Vopred nainštalované aplikácie Googlu majú byť minulosťou

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne 20.07.2018 - 16:34

    Tak ja len z toho obrazku pouzivam v kazdom telefone s Androidom cez 20 aplikacii... Skor sa mi nepaci, ze taky Samsung pribaluje zbytocne alternativy ku Google aplikaciam, bez moznosti ich odinstalovania...

  • Lenka Ivančíková20.07.2018 - 18:08 Trvalý odkaz

    presne Wayne, toto je podla mna pre pouzivatela horsie nez to, ze Google nuti vyrobcom jeho povinne aplikacie. Ved je to jeho system, navyse Google app sa daju odinstalovat a nainstalovat ine, ked niekto chce. Uz tu bolo niekolko pokusov konkurovat Googlu vlastnym OS, kam si mohli dat vyrobcovia vlastne app, no neuspesne. Vsetky pohoreli na nezaujem zakaznikov.

    rtg20.07.2018 - 19:48 Trvalý odkaz

    Mne napr. nevadi, ze tam instaluju svoje aplikacie, pokial sa daju odinstalovat a nie len vypnut.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease20.07.2018 - 20:40 Trvalý odkaz

    "nie je problém neželaný softvér odinštalovať a použiť iný"
    Smiem vedieť ako sa dá odinštalovať napr. Chrome, filmy/knihy/hudba/kiosk Google play, Hangouts, Google+, Disk, Fotky?
    Atď atď.. Dajú sa iba VYPNÚŤ/ZAKÁZAŤ!

    Mnohí výrobcovia mali lepšie alternatívy v minulosti (Sony, HTC, LG) žiaľ kvôli tlaku zo strany Google, alebo šetreniu nákladov ukončili ich vývoj.
    Najviac mi leží v žalúdku Chrome. Nepoužiteľný DREK, ktorý ovláda 90% zariadení s Androidom. Ľudia sú ovce ani nebudú skúšať nič lepšie :(
    Za mňa správny krok EK.

    Lenka Ivančíková20.07.2018 - 21:16 Trvalý odkaz

    Ano, mental. Máš pravdu. Dajú sa iba zakázať, takže zmiznú z menu a odstránia sa údaje aplikácie.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.07.2018 - 23:03 Trvalý odkaz

    Ja používam všade už Operu. Sa mi osvedčila. A fungujú v nej aj rozšírenia z Chrome na desktope. A flow v opera touch je tiež veľmi praktická a prudko návyková vec

    ondrakomous21.07.2018 - 00:19 Trvalý odkaz

    mental pouziva IE od microsoftu

    marek21.07.2018 - 02:28 Trvalý odkaz

    Chrome chce casom asi naozaj konkurovat IE, fakt hruza. Na mobile dolphin, na desktope firefox. Operu som pouzival pred rokmi, ma za sebou velke aktualizacie, tiez moze byt fajn.

    Na druhu stranu neviem ci existuje lepsi vyhladavac ako google.

    EK ma pravo urcit podmienky za akych sa moze na jej uzemi podnikat ale udelit pokutu este pred ich (presnejsim) stanovemim? Mozno tu nie je uvedena cela historia ale tiez by som sa branil. EK si to uz dokonca poistuje aby im to netrvalo roky ako Microsoftu :)

    No a co Apple, ten vo svojom OS neuprednostnuje vlastne produkty?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease21.07.2018 - 05:46 Trvalý odkaz

    Na mobile dolphin, na desktope firefox.

    Nightmare21.07.2018 - 09:46 Trvalý odkaz

    na Dolphin kukam ze ludia pisu skor same negativa na google play Mental

    Marián Petrík21.07.2018 - 11:21 Trvalý odkaz

    eu tu riadne prestrelila. chrome a iné veci nepoužívam ani ja. aplikácie od googlu, ktoré nepoužívam mám v jednej zložke. skutočne nie je žiaden problém nainštalovať si, čo chcem. tie googlacke aplikácie slúžia ľuďom, ktorí sa tým nezaoberajú a ani si nevedia niečo nainštalovať, alebo im je to úplne jedno, čo v mobile majú. napr. používam operu odkedy mám mobil s androidom.

    Peter22.07.2018 - 20:06 Trvalý odkaz

    Apple by mal dostať podľa tohto aspoň 10% pokutu. Ten inú možnosť ako vlastný obchod+SW+HW tuším ani neponúka.

    Tomas22.07.2018 - 21:47 Trvalý odkaz

    Tiez nechapem, co EK vadi na tom, ze Google istaluje VLASTNE aplikacie do VLASTNEHO OS. Toto je cista blbost

    Totem28.07.2018 - 00:54 Trvalý odkaz

    Som určite za to, aby mal človek vždy možnosť výberu a nebol nútený nejaký program používať. Ak chce byť EK dôsledná, tak nech to spraví poriadne a paušálne a v prvom rade nech zakáže výrobcom blokovať vymazanie aplikácii. A tu nejde ani tak o google, ale výrobcov, ktorý tam našlahajú často viac balastu ako google a hlavne nezmyselnejšieho. EK nech sa potom následne zamieria na Apple :)
    Aj tak obe strany vedia, že sa im to vyplatí. Pre Google je to zanedbateľná suma, ktorú prevýšia zisky z toho, že to tak robí, EK sa tvári, že niečo robí a zoženie nejaké financie na ich byrokratickú činnosť. A obe strany vedia, že na rôznych daňových optimalizáciach Google ušetrí úplne iné sumy :) Všetci sú spokojní :D

    Rastislav.j28.07.2018 - 01:11 Trvalý odkaz

    Totem obávam sa, že EU môže zasiahnuť len pri dominantných firmách a to je pri smartfónoch len Google s Androidom.