Dilema: Apple iPhone SE vs. Samsung Galaxy A5 (2017)

  • Manobb 04.02.2018 - 12:24

    Prikláňam sa k názoru, ze ak je priorita fotografovanie, tak by som asi tiež siahol z tejto dvojice MT na SamA5. Ak však užívateľ dôkaze strpieť zvýšenie výdavku o cca 30€ za špeciálny USB/Lughting pamäťový kľúč 32 GB, tak by tu nevýhodu dokázal zmazať a fotky by si vedel obdobne prenášať medzi MT a PC. Je to teda skôr dilema o tom, ci iOS alebo Android.

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne04.02.2018 - 13:18 Trvalý odkaz

    ako to vidim ja:

    pokial je priorita foto, tak iphone. Ma lepsie editory priamo v zariadeni (za par eur Enlight), a prenasat fotky do PC ide komfortne bezdrotovo (za predpokladu, ze ma doma wifi router), cez Onedrive napr. Moze ich tiez synchronizovat s Google fotkami, hoci stratia na kvalite, no, stale su pouzitelne na zdielanie v socialnych sietach. V pripade vyssich ambicii je tu stale moznost siahnut po nejakej lepsej aplikacii na fotografovanie a video (hoci nie su zadarmo...). Hoci SE ma starsi fotoaparat, dokaze pozitivne prekvapit.

    iPhone SE:
    + vyborny fotoaparat
    + rychly (ak ho kupis novy - ja mam jeden co ma ca 2 mesiace s iOS 11.2.5, a je stale rychly)
    + vyborna expozicia a automatika fotenia
    + 4K video
    - malinky displej, ale zas ide ovladat 1 rukou
    - vydrz pri zatazi nic moc
    - 4K 3840 x 2160 video na displeji 1136 x 640, Ha, Ha.

    Samsung A5 17
    + AMOLED displej
    + 5.2" - uvidis viac
    - ziadne 4K video
    - slabsi vykon na narocnejsie pouzitie (hry, video)

    mam oneplus 5 a iphone 7. vzdy ked viem ze chcem fotit, vlozim SIMku do iPhonu a beriem ten, pretoze foti lepsie, rychlejsie, konzistentnejsie. Oneplus foti tiez velmi slusne, ale na iPhone nema...

    DoubleG04.02.2018 - 13:25 Trvalý odkaz

    Doplatit si par eur a zobrat Honor 9, inak A5 brat.

    ondrakomous04.02.2018 - 13:44 Trvalý odkaz

    moje postřehy: cena je sice podobna, ale telefony jsou to uplne jiny, Samsung je moderni pristroj, vetsi, dizajnovka, vypada opravdu hodne dobře, vyhoda je, ze vodeodolny, ale hardwarove je to o hodne kompromisech, fotak není kvalitni jak u vlajkove lodi, ani chipset není buhvijak vykonny, oproti SE ma však lepsi a vetsi display, super je always on funkce.
    iphoneSE: je uplne jiny mobil, vzhledove osklivy, zastaraly a maly, ale uvnitř hardwarove je daleko silnejsi-grafika, procesor, to je znat i na rychlosti. největší kompromis je velikost, psat na 4 palcovym displayi není zrovna med, nebo si na tom cist zprávy, tak clovek muze jet rovnou na OCni. zasadni nedostatek je predni selfie kamera-totalni shit.
    kdybych se mel rozhodovat podle podobne cenovky, tak se cimdal vic přikláním k xiaomi mi A1, jinak iphone SE, ani Samsung a5 nepatri mezi fotomobily. oba foti slusne za dobrého svetla, když sou podmínky trosku horsi, tak je to katastrofa-doslova, pokud chce clovek komplexne dobře fotici mobil musí fakt priplatit. z tech levnějších fotomobilu bych doporucil Samsung s7, huawei p10, lg g6. tam se da jakžtakž mluvit o kvalite fotaku, nebo risknout starsi LG s bootloopem:-D

    Nightmare04.02.2018 - 17:23 Trvalý odkaz

    No Apple nemusim ale podla mna SE foti lepsie ako A5

    ondrakomous04.02.2018 - 17:57 Trvalý odkaz

    oboji je celkem na prd, iphone dava zbytecne vysoke iso a je pouze automaticky rezim, od iso 400 je se nepouzitelny, kresba je hodne spatna, delaji to sony snimace. u samungu chybi opticka stabilizace, kterou mely starsi modely a5, navic je manualni rezim, ale uplne chybi podpora raw, kterou nabizi vyssi rady s6,7, napr. samsung s6 foti o tridu lepe, protoze ma optickou stabilizaci, vetsi snimac.z techto dvou si clovek nevybere, jsou to stary zeleza. podle me napr. z honoru 8, ktery stoji priblizne stejne dostanes lepsi vystup, pokud umis trosku pracovat s nastavenim fotaku.

    ML04.02.2018 - 21:22 Trvalý odkaz

    SE škaredý? Podľa mňa najkrajší IPhone všetkých čias. Aj keď som ho kvôli veľkosti displeja predal a kúpil skaredší 8 plus.

    vauvauvau05.02.2018 - 12:13 Trvalý odkaz

    ja by som sa rozhodol pre s7, cena spadla na cca 370 a je lepsi ako a5, mam a5 16 a uz nebude dlho trvat a tresnem ho o stenu, snimac odtlackov je tam jedna katastrofa a to iste je na verzii 2017, s7 je podla mna posledny normalny fon kde je dobra citacka, je tam kde ma byt, foti perfektne, ma normalnu velkost

    Tomas05.02.2018 - 14:11 Trvalý odkaz

    Na A5 2017 je citacka uplne OK. Funguje bezproblemovo, len si treba spravne nasnimat prst. Ale uznavam, ze na A5 2016 je horsia, tam sa casto stava ze jej to trva dlhsie atd.

    Tiez by som radsej kupil Galaxy S7. Fotoaparat je o triedu, ak nie dve, lepsi ako na A5 2017, vykonnejsi procesor a celkovo je to lespi telefon. Predsa je to len vlajkova lod a ten rozdiel je citit.