Nokia 5800 XpressMusic

  • Martin Hombauer 22.01.2009 - 15:26

    sewas mam problem ze ked zapnem bluetooth tak mi piše že ..nie je vykonať bluetooth operaciu ... hmmm co maaam robit pls poradte surneee dikii moc

  • anonymous11.08.2010 - 11:23 Trvalý odkaz

    mao: nemáš nad ?ím rozmýš?a?. Už len ?íslo/ozna?enie modelu Ti radí, ktorý telefón vzia?. 5530 je orezaná 5800, rovnako ako 5230, ale 5230 je totálne orezaná 5800, ostal len vzh?ad. 5530 má menší displej, pomalšie reakcie (asi slabší procák alebo RAM, nevidím do toho až tak), má A-GPS (asistované operátorom). 5800 je krajšia :), jemný displej, vstavané GPS (staihneš ovi a máš GPS zadara). 5800vku používam už vyše pol roka a som maximálne spokojný. Možno semtam pomalšie reakcie, vidite?nos? na slnku, ale táto vada je na vä?šine telefonóch.

    anonymous11.08.2010 - 13:17 Trvalý odkaz

    fry: Napíšem len v ?om je nokia 5530 slabšia. Má menší displej a to dos? výrazne, nemá 3g sie? a tým pádom ani prednú kameru, má výrazne slabšiu batériu, nemá gps modul, nemá tvout, nemá prehliada? Office dokumentov a ani dokumentov pdf. To je taký stru?ný zoznam negatív, ale je z neho úplne jasné, že nad Nokiou 5530 je úplne zbyto?né uvažova?. Pre maa, ram a procesor sú rovnaké.

    anonymous11.08.2010 - 21:23 Trvalý odkaz

    lukas: mám na teba otázku oh?adom navigácie...si s ?ou spokojný? dá sa na nokia maps spo?ahnú?? nedáva nezmyselné príkazy? ...lebo raz sme išli na aute s normálnou navigáciou a na moste nám dala povel "zabo?te vpravo" :D ...preto sa pýtam aké máš skúsenosti s navigáciou 5800-vky?

    anonymous12.08.2010 - 10:21 Trvalý odkaz

    alt: Treba tu maa poopravi?. asistovaná gps je možná len s mobilom s ?ipom gps. Bez neho ti žiadna asistovaná nepôjde. Asistovaná gps znamená to, že modul si pomáha signálom z prenosových staníc operátora. a vtedy sa ?ahajú dáta.

    anonymous12.08.2010 - 10:30 Trvalý odkaz

    mao: to alt: ve? a ?o som napísal? Presne toto: "má A-GPS (asistované operátorom)". Len si rozvinul frázu, ktorú som napísal vyššie, tak neviem, kde je problém. A-GPS je tiež modul, len si neh?adá signál sám, ale s pomocou operátora.

    to lukas: skúšal som GPS, samozrejme. No neskúšal som to na dlhšie trasy. Ono ide o to ako si to nastavíš. Ak máš vypnuté dialnice a pôjdeš po dialnici, je jasné že pri prvej po?nej ceste, ktorá je popri dialnici, ti povie: "odbo?te vpravo". Skúšal som to len na cestu domov z práce a nezaznamenal som nijaký takýto omyl. Len tá navi dos? vybíja mobil :). Ale ak si ideš kupova? telefón hlavne kôli navigácii, tak to si radšej kúp original navi na tú prispôsobenú. To máš to isté ako s fotoaparátom a fotoaparátom v mobile.

    anonymous12.08.2010 - 14:55 Trvalý odkaz

    alt: Problém je v tom, že asistované gps funguje len s klasickým gps modulom a slúži len na urýchlenie prvého pripojenia. So samotným asistovaným gps toho ve?a nenaviguješ, lebo je to skuto?ne len pomôcka pri štarte gps. V inom mojom mobile sa mi podarilo pomocou google máp a len asistovaného gps dosiahnú? napr. presnos? aj 4km, to?ko som bol totiž vzdialený od najbližšej stanice signálu orangeu a mobil mi napísal odchylka +/- 4km. Lukas navi funguje spo?ahlivo, rozdiel je, ?i povolíš navi pripojenie na sie?. V tom prípade sa ti zobrazuje množstvo informácií, vrátane zna?iek, samozrejme bez netu ?a naviguje neomylne, ale bez dodato?ných informácií. Ten maov príklad celkom nesedí, navi v nokií je na tom o ?osi lepšie,ako mobil. Dá sa poveda?, že ide o plnohodnotnú navi. Skúšal som ju aj na bicykli po po?ných cestách a doviedla ma na ur?ené miesto.

