Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

O2 znížilo bonus na zariadenie k paušálom

· · Diskusia
Po dvoch rokoch pristúpilo O2 k ďalšiemu znižovaniu výšky bonusu na zariadenie. Všetky O2 Paušály teraz ponúkajú o 24 eur nižšiu zľavu z ceny kúpeného zariadenia.

Operátor potichu pristúpil k nepopulárnemu kroku a zmenšil zákazníkom sumu, o ktorú si mohli znížiť cenu zariadenia kupovaného k niektorému z O2 Paušálov.

Po novom sú bonusy nasledovné:
- Modrý O2 Paušál 15 €: 48 eur (zníženie zo 72 eur)
- Strieborný O2 Paušál 20 €: 72 eur (zníženie z 96 eur)
- Zlatý O2 Paušál 30 €: 144 eur (zníženie zo 168 eur)
- Platinový O2 Paušál 45 €: 288 eur (zníženie z 312 eur)

Naposledy operátor takto plošne upravoval výšku dotácií pred dvomi rokmi. Vtedy znížil bonus k najvyššiemu programu takmer o sto eur. Kedysi sa O2 chválilo, že má najvyššie bonusy na zariadenie, dnes to už tak úplne neplatí. Stále však môžete spájať bonusy z viacerých programov a získať tak vyššiu zľavu.

O2 Paušály

Pri využití dotácie je bonus uplatňovaný 24 mesiacov vo forme zľavy z faktúry. Využiť ho môžete na nákup akéhokoľvek zariadenia z ponuky O2, či je to smartfón, tablet, notebook alebo príslušenstvo. Kompletnú ponuku nájdete na webe operátora.

Cena akciových telefónov Orangeu sa už niekoľko rokov odvíja od výšky mesačného poplatku a zvyčajne je nasledovná:
- do 25 € je zľava na telefón vo výške 4-násobku ceny mesačného poplatku
- od 25,01 do 35 € je zľava na telefón vo výške 5-násobku ceny mesačného poplatku
- od 35,01 € je zľava na telefón vo výške 6-násobku ceny mesačného poplatku

Takže ak je váš mesačný poplatok za paušál Orange Go 20 eur, z bežnej ceny zariadenia získate zľavu 80 eur, pri 40-eurovom programe to je už 240-eurové zníženie ceny.

Telekom neponúka zľavu z ceny zariadenia vždy v rovnakej výške, záleží od modelu a prebiehajúcej akcie. Napríklad pri Huawei P30 dostanete aktuálne k 20 € paušálu ÁNO M zľavu 216 eur, k 30 € ÁNO L je dotácia vo výške 338 eur. Teda oveľa viac než ponúka Orange alebo O2. Ale pri Samsungu Galaxy A50 sú bonusy nižšie. K ÁNO M je zľava z plnej ceny len 92 eur, k ÁNO L 252 eur. Ale stále viac než dostane zákazníc u konkurencie.

Za čitateľský tip ďakujeme.

Zdroj: o2.sk

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188