Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Orange zverejnil cenovú kalkulačku roamingových služieb v Zóne 1 - EÚ

· · Diskusia
Na webovej stránke operátora si môžete spočítať, koľko vás bude od 15. júna stáť komunikácia cez telefón v krajinách Európskej únie, pokiaľ si miniete svoje predplatené minúty a megabajty. Stačí zadať paušál a dozviete sa cenu za volania, SMS a dáta.

Od 15. júna 2017 začnú platiť nové pravidlá účtovania súvisiace s používaním mobilných služieb v roamingu. Operátori sa musia novej smernici prispôsobiť, inak im hrozí pokuta až do výšky 5 % z obratu. Od februára tohto roka poznáme veľkoobchodné ceny, ktoré si budú opeátori platiť medzi sebou a od polovice júna máme v EÚ volať a dátovať za domáce ceny.

“Orange”

Prvým z operátorov, ktorý pri uvedení novej ponuky spomenul európsku reguláciu roamingu bol Orange, keď predstavil Go paušály. Podrobné pravidlá, ktoré budú platiť pre zákazníkov existujúcich paušálov Orange zverejní včas, zatiaľ si môžete pozrieť cenovú kalkulačku, ktorá zohľadňuje nariadenie EÚ platné od 15. júna.

Každý zákazník, ktorý má niektorý z paušálov obsahujúci predplatené minúty, správy, dáta alebo kredit do všetkých sietí v SR, ich čerpá v rámci EÚ zo svojho predplateného balíka. Ak takýto paušál zákazník aktivovaný nemá, alebo všetko vyčerpá, komunikácia môže byť spoplatnená za rovnaké ceny aké platia na území SR. Tieto ceny odhalí cenová kalkulačka. Zvolíte konkrétny paušál a dozviete sa všetko potrebné.

Orange predajňa

Operátor na webovej stránke vysvetľuje, že cena za komunikáciu v EÚ bude rovnaká, ako by ste komunikovali v SR, čiže zaplatíte domácu cenu, ktorá závisí od vášho aktuálneho paušálu. Ak máte neobmedzené hovory, aj v zahraničí môžete telefonovať neobmedzene. Rovnako to platí pre dáta. Keď vyčerpáte svoj objem predplatených dát, operátor vám zníži prenosovú rýchlosť, prípadne zaplatíte za 1 MB toľko, koľko by ste zaplatili pri surfovaní na Slovensku. Jedno majú všetky paušály a predplatené služby spoločné: za prichádzajúce hovory neplatíte.

Aby sa predchádzalo neobvyklému využívaniu regulovaných roamingových služieb, sú v roamingu nastavené kontrolné mechanizmy. Ak mal za predchádzajúce štyri mesiace v roamingu väčšiu spotrebu než doma a zároveň sa zdržiaval viac mimo Slovensko, môže mu operátor účtovať roamingové príplatky vo výške 0,032 € za minútu hovoru, 0,01 € za SMS a 7,7 € za 1 GB dát (ceny sú bez DPH).

Kontrolné mechanizmy budú využívať nielen slovenskí, ale ja zahraniční operátori, takže kto si plánoval kúpiť v niektorej z krajín EÚ paušál s výhodnejšími cenami volaní a dát než má na Slovensku, môže byť sklamaný. Ani zahraničný operátor mu neumožní dlhodobo využívať tento paušál mimo krajinu, v ktorej si paušál zakúpil.

Zdroj: orange.sk

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188