    anonymous12.08.2010 - 15:51 Trvalý odkaz

    lukas: ten telefon nechcem kúpi? len kôli navigácii.j..ale sem tam by som ju ur?ite použil tak preto sa pýtam ?i je spolahlivá...a ešte jedna otázka...neni?í sa velmi baterka ked je mobil pod autonabíja?kou ked by som ju mal v aute ako gps??

    anonymous12.08.2010 - 16:10 Trvalý odkaz

    mao: to alt: stále si len rozvinul všetko to, ?o som napísal už v prvom príspevku štyrmi slovami :)

    to lukas: ak budeš ma? telefón neustále pripojený na autonabíja?ku (aj ke? bude telefón nabitý), tak sa bude ni?i? baterka. Baterka sa nabije doplna a ke? sa vybije ?o i len na 99% tak sa znovu dobije na 100% ?o nie je dobre; vôbec sa nevybíja. Ve?a ?udí si myslí, že by sa mal telefón nabíja? aspo? 12 hod., no je to úplná hlúpos?, ke?že telefón je po 2-4 hod. (záleží od modelu) nabitý a viac mu nie je treba. No odsko?il som od témy. O spo?ahlivosti sa tu ur?ite hovori? dá. Ovi-navi je celkom fajn.

    anonymous12.08.2010 - 16:55 Trvalý odkaz

    lukas: vôbec si neodsko?il od témy lebo práve na to som sa pýtal....na baterku a autonabíja?ku :)

    anonymous12.08.2010 - 20:47 Trvalý odkaz

    fry: OZNAM PRE všetkých ?o chcú najnovšiu verziu firmware. orange uvo?nil verzizu v50. ?o sa týka baTERKY, AKéKO?VEK PREBíJANIE JE šKODLIVé, SKRACUJE žIVOTNOS? BATéRIE. JE NA PO?UDOVANIE, AKO V ORANGEI NEUSTáLE POU?UJú ?UDí, žE BATéRIU TREBA NABíJA? NAJMENEJ 12 HODíN A NEDAJú SI VYT?C? S GEBULí, žE TREPú KRAVINY.

    anonymous13.08.2010 - 11:12 Trvalý odkaz

    mao: ako som sa to tu od Teba dozvedel, okamžite som išiel updatova? :D. Ja som už neveril, že orange by bol taký láskyšlahnutý a vidal nový firm pre svojich (ne)verných zákazníkov, ke?že tento telefón už dávno odstránil zo svojej "superakciovej" ponuky. Dokonca ako skoro ho vydal, som v údive. Fakt všetci, ?o to tu ?ítate a máte nokiu z orange, neváhajte a updatujte. Stojí to za to !

    anonymous13.08.2010 - 12:25 Trvalý odkaz

    fry: tento mobil sa oproti pôvodnej verzií fw zmenil na nepoznanie, samozrejme k lepšiemu. už vôbec neuvažujem o nejakom androide. viac úvodných obrazoviek nateraz nepotrebujem a pokia? viem, nový symbian 3 už zavádza aj viac obrazoviek. takak budem meni? mobil, po?kám zas na nejakú nokiu s novým symbianom, lebo android mi ide na nervy z viacerých dôvodov. takmer pre každú kravinu sa treba pripája? na net a hlavne si treba doinštalova? množstvo základných aplikácií, aj takých, ?o majú nokie bez opera?ného systému. inštalovanie mi samozrejme nerobí žiaden problém, len neznášam, ak mobil nemá základné vybavenie. ak ?lovek sleduje rôzne recenzie, tak prichádza na to, že nokie majú najlepšie softvérové vybavenie, zaostávajú skôr v hardvére. aj našej 5800 by pasoval o nejakých 200mhz silnejší procesor a tiež ramka aspo? 256 mb. v tom prípade by to bol už takmer dokonalý mobil

    anonymous13.08.2010 - 19:52 Trvalý odkaz

    lukas: a ?o také sa tam tak výrazne zmenilo?...ale tých 369mhz a 128 mb ram na bežné používanie sná? sta?í nie?

