Funfón: predplatená Férofka s príjemnými cenami a 6 x 500 MB dát zadarmo pri prenose čísla

  • funboy 26.03.2014 - 16:26

    "Ako na vás nová Férofka zapôsobila? Rozbúrila stojaté vody predplatených kariet?" No neviem, ale mne to príde ako "búrka v šerbli" :-D

    Keby to platilo v celej sieti ORANGE, tak by sa dalo hovoriť o rozbúrených vodách, ale takto? :-)

  • huje®26.03.2014 - 16:39 Trvalý odkaz

    Ako na mňa zapôsobila?

    Nuž tak, ako som sa vyjadril už v diskusii pod pôvodným článkom.

    Ide v podstate o zdraženie dát keďže jediným dátovým produktom je Denný net s cenovým stropom a keďže pri pôvodnom 500 MB balíku za 5 € na mesiac neuplatňoval Orange žiadny FUP, zdraženie SMS, spoplatnenie všetkých volaní teda aj tých "vo vlastnej sieti" aj keď ide len o prvú minútu a aj keď hovoriť o nejakej vlastnej sieti v prípade Funfónu je čudné...

    Ako už mnohí spomenuli, dnes je možné aj na predplatenke volať aj za 5 centov/ minúta aj tie SMS správy má konkurencia lacnejšie, aj ten Denný internet s cenovým stropom a ponúka aj mesačný balík s pomerne slušným objemom dát na bežné využitie v smartfóne.

    Teda aby som dlho nekecal: dojem rozpačitý, nič výnimočné.

    dolezite_upozornenie26.03.2014 - 16:57 Trvalý odkaz

    Nič zaujímavé. Pripadá mi to ako keby cenotvorbu robil jeden tím, a porovnanie pre tlačovku iný tím. Ak chcú preraziť, nech sa ozvú, spíšeme nejakú jednorázovú zmluvu, oboznámia ma s cenovými detailmi a spravím im taký nástrel že to ostatní dobrovoľne vzdajú.

    Milenec26.03.2014 - 18:54 Trvalý odkaz

    V letáku sa uvádza, že INTERNET V MOBILE cena za 1 MB v O2 a TESCO MOBILE - vraj 2,048 € - óóój ... to niekto záťau :-) Inak cena za minútu 7 centov sa mi zdá byť veľmi dobrá.

    Milenec26.03.2014 - 19:00 Trvalý odkaz

    Starý môj poraď, ako volať na predplatenke za 5 centov za minútu? Samozrejme bez nejakých skrytých habaďúr, problémovo splniteľných podmienok a pod.

    huje®26.03.2014 - 19:29 Trvalý odkaz

    Neviem čo považuješ za problémovo splniteľné podmienky (naozaj to neviem, preto za týmto konštatovaním netreba hľadať nič iné), ale ja som mal na mysli toto:

    http://www.tescomobile.sk/karta-na-dobijanie-kreditu.html

    Pre FF je to konkurenčná predplatenka, pri ktorej obdržíš + 100% sumy dobitého kreditu pri každom dobití. Dobiješ za 5 eur, dostaneš 10.

    Koľko Ťa bude reálne stáť minúta tvojich vlastných peňazí ak je cena za volanie do všetkých slovenských sietí 10 centov ?

    A navyše na ostatné účastnícke čísla Tescomobile voláš zadarmo a po prvej minúte Ti volajú zadarmo aj zákazníci O2, teda operátora, ktorý je poskytovateľom služieb Tescomobile :-)

    Cena za MB dát v O2 a Tescomobile v tom Funfón letáku je uvedená správne, no takto podaná informácia je nepodstatná, pretože reálne za MB dát toľko v O2 ani v Tescomobile nezaplatíš (resp. dosiahne len výnimočne a naozaj malá vzorka zákazníkov - viď Pozn. na konci), pretože po prenesení cca 250 kB dát dosiahneš denný cenový strop na dáta, ktorý je 50 centov za ktoré môžeš bez obmedzenia rýchlosti preniesť spolu 400 MB. To s cenou za MB je len taký zelený rohatý marketing - v tomto prípade podľa mňa dosť nepodarený ;-)

