Nokia 6270 a 6280

  • 2505 príspevkov
  • Richard Hombauer 01.09.2005 - 12:16

    Je oficialne potvrdene, ze sa Nokia 6270 nebude predavat na Slovensku. Ja som ju vsak mal ako jeden z prvych novinarov na svete moznost vcera vyskusat a nafotit....bol to funkcny prototyp.

    Viac najdete v nasej webovej Galerii.

    Nokia 6280 bola bez baterie, a kedze som v nej nemohol pouzit BL-5C z mojej 6681 ako v pripade 6270, snimky displeja som vytvorit nemohol.

    Fotky v druhom prispevku...

  • poly8821.06.2007 - 13:38 Trvalý odkaz

    hmm, tak to kde sa to nastavuje som nasiel :lol: ale co stym? na zoznam.sk som nasiel niektore udaje ktore som zadal do emailoveho konta ale aj tak mi klient vypisuje "e-mailove nastavenia niesu kompletne", neviete kde by som mohol najst nejaky navod, kde co mam napisat? pouzivam post aj zoznam, dikes

    Durex22.06.2007 - 10:41 Trvalý odkaz

    Pani,ja mam taky isty problem ale pise mi to tam nieco ine :? Tiez mam zoznam

    Durex25.06.2007 - 00:33 Trvalý odkaz

    neviete,teda prosim vas niekto poradit s tym nastavenim mailov? :?

    eduke25.06.2007 - 13:07 Trvalý odkaz

    Settings -> Configuration -> Personal config. settings -> tam si daj ze Add new E-mail

    Priklad pre azet mail

    Account name: azet.sk
    My name: TVOJE MENO
    E-mail address: TVOJMAIL@azet.sk
    Include signature: No
    Reply-to address: NECHAJ PRAZDNE
    SMTP secure login: Disabled
    SMTP user name: TVOJE TEL CISLO (ako keby si sa prihlasoval na web OR)
    SMTP password: HESLO (heslo ako pri prihlasovani sa na web OR)
    Outgoing SMTP server: smtp.orangemail.sk
    Outgoing SMTP port: 25
    Use preferred access pt.: Yes

    Incoming mail settings
    Retrieve e-mails: napr. 20
    POP3 secure login: Disabled
    POP3 user name: TVOJEMENO@azet.sk
    POP3 password: HESLO
    Incoming POP3 server: pop3.azet.sk
    Incoming POP3 port: 110
    Use preferred access pt.: Yes

    Ked to mas tak chod do Messaging -> E-mail a teraz si uz nepamatam, ale tusim sam zisti ze je vytvoreny mail ucet a ho prida. Toto si uz vyskusaj sam. Nejako ho dostat do mail klienta. Mozes tam mat max 5 mailboxov.

    Durex26.06.2007 - 01:25 Trvalý odkaz

    SMTP user name: TVOJE TEL CISLO (ako keby si sa prihlasoval na web OR)
    SMTP password: HESLO (heslo ako pri prihlasovani sa na web OR)
    Outgoing SMTP server: smtp.orangemail.sk
    Outgoing SMTP port: 25
    Use preferred access pt.: Yes

    Incoming mail settings
    Retrieve e-mails: napr. 20
    POP3 secure login: Disabled
    POP3 user name: TVOJEMENO@azet.sk
    POP3 password: HESLO
    Incoming POP3 server: pop3.azet.sk
    Incoming POP3 port: 110
    Use preferred access pt.: Yes
    .Ak mam T-M a zoznam.sk ako mam nastavit tieto polozky? :? :(

    Andrej Lenghart26.06.2007 - 01:45 Trvalý odkaz

    Durex mna z teba picne. By som ocakaval,ze za ten cas,co sa tu motas, sa na teba nieco nalepi. Ou. Chyba. :p No ale k veci. Pokial chces mail stahovat tak potrebujes nasledujuce udaje. Tvoju mail adresu, prihlasovacie meno, heslo, adresu pop3 servera. Tu musis vyhrabat na zoznam.sk. Tiez je otazne,ci ako prihlasovacie meno staci dat martin.durej alebo trebo martin.durej/zoznam/sk. To si musis vyzistit. Napr. AZET vyzaduje nick@azet.sk, a CENTRUM staci len meno,resp. nick. Co sa tyka odosielania, potrebujes adresu smtp servera. Niektore maju vlastny server,napr smtp.azet.sk, ine vyzaduju server providera. V tvojom pripade bud smtp.t-zones.sk, alebo mail.t-mobile.sk Neviem uz ako som to mal ja. Kazdopadne,zistis to TM. To by ti malo stacit. Nic zlozite. Kua,mne sa zda,ze uz ti tieto nastavenia niekto tlacil do hlavy,ked si mal SE. Ozaj mas v tej hlave na...

