Apple na súdnom dvore EÚ uspel proti Xiaomi

  • Nightmare 07.12.2017 - 01:32

    bodaj by ne ked Apple je nedotknutelny

  • Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy07.12.2017 - 10:50 Trvalý odkaz

    v tomto pripade ma apple pravdu, myslim ze dalsie zaloby este len pridu.
    xiaomi je jeden z najvacsich vykradacov patentov a aj preto mu to tak dlho trvalo kym sa odvazil vytiahnut paty z ciny

    martian07.12.2017 - 16:52 Trvalý odkaz

    Oxy, sudili sa o nazov a nie podobnost, patenty, kopirovanie, ... Posobi to dojmom zufalstva, ako keby si boli vedomi, ze v inom spore by neuspeli.
    Cloveka, co by si Mi Pad pomylil s iPad, by som za inteligentneho nemohol povazovat.
    Skor sa cudujem, ze nejaky american este nezazaloval Apple za neodlisitelnosti iP7 a iP8. Tam by bola vacsia sanca zamenitelnosti.

    Tomas07.12.2017 - 17:56 Trvalý odkaz

    Suhlasim s Martianom, smiesna zaloba. Ale ved Apple...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy07.12.2017 - 18:27 Trvalý odkaz

    "máj ped" "áj ped" podobnost ciste nahodna.
    samsung nazve tablet galaxy tab, huawei mediapad, lenovo ideatab...
    len xiaomi mi pad :) pridat jedno pismenko do nazvu to je take nahodne

    David07.12.2017 - 22:57 Trvalý odkaz

    Mi store, mi Pad... nenápadná zhoda od Xiaomi. Radšej by si mali vymyslieť niečo vlastné, čím by sa vryli do pamäti ľudí a nie ťažiť z mena iných značiek. Zaujímavé je že v prvom Xiaomi store na Slovensku je všetko drahšie než napr. v Nay Elektrodom. Ešte keby mali tých predajní viac a aj servisné strediská v každom štáte už by sa nepredávala táto značka za pár drobných. Ťažia len z kopírovania a eshopu.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne08.12.2017 - 00:02 Trvalý odkaz

    fyi "xiao mi" je z cinstiny proso.

    martian08.12.2017 - 00:38 Trvalý odkaz

    Xiao = maly
    Mi = ryza
    Hong = cerveny
    Potom dvojtvar HongMi a RedMi

    Tocia sa stale okolo ryze. Ved su to cinania. :-)
    Ale znova. Ma to ine logo, na inom mieste, ine ovladacie prvky, ine "ikony",... ak si niekto Mi Pad [miped] pomyli s iPad [ajped] len kvoli nazvu, tak si to hadam aj zasluzi.
    Neriesili podobnost zariadenia, ale nazvu.

    Nightmare08.12.2017 - 01:08 Trvalý odkaz

    Neda sa dat + sorry

    Edit: redakcia mohli by ste zaviest plusove body :D kludne aj minusove

    David08.12.2017 - 01:19 Trvalý odkaz

    Tu ide hlavne o to že názov je veľmi podobný a výrobky sú tiež totožné, tým myslím tablet - tablet. Keby bol Mi Pad koberec tak by sa to neriešilo.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy08.12.2017 - 08:03 Trvalý odkaz

    Dawis riesilo by sa mozno aj to :) apple sa pokusal "zrusit" polsky obchod s ovocim a zeleninou a.pl

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne08.12.2017 - 10:01 Trvalý odkaz

    Tak totožné majú len uhlopriečku, iPad mini a mi Pád. Ináč sú to úplne rozdielne zariadenia. Mipad som mal mesiac, ipady mini mám dva, jeden pomaly 4, a druhý cez dva roky.

    Martian vďaka za doplnenie. Máš pravdu tak to má byť.

    martian08.12.2017 - 10:03 Trvalý odkaz

    Apple tiez viedol spor s mexickou firmou iFone. Ta vznikla o dost skor, nez si Apple vymyslel nazov "iPhone".
    Rozum zvitazil a mexicania tiez. :-)

    martian08.12.2017 - 10:11 Trvalý odkaz

    Wayne, niet za co. :-)

    Vazne sa cudujem, ze s americkou mentalitou este nikto nepodal zalobu na Apple za prilis lahku zamenitelnost iP7 a iP8.
    To priam nabada na podnikanie stylom iP7 v krabici od iP8 a za cenu iP8. :-)
    Ved su videa, ked vtipalkovia v amerike pri generacnej vymene iP ukazovali ludom aktualnu generaciu a oznacovali ho za novu. Uverili...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy08.12.2017 - 10:24 Trvalý odkaz

    videl som video kde chlapik presvedcil ludi ze ma iphone (ipad) novu funkciu "displej s chutou" vraj ked je na displeji jahoda a ty o oliznes tak citis jahodu. ludia lizali a citili chut jedla ktore sa zobrazovalo na displeji.
    ale spat k teme :) v tomto spore neslo o zakaz predaja, podobnost zariadeni a ani nic podobne. islo o registraciu ochrannej znamky. ipad ma registrovanu apple a mipad zastane volna

    jardo.suster@g…08.12.2017 - 11:27 Trvalý odkaz

    martian, ako si predstavujes zalobu na Apple "za neodlisitelnosti iP7 a iP8"? Coho by sa nou mal zalobca na sude domahat? :)

    tibikee7708.12.2017 - 12:20 Trvalý odkaz

    :D raz som niekomu na nohach videl aj ze "PLIMA", pricom L a I boli skoro nalepene na sebe..