    anonymous13.08.2010 - 20:14 Trvalý odkaz

    fry: ke? už tak 434mhz, nie 369 a zmenilo sa celé ovládanie, teraz môžeš rolova? v jednotlivých položkách ?ahom prsta a tie? to rozbehnú? tak, že napr. zoznam sa ti posúva ur?itú dobu sám. v minulosti si musel posúva??ahom bo?nej lišty. zmeny sú aj v úvodnej obrazovke, je možné ma? sú?asne na ploche lištu s kontaktami aj so skratkami a navyše lišta s kontaktami roluje vo vodorovnom smere a obsahuje viac položiek ako v starom fv. na bežné používanie hardvare sta?í, len pri vä?šom množstve snímok na?ítanie trvá ur?itú dobu. aj celkový chod mobilu by sa trochu zrýchlil, aj ke? mne terajšia rýchlos? v podstate vyhovuje. tiež je lepšia stabilita celého systému a aj samotná rýchlos? reakcií. všetky zmeny nemám chu? opisova?, ale sú víznamné a hlavne výrazne vylepšujú celý mobil.

    anonymous14.08.2010 - 15:12 Trvalý odkaz

    Pato: Caute..vela ste tu toho uz popisali ale aj tak by som sa chcel spytat,ze ci mi staci ak si stiahnem z nokie stranky tie mapy a uz mi to normalne pojde?..dakujem

    anonymous14.08.2010 - 17:42 Trvalý odkaz

    fry: najprv musíš ma?najinštalovanú verziu ovi máp vo verzií 3, potom treba asi doinštalova? malú 8mb aplikáciu, tú tiež najdeš na stránkach nokie a nakoniec si stiahneš slovenský hlas vrátane mám štátov, o ktoré mýš záujem. tak to bolo, ke? som si navi spojazd?ova ja. najnovšie nokie už pravdepodobne obsahujú všetko, ale to potvrdi? nemôžem, lebo od kúpi nokie 5800 som inú nekupoval. tie? je potrebný fw vyšší ako verzia 3 ak máš nejakú dvojku, tak treba nainštalova? nejlepšie tú najnovšiu, ?o som tu o nej písal.

    anonymous15.08.2010 - 01:25 Trvalý odkaz

    Pato: Dakujem velmi pekne...ja este nemam tento fon ale tak planujem si kupit len sa neviem rozhodnut ci ano alebo nie...ci potrebujem mobil...vies prave sa chystam na vysku a nemam notebook cize aj to by sa mi zislo...ale dakujem pekne...su s nim nejake problemy???

    anonymous15.08.2010 - 12:55 Trvalý odkaz

    fry: ja mám túto nokiu už takmer rok a žiaden problém som nemal. všetko funguje tak, ako má. pri kúpe mobilu si musíš uvedomi?, na ?o ti má mobil slúži?. ja dos? ?asto po?úvam metal, tak som h?adal nejaký hudobný fón. z recenzií mi vyplynulo, že nokia 5800 má výborné vonkajšie repráky, tak som sa nakoniec rozhodol pre ?u. mal som vo výh?ade aj se w995, ale od toho som odsko?il, lebo vo fórach som sa do?ítal, ako tento fón orange dovrzal, bol problém s wifi a a kade?ím iným a nmal otvorený opera?ný systém. do tejto nokie orange takmer nezasiahol, tak som ju kúpil a som spokojný. na dobu vzniku to bol ve?mi dobrý mobil, sved?ia o tom aj obrovské množstvá predaných kusov a ako vidím, záujem stále je.

    anonymous15.08.2010 - 14:52 Trvalý odkaz

    mao: to pato: ak ideš kúpova? fón a kúpiš tento, chybu nespravíš. Za tú cenu, za ktorú sa predáva, je úplne perfektný. A ?o sa týka tej navi, sta?í, ak do googlu napíšeš k?ú?ové slovo a vyhodí Ti to najmenej 3 návody ako to spojazdni?. No v novom fóne by si už mal všetko ma?.

    to fry: vidím, že nás postretol ten istý osud ako tak ?ítam. Ja som bol už roz?zhodnutý, že kúpim W995, no ke? som zbadal túto nokiu, moje rozhodnutie sa rýchlo zmenilo :D. A dokonca bola vtedy lacnejšia ako W995 (nechápem pre?o bola tá šunka taká drahá).

