Nokia 808 PureView

  • cimo19 24.07.2012 - 02:59

    Čo už, treba počkať kým ten fotak natlačia do WP8 telefonu....

  • Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan25.07.2012 - 23:24 Trvalý odkaz

    Marianxxx prečítaj si posledný komentár od Richard Hombauer čo písal recenziu a pochopíš kam to všetko smeruje.
    Ako ked to nejakej haraburdy daju 41mpix tak to má byť nadupaný stroj? Prosím ťa :-D Chvastanie v mpix bolo v 7triede na základke (ak akurát si v 7 triede tak prepáč). Plno iných vecí ? Ktoré symbian bud vobec, alebo sťažka využije? Prečítaj si ten komentár tam je to presne napísané. A 5 rokov to som len tak trepol, ale 600e za také rozlíšenie ? Konkurencia má MINIMALNE raz také. Hlavne to symbianom posrali, kiežby tam dali niečo iné ako WP, tak by ten mobil bol hned na inej urovni. Toto mi príde byť ako dotyková N95 (ktorá bola tiež hrozný telefon. Mal som) Nokia nikdy nepochopí že padla tak nízko, ako sa len dá a týmto si vôbec nepolepšila. V USA má 3% podiel na trhu. V EU neviem, ale určite ani zo štvrtiny taký, ako pred pár rokmi.

    buffer26.07.2012 - 00:12 Trvalý odkaz

    Pentagram123: uvedomujes si vobec, co si povedal? Povedal si presne to o com tu kritizujeme, ze jediny skutocny problem toho telefonu je, ze nema android, "tak by ten mobil bol hned na inej urovni", aby som ta citoval.. Od takeho decka (19 rocny majster sveta podla pokecu) ako si ty to sedi, ale od Hombauera nie.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease26.07.2012 - 04:06 Trvalý odkaz

    ked už sa tu oháňate zahraničnými recenziami.
    tu su tie najlepsie:
    http://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-review-776.php
    http://www.phonearena.com/reviews/Nokia-808-PureView-Review_id3064/page…
    http://www.theverge.com/2012/6/25/3113460/nokia-808-pureview-review
    http://www.slashgear.com/nokia-808-pureview-review-26235660/

    vyberiem zopar citatov:
    "IRÓNIA: ZARIADENIE S NAJVYŠŠIM ROZLÍŠENIM KAMERY NA SVETE A S JEDNÝM Z NAJNIŽŠÍCH ROZLÍŠENÍM OBRAZOVKY"

    "VPLYV SYMBIANU: KEĎ JE HARDVÉROVÁ VÝBAVA ZNEHODNOTENÁ HROZNÝM SOFTVÉROM"

    "Takmer všetko, čo robíte s 808 PureView potrebuje čas načítania. Pokúste sa otvoriť Nokia Store, zaťaženie ... zadajte galériu prvýkrát - načítanie ... predinštalované aplikácie OneNote od Microsoft, ďalšie zaťaženie. sú tam zbytočná malé meškania, koktanie a prestávky v animácii všade, kam sa pozriete."

    "Prvé dve požiadavky každého mobilného operačného systému sú, že je rýchly a stabilný. Nokia Belle zlyháva v oboch smeroch, vrcholom katastrofy je jeho internetový prehliadač a neustále zastavovanie, zobrazovanie stránok a interakcie."

    "808 PUREVIEW JE AKO OBRNENÝ DINOSAURUS - VIZUÁLNE STRHUJÚCI, VNÚTORNE PRIMITÍVNE ZVIERA FANTÁZIE"

    "Smartphony majú slúžiť na kontorlu ​​e-mailu a prehliadanie webu v teréne, ak použijete 808, prvá z tých vecí zlá a druhá otrasná. Chýbajú presvedčivé aplikácie, hľadíte do priepasti stratenej budúcej podpory, a je zásadne nepríjemné používať Symbian v roku 2012, chorý vtip na náklady užívatelov."

    "Úvodná ponuka je celkom rýchla, ale 808 čoskoro stratí "paru", akonáhle sa dostanete do aplikácie."

    "Je to prehliadač, ktorý je veľká nočná mora, žial, čiastočne schopný zobraziť plné stránky, ale zápasí s niečím zložitejším, než ich mobilné verzie.."

    "V ponímaní moderného telefónu, 808 PureView je recept na frustráciu. Je ťažký a robustný, displeju chýba rozlíšenie, Nokia Belle má málo aplikácií a bude to zhoršenie, dokonca aj tie aplikácie, ktoré sú dostupné v rozličnej miere s nimi procesor zúfalo stráca dych."

    tak čo chlapci, ešte stále sa vám zdá recenzia neobjektívna a zaujatá :)))

    blah26.07.2012 - 12:25 Trvalý odkaz

    Este pridaj vysledne hodnotenia:

    PHONEARENA: 8.5/10 - "Overall, in terms of functionality Symbian Belle FP1 on the Nokia 808 PureView can rank along the modern Android, iOS, or Windows Phone, and sometimes excels in things like a full landscape layout and easy file transfer. When it comes to fluidity and user experience, though, it is much less uniform, requires a steeper learning curve, and its outdated resolution and processor support stand little chance against the contemporary mobile OS players."

    GSMARENA: "The Symbian experience is light years ahead of what it was on the 5800 XpressMusic. The OS has caught with to the competition with numerous UI and usability updates, and it's lightweight enough so even the 1.3GHz single-core processor of old architecture delivers a fast, fluid experience."

