Nokia Lumia 800

  • Martin Hombauer 26.10.2011 - 14:21

    Kto je autor recenzie?

  • anonymous29.10.2011 - 00:56 Trvalý odkaz

    lucia: velmi sa na nu tesim. njakrjasi a naj telefon zatial za tento rok pre mna osobne wp7 je zatial naj system so vsetkych milujem jeho jednoduchost

    anonymous29.10.2011 - 16:41 Trvalý odkaz

    Fulminatrix: Dnes som sa s nou chvilu hral. Je to zaujimavy telefon, vyborny displej, konstrukcia tiez super (vyzera ako nieco medzi plastom a hlinikom). WP7 nie je vyslovene zly system, je svizny, atraktivny, vyzera na tom telefone dobre, ale nenasiel som nic v com by bola Lumia atraktivnejsia ako N9. A k funkcnosti Symbianu ma Windows stale daleko. Som zvedavy ako sa nove Nokie ujmu na trhu, ale myslim ze Nokia mala zostat pri Meego.

    anonymous30.10.2011 - 00:25 Trvalý odkaz

    dodo: Mal som moznost sa Lumiou 800 par mimut pohrat a je to fakt krasny telefon. Do dnes som povazoval za najkrajsi telefon iPhone 4 ale Lumia je este krajsia. Ciarna verzia je krasna a modra je neprehliadnutelna. WP7.5 alias Mango je uplne OK. Je to fakt hrozne rychle a plynule. A WP7.5 ma par unikatnych funkcii co ma dostali: Kontakty - spaja zo vsetkych zdrojov do jedne (Exchange, Hotmail, LinkedIn, Facebook), SMSky a Chat (Facebook, Messenger) v jednom, Skydrive (25GB webove ulozisko), perfektny Office, OneNote (synchronizacia poznamok s pocitacom), IE9 s hardverovou akceleraciou, atd. Proste parada. A hlavne je to hrozne rychle a plynule. Ziadne sekanie , cakanie, netreba vypinat bieziace aplikacie a podobne.

    anonymous30.10.2011 - 00:33 Trvalý odkaz

    mirec: otazka: da sa upravit menu? napr.ak chcem dat prec ikonku xbox alebo music store. daju sa vypnut animacie? myslim tym zmena obrazovky ked sa prechadza do sprav atd (rolovanie textu)

    anonymous30.10.2011 - 00:35 Trvalý odkaz

    Ivan: Mam oba S2 aj Omniu 7 takze mozem porovnavat Android vs WP7.5 a mozem povedat, ze hoci Android ma viac moznosti nastavenia a aplikacii WP je hrozne navykovy. Na WP7.5 vsetko od nastavenia funguje, telefon som nevypol uz snad pol roka a vsetko bezi bez zadrhelu. Po upgrade na Mango som prehodil primarnu SIMku do Omnie a z S2 sa stal nahradnik. V Androide som furt nieco nastavoval aby mi to islo ako chcem. WP som zacal pouzivat a pouzivam na to co potrebujem a halvne zistenie bolo, ze s WP fungujem efektivnejsie a jednoduchsie.

    anonymous30.10.2011 - 00:44 Trvalý odkaz

    Zolo: @mirec: uvodnu obrazovku si samozrejme mozes vyskladat podla seba. mozes tam pridat aplikacie, kontakty, webove stranky, hudbu, videa, fotky, mapy, ale aj udaje z aplikacii ako napriklad pocasie pre Bratislavu.
    Vypinat animacie sa nedaju ale ani to nie je potrebne. WP telefony su hrozne rychle a maju hardverovo akcelerovanu grafiku.

    anonymous30.10.2011 - 21:23 Trvalý odkaz

    Štefan: konečne sa tu začinaju objavovať normalne komentare ... nepochopim ludi ktory piš komentar na mobil /os ak ho nemaju radi ...to mam ist teraz do forach o iphone a pisať že je to blud ???
    inak tato lumia 800 bude moja :) WP7 je skvely system a v modrej vyzera priam nadherne :)

    anonymous31.10.2011 - 00:14 Trvalý odkaz

    picos: Dnes som bol v predajni Nokia ale narazil som na obsluhu " nemy a tupy". Ziadna vzorka Lumie a ked som sa chcel pohrat s N9, tak vystavena bola dead a celkove som radsej odtial odisiel. Ak by mal zavisiet predaj Nokii od takychto blbov, tak zbohom.

    anonymous31.10.2011 - 03:30 Trvalý odkaz

    jani: nemôžem si pomôcť páči sa mi..len stále niesom kamoška len čísto s dotykovkami na výzor super jednoduchá,milá...fajný foťák .. no chýbala by mi hardwerová qwerty klávesnica..a za tú cenu radšej siahnem už po nejakom schopnom htc...

    anonymous31.10.2011 - 06:57 Trvalý odkaz

    aaa: Ano v stredu ju predstavili povedali ze u nas bude na novy rok a ty cakas ze za 4 dni ju budu mat vystavenu v obchode.

    anonymous31.10.2011 - 13:29 Trvalý odkaz

    Štefan: ty si čo hulil ???? ved v polovičke novembra ešte len pride do 6 krajin Europy..a ty očakavaš že v slovenskej nokie už ju maju ???
    SA OBAČ !!

    anonymous31.10.2011 - 14:30 Trvalý odkaz

    Picos: Bol som v oficiálnom zastúpení Nokie a nečakal som, že ju budú mať vystavenú ale budú mať k dispozícii vzorku, tak ako ju mali aj v prípade N8 ešte pred zahájením predaja. A húlil som pred Auparkom Red&White, červené - krátke. Prelož do mne zrozumitelného kazyka " SA OBAČ".

