Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+ prichádzajú na Slovensko

· · Diskusia
Dvojica noviniek je zameraná na mladých používateľov, ktorí vyžadujú štýlový dizajn s natiahnutým displejom a fotoaparáty s doplnkovými funkciami. Predávať sa budú v troch farbách a single aj dual SIM verzii.

Samsung Galaxy A6 a Galaxy A6+ spája rovnaký dizajn s kovovou zadnou stenou, displej s pomerom strán 18,5:9, čítačka odtlačkov umiestnená vzadu, LED blesk pri prednej kamere, 3 GB operačná pamäť RAM, 32 GB úložisko a operačný systém Android 8.0 Oreo. Okrem snímača prstov budete môcť zariadenie odomknúť zosnímaním tváre.

Samsung Galaxy A6

Záujemcov o dual SIM poteší, že obidva smartfóny majú tri samostatné sloty - dva pre nanoSIM a jeden pre microSD kartu. Väčší z dvojice Galaxy A6+ so 6-palcovou uhlopriečkou podporuje pamäťovky až do veľkosti 400 GB, menší Galaxy A6 s 5,6-palcovým displejom zvládne "len" 256 GB.

Napriek tomu, že obidva modely majú Super AMOLED displej, šikovná funkcia Always On, ktorá zobrazuje základné informácie a doručené notifikácie na zhasnutej obrazovke, je dostupná len na vybavenejšom Galaxy A6+.

Samsung Galaxy A6

Vďaka aplikácii App pair môžete využiť veľký displej na zobrazenie dvoch aplikácií naraz bez toho, aby ste museli spúšťať najskôr jednu a potom druhú. Vopred si zvolíte, ktoré dve aplikácie sa vám majú spustiť naraz. Stačí si vytvoriť na domácej obrazovke alebo paneli Edge skratku.

Samsung Galaxy A6

Funkcie fotoaparátov sú zamerané na mladých používateľov, ktorí radi zdieľajú svoje fotografie na sociálnych sieťach. Galaxy A6 má 16 Mpix zadný snímač s výbornou svetelnosťou f/1.7, predná kamera dostala rovnaké rozlíšenie a clonové číslo f/1.9.

Samsung Galaxy A6

Galaxy A6+ sa pýši duálnym fotoaparátom s hlavným 16 Mpix a sekundárnym 5 Mpix snímačom. Ten slúži na dynamické rozostrenie. Lákadlom väčšej z dvojice noviniek je predná 24 Mpix kamera. Vyberať môžete z množstva rôznych režimov, filtrov a úprav pomocou AR samolepiek, ktoré rozpoznajú tvár.

Všetky dôležité informácie o hardvérovej výbave sa dozviete v článkoch Samsung Galaxy A6 a Samsung Galaxy A6+. Nájdete tam aj živé fotografie. Ako zapôsobili na kolegu Richarda, sa dozviete z našich videí.

Na slovenský trh sa dostanú na prelome mája a júna, cena Galaxy A6 je stanovená na 309 eur, Galaxy A6+ má cenovku 349 eur. Obidve verzie budú na výber v troch farbách: čiernej, zlatej a fialovej.

Diskusia
2 príspevky
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188