    Pozn.: Ešte doplním pre fajnšmekrov tohoto fóra: Vo veľmi špecifickom prípade, kedy využiješ dátový prenos len na prenesenie max. 250 kB dát denne naozaj zaplatíš za 1MB tie spomenuté 2 €. Na otázku "koľko zákazníkov však bude dáta na tomto type karty využívať presne a len takto?" si už dá odpoveď každý sám :-)

    Bajzik2626.03.2014 - 19:56 Trvalý odkaz

    2.048 € / 1 MB ?

    1 kb v cenníku = 0.002 €
    1 MB = 1024 kb
    1024 kb x 0.002 = 2.048 €

    Takže takto je to uvedené, ale ako bolo spomenuté, je to "nešťastná" snaha o navodenie pocitu vysokej ceny. V podstate v TescoMobile je za 0.50 € 400 MB ... takže o výhode Férovky pomlčme ...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease26.03.2014 - 20:16 Trvalý odkaz

    No skôr bych povedal, že 400 MB je za 25 centov ak človek nemíňa zbytočne kde netreba.
    A to je Vs. 80 centov za 400 MB na funfóre. Oni to mysleli voči O2 takto: 12€ je menej ako 15€ (6GB Vs 12GB) a to musí v mobile stačiť. Ak by nie, môžete minúť aj 24€ (za to čo V O2 15€ a v Tesco 7,50€) alebo kľudne aj 36 :D

    Milenec26.03.2014 - 21:36 Trvalý odkaz

    Ano, ďakujem za odpoveď. Mal som na mysli práve napr. toto mesačné dobíjanie a zdvojnásobovanie kreditu. U tohoto funfoňáckeho programu to nie je potrebné a teda 7 € vystačí na 4 mesiace a potom cena 7 centov za minútu je výborným kompromisom (najmä pre chudobných ľudí).

    Čo sa týka toho vysokého poplatku za 1MB v O2 a TESCO MOBILE, uvedeného na letáku - to som stále nepochopil. Veď predsa nie je možné v žiadnom prípade u denného internetu zaplatiť viac ako pol eura na deň, nakoľko sa spoplatňovanie potom zastaví. Takže aj keby som chcel, 2,048 € nemôžem nezaplatiť - ale iba 0,50 €.

    huje®26.03.2014 - 21:52 Trvalý odkaz

    Kedy skutočne zaplatíš cenu z letáku za dáta máš uvedené napríklad v poznámke na konci môjho predošlého príspevku :-)

    Výborným kompromisom pre "chudobných ľudí" mala byť práve easy (trvanlivosť kreditu 3x dlhšia ako funfón) a vidíš, ako to s ňou dlhodobo je.

    Ak ti vyhovuje funfón, nemváhaj a ber.

    Doterajšou ponukou už nikoho Funfón neoslovoval, dokonca aktívne karty nie nevýznamne klesli, preto prišli s inovovanou ponukou. Či dokáže osloviť významnejšiu časť populácie ukáže čas.

    Citujem z článku:
    "Aktuálne má 90-tisíc aktívnych používateľov s priemerným vekom 24 rokov, čo zodpovedá cieľovej skupine 15 - 25 rokov, pre ktorú sú dôležité nielen lacné volania, ale aj surfovanie po internete. "

    A práve o tom surfovaní po internete resp. o cenách sme tu dosť dlho drkotali :-)

    Možno som divný, no ich spôsob prezentácie ma spoľahlivo dokázal odradiť... Asi preto, že určite nebudem cieľovka :-)

    http://youtu.be/8ip1A3nBDdg

    Hovoriť o zrobených lacných SMS správach jak král je v porovnaní s konkurenciou naozaj odvážne. No nielen to...

