Nokia 500

  • Martin Hombauer 15.12.2011 - 21:18

    ahojte. kúpila som nokiu 500 black svojmu priateľovi. veľmi sa potešil hlavne GPS navigácii, no potom sa aj sklamal, pretože GPS nám fungovala iba keď sme boli pripojení na nejakú sieť. dá sa GPS v tomto telefóne používať aj bez internetu?
    ďakujem

  • anonymous26.12.2011 - 18:02 Trvalý odkaz

    arasid: no v zaklade si treba skontrolovat ci ma dana wi-fi siet pripojenie na internet :).. potom skusit zakladne stranky ako google, fb.. pripadne sa skus pripojit aj inde..

    anonymous26.12.2011 - 18:51 Trvalý odkaz

    Terka: a ked chcem obnoviť všetky nastavenia tak ako?

    anonymous26.12.2011 - 21:16 Trvalý odkaz

    modli: a co takhle recenze NK701?

    anonymous26.12.2011 - 22:28 Trvalý odkaz

    modli: píšu 701 ne 700 a recenze, ne jen poznatky z používání;)

    anonymous27.12.2011 - 04:31 Trvalý odkaz

    Dano: Ďakujem tomtoylc, problem solved! ale viac ma teraz aj tak trápi tá pamäťovka a nezobrazené kontakty zo SIM :-/ Neviete niekto čo s tým?

    anonymous27.12.2011 - 11:55 Trvalý odkaz

    tomtoylc: menu / kontakty / voľby / čísla na sim / kopir. všetky do telef.
    alebo druhá ožnosť -> menu / kontakty / voľby / nastavenia - a tam označíš aj pamäť sim aj pamäť telefonu ;)

    anonymous27.12.2011 - 18:33 Trvalý odkaz

    RVM: Ak sa vam mobil snazi stale pripajat na net, a vy net v mobile nemate, treba skusit v nastaveniach uvodnej obrazovky nastavit "Miniaplikacie do off-line". Ak to nepomoze, treba overit ci je vypnuta synchronizacia emailov.
    ===
    Ak mate internet v mobile a nechcete aby sa mobil zbytocne pripajal a vyhladaval wifi, treba 1) vypnut vyhladavanie WLAN, 2) Pripojenie->Nastavenia->Prepnut na WLAN nastavit na "Manualne", 3) Pripojenie->Nastavenia->Cielove lokality->Internet - tu treba nastavit aby malo vase mobilne pripojenie vyssiu prioritu ako WLAN siete.

    anonymous28.12.2011 - 09:54 Trvalý odkaz

    šano: zdravím,mám ju od 12.dec.nemôžem kritizovať.akurát s aplikáciami mám problémik.neviem ako sa dávajú na plochu ináč super PF2012

    anonymous28.12.2011 - 10:56 Trvalý odkaz

    tomtoylc: ... musíš si dáť v prvom rade na obrazovku widget (podžanám palca) skratky ked ich budeš mať tukneš palcom na ne a dáš nastavenia a tam si už pridáš hoc akú aplikáciu ... ale o pár tžždňoov má výsť BELLE a tam si pridáš hoc akú aplikáciu hoc kde na plochu

    anonymous28.12.2011 - 19:48 Trvalý odkaz

    Veronika: neviete mi niekto poradiť ako mám poslať pesničku cez bluetooth?? vôbec to neviem nájsť...ďakujem

    anonymous28.12.2011 - 19:57 Trvalý odkaz

    tomtoylc: nevieš nájsť bluetooth alebo pesničku ? pesničku musíš hľadať cez správcu súborov (v aplikáciach/kancelária) alebo cez hudobný prehrávač
    a bluetooth zapneš/vypneš ked podržíš *

    anonymous28.12.2011 - 20:01 Trvalý odkaz

    Veronika: bluetooth viem ale pesničku proste hrá mi a to je vlastne jedno a ked dám volby tak tam vobec nie je poslať..

