Nokia 808 PureView

  • cimo19 24.07.2012 - 02:59

    Čo už, treba počkať kým ten fotak natlačia do WP8 telefonu....

  • buffer28.08.2012 - 01:59 Trvalý odkaz

    Po precitani poslednych komentarov zacinam mat dojem, ze dnes si ludia nekupuju telefon na telefonovanie ci inu komunikaciu, ale aby fapovali nad tym, kto ma kolko nezmyselnych widgetov co mu cucaju data a kto si moze stiahnut kolko aplikacii, pricom 95% z nich prestane po prvom spusteni pouzivat.. Garantujem vam, ze po kupeni akehokolvek smartfonu s akymkolvek systemom vas taketo blbnutie do 3 mesiacov omrzi a ostanete pouzivat len tych par aplikacii, ktore maju alternativu vsade. Ty co do tohto scenara nezapadnu su bud deti, alebo zufalci bez realneho socialneho zivota (t.j. osobna interakcia, ziadne "cekovanie facaku" kazdych 5 minut).

    tomky01.09.2012 - 12:22 Trvalý odkaz

    ani by som nepovedal ... ja mám N8čku už viac ako 2 roky a stále sa s ňou ,,bavím,, ... mobil využívam maximálne ako sa dá

    ... ale je to individuálne, no zas určite si tento smartphone nekúpi taký človek čo ho bude používať len na telefonovanie

    MJ03.09.2012 - 18:22 Trvalý odkaz

    pozrel som to , no strasny je ten OS Belle, ze Multitaskin, trhalo to, neskorsie reagovalo alebo vobec :D a ten webovi prehliadac je otras, aaaano ako kazdy nokia fan vravi , "vsak si stiahes operu" , ale to su fakt taki amateri ti koderi alebo je to fakt taky shitny OS ze proste lepsie to uz roky naprogramovat nevedia :D :D

    Edušo06.09.2012 - 17:15 Trvalý odkaz

    Inak už má 808-čka FP-2 takže ako vždy podpora na jednotku a je tam veľa zmien. Mal som ho v ruke asi pol hodku ale je to raketa hoci kde v systéme... a to tryskové spustenie foťáku aj zo zamknutej klávesnice je hotová bomba. Inak je to rok čo mám N8, kúpil som ju samozrejme hlavne kôli telefonovaniu ale aj kvôli foťáku, ktorý medzi mobilmi zatiaľ nemá konkurenciu, Mám aj kvalitný Digitál ale mať po ruke neustále foto-video rec je určite praktické, ďalej používam Nokia navigáciu, Sigic-a som už opustil, potom ešte vstavaný facebook, nokia internet rádio, operu browser, potom určite Hdmi konektor ako multimediálny prehrávač napr. na chate, ale aj FM transmitter. No a 808-čka mi ponúka Xenónový blesk a aj LED diódu použiteľnú pri natáčaní videa, plus dokonalý záznam zvuku - Rich Recording, USB host, ďalej USB On-the Go kde pripojíte USB kľúč optickú myš, či klávesnicu...,o NFC ani nehovorím, potom má DLNA, Bluetooth 3.0, bezproblémové USB, budí ma aj pri vypnutom telefóne atď. Existuje nejaký Android alebo všeobecne telefón, ktorý by mi tieto funkcie ponúkol v jednom zariadení? Nestojím o milióny aplikácií, stačí mi ich len pár ale dobre fungujúcich. Nechcem sa ale vzdať ani jednej funkcie ktorú Nokia 808 má, takže buď hľadám zle, alebo nič také neexistuje respektíve nikto to všetko v jednom zariadení neponúka. Pripadá mi, že konkurencia sa zamerala na puberťákov alebo len pre hlúpe masy ...a preto idem určite do 808-čky to je isté. A verte mi nie som zarytý Nokiák mám aj strašnú Omniu a mal som aj Mia 702 čiže som bol aj na Win, poznám aj Androida má ho pol roka kolega v práci a sám mi priznal po čase že už nikdy, aj keď najskôr naň nedopustil a mali sme občas nekonečné porovná-vačky, ale ja keď hľadám nový mobil vždy chcem špičku, kvalitu a multifunkčnosť a vždy mi väčšinou vyjde kúpa Nokie za to ja nemôžem.
    U mňa Multifunkčný hardvér vaše milióny aplikácií nikdy nenahradia, bohužiaľ......Ale je sloboda tak že každému to na čo má.....chuť. :-)

    MJ06.09.2012 - 18:55 Trvalý odkaz

    :D :D :D :D , mal si aj Mio 702 takze Windows z 2007 poznas :D , predpokladam ze kolega ma orange san francisco. Ze je super ked najdes to co ti vyhovuje :D. Ale co tak multifukcny HW a ktomu aj kopec SW ved to uz co by bolo

