anonymous07.12.2007 - 14:23 Trvalý odkaz

    iva: caute, pred troma dnami som si kupila v tmobile tento D900i. uz rok som snivala o D900-vke. ked som prisla domov, frajer ostal zarazeny. vytiahla som z neho, ze aj jezisko mi donesie D900i :)takze jeden chcem predat. je uplne novy, v krabici, nepouzivany, so zarukou. mate niekto zaujem?

    anonymous07.12.2007 - 14:57 Trvalý odkaz

    jj: da sa na D900i menit typ pisma? myslim ze na D900 sa dalo, napriklad akoze pisane pismo, alebo farba sa dala zmenit, typ...

    anonymous08.12.2007 - 01:02 Trvalý odkaz

    mESO: hello, mohol by mi niekto vysvetlit ako sa instaluju hry z PC do telefonu. diky

    anonymous08.12.2007 - 17:24 Trvalý odkaz

    pokusnik: -> d: ohladom obrazkov na display: pozri prispevok [obrazok na pozadie] z 3.12.

    ->jj: typ pisma kde?
    pri pisani sms ano. 3 velkosti, podciarknut, preskrtnut, tucne, kurziva, zarovnat vlavo/vpravo/stred.

    pri mms farba textu (5 farieb), 3 velkosti, tucne, kurziva, podciarknut.

    este sa da nastavit typ pisma "motiv" pri vytacani cisla. to je akoze pisane pismo.
    pozor -pri aktivacii tohto pisma -vlastne "temy" sa aktivuju aj dost otravne zvuky klavesnice na "xylofon" a deaktivuje sa "zdokonaleny zastupca". v rezime "motiv" zvuky klavesnice nejdu vypnut.
    Ked to vratim naspat na "normal", tak sa nastavenia neobnovia, zvuky treba znovu vypnut a skratky treba aktivovat.

    Skusenosti po tyzdni:
    Trochu nezvyk: pri prijimani sms sa ukladaju hned na kartu, potom sa daju presunut do archivu v telefone.
    Pri odosielani treba uviest, ci "iba odoslat" alebo "ulozit a odoslat." v prvom pripade sa smska neulozi do odoslanych sprav.

    Vydrz baterky pri "normalnom " pouzivani, t.j. denne 20 min hovorov + 2sms +nastavovanie melodii+ kontrola casu (rozsvietenie displeja cca 50x za den)... 3 dni bez vypinania na noc.
    Vydrz pri 30 min.hovoru a 2 hod web'n'walkovani... 1 den

    zaujimavost: zobrazenie casu v 2 casovych pasmach alebo kalendara na prislusny mesiac pri kludovom stave.

    btw, za ten tyzden, co ho mam, sa telefon 2x sam vypol. Neviem preco, ale v oboch pripadoch to bolo pri jazde autom. Co myslite? blby kontakt baterie, a otrasy? Alebo ze to nastalo pri rychlom preladovani medzi bunkami, resp. loc.areami?

    anonymous09.12.2007 - 14:17 Trvalý odkaz

    Lukas: iva ja by som mal zaujem...za kolko by si ho vedela predat????

    anonymous10.12.2007 - 20:05 Trvalý odkaz

    iva: cau lukas, no ako pozeram po nete, ceny su rozne. ale tak za 5 500 by som ho mozno dala...

    anonymous10.12.2007 - 20:10 Trvalý odkaz

    jj: pokusnik, mozno blbe otazky, ale nie som daky technicky typ, sa pytam na vsetko:) ja mam telefon z Tmobilu a nikde to tam neviem najst, nejake temy, obrazky, nic... :( to si vsetko musim postahovat sama? nic tam nedali? to pismo som si chcela nastavit na vytacanie cisel, ano. no neviem sa k tomu dostat. a este, co je ten zdokonaleny zastupca? to su dake klavesove skratky, abo nieco podobne? vdaka

    anonymous11.12.2007 - 09:37 Trvalý odkaz

    mii: no veru k tym obrazkom, ziadne tam nie su. iba co si stiahnes. ja ho mam od piatku tiez z t-mobilu, zatial sa zoznamujeme. temy su len dve, bud cierna alebo t-mobile - to vyberas v nastaveniach displeja a vzhlad. s tym pismom som tiez nenasiel nic take ako menenie farby, ale na D900 to je. kamaratka mi to ukazovala. a co je ten zdokonaleny zastupca to neviem. ale tak snad som trocha pomohol

    anonymous11.12.2007 - 10:38 Trvalý odkaz

    iva: mozno keby som vedela, ze bude mobil taky uplne prazdny, ani by som ho nebrala...