    Durex26.06.2007 - 02:19 Trvalý odkaz

    andy,moc si mi ale nepomohol..teraz mam v tom este vacsi gulas :(

    Andrej Lenghart26.06.2007 - 02:29 Trvalý odkaz

    No ale ty mne hej. Uistil si ma v mojom nazore. :lol: Nechapem,z coho mozes mat hokej. Akooo,ak fakt nemas ani len paru o mailoch v mobile,tak je zbytocna akakolvek debata... Ideal by bola konfiguracna sms,ktora by to za teba sama nastavila. Ze? :lol: Skus sa trosku poznazit... Eduke ti to nasiel,uz to len klikni. :badgrin:

    Durex26.06.2007 - 02:30 Trvalý odkaz

    uz to mam ;) dikk moc za tip :)

    Durex26.06.2007 - 03:21 Trvalý odkaz

    :jupi dakujem vam za rady a nervy :p inak andy s tym,ze nemam ani tusenia ohladom nastavenia mailu si mal pravdu :p

    Durex26.06.2007 - 10:00 Trvalý odkaz

    Odbornici,prave som zistil chybu :

    prijimat maily ide,ale posielat nie! Ak dam detaily chyby,je tam napisane :535martin.durej@zoznam.sk request autentification.. :p co s tym plz?

    samo26.06.2007 - 10:01 Trvalý odkaz

    Chlapce chlapce,zle dopadnes. Andy to som mu ja tlacil,musel som mu to nastavit...

    samo26.06.2007 - 10:03 Trvalý odkaz

    Durex,naposledy. Odchadzajuci bude bud smtp.zoznam.sk alebo asmtp.t-zones.sk

    Durex26.06.2007 - 10:09 Trvalý odkaz

    Jo,ftedy som ale nemal pristup k netu a ty si mi tie nastavenia poslal,konfiguracnou SMS.JO,dik za radu..pomohlo ;)

    Durex27.06.2007 - 01:18 Trvalý odkaz

    Teraz ma napadlo,ci sa na 6280 da nastavit nejaky zvuk po roztvoreni krytu.. :lol: :?

    metatron27.06.2007 - 10:37 Trvalý odkaz

    No ked ho roztvoris bude to specialny jednorazovy zvuk :lol:
    Ale myslim ze to nejde,ak sa dobre pamatam. rtfm ;)

    Durex30.06.2007 - 08:54 Trvalý odkaz

    Tak,ja uz som si zohnal jednu temu,ktora ma v sebe aj zvuk ktory sa pri otvoreni/zavreti pusti :D Je to celkom v pohodicke,majitelia neviete kde by ich mohlo byt viac? :?

    mmx01.07.2007 - 11:38 Trvalý odkaz

    Teraz ma napadlo,ci sa na 6280 da nastavit nejaky zvuk po roztvoreni krytu.. :lol: :?

    Durex01.07.2007 - 15:34 Trvalý odkaz

    Nj,presne tak..je len v ramci temy ;) bohuzial mam taku ale len jednu..

    Marsus01.07.2007 - 17:27 Trvalý odkaz

    Co sa tyka tem na 6280, tak xod na www.mobile9.com, tam si pohladaj a tie co maju viac bajtov maju aj viac obrazkov, aj melodie na zvonenie a vysuvanie krytu. Je ix tam na mraky. Aj obrazky aj melodie.
    Nevie niekto, ci maju v servisox fw 6.43 konecne? Vdaka

    Marsus01.07.2007 - 17:28 Trvalý odkaz

    A nevie niekto, kde a za kolko sa daju kupit kryty na 6280 take ako na originalox cierno-sive?

    Durex01.07.2007 - 17:54 Trvalý odkaz

    Ou,thx very much ;) mali by ich mat uz v servisoch :)

    Marsus01.07.2007 - 21:28 Trvalý odkaz

    4 Durex
    Nasiel si na mobile9 tie temy? Dufam, ze si prisiel na to ako ix stiahnut.
    Ako zistim kontakt ma servis, co opravuje nokie pre Orange? Dikes

    Durex01.07.2007 - 21:31 Trvalý odkaz

    ano,dakujem..ale take ako chcem su tam aj tak neni,ale stiahol som si nejake predsa :D

    skus na orange podpore ;)

    Marsus01.07.2007 - 23:17 Trvalý odkaz

    Ake by si xcel? Tam nad ukazkami su rozdelene podla druhov.

    Durex01.07.2007 - 23:48 Trvalý odkaz

    Ja viem,ale chyba mi tam sekcia MUSIC ;)

    Mulano03.08.2007 - 18:26 Trvalý odkaz

    Neviem kde som to mal dat,tak to davam sem,lebo kamarat by potrebuje nejaky java video player,ktory dokaze pretacat filmy..urcite sa majitelia 6280/6288 s tymto problemom stretli :) dakujem

    kwak9301.09.2007 - 17:16 Trvalý odkaz

    Nj,mam to v pc ale este som to osobne neskusal,nepotrebujem to :? Chcem sa spytat,ci nieje skor nejaka java app na zaheslovanie roznych zloziek atd v mt :) dakujem

    camperSK03.09.2007 - 14:42 Trvalý odkaz

    Nedavno som si kupil n6280, je na nej firmware 3.81 a je blokovana na T-mobile. Ako najlahsie nahodim najnovsi firmware, ktory pobezi aj na t-mobile. Nechcem nic pokazit, preto by som rad dostal odpoved od niekoho kto to uz skusal a podarilo sa mu vsetko bez problemov.

    redmond03.09.2007 - 17:48 Trvalý odkaz

    Ak je v zaruke tak v autorizovanom servise ti nahraju novy FW v ramci zarucnych podmienok bezplatne.

    camperSK03.09.2007 - 18:06 Trvalý odkaz

    nieje nova nemam k nej ani zarucny list. To je len tak od ruky kupovana, sice pouzivana ani nebola velmi, kedze majitel ju predaval najma preto, ze uz nema t-mobile. Bola myslim velmi vyhodna cena tak som kupil..