    Slashgear/Theverge - tieto negativne recenzie su zname a staci sa pozriet do komentarov pod nimi. Takmer vsetky tvoje citaty pochadzaju z nich.

    Zabudol si na moju oblubenu negativnu porovnavaciu recenziu, ako si to hladal ??
    http://asia.cnet.com/camera-shootout-nokia-808-pureview-vs-apple-iphone… (komentare k nej su uplne skvele :))

    Me_Gusta26.07.2012 - 16:18 Trvalý odkaz

    Mental.disease: "808 PUREVIEW JE AKO OBRNENÝ DINOSAURUS - VIZUÁLNE STRHUJÚCI, VNÚTORNE PRIMITÍVNE ZVIERA FANTÁZIE" :D:D:D:D:D:D:D takto som už dlho neplakal od smiechu :D

    kuco27.07.2012 - 03:31 Trvalý odkaz

    No jedna vec je ista... ako nahle sa objavi recenzia na Nokiu tak to tu aspon zije na tomto fore - inac nuda.
    Ak sa mam vyjadrit aj ja, tak Richard je znami svojou 'zaujatostou' voci Symbianu a vobec ma neprekvapil priebeh recenzie a smer kam sa uberala. Mam Nokiu N8 a v nej Belle, Symbian poznam dlho a uz som parkrat rozmyslal ze zmenim OS na nieco co je teraz 'cool' ale stale sa vratim k pouzivaniu N8 a to nie len kvoli OS. Vobec niesom zaujaty, len mi uplne vyhovuje to co potrebujem. Ano prehliadac v Belle je katastrofa ale mame Operu. U mna kazdy OS ma svoje +/-

    OT: ..hadam moja prva reakcia vo fore po novorocnej zmene faceliftu tohto webu

    tomky27.07.2012 - 19:02 Trvalý odkaz

    presne tak kuco ... symbian je len pre vyvolených ak sa to tak dá povedať ... ja som s nim nadmieru spokojný a to som už mal v ruke všelijaké ,,nadupané androidy,,
    ... problém je v tom , že každý vyžaduje od mobilu ,,rýchlosť svetla,, (obrazne povedané), ja to nevyžadujem
    ... čo sa mi občas stane tak sa reštartuje ale to je asi všetko , ten prehliadač sa mi vôbec nezdá nejako pomalý , občas mu dlhšie trvá načítanie

    a 808čku si určite zaobstarám , kým tu bude symbian bude u mňa vždy na prvom mieste ... za pár rokov prejdem na WM8

    kuco29.07.2012 - 03:58 Trvalý odkaz

    Tomky suhlasim ..da sa povedat ze Symbian je pre 'vyvolenych' a situacia vyzera tak ako tato doba ..kazdy chce byt len 'cool and Inn' a preto treba mat TO co teraz fici

    Me_Gusta29.07.2012 - 12:43 Trvalý odkaz

    Symbian je pre vyvolenych zaostalcov ktori na fone vedia len volat a pustit si java hru + chvalit sa kolko ma moj srotik mpix. Nejde o to co je IN, ale co je najlepsie!!! PRECO asi nokia tak padla??? A stale je natom horsie a horsie? Lebo ludia s IQ viac ako 10 prisli nato ze symbian je ko*otina. NOKIA ma cim dalej tym vacsi pokles predaja ako neverite vygooglite si :-) tak neviem co tu trepete ze smbian je pre vyvolenych. Symbian je pre tych co sa naneho od detstva naviazali ako rit na serbel. Pritom si nevsimli ze ho prevalcovali 2 OS ktore su milion krat lepsie. Vo vsetkom. Takze R.I.P. symbian a nokia nebudete nam chybat

    martian29.07.2012 - 14:14 Trvalý odkaz

    Aki su tu vsetci experti. :)
    N5800XM som mal skoro 3 roky. Symbian bol super.
    Teraz mam pol roka Evo 3D. Android bol pre mna velky sok. Prevazne negativny. Nechapal som, preco to je take pomale na takom hardware, preco to stale pyta pripojenie na web a preco SPB Mobile Shell 3D bol na N5800 krajsi a sikovnejsi, nez HTC Sense.
    Asi mesiac mam iPad 2. iOS bol pre mna este vacsi sok ako Android. Tym padom este viac negativny. :) Nielen ze celkom nechapem, preco tablety zazivaju taky boom (jasne, lebo Apple marketing to cele nastartoval :), ale ani nerozumiem, co je take uzasne na iOS. Ano, je svizny. Ale to len preto, ze na tych niekolko iZariadeni sa da iOS optimalizovat. Ak by Apple len dodaval iOS pre zariadenia inych vyrobcov, ako to robi Google s Androidom, urcite by to bolo rovnake. Ano, je pekny. A co dalej? Takze po tyzdni nasledoval jailbreak, nech kazdy den nemusim maturovat nad iTunes, aby som si do zariadenia dal aspon dake ebooky.
    Btw iPad som dostal ako bonus k autu. Nie som obetou Apple marketingu. ;)
    Skoda, ze som nemal prilezitost vyskusat si Belle, i ked som si chutil na N8. Evo 3D prislo s lepsou ponukou. Som si isty, ze by mi vyhovoval aspon tak dobre (ak nie lepsie) ako Android, na ktory som si uz celkom zvykol.
    Ano, dotykovy Symbian nebol idealny a limitovany napr. rozlisenim displeja. Ale na druhu stranu mali Nokie zasa take vychytavky ako FM vysielac, USB on the go, ale ... hlavne ... budik fungujuci aj pri vypnutom mobile! :D
    Keby spravili komplet prerabku Symbianu, bolo by to asi super, predstavoval by som si ho ako syntezu zvysnych 2 systemov. Symbian s Androidom spaja to, ze nemaju tak obmedzeny system, ako iOS, da sa s nimi rozumne pracovat, nemaju problem s USB, ... Symbian a iOS zasa relativna nenarocnost na HW a to, ze vlastne existuju na obmedzenom pocte zariadeni od jedneho vyrobcu, takze sa da lepsie optimalizovat pre lepsi vykon. Len, zial, Symbian je trnom v oku novemu vedeniu Nokie, ktore je platene za to, aby sa predaval WM. Takze smola... Zial.

