TOP20 najčítanejších recenzií v roku 2015 na Fony.sk

  • idam 02.01.2016 - 14:40

    Huawei P8Lite 30.12.2015 ponúkol Hey.sk za 119 euro.Dcéra stihla jeden kus.Síce s problémami,ale nakoniec jej jeden predali.Ja som si stihol objednať jeden v sesterskom Obchodny dom.sk a mne ho už nechcú predať.Škoda.Tomu hovorím :"value for many".

  • idam03.01.2016 - 20:08 Trvalý odkaz

    Oxy,pokial ide o % zľavu,tak tam bola jasne napísaná zľava 61%.S tou istou cenou to bolo aj na Heureka.sk,to len tak na okraj.
    Dcere z Hej.sk ten telefón predali.Je síce pravda,že v podmienkách to majú,na druhej strane pokial podmienky sú v rozpore bežnými zákonmi,tak platí zákon.V podstate by mal slušný eshop,svojú chybu akceptovať a tovar dodať.Svoho času to riešila Alza s Iphonmi a nakoniec potichu tovar dodala.
    Nie,nie som ten čo lieta po internete a loví chyby.Myslím si,že na telefón mám síce nárok,no určite sa s tým nebudem ťahať na súd.No tiež sa nebudem cítiť previnilo,keď mi náhodou telefón dodajú a nebudem mať obavy,že eshop zkrachuje a ľudia prídu o prácu.

    ondrakomous03.01.2016 - 20:16 Trvalý odkaz

    Tak bud stoural, zeptej se jich, proc ti to jednou vydali a podruhe ti to odmitli vydat, at se dusi ve vlastni stave.

    Manobb03.01.2016 - 20:54 Trvalý odkaz

    re: idam

    Nechcem s Tebou polemizovať, či je to správne alebo nie. Percentá k zadanej cene + exporty na heureku sú v niektorých systémoch automatické, t.j. urobíš chybu v e-shope (v 1 políčku zadáš omylom zlú cenu) a všetko sa to prenesie ďalej.

    OK, je na predajcovi, ako sa zachová. Môj názor je taký, že ak "ma to nezabije/neskrachujem", tak vyjdem v ústrety klientovi. Ale ak vidím, že zákazník vyslovene špekuluje, tak jednoducho v záujme iných zákazníkov mu v ústrety nevyjdem. Treba si uvedomiť jednu vec: všetko - skutočne všetko v konečnom dôsledku platia zákazníci, t.j. ak jednému predám hlboko pod cenu, tak "si to odnesú iní" v zvýšenej cene a pod. Peniaze sa nemnožia samé, ale ich obchodníkovi platia zákazníci. Takže ja uprednostňujem prospech väčšiny klientov pred prospechom jednotlivca.

    Myslím si, že tento omyl v cene je práve tento príklad, kedy v prípade akceptácie objednávky by väčšina (budúci klienti) trpeli kvôli prospechu jednotlivca ...

    P.S.: Ak je nákupná cena pod predajnou cenou, hoci aj mylne uvedenou, tak by som to ako obchodník neriešil, cenu by som opravil, ale všetky dovtedy prijaté objednávky by som riadne vybavil. ;-)

    ondrakomous03.01.2016 - 21:12 Trvalý odkaz

    heureka je mor, takze kdyz je pruser a zada se to spatne, tak to zakaznik hned uvidi, ze sleva 60%, nejvetsi slevy dne. pokud to bylo na huawei p8lite, tak to kupovalo cely Slovensko. ale ted je otazka pokud tam dany eshop mel beznou cenu a pak slevil, tak to prece museli videt, co tam zadali, o kolik to slevnili to v tom systemu prece hned vidis, kolik za to heurece platis? aspon ze ty si poctivy.

    Manobb03.01.2016 - 22:28 Trvalý odkaz

    jj heureka je "krivič trhu". Napriek tomu, ze s tým mnohí zákazníci nebudú súhlasiť, je to tak. Cena je za prekliky, t.j. kto zaplatí viac, je na vrchu zoznamu. Pri produktoch, kde je predajcov povedzme viac ako 5, to už dokáže riadne ovplyvniť správanie zákazníka. Na druhej strane cenu ľahšie stlačí menší predajca, prípadne garažové firmy, keďže nemajú napr. náklady na mzdy a pod. Ďalej si mnoho zákazníkov nedokáže zrátať 2+2, t.j. podľahnú nižšej cene a preplatia to na poštovnom ...

    Jediný, kto má z toho v dnešnej dobe googlu prospech, je heureka ...., pretože tá inkasuje za každý klik do obchodov bez ohľadu na to, či zákazník aj nakúpi alebo nie. Ich zisk rovná sa sume, o ktorú obchodníci musia navýšiť cenu produktu. Inak napísané, lenivosť klienta pogoogliť si klient tak či tak zaplatí ... cez poplatok za heureku

    ondrakomous03.01.2016 - 22:39 Trvalý odkaz

    zeptam se te jako prodejce, stalo se ti nekdy, ze ses uklikl a zadal si jinou cenu, ptam se jestli je to mozny, co se stalo tady tomu panovi, nebo je vic pravdepodobny, ze cena byla upravovana zamerne, s ohledem na to, ze ten obchod mas propojeny napr. heurekou. diky

    Manobb03.01.2016 - 23:13 Trvalý odkaz

    klavesa 1 je hneď vedľa klavesy 2, takže pri manuálnom preceňovaní desiatok produktov sa tá chyba mohla kľudne stať aj neúmyselne. Neviď hneď vo všetkom úmysel. Jasné, že sme sa aj my pomýlili, ale stihli sme to zatiaľ vždy včas opraviť ... a naraz preceňujeme tak max. do 30 produktov, takže sa to dá ešte ako tak ustriehnuť.