    Inac dnes som zmenil ten product code tak ako je na 6288 a aj tak mi to nokia update nechce zobrat. Neviem preco vlastne vyradili 6280 z ponuky na update firmwaru.

    kwak9303.09.2007 - 18:42 Trvalý odkaz

    Ani len po zmene product codu cez NSS nic nevyriesis ;) nato,aby ti to konecne islo tak,ako si dufal musis pouzit aj program PHOENIX :)

    kwak9306.09.2007 - 20:43 Trvalý odkaz

    Inak,naco je v mt prosim vas polozka ,,aktualizacia softwareu"?respektive,co mam spravit preto aby to fungovalo..?Tym by sa mal dat aktualizovat FW mobilu,nie?

    redmond07.09.2007 - 10:58 Trvalý odkaz

    Ano tou polozkou by sa mal dat aktualizovat FW. Potrebujes mat aktivovany datovy pausal a otazne je ci ma zmysel stahovat cez operatora objem cez 100MB a rychlostou ktora nestoji ani za rec. V konecnom dosledku sa to cenovo vobec neoplati. Pre mna je tato polozka v menu bezpredmetna zalezitost. Phoenix rulezz!

    kwak9308.09.2007 - 00:38 Trvalý odkaz

    Jasne,ja som si ale myslel ze po pripojeni cez kabel by sa to dalo nejako natiahnut z netu z PC :doubt:
    Takze tymto padom je uz bezpredmetna aj premna :D
    A nemozes hodit nejaky link na navod ako na PHOENIXA prosim ta? :?

    simumarek08.09.2007 - 03:13 Trvalý odkaz

    Skus sa na www.symbianforum.com pozriet aj do inej sekcie ako bazar a najdes vela zaujmavych veci napriklad kompletny navod na update fw pomocou phoenix. Aj ked je to na s60 az na par odlisnosti su to tovnake veci.

    springb17.10.2007 - 15:30 Trvalý odkaz

    Potrebujem poradit, mozno sa opytam na veci co tu uz boli preberane ,ale je nemyslitelne prehladavat 2800 prispevkov. Takze,ja mam sice 6288 ale to je vlastne to iste, MMS mi hrdo hlasi ,ze mozem odoslat 300 kilovu spravu ale fotografiu mi vzdy zmensi na 640x480 , nasiel som aj nastavenie tejto funkcie, ale tam je najvatsia, prave tato velkost. Boze moj ,neda sa s tym nieco urobit. Mam ju s t-mobile ,ale drzal som aj 6300 z ou-tu a tam to bolo to iste :-( . Dalej by ma zaujimalo ci mi bude v tomto telefone fungovat bez problemov ,,mikro SD,, karta ,bo vyrobca prikazuje mini SD ,ale keby som ju tam vlozil s adapterom? nebude to zmetkovat ? Dakujem.

    cejko17.10.2007 - 16:46 Trvalý odkaz

    S velkostou obr sa neda robit nic, micro sd s adapterom tam pojde v pohode.

    simumarek17.10.2007 - 16:54 Trvalý odkaz

    Jo pojede v pohode, ja tak pouzivam svoju e61 a mam v nej micro SD s adapterom.

    springb17.10.2007 - 17:18 Trvalý odkaz

    Takze ta velkost nie je uprava od operatorov? Ak nie tak preco to urobili? Na tomto mobile mi vyhovuje skoro vsetko len toto ma teda sere a to riadne :-(

    WWw22.10.2007 - 21:45 Trvalý odkaz

    Nie,nieje to uprava od operatora.predsa je ale logicke,ze 2mpx foto nebude mat do 300kb a myslim si,ze pri posielani obrazku cez mms je toto rozlisenie dostatocne myslim si.. :)

    simumarek23.10.2007 - 00:15 Trvalý odkaz

    Je to obmedzenie siete ktore je mozne bezpecne preniest cez GSM siet bez toho aby sa ta MMS niekde stratila a nedosla.

    mirec23.10.2007 - 02:17 Trvalý odkaz

    Cawte, po dlhsej dobe som v tejto teme opat.

    Vsimol som si ze uz je fw 6.43
    Otazka: Mozem si to nejako nahodit sam? Da sa to klasicky cez PC Suite? S N80 mi to prebehlo v pohode. Momentalne mam MT v servise nemam to ako skust. Dik za odpoved