Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Apple iPhone SE vs. Samsung Galaxy A5 (2017)

· · Diskusia
Oplatí sa kúpiť najmenší a najlacnejší iPhone v ponuke, alebo dáte prednosť novšiemu androidu s väčším displejom, silnejšou batériou a prívetivejšou cenovkou?

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Michal hľadá praktický a kompaktný fotomobil: "Dobrý deň. Mám dilemu. Kúpiť si iPhone SE alebo Samsung Galaxy A5 (2017)? Rozmýšľam nad týmito dvoma telefónmi, keďže majú podobnú cenovku. Zaujímalo by ma porovnanie fotoaparátov a porovnanie výkonu medzi týmito dvoma telefónmi. Určite vám chodí veľa takýchto žiadostí o pomoc. Budem rád ak pomôžete práve mne. Ďakujem."

Najmenší iPhone sa možno o pár mesiacov dočká svojho nástupcu, veď model SE prišiel na trh takmer pred dvomi rokmi. A to je v mobilnom svete poriadne dlhý čas. Stále však ide bez preháňania o najvýkonnejší malý mobil so 4-palcovou uhlopriečkou displeja, aký nemá priameho konkurenta ani medzi androidmi.

“Apple

Väčšina výbavy je totiž zhodná s klasickým iPhonom 6S. Vo vnútri nájdeme rýchly procesor Apple A9 a výborný 12-megapixelový fotoaparát, ktorý bude cez deň patriť k tým najlepším. Svojho konkurenta porazí nielen nahrávaním Full HD videí so 60 snímkami za sekundu, ale dokonca aj v 4K rozlíšení. V tomto prípade však nesmiete zabudnúť, že iPhony nepodporujú pamäťové karty.

Základná 32 GB verzia za oficiálnych 409 eur teda nemusí stačiť každému a príplatok za 128 GB úložisko bude ďalších 109 eur (518 eur).

Recenzia: Apple iPhone SE - najmenší výkonný smartfón na trhu

Porovnanie fotoaparátov: Huawei P9 vs. iPhone SE

Za ne síce získate mobil s prakticky najširšou ponukou príslušenstva a obalov na svete (kedže je rozmerovo takmer zhodný s iPhonami 5 a 5S), no jeho displej už nebude ponúkať najjemnejší obraz, technológiu 3D Touch a telo ani zvýšenú odolnosť voči vode ako jeho mladší súrodenci s nahryznutým jablkom na chrbte.

Navyše, výdrž batérie bude prinajlepšom priemerná. Pri náročnejšom využívaní budete musieť nabíjačku s Lightning káblom hľadať už počas dna.

Samsung Galaxy A5 (2017) sa tak zdá byť lepšou voľbou. Priamo na webe Samsungu ho kúpite za 349 eur, inde aj za menej. A to hovoríme o rovnako veľkej 32-gigabajtovej verzii, do ktorej ešte budete môcť vložiť ešte väčšiu microSD kartu. Michal by tak pre svoje fotografie a videá získal niekoľkonásobne viac priestoru.

Samsung Galaxy A5 (2017) A520F

Podľa nás sa nemusí báť ani o ich kvalitu. Snímač ponúkne vyššie 16-megapixelové rozlíšenie a hoci by sme cez deň víťaza mohli hľadať ťažko, v horších svetelných podmienkach začne mať A5-tka navrch vďaka objektívu s vyššou sveteľnosťou f/1.9. Rovnaké špecifikácie dostal tiež fotoaparát nad displejom.

Pravda, videá zo Samsungu budú horšie. Vynahradiť by to mohol väčší 5,2-palcový displej s Full HD rozlíšením, Always-on technológiou zobrazujúcou aktuálny čas a zmeškané notifikácie aj bez jeho úplného rozsvietenia či oveľa silnejšia 3000 mAh batéria.

Recenzia: Samsung Galaxy A5 (2017) - modernizácia s odvážnym doplatkom

Takto fotí Samsung Galaxy A5 (2017) A520F + videá z mobilu

Počítať môžete tiež s odolnosťou voči vode s certifikáciou IP68. Vo vrecku však budete nosiť väčší a ťažší mobil.

iPhone SE stále láka mnohých záujemcov o nový smartfón, zrejme hlavne preto, že sa aktuálne jedná o najlacnejší smartfón s iOS v ponuke výrobcu. Novšie androidy ho však už dokážu predčiť lepším displejom, výdržou a podobne dobrým fotoaparátom. Z tohto súboja podľa nás lepšie vychádza Galaxy A5 (2017).

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188