    anonymous11.12.2007 - 18:03 Trvalý odkaz

    mii: ale tak si myslim ze to je to najmenej niekde na nete najst hocijake obrazky na D900i a pomocou dat. kablu to tam nahadzat. ja som si kupil aj 1GB pamatovku, takze mam tam muziky a obrazkov vcelku dost :-)

    anonymous11.12.2007 - 19:53 Trvalý odkaz

    kubo: nazdar potreboval by som radu ohladom toho ako nainstalujem do mobilu java aplikacie *.jar?

    anonymous11.12.2007 - 22:53 Trvalý odkaz

    d: Lukas, daj 4500 a je tvoj :)
    Inac idu na nom pekne filmy , velký display a funguje aj pretá?anie, super zábavka

    anonymous12.12.2007 - 13:08 Trvalý odkaz

    pokusnik: ten zdokonaleny zastupca je v Nastavenia (9) -> Nastavenie telefonu (2) -> Zdokonaleny zastupca ( (6). Je to vlastne nastavenie skratiek toho 4-smerneho tlacidla, ked akoze zacnes vytacat cislo. Da sa vybrat, co s tym cislom chces: poslat sms, kalkulacka, prevodnik, poznamka do kalendara, budik.

    anonymous13.12.2007 - 12:22 Trvalý odkaz

    d: s tou javou to už horšie a zložitejšie nešlo spravi? a ten limit 4 mb, mám tam slovník a mapu a je to plne, uplní debily!

    a ešte jedna Q, ako sa da prehráva? zminimalizova? aby hral na pozadí? dik

    anonymous13.12.2007 - 12:54 Trvalý odkaz

    Mario: normalne mozes odist s tlacidlom spet,alebo cervenim tlactkom a ak mas fon otvoreny tak aj zasunutim.

    anonymous13.12.2007 - 17:19 Trvalý odkaz

    d: Mario, dik. trebalo ist cez prehráva? hudby, nie prehrat zo zložky zvuky :)

    anonymous13.12.2007 - 23:33 Trvalý odkaz

    skyso: Caute.15teho januara konci v OR pausal, takze 15 decembra mozem brat, a jediny schopny v rozumnej cene je samsung D900i. Este som sa vsak nerozhodol ci to bude OR alebo O2, cena je ta ista, cize vyhra nejaka hadam lepsia akcia.
    O co mi vsak ide je: vsetko co ste pisali o D900i mi sedi, aj tie klady aj tie zapory, na to sa da zvyknut, naco si vsak nerad zvyknem je velkost pisma celkovo v ponuke a sub ponukach telefonu. Prosim povedzte mi ze sa to da zmenit na mensie.
    Lebo ak sa to nebude dat zmenit, tak to bude pre mna skutocny problem. Dokonca mi ani tie 4MB volnej pamate pre javu nevadia, ale ta velkost pisma, no sory ale hroza..strasne to je velke. Teraz mam SE K610i, tu je to pismo akurat ale najviac sa mi paci v N6300, pekne male, ved to aj dava celemu mobilu pocit velkeho rozlisenia ked je mensie pismo..A dalsia vec co sa mi na nom nepaci su tie farebne cislice pri tukani mob. cisla..ach jaj..
    Celkovo ten fon vyzera manazersky ale tie farby..ach jaj

    anonymous14.12.2007 - 01:51 Trvalý odkaz

    Mario: to pismo nemusis mat farebne,tam sa da vybrat viac druhov farby,alebo aj to pero co ti pise po displeji a v tedy je cierne.Teraz pouzivam tento fon a se k 550i nieje az tak zly,ale ericsson to nieje.Je dost pomaly a prepisovanie s pamate mt do pamatovky je neuveritelne dlhe.A subory na karte akoby ani nepatrili do mt.Jedine plusi na tomto fone su:displej,format a natacanie videa a zvuk aac.