    anonymous15.08.2010 - 22:51 Trvalý odkaz

    Popangelov: Pre oranžom brandované 5800 je kone?ne prístupný fw 50.0.005. Od doterajšieho 31.0.101 je to skok. Aké máte skúsenosti s týmto fw? Na niektorých fórach som ?ítal, že sú tým problémy - rýchle vybíjanie batérie, svojvo?né vypínanie, neotá?anie displaya at?. - a že treba radšej osta? pri fw 31. Dajte niekto info, dík.

    anonymous16.08.2010 - 09:36 Trvalý odkaz

    fry: ty nevieš ?íta?, ?i ?o. pár príspevkov vyššie tu o tom píšem. tak nebu? zadriemaný. a okrem toho to brandovanie bolo mimimálne, v podstate sa prejavovalo len v tom. že bola pridaná domovská obrazovka orange. funk?né obmedzenia neboli žiadne, tak ako tomu bolo napr. už u spomínaného w995. ten bol zvrzaný poriadne. problémy s novým fw nemám žiadne, doteraz mi nezamrzol ani raz, skôr sa mi zdá, že systém je stabilnejší a rýchlejší ako bol doteraz. a baterka je taká ako aj bola. ak má niekto problém, nie je žiadna veda to preinštalova? nanovo. v minulom fw mi budík ob?as zvonil s 2min oneskorím, teraz už zvoní presne. zatia? som s novým fw. nezaznamenal žiaden problém. mao. skuto?na som sa aj sa ?udoval, pre?o bol w995 tak drahý. ak porovnám našu nokiu s w995, tak nevidím na to žiaden dôvod, ke?že naša nokia je po každej stránke lepšia.

    anonymous16.08.2010 - 15:20 Trvalý odkaz

    Popangelov: Tie pripomienky boli na inom fóre. Už som to aktualizoval, všetko šlape ako má, scrollovanie je super vec. Jedinou drobnos?ou, ?o ma štve, že domáce obrazovky sú nejak zmrvené a nedajú sa nastavi? ako
    boli pôvodne. Napr. za boha neviem dosta? na domácu obrazovku - 4 skratky na aplikácie + oznamovanie udalostí z kalendára (z viacerých pôvodných možností je prístupné len oznamovanie emailov) + dolu klasický prístup k vytá?aniu a kontaktom. Skratky aj vytá?anie som nejak rozbehal, ale udalosti z kalendára na obrazovku nejdú a nejdú.
    Inak fw 50 doporu?ujem, fon reaguje o poznanie rýchlejšie. K mapám sa mi priinštaloval nejaký súbor, ?o cez wifi+sie? rýchlejšie nájde polohu. Takže šet?ílci bacha na dátový prenos, samozrejme sa to dá vypnú?.

    Inak sa pripájam k fry - N5800 mám tiež rok a nikdy som s ?ou nemal žiadne problémy, za cenu ?o stojí teraz by som o nejakých osekaných verziách 5530 alebo 5230 vôbec neuvažoval.

    anonymous16.08.2010 - 15:45 Trvalý odkaz

    fry: kdesi som to tam videl, ale napíšem ti až zajtra, lebo budem už dnes celý de? bez prístupu na net a domov sa vrátim zajtra. ja som sa reštartom vrátil na domovskú obrazovku s oboma lištami, ale ak som mal lištu so skratkami, tak sa mi zdá, že udalosti z kalendára sa dali nastavi?. popoludní to skúsim a zajtra dám vedie?.

    anonymous16.08.2010 - 15:55 Trvalý odkaz

    fry: už to aj mám. musíš da? téma dom obrazoka, vybra? panel skratiek, vráti? sa na úvodnú obrazovku, znovu nastavenia, objaví sa ti profily témy dom obrazovka, to vyberieš a objaví sa ti skratky domáca obrazovka a téma domácej obrazovky. treba vybra? druhý riadok domáca obrazovka ke? to otvoríš, tak už dostaneš panel s položkami, ktoré chceš aby sa zobrazovali. odškrknutím len ur?íš, ?o chceš zobrazova?. vyberáš z týchto položiek- skratky, h?adanie,prehráva? hudby, rádio a kalendár. potvrdíš len v?avo dolu ok.

