Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Na skladací telefón má patent aj Oppo

· · Diskusia
Patent zobrazuje telefón s ohýbateľnou vrchnou časťou konštrukcie. Pri pohľade na obrázky sa zdá, že časť obrazovky sa bude dať dokonca obrátiť na druhú stranu zariadenia.

V budúcnosti by sme sa mohli dočkať viacerých telefónov s ohýbateľnou či skladacou konštrukciou. Nedávno svoju predstavu ukázalo ZTE s modelom Axon M a na vývoji podobného zariadenia pracuje aj Samsung, ktorý ho plánuje priniesť už v budúcom roku. Svoj funkčný skladací model má vraj pripravený aj Huawei a ďalším výrobcom by mohol byť Oppo. Jeho patentová prihláška zobrazuje smartfón s ohýbateľným displejom. Na obrázkoch vidno možnosť otočiť časti obrazovky na druhú stranu.

Oppo Patent

Vďaka tejto konštrukcii by mohol mať telefón iba prednú kameru, ktorá by sa dala použiť aj ako zadný fotoaparát. Patent by tak mohol predpovedať nový dizajn Oppo telefónu s netradičnou konštrukciou. Existencia patentu ešte nezaručuje, že sa podobného zariadenia naozaj dočkáme.

Firma Oppo má s otočnou konštrukciou už vlastné skúsenosti. V roku 2013 prišla s modelom
N1. Mal len jeden fotoaparát, ktorý ste mohli otočiť o 206 stupňov, takže poslúžil aj na snímanie autoportrétov.

Zdroj: Google Patents

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188