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy08.12.2017 - 13:09 Trvalý odkaz

    a ked sme uz pri tom musia sa notebooky od xiaomi volat "mi air"?
    ine slovo ako "AIR" ich nenapadlo?

    martian08.12.2017 - 23:18 Trvalý odkaz

    Hawkeye, je to sice velmi nadsadene, no medzi iP7 a iP8 je vzhladovo minimalny rozdiel. Vzhladom na americku oblubu vo zvlastnych sudnych sporoch (vzdy v prospech spotrebitela a nie vyrobcu) sa len cudujem, ze este nikomu nenapadlo zazalovat Apple kvoli zamienke iP7 a iP8. Ze kupil iP7 za cenu iP8 v domienke kupy iP8. Uplne by stacilo nastrkat iP7 do krabic od iP8. Predpokladam, ze sikovny americky pravnik by z toho dokazal nieco vytrieskat. :)

    tibikee77 sorry, ale ak niekto dokaze niekomu predat tablet s napisom "Mi", bez Apple loga a bez home button ako iPad ... tak predajca si zasluzi medailu.
    Ale skus najst na podobnej fotke rozdiel medzi iP7 a iP8
    https://blogs-images.forbes.com/gordonkelly/files/2017/09/Screenshot-20…
    Nebyt ineho pozadia, tak asi nie ;)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy09.12.2017 - 09:37 Trvalý odkaz

    " len cudujem, ze este nikomu nenapadlo zazalovat Apple kvoli zamienke iP7 a iP8. Ze kupil iP7 za cenu iP8 v domienke kupy iP8. Uplne by stacilo nastrkat iP7 do krabic od iP8. "
    ak da niekto do krabice ip8 iny mode a pokusa sa ho predat ako ip8 tak je to podvod ktory nespachal apple ale ten co zamenil iphone.

    David09.12.2017 - 16:12 Trvalý odkaz

    Podobnosť výrobkov jednej firmy je úplne normálna. Xyz firiem má produkty rovnakého výzoru s inými súčiastkami vo vnútri najlepší príklad sú autá rovnakého výzoru s iným typom motora. Problém je len ak nejaká firma skopíruje podobu výrobku inej firmy a toto sa tu rieši. Nie či jedna firma má výrobky s rovnakým výzorom a iným označením.

    ondrakomous09.12.2017 - 18:52 Trvalý odkaz

    Dawis: obavam se, ze tady se resil prave nazev. je to v podstate presne jak pise oxy, pouzivaji nazvy, ktery si zaregistroval nekdo jinej.

    David09.12.2017 - 19:20 Trvalý odkaz

    Ja som ale reagoval na komenty vyššie. (" len cudujem, ze este nikomu nenapadlo zazalovat Apple kvoli zamienke iP7 a iP8. Ze kupil iP7 za cenu iP8 v domienke kupy iP8. )

    ondrakomous09.12.2017 - 20:42 Trvalý odkaz

    iphone 7 ma kovova zada, 8 sklo na zadnim krytu. jde to poznat na prvni pohled.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne09.12.2017 - 21:13 Trvalý odkaz

    Kazdy predsa vie, ze prve boli Nike AIR. Vsetko ostatne je len trapna imitacia.

    ondrakomous09.12.2017 - 21:21 Trvalý odkaz

    u NIke tenisek to byl jenom takovej privlastek, jako ze sou treba vzdusny, chapes. u mackbooku to melo obdobnej vyznam, lehky vzdusny notebook. u xiaomi je to jenom zoufaly kopirovani, apple plati pravniky a ti se musi soudit, ted kdyz delaji se samsungem spolu, tak to odenesou poctivy cinsky firmy jako xiaomi, huawei, atd. a co teprve ONE plus X a iphone X? apple krade mozna nejvic za posledni roky, vzdycky kdyz se nekomu podari vymyslet neco originalniho, tak oni jsou prvni, kdo to okopiruje, pak slavnostne prohlasi "dokazali jsme to jako prvni," pritom je to cista lez.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy09.12.2017 - 22:07 Trvalý odkaz

    Wayne prvý bol Michael AIR Jordan #23 :)