    P.S.: Takisto rôzne systémy majú rôzne možnosti úprav cien (jednotlivo, skupinovo, celá kategória, či všetky produkty v e-shope .... takisto sa to môže zadávať pevnou sumou+/- alebo +/- percentami) ... atď. Chybička se hold občas vloudí ...

    ondrakomous03.01.2016 - 23:17 Trvalý odkaz

    za kolik prodavas iphony 5s? kolik platis heurece mesicne, ze si na jejich strankach, teda jestli to neni tajne, to by me opravdu zajimalo. vraci zakaznici zbozi casto ve 14 denni lhute? mam pocit, ze to je takovy zavedeny nesvar a posledni otazka, po kterych telefonech je nejvetsi poptavka, rekneme za posledni mesic. diky za odpovedi, i kdyz je to offtopic a posledni otazka, mohl bys zapujcovat telefony do redakce fony sk. pokud uz to nedelas? proc tu neni nejaky tvoje logo? trosku vic otazek, no nevadi.

    Manobb03.01.2016 - 23:29 Trvalý odkaz

    Hmm, aktuálny konverzný pomer máme 13%, náklady z obratu 1,4%, tzn. zo 100 návštev máme 13 objednávok a keď chceme udržať maržu, tak musíme ceny držať o 1,4% vyššie ako bez heureky. Toľko matematika.

    Čo nás však teší omnoho viac, počet návštev cez google vyhľadávač sa nám oproti počtu návštev z heureky zvyšuje, t.j. na heureke až tak neprerábame, pretože si nás už klienti vedia "nájsť" čoraz viac aj bez heureky. ;-)

    P.S.: Už by hádam stačilo diskusie mimo tému ... ;-)

    ondrakomous03.01.2016 - 23:41 Trvalý odkaz

    P.S.: Už by hádam stačilo diskusie mimo tému ... ;-) no jo, znas Lenku....

    Lenka Ivančíková04.01.2016 - 00:14 Trvalý odkaz

    tak sledujem a citam. :D pokym sa nezacnete urazat a mate komentare, ktore su uzitocne pre ostatnych, je to ok. :)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.01.2016 - 00:45 Trvalý odkaz

    "Keď pani pri pokladni zistí, že s cenou niečo nie je v poriadku, tak Ti tovar tiež nevydá a cenovka pri tovare sa opraví ..."

    No tak to funguje ak je človek neznalý. Cena v regály je nižšia ako v kase pri načítaní? Tak zákon praví, že predať ti ju musia za tú nižšiu "propagovanú" sumu. Áno predavačka pri kase, povie čo ona s tým. Ak to nechcete za vyššiu, choďte vrátiť tovar. Omyl, treba zavolať vedúcu, majiteľa, zájsť na informácie / reklamačné oddelenie - podľa veľkosti predajne. Sú proste povinný ti to predať za uvedenú sumu. A konšpirácia o zlomyselnom vymenení cenovky, to už je fakt úlet.

    Bonyek@azet.sk04.01.2016 - 00:53 Trvalý odkaz

    ako vás nájdem cez vyhľadávač.?

    Manobb04.01.2016 - 00:56 Trvalý odkaz

    mental, máš pravdu. Otázne je, či sa ti časovo oplatí naťahovať kvôli pár centom, či eurám. Mne nie, ja si svoj čas vážim. To znamená, buď zaplatím tú vyššiu cenu, alebo im tovar jednoducho nechám na pokladni a odídem len so zvyškom tovaru, alebo hoc aj bez tovaru. Dnes je našťastie viac predajcov, t.j. je možnosť voľby.

    A tá výmena cenovky vôbec nie je fikcia, ale trik (zvyknú to využívať aj samotní zamestnanci vo väčších firmách) ... by si sa čudoval, čo ľudia dokážu "vymyslieť".

    Bonyek@azet.sk04.01.2016 - 01:00 Trvalý odkaz

    Lenovo P70 ťa nezaujíma.? jeden som vyhral za podnet na https://napady.o2.sk/ v najbližších dňoch by mi ho mali doručiť, možno ho predám.
    Ps.
    diskutovanú P8 lite som kúpil pred cca 3.mesiacmi za 120-130€ presne si nepamätám, kupovanú v ORANGE nerozbalenu. predal som za 150.

    Matej04.01.2016 - 14:38 Trvalý odkaz

    ludia, cudujem sa vam, ze na toho ceskeho tro(t)la vobec reagujete. Je to taky fonacky Michal Kolesa. Staci mu neodpisovat a nevsimat si ho, sam so sebou si snad pisat nebude. Lebo uz ma tu unavuju X-stranove diskusie, kde je polovica prispevkov jeho mentalnych vyplodov, co nemaju ani hlavu ani patu

    ondrakomous04.01.2016 - 15:10 Trvalý odkaz

    a cim si prispel do diskuze ty, svou zazracnou inteligenci?! pravepodobne trpis chorobnou predstavivosti, ze jsem nekdo jiny, je to nemoc, ktera v tvym pripade propukla z premiry chlastani.