    Edušo07.09.2012 - 17:51 Trvalý odkaz

    Ty si aj všetko čítal čo som napísal? Alebo máš len klapky a ak vytušíš po pár riadkoch že človek kope za Nokiu tak jedeš... ANO mal som mia 702 ale ten bol oveľa lepší ako Omnia ktorú mám doma zapadanú prachom. To bola moja najhoršia kúpa v živote. Ak chceš predám ti ju za 35€. Používal som ju asi 4 mesiace a musel som ísť do N 8-čky, ktorú onedlho nahradím N 808-čkou to je isté. A prečo? no práve pre Multifunkčný hardvér a kopec SW? Vôbec ho pri tejto kúpe nemusím riešiť lebo nie som nactiletý....Skutočne nič mi pri N-8 po SW stránke tiež nechýba, tých cca 10 programov ktoré potrebujem a pravidelne používam nie je problém po prípade do-inštalovať. A 1 000 000-ny SW nepotrebujem nie so tester.

    MJ07.09.2012 - 18:56 Trvalý odkaz

    @Edusko , klidek, saq sa tesim s tebou ze si nasiel co potrebujes, ked ti to pred tym nevislo z Omniou (ktora omnia , mozno ju kupim). Pocuj a s tymi klapkami to je ako? To kazdy kto sa rozhodne pre Android je nactilety? To ze mas aplikacie na cosi len zmyslis (a kvalitne) je minus? Nemusis hned hateovat Android aby si obhajil svoje rozhodnutie. Inak ja na tvojom mieste by som pockal na WP8 nokiu z PureView ked chces tuto ttechnologiu. Aspon budes mat zarucene SW podporu nakolko N808 je posledny stroj zo symbianom a nemozes si byt v tom pripade isty ako dlho podpora bude.

    Edušo08.09.2012 - 12:48 Trvalý odkaz

    Sakra ja veď su klidný...... :-) Inak Omnia je i900-ka.
    No ale vážne...Som rád že sa tešíš so mnou, ale ver tomu že by si sa ešte viac tešil keby si šiel aj ty do 808-čky. Len treba prekonať tú fóbiu z Nokií. Čo sa týka WP8 tak to bude iná káva, ale novinka Lumia 920 mi aj tak nepríde lepšia ako 808-čka, pár vecí mi na Lumii 920 vadí napr. aj nevymeniteľná baterka. A čo sa týka podpory u Nokii o to obavu nemám. A ak by aj opustila náhodou Symbian natrvalo čomu ja neverím, tak to aj tak určite hneď nebude. Dôkazom toho že Nokia symbian nezatracuje je nový Belle Fp2. Tak že dúfam že 808-čka nebude posledná Symbian mašina.

    Dominko29.08.2013 - 16:31 Trvalý odkaz

    Akože redakcia pekne ste si to dojebali , to čo má znamenať ??? ktorý hejter písal túto recenziu , prosim Vás čo tu dávate ??? konečne je toto nejaký telefón odlišný od úbohých androidov na jedno kopyto , sa pozrite na vajcový vzhľad samsungov , to mala nokia už pri 5800 a 5530 XM , aa čo je to za kkta keď chceš upravovať fotky v telefóne ? vieš čo je to kvalita ? ako tak vidím tak mááš s foťákmi úbohé skúsenosti , a čo keď má len také rozlíšenie ? načo ti je väčšie rozlíšenie ? kde ho využiješ ? šak uznáj sám , FONY - sklamali ste ma , myslel som si , ste férový ale písať takéto úbohé veci len preto že to je Nokia a nemá x-jadrové procesory pretože to nepotrebuje , Symbian je vynikajúci , určite je spoľahlivejší ako Android ktorý potrebuje pre svoj chod také silné procesory . Redakcia sorry ale týmto ste si to pokašlali na plnej čiare

    gazda0111.01.2014 - 18:44 Trvalý odkaz

    Ejjj ale ste mu dali.Píšem aj keď neskoro.Mám N8 no a teraz mi vážená anti-symbian-redakcia :-D poradte mobil ktorý má to čo N8 a 808čka.Nevravím softwérovo ale hardwarovo.Aký mobil mi odporučíte? Je mi jedno či tam bude symbian či android len nie WP.Ja chcem mobil s XENON bleskom a FM transmitterom ! Hááááá? Nedá sa žee? Nechcem žiadne hybridy ako ťamťung.Ja vieeem ,lumia 1020 lenže WP ani zadarmo.Takže budem čakať na taký mobil naveky...Prečo asi taký neurobia,čo myslíte?

    Nightmare24.03.2014 - 02:29 Trvalý odkaz

    kup si stary Sony Ericsson Satio :D
    to ma Xenon,dokonca aj LEDku aj FM - symbian