    Marianxxx29.07.2012 - 16:14 Trvalý odkaz

    Presne tak, kvoli windows phone bolo zrušené aj os meego a symbian donna, ktorá mala bežať na dual cor a HD displeji. Nevidím nič zlé na belle, príde ešte update Fp2, to bude zas len plus pre uživateľov symbianu a je to jednoduchý system, dá sa v ňom orientovať, megapixele u 808 majú zmysel s technologiou pure viem a to má potešilo že to nemá žiadny iný mobil, len Nokia. Me_gusta: Nokia padla a kam? Na druhé miesto, to je strašný pokles:) oproti 1Q Nokia predala viac lumii v 2Q, čo znamená aj nárast windows phone. Zisky firmy Huawei naopak klesli, Zte tiež nemá najlepšie výsledky a to používajú android. Keby Nokia používala android tak by sa stal len daľším tuctovým výrobcom ako Sony, Htc atď. Každá reštruktulizacia prináša aj značné náklady, to ale neznamená že celkové mínusy sú za predaje phonov, práve naopak viď windows phone. Ver tomu že windows phone predbehne ios, už teraz apple má za tento Q mierny pokles a to aj vďaka windows phone ale aj androidu a donekonečna to takto nemôže isť, buď apple dá dole ceny alebo príde s rozsiahlejšou paletou ponúk aj pre iné cielove skupiny, toto je výhoda androidu, wp aj symbianu že vie vyrobiť pre rôzne cielove skupiny produkty čo ľudi osloví. Nokia toto vždy vedela a preto má stále series 40. Čoho by som sa viac obával je blackberry, tento výrobca je na pokraji krachu a to doslova ale nie Nokia.

    Me_Gusta29.07.2012 - 17:00 Trvalý odkaz

    Cital si clanok kde bolo napisane, ze v USA ma nokia podiel len 3% ??? Tu neviem ako to je mozno o cosi lepsie :-) ale urcite nie druhe miesto :-) zaraba si len predavanim 5o€ fonov a nie smartfonov!!!! Uvidime :-) ale nikdy finska nokia nespravy lepsi fon ako šikmookači :-) ved nokia robi jednu chybu za druhou.

    Marianxxx29.07.2012 - 17:38 Trvalý odkaz

    @Me_gusta: Áno čítal a čítal som aj to že lumiam a celkovo windows phone sa darí viac v Číne. Nato že 7.5 tka ma obmedzenia je to skvelý úspech! Android 1.5 a 1.6 tiež nebol natom lepšie. Nikde nieje napísane že to čo sa podarilo androidu sa nemôže podariť inému os. Nokia s windows phone nato má. Keď príde osmička tak sa otvoria také možnosti ako má aj android a nielen čo sa týka sw ale aj HW. Už je to oficialne že quad core snapdragon 4s s 28nm technologiou bude na wp8+ adreno 320, ktoré bude konkurovať Tegre 3 a tegra 3 nieje až tak dokonalá ako si myslíš, až bude čas tak dám link na video kde sa porovnáva herný výkon tegra 3 vs...nehaj sa prekvapiť:) Ja skor verím v úspech Adrena, ale to je môj názor..

    Marianxxx29.07.2012 - 19:57 Trvalý odkaz

    Tu máš http://www.youtube.com/watch?v=TQlu39SIH6M a všimni si okolo 1 min 37 s tu haluz na asuse:))) ale pozri si to celé aj slepý vidi že ipad 3 má krajši obraz, Tegra 3 nieje top.. A tu je málá ukážka o 808, je to v češtine http://www.youtube.com/watch?v=x4DZHM4BhAM. Nejde len o smarty, ide o celkový počet predaných phonov. Za 1Q 2012 Samsung prvý krat v historií predal viac ako Nokia. Samsung okolo 90mil. a Nokia okolo 82 mil. ostatné značky predali pod 50 mil, niektoré ani 20mil za 1Q:) Tak že oficialne samsung a nokia su dvaja najvačši výrobcovia mobilných telefonov.

    tomky29.07.2012 - 21:00 Trvalý odkaz

    Me_Gusta
    ... ty si vôbec nepochopil môj posledný príspevok
    ... ,,vyvolených,, som myslel v tom zmysle , že vedia oceniť tých pár funkcií čo Nokie majú narozdiel od ostatných značiek (niektoré vymenoval martian)a naopak pár(pre niekoho viac) drobností / negatív zas prekusnúť
    ... ja si 808čku vôbec nebudem kupovať kvôli tým mpx , vlastne áno .... ale nebudem sa tým chváliť ako napr. u EVA3D (dobrá hovadina to 3D mimochodom)
    ... ked budem v teréne a náhodou si zabudnem doma fotoaparát (Panasonic DMC-FZ38 v mojom prípade) tak nebudem nasra*ý, vo vrecku budem mať totižto 808čku , ktorá zachytí v celku kvalitný záber .... nebude síce lepší ako dig. fotoaparát ale zato lepší ako hocktorý mobil s fotoaparátom
    ... ja nepotrebujem googliť , mobilný svet sledujem priebežne už niekoľko rokov ;)
    ... čo sa týka prepadu Nokie , tam je viac FAKTOROV hlavným je to , že nokia v období (od roku 2008-2010)ked vydala prvý tzv dotykáč 5800vku tak to nebol schopný konkurovať napr. iP alebo prvým androidom
    ... keby v tej dobe (2008) bol na 5800čke Symbian Belle tak ti ručím , že Nokia by si ten podiel udržala poprípade by klesol len minimálne
    .... jedným z dôvodom sú aj nezhody a výmena vysokých postov vo vedení
    ... posledným čo to po*ral je Elop

