Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Apple na súdnom dvore EÚ uspel proti Xiaomi

· · Diskusia
Druhý najvyšší súd Európskej únie rozhodol, že Mi Pad od Xiaomi by nemal byť registrovaný ako ochranná známka, pretože môže zmiasť spotrebilteľov, ktorí by si ho mohli pomýliť s iPadom.

Xiaomi si chcelo v roku 2014 na Úrade priemyselného vlastníctva v EÚ (EUIPO) registrovať označenie Mi Pad ako ochrannú známku. To sa však nepáčilo Applu, a tak podal sťažnosť. Obhajoval sa, že spotrebiteľ by si mohol myslieť, že Mi Pad je variáciou iPadu. Úrad v roku 2016 Applu vyhovel a čínsky výrobca podal proti rozhodnutiu EUIPO žalobu. Všeobecný súd ale žalobu zamietol, a tak platí rozhodnutie, že označenie Mi Pad nemôže byť zapísané ako ochranná známka.

Xiaomi Mi pPad

Už na prvý pohľad vidno, že Xiaomi sa pri tablete Mi Pad inšpirovalo Applom. Ide o 7,9'' zariadenie s plastovým "vaničkovým" telom a pestrými farbami v štýle iPhonu 5C. Podľa vyjadrenia súdu nie je pridanie písmena M na začiatok názvu dostatočné pre jednoznačné odlíšenie. Anglicky hovoriaci spotrebitelia by zrejme mohli vyslovovať predponu Mi ako slovo My (foneticky máj), takže by ho volali "májped". Čo sa veľmi podobá na "ájped".

Ešte ale nie je koniec. Xiaomi sa môže proti rozhodnutiu odvolať na najvyššom súde Európskej únie. V Bratislave bol otvorený prvý Mi Store na Slovensku. Zábery z jeho otvorenia nájdete na našom Facebooku.

Zdroj: reuters.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188