4ka pred tromi rokmi priniesla dobu dátovú

4ka dnes oslavuje 3. narodeniny a jej zákazníci celý deň dátujú zadarmo. Štvorkárov je už 600-tisíc, presurfujú 3-krát viac dát než zákazníci konkurencie a najaktívnejší z nich stiahol cez mobil za jeden mesiac 1,44 TB dát.

Deň D pre štvrtého operátora nastal 4. októbra 2015, kedy ohlásil spustenie komerčnej prevádzky. Zaujal najmä cenovo dostupnými dátovými balíkmi s vysokým objemom. 1 GB dát za 1 euro dovtedy neponúkol žiadny z konkurentov. Pokrytie vlastnou sieťou postupne narástlo na aktuálnych 70 %, pričom zákazníci môžu v národnom roamingu využívať 3G sieť Orangeu.

Dnes oslavuje tretie narodeniny a na netradičnej tlačovke v kuchynskom štúdiu dali zástupcovia operátora novinárom nahliadnuť do symbolickej kuchyne 4ky. Popri varení raňajok prezradili niekoľko zaujímavých štatistík a poodhalili svoje plány do budúcna.

Štvorkárov je už vyše 600-tisíc a ich počet stále rastie. Najviac ich za posledný rok pribudlo v Bratislave, Košiciach a Nitre. Podľa vyjadrení ide o počet aktívnych zákazníkov, už po odrátaní odpojených SIM kariet pre neaktivitu a tých, čo odišli ku konkurencii. Je zaujímavé, že najviac zákazníkov, ktorí si naopak do 4ky preniesli číslo, prišlo z O2. Z celkového počtu prenesených čísel je to 43,7 %.

4ka si pochvaľovala spoluprácu so Slovenskou poštou, ktorá od štartu operátora predala viac než 700-tisíc SIM kariet. Postupne pribudli ďalšie predajné kanály a aktuálne si okrem pošty môžete nové SIM karty zakúpiť v kamenných predajniach firiem Digitall a mobilonline.sk.

Až 62 % Štvorkárov dátuje. Tretinovému nárastu oproti minulému roku určite pomohla aj možnosť využívať 3G sieť Orangeu v národnom roamingu. Najviac dátujúcich Štvorkárov žije v Bratislave. Nasledujú Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Trnava, Trenčín, desiatku uzatvárajú Poprad a Martin.

Najväčší nápor na spotrebu dát je večer, najčastejšie medzi 20:00 hod. a 22:00 hod. Pri telefonovaní dosahuje sieťová prevádzka vrchol cez pracovný týždeň medzi 13:00 hod. a 15:00 hod., cez víkend medzi 18:00 hod. a 20:00 hod.

Podľa reprezentatívneho prieskumu na vzorke 1000 respondentov, ktorý bol realizovaný v marci 2018, minie zákazník 4ky mesačne 2,8 GB dát. Najaktívnejší z nich stiahol vo svojom mobile za jediný mesiac až 1,44 TB dát.

Najčastejšie sa Štvorkári mimo územia SR pohybujú v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a Veľkej Británii. Cez prázdniny medzi obľúbené destinácie pribudlo aj Taliansko a Chorvátsko.

Na záver zaujímavej štatistiky perlička v správaní medzi zákazníkmi z východu a západu. Bratislavčania volajú v priemere menej často, ale dlhšie (dĺžka priemerného hovoru v Bratislavskom kraji je 87 sekúnd), východniari zase volajú v priemere častejšie, ale kratšie (dĺžka priemerného hovoru v Košickom kraji je 74 sekúnd).

Do budúcna sa chce operátor zamerať na zlepšenie zákazníckej skúsenosti, vie, že tam za konkurenciou zaostáva. Pripravuje v Prešove nové call centrum, ktoré by mohlo začať fungovať v novembri. Na budúci rok pripravuje hardvérovú ponuku, bližšie informácie sme sa však nedozvedeli. Chce sa venovať konvergentným ponukám a zamerať sa aj na korpotátnu klientelu.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Rastislav.j 04.10.2018 - 16:20

+91=8094945424 Black Magic Specialist Baba ji

Milenec04.10.2018 - 18:14 Trvalý odkaz

Že som tak smelý ... ako sa podarilo zákazníkovi za mesiac predátovať 1,44 TB, keď mu to v SWANe seknú už po 300 GB?

Celá diskusia 6 príspevkov