    a ako Marianxxx napísal tak WP8 ešte všetkým vytre oči ... stačí rok dva a uvidíš tu zmenu postavenia Nokie na trhu :)

    PS: to čo je IN a čo nie je , je trošku diskutabilné napr. taký IP4 alebo SGS3

    Ľuboš Beňo29.07.2012 - 22:48 Trvalý odkaz

    s pepem veru suhlasim... a tomky, videl si uz porovnanie fotaku u iP 4S a 808 PureView? lebo len tak mimochodom vyhral iP a nie tato "megapixlova" bomba

    Marianxxx29.07.2012 - 23:13 Trvalý odkaz

    Iphone 4s robi lepšie foto ako 808? Tak daj..lebo ja viem že iphone 4s vs Nokia N8 majú takmer rovnakú úroveň foto, nezmýlil si sa? To sa mi nechce veriť pretože 808 čka má väčší čip ako iphone 4s.

    DJ Pepe29.07.2012 - 23:28 Trvalý odkaz

    Ja som si povedal dotykova nokia nikdy viac po nokii N97..

    Me_Gusta30.07.2012 - 00:50 Trvalý odkaz

    Nikdy som nepovedal ze tegra3 je najlepsia :-) ale patri medzi tie lepsie. Adreno je tiez super! Mal som dva fony s adreno 205 a bol som spokojny. A neporovnavaj najnovsi iPad s tegrou3, ved tegra3 je uz postarsia. WP drzim palce, len kym sa rozbehne tak android a iOS budu zas o krok v pred podla mna. Ale urcite si WP telefon zaobstaram, ale tablet nie. Android v tablete...v dobrom tablete je bomba a pouzivam ho viac ako NTB ci PC, pretoze windows sa mi paci menej. Je uz nudny.

    Tomky: tak prepac ze som ta nepochopil :-) to 3D v Eve je blbost to viem aj sam... inac to je tlsty velky mobil, ale je pekny :-) ja som peknu nokiu nevidel a urcite som nevidel u nokie telefon kde nebolo nieco do*bane. Nokia nevie spravit kvalitnu dotykovu plochu. Ved nokia robila fony s tlakovym displejom ked ostatne znacky ani nevedeli ze co to uz je! Plus to chabe rozlisenie :-( vsetko ma odradza od nokii a pritom som ich mal kedysi rad :-) a co je IN ??? Ja neviem, ja si kupujem to co predpokladam ze sa mi zide a paci sa mi to :-) a SGS3 A IP4 je predrazena mala kocka. Za mobil tolko € by som nedal. Za tablet ano,pretoze s nim sa daju robit zazraky :-)

    Marianxxx30.07.2012 - 13:49 Trvalý odkaz

    Nokia má konkurencie schopný display. Ani nové symbiany nemaju displeje čo hovoríš a už duplom nie nové Lumie. N9 má 854x480 amoled clear black. U Lumiach je použitý displej pentile alebo RGB, Ja mám stále pocit že ty si Nokiu držal veľmi dávno alebo porovnávaš dotyk na základe s60v5? Alebo series 40 touch and type napr. X3-02, ale symbian 3, N9 aj lumie maju display ako všetky dnešne bežné mobily

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.07.2012 - 14:53 Trvalý odkaz

    "ja som peknu nokiu nevidel"
    choď si pozrieť N9. nicest phone of all time ;-)

    Me_Gusta30.07.2012 - 14:58 Trvalý odkaz

    No tá N9 vyzerá celkom pekne to áno, ale z takýchto "vysúvaciek sa mi najviac páci HTC EVO Shift 4g, alebo motorola Milestone. A co sa týka Wp tak HTC HD7 pro.

    Me_Gusta30.07.2012 - 15:02 Trvalý odkaz

    aha N9 nieje vysúvačka :D google sa zasa vyznamenal našiel mi uplne inú nokiu :-/ tá vypadá ako Lumia

    Teco30.07.2012 - 15:34 Trvalý odkaz

    Tak ja neviem, ale zatial tu nikto nenapisal nic konkretne v com je ten Android taky vyborny...
    stale dokola len rozlisenie (ok, osobne to nevidim ako nieco katastroficke), pocet jadier (symbianu netreba) a veeeeela aplikacii... vie mi niekto povedat aspon niekolko potrebnych... alebo aspon uzitocnych aplikacii, ktore by nebezali na symbiane, resp. neboli v ovi obchode? ... a pytam sa normalne, skuste mi to napisat ako cloveku, ktory v zivote nemal v ruke ani symbian ani android ani iphone, dik :)