    anonymous16.08.2010 - 16:54 Trvalý odkaz

    Popangelov: Tvoj opis pasuje na postup pod?a návodu, lenže :
    1. ke? zvolím domácu obrazovku "panel skratiek", nedá sa mi zafajknú?. Ke? ho zvolím, hne? ma to hodí spä? na základnú obrazovku, kde nemám žiadne skratky, len dolu dve tla?ítka s možnos?ou ich nastavenia. Žiadna možnos? nastavenia skratiek ani zobrazovania ?ohoko?vek ?alšieho na obrazovke nie je prípustná, okrem zobrazenia emailu, žiadne udalosti z kalendára, wlan at?. ako bolo pôvodne.

    2. tie klasické 4 skratky tam dostanem len pri zvolení domácej obrazovky "panel s kontaktmi", vtedy skratky mám (aj ke? dolu) a mám aj dve volite?né tla?ítka. Lenže bez udalostí z kalendára.

    Ako hovorím, je to choré, asi budem musie? fw ešte raz prehra?, prípadne skúsi? nejaký ten trojhmat. Pogooglim, uvidím.

    anonymous16.08.2010 - 17:08 Trvalý odkaz

    Popangelov: Len na doplnenie k bodu 2 : V prípade zvolenia obrazovky "panel s kontaktmi" okrem 4 skratiek umiestnených na display dolu mám možnos? pridania obrázkových kontaktov na obrazovku. Tie sa zobrazia v hornej ?asti displaya. Je to taká zmiešanina pôvodných obrazoviek "panel skratiek" a "panel s kontaktmi". Vyzerá to efektne, kontakty sa dajú jednoducho posúva? (ak ich je viac a nevlezú na šírku displaya), bohužia? udalosti z kalendára tam nedostatnem ani bohovi. V tejto obrazovke nedostanem na plochu vôbec ni? ?alšie, ani hlásenie o emaile.

    Pôvodné možnosti nastavovania domácej obrazovky sú nejaké prehádzané a niektoré zložky sú akoby nefunk?né (nejde mi zvoli? ani tá otrasná "orange" obrazovka. Tie klasické ikony "vytá?anie" a "kontakty" na obrazovku dostanem, len ak zvolím obrazovku "základné zobrazenie", táto obrazovka však nepodporuje ni? ?alšie (skratky, ?alšie oznamy na ploche).

    anonymous16.08.2010 - 22:24 Trvalý odkaz

    Ponagelov: Uvedená zrada bola spôsobená tým, že som si omylom do telefónu neobnovil zálohu obsahu a nastavení z PC. To je sila aký brajgel v nastavení to neobnovenie spravilo. Všetko už je OK, díky za pochopenie.

    anonymous17.08.2010 - 09:48 Trvalý odkaz

    fry: pred pár d?ami nokia uviedla ?alší fw s ozna?ením 5.1, som zvedavý kedy ho uvolní orange nám. vraj je vidite?ne rýchlejší a pred?žila sa výdrž batérie. iné výrazné zmeny vraj nie sú. papangelov. hlavná vec, že ti to už šlape, aj ke? tie úvodné obrazovky sú trochu pošahané dá sa z toho dosta?.

    anonymous17.08.2010 - 11:35 Trvalý odkaz

    Popangelov: Orange sa na nás s novým fw už asi vybodne. Nevadí, s týmto fónom som po dlhšej dobe fakt spokojný, orange mu na kvalite moc neubral (na rozdiel napr. od SE, ktoré sú v oranžovom prevedení otrasné). Naposledy som bol takto spokojný s N6110 pred cca 10 rokmi, a to mi rukami a va?kami prešlo dos? mobilov.

    anonymous17.08.2010 - 11:55 Trvalý odkaz

    fry: sta?lo by, keby orange dal súhlas nokií na sprístupnenie fw. ve? ak už tento fón nemajú v ponuke, mohlo by im by? jedno, ?o si kto do mobilu dá. aj tak sa to dá ?ahko obís? cez produktové kódy.