    Milenec26.03.2014 - 22:40 Trvalý odkaz

    Veď práve, keď prepočítam to množstvo dát, ktoré si uviedol na konci príspevku, stále sa dostanem len na 0,50 € a nie na viac. Tebou uvedených max. 250 kB vynásobím 0,002 € za 1 kB a dostanem sa stále len k výsledku 0,50 €.

    Jááááj ... do psej kundy - teraz som pochopil ako si to myslel. Veď ale to ide skutočne len o krajne fiktívnu a v praxi nedosiahnuteľnú vec. Že ak by sme brali do úvahy, že niekto prenesie práve a len tých 250 kB, tak po prepočítaní na 1 MB by to - ale aj tak iba teoreticky - vyšlo na tie 2 eurá a niečo naviac. Keď sa teda zostavovatelia letáku na Funfón uchýlili k takémuto "výpočtu" aby vytvorili dojem akí sú "dobrí", môžem "milovať" aj na tie ich minúty po 7 centov a veru im reklamu robiť medzi chudobou nebudem.

    Dezi27.03.2014 - 09:02 Trvalý odkaz

    zapôsobila ako prvoaprilovy žart

    huje®27.03.2014 - 09:44 Trvalý odkaz

    Richard,

    Je už Funfón čiste produktom samotného Orange?

    "Všeobecné ustanovenia
    Článok 1
    Predmetom tejto Prílohy č. 1 k cenníku FunFón predplatená karta
    platnému od 26. 3. 2014 – Cenník krátkodobých ponúk (ďalej v tejto
    prílohe tiež ako „Príloha“) je stanovenie podmienok aktuálne platných
    dočasných krátkodobých ponúk spoločnosti Orange Slovensko, a.s.
    (ďalej aj ako „spoločnosť Orange“), pre účastníkov jej predplatenej verejnej
    telefónnej služby FunFón (ďalej len „Účastník“)."

    huje®27.03.2014 - 10:15 Trvalý odkaz

    Informácia z iného zdroja - podľa nej je FunFón už značkou samotného Orange.

    Pýtam sa teda - a predpokladám, že sa na včerajšej tlačovke Orange niekto spýtal na to isté:

    Ak je to naozaj tak, prečo sa tvária, že ide o dve rozdielne siete?

    Prečo sú hovory z funfón kariet na orange sim karty účtované ako hovory do inej siete a teda žiadne po prvej minúte zdarma?

    Prečo nie sú medzi neobmedzené hovory z orange sim kariet zahrnuté aj hovory na účastnícke čísla funfón?

    Ak je informácia správna a naozaj ide len o jedného a toho istého vlastníka a nejde len o technické zabezpečenie služby pre iný právny subjekt s inou vlastníckou štruktúrou, je v takom prípade podľa mňa prinajmenšom čudné, ak sa na tajňáša hrá takáto hra na dve rozdielne siete...

    Vlado27.03.2014 - 11:23 Trvalý odkaz

    Človek čo chce každý deň využívať internet, musí zaplatiť 12 eur. A kde sú ešte volania, sms ... Doteraz som mal za 7 eur internet na 30 dní a 30 minút hovorov do všetkých sieti. Odchadzam. Pokaslali to s internetom, ze tam nieje žiaden balík.

    Bonyek@azet.sk27.03.2014 - 12:24 Trvalý odkaz

    Vlado,
    ak si to mal doteraz, pre teba sa v podstate nič nemení. nemusíš predsa prejsť na teraz predstavený program/profil...

    Lenka Ivančíková27.03.2014 - 14:02 Trvalý odkaz

    Hujer, FunFon uz naozaj ma minimum spolocneho s Fun radiom. Preto doslo aj k zmene loga. Blizsie sa k vlastnictvu nevyjadrovali. A pytala som sa na to, stale beru Orange ako druhu, cudziu siet. Dokedy, neviem. :-)

    Peter27.03.2014 - 14:15 Trvalý odkaz

    No Orange je proste pan operator, len on si moze dovolit kokurovat sam sebe :-)

    huje®27.03.2014 - 14:43 Trvalý odkaz

    Vďaka za reakciu :-)

    Dokedy? No podľa mňa asi ešte dosť dlho, inak by pri súčasne nastavených podmienkach mohli kanibalizovať nielen ďalšie vlastné predplatenky (Prima) ale aj niektoré lacnejšie zvery :-)

    Táto hra na skrývačku (na dve cudzie siete) im však podľa môjho názoru môže skôr uškodiť.