    anonymous14.12.2007 - 11:17 Trvalý odkaz

    retrin: Ahojte ludia potrebujem poradit.Ked NApojim tel. {samsung D900i} na comp, a hlasi mi ze mam vlozit disk do jednotky F.MAm to nastavene na velkokapacitnu pamat.skusam ine nastavenie,ale nefunguje to.MUsim tam vlozit pam. kartu? alebo to staci aj bez nej dakujem za radu. Iank tel. super az na tem jojstik, vrchne tlacitko.dakujem za radu

    anonymous14.12.2007 - 19:32 Trvalý odkaz

    xf: samozrejme, ze tam musis mat kartu, ved bez karty sa telefon tvari ako... no ako citacka kariet bez karty.:) Priamo ako k diskovej jednotke sa da pristupovat iba ku karte.
    k datam v telefone sa da dostat cez PC studio (treba nainstalovat z cd :-)

    anonymous15.12.2007 - 14:52 Trvalý odkaz

    d: dámy a páni, rozbehal som prehliada? dokumentov po svojom, zatial ide len doc ale ja sa nedám :)

    anonymous15.12.2007 - 17:50 Trvalý odkaz

    Lappy: Mohol by som vediet ako? Keby sa to fakt dalo bolo by to super. Prosim ta dal by si tu navod ako sa ti to podarilo. Dakujem.

    anonymous16.12.2007 - 12:45 Trvalý odkaz

    d: nainštaluješ do tohto šitu:) javovú aplikáciu DOc Viewer a funguje to! otvoril som doc súbory, ked sú zložitejšie tak to niekedy vypíše chybu ale ?o som ?ahal z mailu tak to šlo.
    Iná? s javou to je tu pekne na prd. Na prenos do telefónu treba kopu programov alebo jednoduchšie, zoženieš si JAD maker, va?šina aplikácii má iba jar a samsung potrebuje JAD iná? to iba stiahne a nenainštaluje.
    No a kedže som dobrý a ten doc viewer som hladal asi den v kuse, tak tunak
    http://rapidshare.com/files/76931493/a.rar.html
    si stiahneš jad maker do budúcna a aj ten DOC viewer. Musiš to uploadnu? dakam , doporu?ujem, www.euploader.com, tam dáš najprv jar, potom jad a stiahneš to cez linku ?o dostaneš. takto sa to tam naištaluje a možeš otváre? doc. :)

    anonymous16.12.2007 - 18:35 Trvalý odkaz

    peter: nazdar neviete niekto ?i sa da video dat na cely displej???

    anonymous16.12.2007 - 19:37 Trvalý odkaz

    d: dáš play a potom stla?íš #, ak to znova stla?íš tak sa obráti obraz hore dolu. takto to je tunak, na starej D900 to kamoš dáva na fullscreen s 1, skús

    anonymous16.12.2007 - 22:25 Trvalý odkaz

    i: ?aute, neviete niekto, ?i môže nejakým spôsobom telefón vplýva? na kvalitu signálu. kúpila som D900i, vložila kartu a signál blbne ostošes?. v priebehu minúty mi 5-6 krát zmizne signál úplne, nedá sa vola?. a v okamihu zase nasko?í naplno. nechápem to. v predošlých mobiloch mi to nerobilo. a skúšala som da? no neho aj O2 aj orange. blbnú obidva. neviete, ?i to môže by? mobilom? pora?te plíííís, bo ma to dos? serinká. nový mobil a problém. iná? je super. ale toto... ???

    anonymous17.12.2007 - 08:35 Trvalý odkaz

    Mario: no asi ta nepotesim toto je vec u samsungu pravidelna a asi normalna.toto je piaty samsung co vlastnim a to iste.vypadok signalu stale dokola.na tomto fone som myslel,ze je tento neduch vylieceni ale po piatich dnoch som zistil,ze nie.tento fon si nezasluzi pozornost.tento fon ma dobre len 3 veci:1 dizajn,2 displej,3 kvalita nahravaneho videa vo formate mp4 so zvukom aac.ja odporucam len se

    anonymous17.12.2007 - 10:25 Trvalý odkaz

    i: Mario, to nemyslis vazne :(((((( mne to straaaaasne vadi, tie vypadky signalu... aj vam ostatnym to samsung robi? :(

    anonymous17.12.2007 - 11:47 Trvalý odkaz

    Mario: Je mi to luto,ale s touto znackou dobre skusenosti nemam.Mne zatial signal vypadol asi 3x co som postrehol.Tento fon bych ani nekupil,len mi koncila viazanost a chcel som 2 nasobnk minut a bez mt na rok sa viazat je blbost.t-m ma momentalne na vhodny program za dobru cenu len jeden fon a to se k550i.Len naco ho brat ked ho mam? Keby mali k810i na 55 a max do 2 az 2500sk beriem ten.