    Me_Gusta30.07.2012 - 16:55 Trvalý odkaz

    každí OS má svoje chyby ako android, ktorý pri slabsích zariadeniach neslape tak ako by mal, alebo je nestabilny ČO SA MNE nestalo a to som mal už 4 zariadenia s androidom. Pri iOS sú problém vraj nahrávanie hudby alebo video do telefónu. A symbian ? Nokia sa vysrala na symbian a nevylepšovala ho. Teraz je z neho OS ktorí vyhovuje pomerne málo ludom, ktorým stačí niečo jednoduché. (toto je moj názor, možno trepem, možno mám pravdu, ale je to môj názor) Moj oblúbený OS je android a aké app? Povedzme tTorrent (super program na sťahovanie torrentov priamo do zariadenia) screencast (robí pekné screeny plochy. Pre niekoho blbosť pre mna využitelné) PS Touch (velmi dobrý photoshop) shazam (zistí aká hra pesnička kdekoľvek a z čohokoľvek) Skype, ČSFD (ako milovník filmov túto app musím mať) rôzne množstvo Navigácií, ja osobne mám v tablete 6 prehliadačov, pretože ani jeden nemá to čo chcem, ale navzájom to je ono, BSP player (známy z PC a asi najlepší prehrávač HD filmov) krásne widgety či počasia, alebo iných vecí a v neposlednom rade hry s prekrásnou grafikou na ktoré symbian proste nemá. A toto som vymenoval len to, čo ma napadlo :) dobrá vec je aj root, rôzne ROMky... toto sú dalšie prisposobenia. Ja nikomu neberem jeho oblúbený OS nech ho má :) Ved na to ich je tolko, aby si každí prišiel na chuť :)

    Teco30.07.2012 - 17:30 Trvalý odkaz

    Me_Gusta...
    tTorrent - mozno som staromodny, ale neviem si predstavit na co by mi to bolo na mobile, ale ok, objektivne to moze byt dost vyuzitelna aplikacia...
    screencast - aj v ovi store
    PS touch - na ovi store je tiez vela programov na upravu fotiek, aj ked - ok, zas ten display :)
    shazam - v nokii s Belle som ho uz mal priamo
    skype - v ovi store
    CSFD - velice individualne... a da sa otvorit aj v prehliadaci... v ovi je aj opera, ktora riesi problem nie zrovna vydareneho original nokia prehliadaca...
    navigacia - do androidov a iOS treba dokupovat, v Symbiane uz je a kto videl poslednu aktualizaciu vie, ze je jedna z najlepsich ak nie najlepsia...
    BS Player - poznam velmi dobre z PC, ale... prehravac v symbiane, ako si mozes v specifikacii precitat prehra snad cokolvek :)
    widgety - kuk nove widgety, co prisli s FP1 ... mne osobne nechyba ziadny a viacero vidim ako zbytocnych
    hry - a zase to rozlisenie :) inak hier je kopec aj na symbian, ale ok... to rozlisenie by mohlo byt lepsie...

    ja tiez nikomu neberiem iny OS a uznam kvality aj nedostatky kazdeho, nemam s tym problem, ale tiez namam potrebu kydat na nejaky system len preto, ze je to ten a ten system a uz vobec nie si vymyslat a klamat... nehovoriac o ignoracii viacero dobrych veci, ktore symbian ma ... to je na co dobre?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.07.2012 - 17:33 Trvalý odkaz

    VIBER!, Pubtran (spoje vlak+bus), Camcorder shortcut, Call meter NG, mBank, Tatra banka, Poloha vlaku, Meškanie vlaku, Bankomaty, Random Number Generator - platený, darts scorer - plateny, IM+ Pro - platene, Euro 2012 - platene, PhoneTorch LED Flashlight - platené, Facebook Chat - hrôza oproti možnostiam androidu..
    Rád používam športové aplikácie. To je v Ovi Nokia store proste tragédia. futbal Euro2012 bola jediná - ovládanie zlé, v google play som ich narátal 30, Tour De France - nula bodov, IIHF WM MS hokej 2012 nebola tento rok vôbec. Olympics App jedina free - slabota, Olympics 2012 - 7€!
    Za SPB Weather som svojho času dal 23€! a to som netušil, že sa jedná o ročnú licenciu! Ten trapas stojí teraz 10€. V Google play sú desiatky lepších počasí zadara.

    takto môžem pokračovať do mrtva, ale nechce sa mi načo aj..

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.07.2012 - 17:39 Trvalý odkaz

    screenshot, uprava foto, shazam, skype, video playery, navigacie.. sú aj na symbiane

    Anonym (bez overenia)30.07.2012 - 17:40 Trvalý odkaz

    me gusta ved tieto aplikacie ak nie aj vsetky ma symbian,len maju ine nazvy niektore.
    Btw tu vysuvaciu n9 co ti naslo bola n950

    Teco30.07.2012 - 18:31 Trvalý odkaz

    mental... pisal som potrebne alebo uzitocne...
    teraz to neber ako rypanie alebo nieco, ale realne...
    - pubtran - ok, ale zase... imhd.sk :)
    - camcorder shortcut? :) to si robis prdel? :)
    - call meter - pocitadlo hovorov je priamo v systeme, na co dalsia aplikacia?
    - poloha vlaku??? bud nerozumiem alebo... navigacia nestaci?
    - meskanie vlaku? ... ja osobne pouzivam hodinky...
    - random number generator??? - to fakt pouzivas? inak je aj v ovi store...
    - bankomaty? - priamo v nokia maps, nepotrebujem dalsiu aplikaciu navyse...
    - PhoneTorch LED Flashlight - na mojej Nokii je to implementovana funkcia
    - na sport news mas v ovi viac ako dost aplikacii, ale nebudem sa hadat, moze byt
    - tak jedna aplikacia weather je priamo v Belle aj s peknym widgetom, ale je fakt ze SPB je lepsie :) a mne osobne sa najviac paci Accu Weather :))
    - banky... si pripomenul jedinu z dvoch veci, ktore mi fakt na fone obcas chybaju... neni sa co divit, ze na to banky seru, ked symbian konci, ale toto uznam... parkrat uz som v duchu zanadaval na Elopa koli mobilbankingu :)

