Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Huawei predal minulý rok 153 miliónov smartfónov (hospodárske výsledky)

· · Diskusia
Do celkového počtu predaných telefónov patrí aj dcérska značka Honor. Príjmy mobilnej divízie medziročne vzrástli o takmer 32 %. Darilo sa aj tabletom.

Huawei patrí medzi silné značky a uplynulý rok potvrdil, že je jedným z troch najväčších výrobcov smartfónov na svete. Zverejnené finančné výsledky za rok 2017 ukazujú, že výrobca má za sebou ďalší úspešný rok.

Celkové ročné príjmy spoločnosti predstavovali 92,5 miliardy USD, čo znamená 15,7 % zvýšenie oproti roku 2016. Zisk medziročne vzrástol o 28,1 % na 7,3 miliardy .

Mobilná divízia Huawei Consumer Business Group, ktorá zahŕňa značky Huawei a Honor, zaznamenala rast. Celkovo v roku 2017 predala 153 miliónov smartfónov a jej príjmy v medziročnom porovnaní stúpli o 31,9 % na 36,4 miliardy USD. V predchádzajúcom roku bol počet dodaných smartfónov o 14 miliónov nižší.

Huawei Mate 10 Pro

Zariadenia značky Huawei sa podľa výrobcu zameriavajú na inovatívne funkcie a používateľský komfort pre náročnejších spotrebiteľov, produkty Honor oslovujú modernými technológiami v štýlovom balení predovšetkým mladých zákazníkov.

Len nedávno bola uvedená nová séria prémiových modelov radu P20, dcérska značka o pár týždňov predstaví novú vlajkovú loď Honor 10.

Huawei Mate 9

Huawei P10 a Huawei Mate 9 patria medzi najúspešnejšie. Celosvetovo sa ich spolu predalo 20 miliónov kusov. V roku 2017 predstavil Huawei výkonný čipset Kirin 970 s jednotkou NPU (Neural Network Processing Unit) a umelou inteligenciou, ktorý je od októbra minulého roka súčasťou nových top modelov.

Predaje tabletov Huawei napriek spomaľujúcemu trhu medziročne zaznamenali 40 % rast, čím sa spoločnosť zaradila medzi trojicu výrobcov s najväčším podielom na svetovom trhu. V roku 2017 bola predstavená aj nová generácia notebookov MateBook.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188