    anonymous17.12.2007 - 20:59 Trvalý odkaz

    i: a mam dalsi problem. okrem toho signalu co som spominala vyssie. je normalne, aby baterka v uplne novom telefone vydrzala 1 a pol dna s tym, ze je dokonca v noci vypnuty a takmer z neho nevolam? (kvoli tomu signalu...) hm? radte ludkovia..

    anonymous17.12.2007 - 23:12 Trvalý odkaz

    heno: neviete ?i má usb port ako nokia 6120 pls. potrebujem to vediet lebo si ho idem brat na vianoce

    anonymous18.12.2007 - 08:03 Trvalý odkaz

    mii: no ja nabijam kazdy 3 den, a to z neho volam, pisem sms, na noc nevypinam. neviem ci by to malo byt tym signalom,skor myslim ze nie. ani s tym signalom co si pisala nemam zatial problem. asi mas daky vadny kus alebo co??

    anonymous18.12.2007 - 08:10 Trvalý odkaz

    heno: nemyslim ze maju rovnake konektory. pretoze hore v infe o D900i je napisane, ze kabel ma vlastny konektor, takze nepredpokladam ze je rovnaky ako pri tej N6120

    anonymous18.12.2007 - 11:07 Trvalý odkaz

    d: usb port nemá, je tam vlastný viacfunk?ný konektor.

    K baterke, ak sa stlmí hlavný display o trošku nižšie, vypne sa podsvietenie klávesnice napr od 10 do 16 cez den tak dos? dlho vydrži. samozrejme hudba, videa, modrý zub, foto video to rapídne znižuje.

    Ja to mám nastavéné ako som povedal a bežné volania, sms, budík a ide mi 3 dni.

    anonymous18.12.2007 - 11:11 Trvalý odkaz

    i: diky ludia, no aj mne sa zda, ze mam asi vadny kus. tak to vyzera, ze ho zoberiem na reklamaciu.

    anonymous18.12.2007 - 12:24 Trvalý odkaz

    pokusnik: ten DOC viewer sa po stiahnuti z webu nainstaluje medzi ostatne java aplikacie? alebo medzi other files, ci do nejakej sys. zlozky?
    Ak medzi java apps, neda sa nainstalovat aj cez kabel, ako som pisal vyssie ?
    diki

    anonymous18.12.2007 - 16:23 Trvalý odkaz

    markac: no musim uznat ze som sa na tento samsung velmi tesil,ale uz taku radost nemam odkedy ho mam.mam ho tyzden ale viac negativ ako pozitiv.Pekny je jedine image a foto,a negativ je mnoho,od baterky max 3 dni,cez sms zvonenia, az po signal ktory fakt obcas vypadava.ale ne az tak casto. Mozte mi niekto presne povedat ako dostat ten prehliadac doc. do mobilu?? pls vdaka

    anonymous18.12.2007 - 19:01 Trvalý odkaz

    peter: ?aute.Poprosil by som vas ?i by ste mi opysali ten postup (troška podrobnejšie)k tym hram.Nechapem tomu DOC viewer.Mam ho stiahnut z netu a potom z pc do mobilu cez USB.tak ak by sa vam dalo opisat vaš postup pri tom(podrobnejšie).dakujem

    anonymous19.12.2007 - 00:33 Trvalý odkaz

    pokusnik : No nainstaloval som ten viewer cez kabel, samozrejme do java aplikacii. zozere to 508 KB. zobrazuje jednoduche word a excel dokumenty, s obmedzeniami.
    Napr. excel sheet, v ktorom je viac harkov bez grafov, otvori, ale viac harkov s grafmi spadne. Jeden harok s tabulkou a grafom otvori, graf odignoruje.
    Vidi sa mi ale, ze kazdy fajl, co otvara, sa musi vojst do toho celkoveho limitu 4 MB pre javu, inak crash. A btw pri .doc mu otvorenie takeho 70 KB fajlu trva 2,5 minuty :-((

    Este otazka pre "d", ta hlaska pri spusteni, ze "chcete pripojit?" znamena, ze pripojit na prezeranie dokumentov v telefone, alebo sa naozaj niekam konektuje, napr. cez gprs/edge? Lebo ked zvolim nie, tak vobec nezobrazi adresarovy strom.
    vdaka.