    anonymous17.08.2010 - 14:50 Trvalý odkaz

    vrch: mozno to tu bolo spomenute ale: mne pri zarucnej reklamacii (display)automaticky preinstaluju novy fw, je to zadara, robi to Finesa (autor.servis) aj na Orange a je to furt v zaruke. Mozno trepem uz spomenute, ale pre info... (PS nerobim reklamu-islo naozaj o zarucnu opravu)

    anonymous24.08.2010 - 15:12 Trvalý odkaz

    nspo: Mam problem s nokiu 5800 dlzsie som ju nepouzival a ked som ju zapol tak nesiel yapnut blutut iba napise ze nie je moyne vykonat blutut operaciu ...software som uy preinstaloval ..nema s tym niekto skusenosti??

    anonymous25.08.2010 - 10:51 Trvalý odkaz

    mao: aktualizuj firm. Ak to nepomoze, zanes do servisu alebo ak máš v záruke, tak reklamuj.

    anonymous25.08.2010 - 23:39 Trvalý odkaz

    tux: Ahojte, chcem sa informova?, ?i je možné prida? ?alší jazyk, a ako.
    ?akujem

    anonymous26.08.2010 - 10:17 Trvalý odkaz

    fry: otázka je nejasná, kde chceš prida? jazyk?

    anonymous26.08.2010 - 12:38 Trvalý odkaz

    hejhou: na druhý týžde? ho budem ma?, more už sa neviem do?ka?

    anonymous27.08.2010 - 00:21 Trvalý odkaz

    tux: Zmeni? jazyk z ENG na SK /nenachádza sa v mobile SK jazyk/

    anonymous27.08.2010 - 09:59 Trvalý odkaz

    fry: a kde si to preboha kupoval? ak na slovensku, tak sloven?ina tam ur?ite je. ak to máš dovezené od niekade z vonku, tak h?adaj na nete produktový kód, ?o sloven?inu obsahuje a preinštaluj firmware. sta?í, ak pozrieš niekomu, ?o sloven?inu má pod batériu, tam ten produktový kód najdeš.

    anonymous28.08.2010 - 00:21 Trvalý odkaz

    tux: Takže spo?íva to vo firmware, nepotrebujem okrem klasického kábk, ktorý je v príslušenstve ni? viac? Kupovaný je v US.

    anonymous29.08.2010 - 13:29 Trvalý odkaz

    fry: ten kábel sta?í, len nie som si istý, ?i to spravíš cez mokia software updater, ale dá sa to aj cez nikiácke stránky, tam sa ?a to priamo pýta na product code. tiež môžeš ís? do servisu, tam to máš najistejšie. ja som všetky aktualizácie firmware robil cez nsu, tu si program najde produktový kód a napíše ti, ?i je k dispozícií nová aktualizácia, preto mám obavu, že nsu by ti ponúkol aktualizáciu bez sloven?iny. odporú?am ti pre?íta? celú túto diskusiu, ak si dobre pamätám, ktosi sa tu tomu podrobne venoval, tak by si potrebné informácie mohol nais?.

    anonymous29.08.2010 - 19:43 Trvalý odkaz

    marika: neviem preco ale nechce mi nabijat mobil. chyba je v mobile ale neviete co by som mala s tim robit.. ak niekto sa v tom vyzna nech napise.. dikes :))

    anonymous30.08.2010 - 04:46 Trvalý odkaz

    tux: ?akujem Ti pekne za radu :)

    anonymous30.08.2010 - 11:24 Trvalý odkaz

    mao: možno je chyba v nabíja?ke ;) .. skús inú

    anonymous04.09.2010 - 13:55 Trvalý odkaz

    robo: nejde mi displej je rozmazani poradte my co stim inac je to bombovi mobil

    anonymous07.09.2010 - 12:47 Trvalý odkaz

    fry: jedna dobrá rada!! neviem, akú verziu firmware tvoj mobil má, ale ak nie je piatej série, ta okamžite si ju nainštaluj.

    anonymous07.09.2010 - 23:19 Trvalý odkaz

    lukas: firmware mám najnovší...ale aj tak, v?aka za radu :)

    anonymous10.09.2010 - 18:58 Trvalý odkaz

    Nokia 5800 XM: WOW tak táto Nokia ma šokovala. Nie ve?mi sa mi pá?i ale tie funkcie a hlavne hudba... no prvý Xpress Music od Nokie ktorý má kvalitné repro a zvuk...SUPER

    anonymous20.09.2010 - 23:57 Trvalý odkaz

    Ja: Caute,predavam tuto nokiu..kontaktujte ma mailom