Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Wi-Fi 6: nová generácia bezdrôtového pripojenia s jednoduchším označením

· · Diskusia
Nový štandard rozlíšite už iba na základe jedného čísla. Wi-Fi 6 prinesie vyššiu rýchlosť, kvalitnejšiu konektivitu, lepší výkon a nižšiu spotrebu energie.

Wi-Fi Aliancia je združenie, ktoré pracuje na štandardoch pre bezdrôtové pripojenia. Oznámila príchod novej generácie, ktorá sa volá Wi-Fi 6. S tým súvisí aj zavedenie nových a jednoduchších názvov.

V minulosti sme Wi-Fi pripojenia rozlišovali na základe štandardu 802.11, doplneného písmenom, ktoré označovalo rýchlosť a frekvenčné pásmo. Po novom to už bude iba jedna číslovka.

Wi-Fi 6

Upravené boli aj názvy predchádzajúcich generácii 802.11ac (Wi-Fi 5) a 802.11n (Wi-Fi 4). Nové označenie tak má pomôcť spotrebiteľom lepšie pochopiť rozdiely, kde vyššie číslo bude automaticky znamenať lepšie pripojenie.

Kľúčové vlastnosti Wi-Fi 6 sú vyššia rýchlosť, kvalitnejšia konektivita, lepší výkon v zaťaženom prostredí a nižšia spotreba energie.

Spotrebitelia sa tak už od budúceho roka budú stretávať s novým číselným označením. Zmení sa aj softvérová ikona, ku ktorej rovnako pribudne číslovka.

Zdroj: wi-fi.org

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188