    na druhej strane... lync, excel, word, onenote, powerpoint... v Belle su priamo a zadarmo ... a prosim... neporovnavat s Quick Office... pracujem s tym a verte mi... s Office Mobile sa da vyborne pracovat, s tou druhou imitaciou moc nie

    a moje oblubene... budik z vypnuteho telefonu :) ... ak budem nuteny preist na iny system, tak toto mi bude sialene chybat :(((

    blah30.07.2012 - 18:42 Trvalý odkaz

    Mental.disease:

    facebook chat - skus fmobi. Najlepsia fb aplikacia.
    PhoneTorch samozrejme pre symbian je, ale naco ked podrzanim lock tlacitka sa zapina/vypina svetlo :)
    Sportove aplikacie - na vysledky jednoznacne livescores, tam je to take iste ako napr pre iOS
    Pocasie - mne sa nahodou pocasie v Belle paci, urcite je originalnejsie spravene ako vacsina pocasia softu pre Android. Okrem toho je viac nez dost alternativ aj pre Symbian
    Viber - bude
    Camcorder shortcut - to myslis take, ze z uzamknuteho telefonu viem ist priamo do menu kamery? Implementovane v systeme
    IM+Pro .. co tym myslis ? Aj tak vsetci pouzivaju akurat WhatsApp a samozrejme to pre Symbian je. Ak chces cross-IM soft (pre viacero IM protokolov), tak take pre symbian tiez su, staci hladat.

    Takto mozeme pokracovat do mrtva, ale nechce sa mi, naco aj ..

    Me_Gusta30.07.2012 - 20:03 Trvalý odkaz

    Ludia a teraz rypnem do vsetkych:-D na kieho boha si vsetko kupujete ked sa to zohnat zdarmo? Za tie peniaze sa da kupit nieco lepsie, ako napr. Pivo ! Dobre a teraz k veci. Kolko je na google play apps a kolko je v tom symbianovskom store? Urcite ma android viacej moznosti a nepiste ze nie, pretoze si serete do huby :-) ano mozno nadrziavam androidu, ale verte mi, mam preco :-)

    tomky30.07.2012 - 20:49 Trvalý odkaz

    Me_Gusta ... to máš pravdu , že sa dá kúpiť za tie peniaze pivo alebo niečo iné ale keby to tak robil každý tak by moc tých app nevýchadzalo - lebo kúpili by si ju 10 a dalších 1000 ľudí by si ju stiahlo z nejakej stránky kde to ejden z tých 10 ľudí upnul na net ... TAK V SKRATKE :D
    ... nejde o to koľko má app, ale či sa kvalitné a či nepredstavujú hrozbu ako v bývalom android markéte

    ... a ako tu napísali kolegovia nadmňou niektoré app sú uplne zbytočné dokonca by povedal že len pre hlúpych alebo fakt že pohodlných napr. ten meskanie vlaku a poloha vlaku :D však zapnem nokia mapy a vidím kde som nie ? :D

    ... niektoré už má symbian predinštalované alebo intergrované v iných app napr. tie bankomaty (a nie len tie) sú v nokia mapách
    photoshop mi je naprd ... symbian belle už má program na úpravu fotiek predinštalovaný

    ... ešte k tomu porovnaniu 808čky a IP4S ... áno čítal som to a videl som fotky ... no tento článok by nebral vážne , napísali alebo teda z testu ,,vyplinulo, že IP4S má lepšie farby a menej šumu na fotografiach , 808čka zas lepšie zachytila v Makro režime ... ale napísali taktiež to, že použili automatický režim takže myslím si že tu nie je čo viac rozoberať ... a mimochodom ak ste videli test HD videa týchto mobilov + SGS3 tak tam jasne 808čka viedla

    ked to zhrniem tak diskusia dobrá (A RAD BUDEM POKRAčOVAT AK TO BUDE MAT ZMYSEL)ale výsledkom je, že kto napísal, že Symbian je ,,,shit,,, alebo niečo v tomto zmysle tak ten systém --SYMBIAN BELLE-- (či už FP1 alebo origo) nikdy poriadne nevideli alebo nevyskúšali tak dôkladne aby mohli reagovať tak ako ty ME_GUSTA alebo DJ PEPE (a u teba je to zvlášť jasné kedže poledné čo si držal od Nokie je N97 , ktorá mala ešte S60);)
    ... ale jedna pravda tu je , každý OS má svoje pro a proti a prečo klesli predaje a podiel NOKIE na trhu si prečítajte v môjom predposlednom komente alebo si to nájdite cez google !. :)

    btw. Me_Gusta ... nad tabletom inač uvažujem aj ja ten od ASSUS s tou klásvesnicou vypadá dosť dobre ale ešte počkám na prvé testy Nokia tabletu s WP8 ;)

