Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Android GO: operačný systém pre low-endy

· · Diskusia
Na vývojárskej konferencii I/O 2017 ukázal Google aj nový operačný systém, ktorý je určený pre smartfóny so slabým hardvérom.

Podľa našich skúseností je pre komfortné používanie Androidu kombinácia 1 GB operačnej pamäte RAM s 8 GB vnútornou pamäťou nedostatočná. Preto odporúča aj menej náročným používateľom kupovať androidy s minimálne 2 GB RAM a 16 GB úložiskom. Google myslí aj na tieto slabo vybavené zariadenia a pripravil platformu optimalizovanú pre low-endový hardvér.

myPhone Compact

Aj v slovenských obchodoch stále nájdete androidy s 512 MB operačnou pamäťou. Android O by mal na týchto smartfónoch s RAM nižšou než 1 GB bežať hladko. Aplikácie pre systém sú navrhované na používanie s nižšou kapacitou pamätí a do úvahy sa bralo aj mobilné pripojenie. Softvér by mal byť menej náročný na dáta s možnosťou manažovania podľa potreby. V obchode Play budú aplikácie optimalizované pre slabo vybavené smartfóny osobitne označené.

Na prvé zariadenia s 1 GB a menšou kapacitou RAM by mal Android Go prísť v roku 2018.

Zdroj: android-developers.googleblog.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188