    Ale však kto chce kam...

    Bonyek@azet.sk27.03.2014 - 20:32 Trvalý odkaz

    "Pozn. na konci), pretože po
    prenesení cca 250 kB dát
    dosiahneš denný cenový strop na
    dáta, ktorý je 50 centov za ktoré
    môžeš bez obmedzenia rýchlosti
    preniesť spolu 400 MB."
    Ps.
    bez obmedzenia rýchlosti znamená v Mbps.? O:-)

    nerd27.03.2014 - 21:22 Trvalý odkaz

    celkom nerozumiem pre koho su urcene taketo predplatene karty?!

    huje®27.03.2014 - 21:35 Trvalý odkaz

    Ale veď Ty určite vieš, čo som chcel povedať :-)

    Max. rýchlosť sťahovania pre Internet na deň v O2 3G sieti je 8 Mbit/s, max. rýchlosť odosielania dát je 2 Mbit/s.

    Po prenesení 400 MB je rýchlosť obmedzená (papierovo) na 16 kbit/s. Z praxe vďaka niektorým testerom vieme, že po prečerpaní je rýchlosť vyššia :-)

    Rastislav.j27.03.2014 - 21:54 Trvalý odkaz

    nie, nie je vyššia, je to presne max 2kBps, mám to odskúšané na viacerých kartách.

    huje®27.03.2014 - 22:06 Trvalý odkaz

    Jasné, je to tak - v prípade balíka Internet na deň v O2 je obmedzenie rýchlosti po prenesení 400 MB skutočne dodržané na 16 kbit/s, čo je v prepočte 2 kB/s ako uvádza Rastislav.j

    http://www.prepocet.sk/page.php?g=41

    Bonyek@azet.sk27.03.2014 - 22:10 Trvalý odkaz

    jasné :-D to som sa len tak pýtal, lebo som sa inak nedokázal zapojiť do diskusie, AŽ tak na mňa zaposobila nová férovka.... :-X

    huje®27.03.2014 - 22:12 Trvalý odkaz

    Myslím, že férofka nenechala jediné oko suché ;-)

    huje®27.03.2014 - 22:13 Trvalý odkaz

    No podľa Orange je to takto:

    Aktuálne má 90-tisíc aktívnych používateľov s priemerným vekom 24 rokov, čo zodpovedá cieľovej skupine 15 - 25 rokov, pre ktorú sú dôležité nielen lacné volania, ale aj surfovanie po internete.

    ;-)

    nerd27.03.2014 - 22:24 Trvalý odkaz

    Prave preto nechapem pre koho to naozaj je :) ked od orange mozem mat 100min a 710MB za 7€ bez viazanosti.

    Bonyek@azet.sk27.03.2014 - 22:27 Trvalý odkaz

    zaujímaví priemer vzhladom na cielovu skupinu 15 - 25 rokov.

    huje®27.03.2014 - 22:37 Trvalý odkaz

    Máš pravdu, je to naozaj zaujímavý vekový priemer :-)

    Prekvapený som zostal aj z informácie o cieľovej skupine ich druhej predplatenej karty Prima, ktorá je vraj nad 45 rokov veku :-)

    Ešte by ma zaujímalo, či potom zverincom cielia najmä na kategóriu (25)26-45

    :-)

    Bonyek@azet.sk27.03.2014 - 22:40 Trvalý odkaz

    + 500 MB k tomu na 6 mesiacov, a volanie na 3 čísla vo vlastnej, ak sa nemýlim.

    huje®27.03.2014 - 22:41 Trvalý odkaz

    Pravdepodobne je to tak preto, lebo cieľová skupina naozaj "žerie" ten ich Funfón marketing s Pištom, Oblinou...

    nobody28.03.2014 - 11:29 Trvalý odkaz

    Nevie niekto ako bude pokračovať ten program kde mám volania na tri čísla bez nutnosti dobíjať každý mesiac? Lebo koncom toho roka ta akcia končí.