    Marianxxx30.07.2012 - 22:19 Trvalý odkaz

    Asi tak nejak, až sá rátajú v android markete aj také "kvalitné aplikácie" ako hovoriace škrečky, mačky a oheň ktorý možeš sfúknuťa e ešte plno iných blbovín tak sa nečudujem, určite má android aj kvalitné aplikácie ale tie fakt kvalitné sú aj platené;) koľko má ovi store to neviem presne ani ja, len že nie len market je oficialny zdroj aplikácií, to si robí viac menej výrobca meno, čo nenájdem v ovi, nájdem na zedge.com, mobile9.com, getjar.com a takto by som mohol pokračovať, symbian nieje už prioritný os Nokie, tak že to tak treba aj brať, každopádne symbian 3 belle napravil čo s60v5 pokazil. @me_gusta: Vieš čo všetko sa dalo robiť s N95 8Gb? Hackovať, upraviť výkon, zmeniť grafické prostredie na nepoznanie, hry ako call of duty čo beží na pc, už neviem či jednotka alebo dvojka, ale dalo sa to upraviť na symbian, prehral nekonvertovaný divx cez core player, verzie ktoré mali infraport mali aplikáciu ir remote a mohol si ovládať Tv, satelit, Dvd, Hi-fi atď, prostee toho je fakt dosť, musel by si tým prejsť, mal by si potom iný názor, keď zoberiem do úvahy symbian belle, tak samotný os ma v sebe viac než dosť funkcií. Či už je to podpora flash, Html5, divx video, Nfc čip, usb on the go, podpora rýchlych datových prenosov, to všetko symbian má a nemusî byť ani top..

    martian30.07.2012 - 22:53 Trvalý odkaz

    Co sa tyka fotenia iP4S vs. N808, jeden test je tuna:
    http://www.mobilmania.cz/clanky/slepy-fotosouboj-iphone-4s-vs-nokia-808…
    Do dvoch stlpcov vedla seba dali fotky tej istej sceny, fotenu raz jednym, potom druhym mobilom. Rozhodnut o "krase" fotiek mali rozhodnut ludia, pri fotkach nebolo pisane, cim to bolo fotene. Ludom sa proste pacili viac fotky z iP4S. :) Ale to vobec neznamena, ze su lepsie. N808 ma vernejsie podanie, iP4S zasa (aspon sa mi zda) pridava saturaciu a fotky posobia teplejsie. To je ako ked mi manzelka tvrdila, ze jej kolegyna spravila na dovolenke s mobilom lepsie fotky ako ja s Canon zrkadlovkou. :)
    Btw na LCD sa predsa tiez da nastavit vernost farieb - natural, warm a pod. Skuste si to, co je lepsie. Osobne mam radsej natural. ;)

    tomky30.07.2012 - 23:05 Trvalý odkaz

    presne ten som opisoval v poseldnom komente

    blah30.07.2012 - 23:08 Trvalý odkaz

    Takych porovnani uz bolo viac aj v zahranicnych mediach a pri tych skutocne profesionalnych nikto o 808 nepochyboval. Ja ked som ukazal niektore svoje makro fotky ludom, vzdy im padla sanka a to drzali v rukach sgs3, i4s (dnes pomaly bezna vybava..) a podobne. Odporucam napriklad http://www.flickr.com/groups/808pureview/

    Me_Gusta31.07.2012 - 11:31 Trvalý odkaz

    Tomky: s apps co si mi vysvetlil to chapem, treba podporovat vyvojarov :-) ale nasrali ma, pretoze v obycajnej hre nechcem mat pistol, ale gulomet... tak si doplat 1€ !!! No bozaj ma v rit! Nikdy nedam ani euro koli app z marketu :-) nie ze by boli nekvalitne :-) su uzasne ... ale ja nezaplatim :-D
    Zbytocne app??? No 100 ludi 100 chuti, takze pomerne malo app je zbytocnych. A aj android ma predinstalovane app nie len symbian :-D a urcite nema lepsi program ako photoshop :-)
    A k fotaku nokie. No ta nech si foti najlepsie, ved preboha fotak v mobile je skoro taka blbost ako fotak v tablete. (Aj ked moj foti skvele :-D)
    Naco davat 600€ za mobil s lepsim fotakom ako ostatne fony, ale nie lepsim ako kompakty ci zrkadlovky? Ako vie kazdi symbian ma dost nedostatkouv ako je e-mail, prehliadac, zanedbany system, a dost veci ktore napisal ten, kto pisal tuto recenziu a jemu treba verit viacej ako nokia fanuskom :-)
    A skusal som ho! Hroza :-D este ze sa dala nokia na WP inc by bola uz KO.

    Tomky: ten tablet je vazne fajn ;-) ci uz asus tf101 alebo tf700. Ja uvazujem nad asus PadFone ...trojnasobny hybrid :-D ak si nevidel co to je, tak si to kukni :-)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease31.07.2012 - 14:33 Trvalý odkaz

    Teco:
    "- pubtran - ok, ale zase... imhd.sk :)" Pubtran je na medzimesto vlaky, autobusy aj mhd, alebo ešte lepší je CG Transit. imhd je aplikácia? je to stránka IBA na MHD!

    "camcorder shortcut? :) to si robis prdel? :)" prečo? radšej točím video a mám to na jeden klik. ja to využijem.

    "call meter - pocitadlo hovorov je priamo v systeme, na co dalsia aplikacia?" vidieť, že anilen netušíš o čom píšem. počítadlo hovorov v Belle ti prepočítava cenu, nastvíš si limity na sms/hovory/dáta? a na konci fakturečného obdobia sa automaticky vynuluje? NIE. tak tu nepíš kraviny.

    "meskanie vlaku? ... ja osobne pouzivam hodinky.." hmm, hodinky ti ukazujú kolko mešká vlak, klobúk dole.