    anonymous31.10.2011 - 21:51 Trvalý odkaz

    Štefan: prepač mi za to že som na teba tak vyskočil..čitam veľa fora,blogy atd..a tie komentare ma nieked dokažu fakt rozčuliť.. :P

    anonymous04.11.2011 - 00:38 Trvalý odkaz

    andrej: ludia tu pisu o tom co ten telefon nema ale nikto neni konkretny. Tak ja budem ale co ma unikatne:
    Kontakty integrovane so socialnymi sietami Facebook, LinkedIn, Twitter
    SMSky integrovane s chatom (facebook, messenger) do jednej konverzacie
    Skydrive s 25GB uloznym priestorom
    Office
    OnoNote + sybchronizacia s PC + zdielanie s inymi uzivatelmi
    Samostatne tlacitko fotaku, ktore spusti fotak aj ked je telefon zablokovany
    mam priblizne 4 mesiace zapnuty telefon bez akehokolvek padu alebo spomalenia
    perfektny emailovy klient s vyhladavanim starsich emailov na serveri so synchronizaciou statusu preposlaneho emailu, odpovede na email a podobne. Vie otvorit aj emaily chranene technologiou RMS (pouzivane vo vacsich firmach)
    IE9 s hardverovou akceleraciou
    automaticka zaloha odfotenych fotiek na Skydrive
    vsetky telefony su upgradovatelne na WP7.5 Mango
    autoamticka synchronizacia fotoalbumov zo Skydrive a Facebook
    a kopec dalsich

    anonymous11.11.2011 - 20:30 Trvalý odkaz

    Zuzana: no mne sa páči velmi. len dúfam že cena bude prijatelnejšie nie ako pri n9..

    anonymous21.11.2011 - 23:58 Trvalý odkaz

    LAPoska: existuje na WP niwco take ako root na android? ze by sa dali povyhadzovat zbytocnosti zo systemu, ako fakebook a tak... nepoznam vobec WP, a kedze moja srdcovka SE pomali a isto konci a do androida(fuj) uz viac nechcem, tak rozmyslam nad nokiou s WP mozno uz s 8-mickou, ked bude, tak sa len tak pytam, ze jak to je s tym a tak...

    anonymous27.11.2011 - 13:41 Trvalý odkaz

    Longi: Jedna vec ma zaujima a to ta ze preco ked vyrobia najvyssi model nenacpu tam vsetko ? :) narazam na fotacik, heby ho mala taky ako n8 +xenonovy blesk a este ktomu aj HDMI berem okamzite ten mobi ale sere ma este tie kontakty inegrovane so sicialnymi sietami, naco mi je to nikdy som neriesil Fb a ani ine soc. siete v mobile. Dufam ze sa to bude dako dat obist alebo zakazat.Kazdopadne vyzera velmi fajne ten WP7,5. Neviem sa rozhodnut ci ju zobrat, android nechcem, applu nedam ani cent, tak asi ostanem nadalej pri nokii.

    anonymous30.11.2011 - 00:30 Trvalý odkaz

    TS: To mám šedý zákal, alebo tu fakt všetci (laici..) obhajujú Android, len preto, že ho majú? Nevravím, že Android je zlý OS, ale porovnávať ho s Windowsom, a ešte k tomu s Windows Phone 7 (7.5 Mango) ? Veď to je choré. Nie nadarmo sa WP7 a iOS považujú za najlepšie mobilné a tabletové OS, a Android sa považuje za lacnejšiu náhradu ktorou jedinou (ne)výhodou je malware. Spamätajte sa.

    anonymous30.11.2011 - 19:17 Trvalý odkaz

    Ivek: Ja to vifím tak android - super sa s ním narába na galaxy s trošička pomalé super pomôcka notifikačná lišta - aplikácie - nije to jak na iphone ale môže byť . Ios - super rýchlosť podpora pre zariadenie úžasná tu nieje o čom ale po čase to trošku omrzí - super prehrávač windows phone 7 super reakcie , pekna tiež podpora len slabší výber aplikácií ale časom to bude lepšie :D ja mam rád všetky 3 os tak mi je tažké vybrat ktorý je lepší , ale absolútne nesúhlasím s tým že android nepatrí medzi najlepší os a už vobec nie s tým že sa wp a android nedá ani porovnávať . Mal som všetky 3 os a na viacerých telefónoch . To že niekto mal nejaký šrot mobil na ktorom mal androida ešte neznamená že je zlý na všetkých mobiloch - neobhajujem android , ale mne prídu všetky 3 dobré a každý z nich ničím výnimočný

    anonymous30.11.2011 - 19:19 Trvalý odkaz

    ivek : sry za gramatiku ale písal som to na rezistívnom displeji a preskakovali písmenka

    anonymous04.12.2011 - 19:39 Trvalý odkaz

    Matej: Vzdy som fandil nokii a som rad ze vstala z popola. N9 je uzasny fon a toto vyzera ako solidny brat (sestra? :)). Symbian je velmi dobry system a dufam ze WP je solidny nastupca (nemal som moznost hrat sa s nim). Nikdy ma nelakal android s jeho 100 milionmi somarin na markete ale jednoduchost symbianu a jeho uzasne veci ako je ovi mapa alebo slovnik a vstavany prehravac. Tymto nokia porazila konkurenciu a snad to neposerie.

    anonymous03.01.2012 - 22:56 Trvalý odkaz

    Kixo: Caute ludia, neviete kedy sa ma zacat u nas oficialne predavat? lebo nefunguje dost vela veci v nej a aj marketplce neni este dostupny u nas a tym padom neviem dostat do nej ziadnu aplikaciu kua. Diky