    Rastislav.j28.03.2014 - 12:41 Trvalý odkaz

    nerd
    možno je to určené pre tých, čo radi počúvajú internetové rádia, tam by im tých 16 kBps malo stačiť a na 6+ mesiacov majú o počúvanie hudby postarané

    zemiak28.03.2014 - 14:46 Trvalý odkaz

    64kbit stream je kvalitou o nicom, 128 je realne pocuvatelny. slovenske radia vysielaju od 64 vyssie

    Rastislav.j28.03.2014 - 15:00 Trvalý odkaz

    takže je len otázkov či tých 16kBps to pôjde reálne alebo len občas. Ak reálne, potom by ti to 128 kbps rádio malo ísť.

    nobody28.03.2014 - 15:34 Trvalý odkaz

    @nerd: neviem aké skúsenosti máš s infolinkami, ale je ti môžem za seba povedať, že mám veľmi zlé. Často vedia menej ako ja. Preto sa pýtam radšej tu. ;-)

    nobody28.03.2014 - 15:37 Trvalý odkaz

    Ps: Teraz pozerám, že si mi poradil aj napísať, ale keďže majú uvedenú iba poštovú adresu a nie email, tak mi to príde scestné v dnešnej dobe písať list mobilnému operátorovi. :-D

    dolezite_upozornenie28.03.2014 - 15:54 Trvalý odkaz

    Prečo? List je tiež mobilný :-)

    dolezite_upozornenie28.03.2014 - 15:55 Trvalý odkaz

    Sorry, vôbec neukazovalo že to tu je, aj keď som sa preklikaval nanovo.

    roman29.03.2014 - 15:20 Trvalý odkaz

    cely funfon aj s orangeom je sracka!
    sa zamyslite kto bol v poslednych rokoch vyhlaseny ako operator roka.a co sa tyka internetu,zaplatim 3€ za 100MB a mam pokoj.ved to na mesiac pre mobil staci...

    galaxi30.03.2014 - 16:59 Trvalý odkaz

    FF sa trati pomalicky ale isto. Bola to moja srdcovka kedy si, teraz to nepouzivam.

    nerd30.03.2014 - 20:34 Trvalý odkaz

    v tomto pripade ako sracka vychadza tvoja O2, nakolko od orange mas 700MB za 1,99€. Cize nepouzivaj moc "sproste" slova :) a zi dalej vo svojej blazenej nevedomosti ;)

    paul31.03.2014 - 00:07 Trvalý odkaz

    700mb za 1,99€ ? ja som nasiel akurat 700mb za 8€

    //edit: tak uz som to nasiel :-)

    Bonyek@azet.sk31.03.2014 - 13:56 Trvalý odkaz

    v tom pripade aj "tvoj" orange vychádza ako sracka, nakolko od telekomu máš za tú istú cenu cca trojnásobne viac dát(2000MB a spomalenim po prečerpaní). ;-)

    nerd01.04.2014 - 23:28 Trvalý odkaz

    nestudujem kazdy den ponuky operatorov, iba som reagoval na cloveka ktory oznaci orange a funfon ako sracku a pritom ide chvalit net kde je MB 10x drahsi...
    ak existuje lecnejsia moznost ako sa dostak netu neviem a je mi to viac menej jedno.
    tebou spominanu ponuku som na stranke telekomu nenasie. ako sa dostanem k 2GB za 2€?

    Bonyek@azet.sk02.04.2014 - 04:54 Trvalý odkaz

    ani on tiež možno neštuduje každý deň ponuky, nemusí kvoli tomu žiť v nevedomosti. ;-)

    http://bit.ly/1i1nzyq

    tiež by som poprosil kde nájdem ten internet 700.MB za 2.Eur.
    Vďaka.