    "random number generator??? - to fakt pouzivas?" ano používam na rozlosovanie turnajov. nikdy som nevidel v minulosti lepší ani na symbian ani WM.

    blah:
    "Sportove aplikacie - na vysledky jednoznacne livescores" Livescore používam tiež, ale fakt sorry to je úplne niečo iné ako som tu spomínal. Kto nezažil nepochopí. Euro 2012 s kompletnými skupinami, zostavami, tabulkami.. štatistikami info o mestách štadionoch, hráčoch...
    Tour de France: profil trate, celkové poradie, zlty, zeleny biely dres, aktualne stav v etape, úniky, atdˇ. pekne graficky znázornené. na toto nemala ani jedna web stránka..

    "Pocasie - mne sa nahodou pocasie v Belle paci, urcite je originalnejsie spravene ako vacsina pocasia softu pre Android." hmm, daj ktorá? Go Weather má desiatky skinov na výber + živé tapety s aktuálnym počasím. 3D Digital Weather je widget ako sa patrí s využitím priestoru: čas, budík, presný stav baterie, lavý dolný roh info o úložiskách (app storage/SD)volná ram, teplota baterie, presná úroveň kapacity. pravý dolný roh: nastavenia, mesiac/slnko - predpoveď na 5 dní. Hodiny: lubovolná app Minúty: lubovolná App.

    "Viber - bude" to je pravda, ale symbian nebude :D

    "IM+Pro .. co tym myslis ? Aj tak vsetci pouzivaju akurat WhatsApp a samozrejme to pre Symbian je." IM+ odstránil skype zo sym. verzie, Nibuzz, Fring detto (ten nema ani FB). každý používa WhatsApp? ked som používal na symbiane, malo ho tak 10 ludí, ale až pri Viber som pochopil čo je poriadne IM - zo zoznamu mi preskenoval 100 užívatelov. menej zaťažuje batériu, volanie lepšie ako na skype.

    Vidieť, že vaše skúsenosti s Androidom sú pramalé. Ťažko potom viesť debatu. Symbian som používal X rokov, predtým WM. Tvrdiť, že množstvo a kvalita aplikácií je rovnaká je proste ftip.

    Jo a ešte tie ceny, to je fakt sila. Za SPB Wallet (symbian) som dal svojho času 25€. Včera som ho kupoval v Google Play za 4,99€ na Nokia Ovi stojí teraz 10€. Handy Safe: Google 1,59€ Ovi 2€. Takmer všetko je drahšie, často aj NULA vs. 2€.

    blah31.07.2012 - 17:26 Trvalý odkaz

    mental.disease: Kto tu kedy napisal ze mnozstvo a aj kvalita aplikacii pre Symbian je rovnaka ako Android?

    Jedine, co som pisal ja aj ini je to, ze na vacsinu potrieb existuje alternativa pre Symbian a preto bashovat tento telefon kvoli systemu ako celok je uplna hlupost. Rovnako ako hovorit o tom, ze Symbian je 'menej schopny' alebo nebodaj 'menej konfigurovatelny' (ano, aj s takym som sa uz stretol). Nie je. Akurat je nanho mensi vyber apps.

    tomky31.07.2012 - 23:15 Trvalý odkaz

    Me_Gusta
    ... prečo mať taký foťák v mobile som už napísal v komente na strane 4 ;)
    ale vážen si skús nájsť trochu času a prečítaj si ten článok čo tu dal Teco (ako v skutočnosti ten 41mpx čip - fotoapartá fotí) ... ja to už mám za sebou
    ... čo sa týka ceny ... momentálne sa nechystám kupovať , pravdepodobne v januáry ked cena trochu klesne a to vo Vodafone CZ kde majú lepšie ceny ako na SVK , prinajhoršom ho kúpim za plnú cenu v Nokii v CZ
    ... no to je dobré, že si ho mal 2 minútu (možno ani to nie) ... a tomu ty hovoríš , že si ho vyskúšal ? :D nedaj sa vysmaiať prosím ťa :D

    ... NEVIEM CI STE POSTREHLI - je dosť veľká pravdepodobnosť , že sa budú predávať Nokie s MEEGO aj Naďalej !!! ... čítal som jeden článok , myslím že to bolo na českej mobilmanii ... pár nadšencov vývojárov sa spojilo založili si spoločnosť a teraz budú pokračovať vo vývoji OS MEEGO ... ak sa naplnia predaje s týmto OS tak to bude super a nebudú len Nokie s WP8 a S40 ale aj s MEEGO ;)

    ... v tomto ohľade som optimista ale myslím si , že do dvoch rokov sa Nokia postavý znova na nohy , stúpnu jej predaje , zisky a teda aj podiel na trhu

    DJ Pepe31.07.2012 - 23:21 Trvalý odkaz

    precital si si to zle, tie telefony s MEEGO sa nebude vyrabat pod nokiou

    tomky02.08.2012 - 23:08 Trvalý odkaz

    no , to máš pravdu , rýchlo som to preletel

    rado11.08.2012 - 18:04 Trvalý odkaz

    po precitani clanku mam pocit ze autor nema ani paru co vlastne symbian vsetko dokaze. uz mi leze na nervy ako symbian kazdy porovnava s androidom ktory je deravy, neprehladny a nedokaze niektore veci ktore ma symbian uz davno -.- uznavam ze jelly bean je na tom uz lepsie ale ta nekompatibilita s flashom ma hned odradila...jediny dovod preco si nokiu 808 nekupim je ten ze cakam na wp8...ak sa mi ale neosvedci tak sa k tomuto modelu urcite rad vratim...