    anonymous28.12.2011 - 21:34 Trvalý odkaz

    tomtoylc: ale vtedy ked máš zobrazené prehrávanie ju nepošleš ale stačí dať spať a v zozname skladieb ju už pošleš ;)

    anonymous28.12.2011 - 23:04 Trvalý odkaz

    edopo: mam problem s baterkou,výdrž baterky max 21hodin,všetky aplikacie vyp. min.použivania,aké mate skúsenosti??? mam reklamovať???

    anonymous29.12.2011 - 11:08 Trvalý odkaz

    RVM: Moze byt problem s nejakou aplikaciou beziacou v pozadi. Nevyhladava ti ti telefon neustale wifi siete a neskusa sa na nich pripajat ? Nemas tam nastavenu nejaku permanentnu synchronizaciu emailov ? Spravalo sa to takto aj hned po kupe s cistou instalaciou ? S reklamaciou neviem ci mas sancu, taketo nieco je velmi tazke dokazovat. Jedine, ze by Nokia samotna vydala vyhlasenie, ze su niektore kusy 500ky s nejakym problemom tykajucim sa vydrze a ze tie bezplatne vymenia. (ako tomu bolo u niektorych Lumii 800).

    anonymous29.12.2011 - 11:21 Trvalý odkaz

    RVM: No a potom su samozrejme moznosti, ako sa da o nieco zvysit vydrz:
    1) ak nepouzivas internet v mobile, mozno by bolo rozumnejsie prepnut rezim siete na GSM (teda 2G), v ktorom by mala byt o nieco vyssia vydrz
    2) znizit intenzitu podsvietenia (polovicna by mohla stacit)
    3) znizit intenzitu vibracii displeja pri dotyku (nastavuje sa v profiloch)
    4) obmedzit synchronizaciu emailu (ja mam kazdu hodinu, po-pia 8:00 - 23:00 a stahovanie len hlaviciek)
    5) vypnut vyhladavanie WLAN sieti, a ak mas datovy program tak mu nastavit vyssiu prioritu ako WLAN sietam, pripojenie cez operatora je menej energeticky narocne ako cez WLAN
    6) mat vypnute bluetooth
    7) nepouzivat zbytocne milion roznych aktivnych widgetov a ak nemas permanentne pripojenie k internetu, tak nastavit "miniaplikacie do off-line"
    ===
    8) U mobilov s AMOLED displejom (co nie je pripad Nokie 500) je dobre pouzit tmavsiu temu UI

    anonymous29.12.2011 - 18:00 Trvalý odkaz

    edopo: Telefon ma 1tyzden,vsetko je povypinane a sprava sa tak od nova.idem ho prave dat reklamovat tak som zvedavy ako pochodim :(

    anonymous29.12.2011 - 22:22 Trvalý odkaz

    edopo: predajca to vzal ako reklamaciu tak som zvedavy na vyjadrenie zo servisu.dam vediet ako to dopadlo.
    dakujem za rady

    anonymous30.12.2011 - 10:44 Trvalý odkaz

    Monika: a co znamena " miniaplikacie do off-line" ? :)

    anonymous30.12.2011 - 10:46 Trvalý odkaz

    Monika: uz mi to neustale pripajanie na wifi lezie na nervy !! :/

    anonymous30.12.2011 - 12:34 Trvalý odkaz

    tomtoylc: už som ti písal hore pár príspevkov (to Monika)
    ... inač skús si dať widget na obrazovku s názvom ,,sprievodca wlan,, ... cez to sa odpojíš od wlan a následne vypneš vyhľádavanie wlan
    ... ak by bol problém kľudne napíš na mail

    anonymous30.12.2011 - 15:03 Trvalý odkaz

    Matej: Ja mam zapnute obnova mailu kazdych 15 min, aktivne pouzivanie a v pohode som na 2 dnoch vydrze. Ja by som reklamoval