Orange: roaming v EÚ v súlade s reguláciou a nové paušály Go Europe

  • Brano 13.06.2017 - 14:47

    a co napriklad FunFon popripade Data Max pausaly? K tymto som zatial nezachytil nejake informacie.

  • funboy13.06.2017 - 15:59 Trvalý odkaz

    Zákazníci s programom Data Max a predplatenou kartou FunFón budú v krajinách EÚ komunikovať v súlade s európskou reguláciou, teda za rovnaké ceny ako na Slovensku. Objem dát využiteľný v EÚ si môžu vypočítať podľa vzorca, ktorý priniesla regulácia: cena paušálu bez DPH x 2: 7,7. Výsledok je objem dát, ktorý môžu presurfovať v EÚ bez príplatku. Ceny ako doma, teda jeden cent za hovor a SMS-ku, platia aj pre program Centofka od FunFónu.

    Brano13.06.2017 - 16:05 Trvalý odkaz

    vsimol som si, bolo to doplnene az na zaklade mojho prispevku, dakujem :) Otazka je este ako sa postavia k 500 MB baliku a naslednym obnovovanim za vyhodnejsie ceny, kde sa mozno dostat na slusnu cenu za data. Podla mojho nazoru to zrusia, lebo je to az moc vyhodne pre zakaznika

    Lenka Ivančíková13.06.2017 - 16:07 Trvalý odkaz

    Clanok som postupne doplnala o nove info. Na vsetky datove baliky sa vztahuje regulacia podla vzorca.

    nobody13.06.2017 - 16:42 Trvalý odkaz

    Ako to bude so sova 5 so spomalením dát na 768 kilo?

    Lenka Ivančíková13.06.2017 - 17:51 Trvalý odkaz

    v roamingu plati spomalenie na 64 kbps.

    jojo13.06.2017 - 17:59 Trvalý odkaz

    Pri Sove 5 za 5€ by to malo podla vzorca maximalne 1.08 GB ale kedze mas napriklad 100MB balik tak len tych 100 alebo to spomalnie 768 kbit by malo ist maximalne do 1.08 GB hm ? :)

    viperman13.06.2017 - 19:25 Trvalý odkaz

    ja mam sovu 5 + 5 gigovy balik internet premium, mozem tiez tych 5 giga dat minut v EU? :)

    nobody13.06.2017 - 19:46 Trvalý odkaz

    No v týchto nových podmienkach sa nevyzná ani besná sviňa. Podľa mňa ani samotný operátor v tom nemá jasno. Nikde nič konkrétne iba balast ako bude tratiť na dátach, to hneď vedia dať fakty a mýty v tabuľke, ale aby urobili niečo poriadne tak to nie.

    nobody13.06.2017 - 19:48 Trvalý odkaz

    PS: v kalkulačke majú uvedené, že dáta pri sova 5 nad balík sú spoplatnené ako na SK. Podľa toho by to malo ísť ako na SK, ale obávam sa, že nepôjde lebo by určite skrachovali.

    marek123413.06.2017 - 20:45 Trvalý odkaz

    Lenka, opýtajte sa, ako to bude v Telekome, lebo za jednu SMS si môžu účtovať cenu 1ct za SMS + DPH, ale pri posielaní SMS zo siete Telekom na zahraničné čísla si Telekom v domácej sieti účtuje neskutočných 15 ct. Čo ak budem posielať SMS napr. zo Španielska do Grécka???

    Daor3213.06.2017 - 22:56 Trvalý odkaz

    V najlepsej pozicii su momentalne ludia, co maju niektory zo starych pausalov (napr.panter) kde je dost dat a vsetky sa daju vyuzit aj v EU (samozrejme pausal nie v plnej cennikovej cene, ale rieseny cez retencne). Asi na dlhe obdobie to budu najlepsie pausaly a nikto ich nebude mat chut menit :-)

    Dezi14.06.2017 - 00:25 Trvalý odkaz

    A čo mobilny internet premium ?

    Lenka Ivančíková14.06.2017 - 11:03 Trvalý odkaz

    dedii, uplatnuje sa tam vzorec spominany v clanku. vypocitas si tak objem dat vyuzitelnych v EU.

    Nazor14.06.2017 - 11:15 Trvalý odkaz

    Lenka, pred chvilou som volal na zakaznicku linku a ti co maju Sova, atd. + doplnkovu sluzbu zvysenie rychlosti dat, tak im to zostava aj v zahranici. Ja osobne mam Sova5+256kbit. Takze ziadne spomalenie na 64kbit v zahranici.

    Lenka Ivančíková14.06.2017 - 13:02 Trvalý odkaz

    bohuzial, odpovede sa rozchadzaju, vcera som sa na to pytala a dostala som odpoved o jednotnej rychlosti 64 kbps. Tak treba verit, ze infolinka ma tentoraz tie spravne informacie.

    nobody15.06.2017 - 10:53 Trvalý odkaz

    Uz to majú napísané na stránke v tej kalkulačke, 10 mb balík a potom klesne rýchlosť na 64 kilo.

    viperman15.06.2017 - 14:06 Trvalý odkaz

    ja mam sovu 5 a mam k nej ale balik internet premium 5GB , to v tej kalkulacke nie je nikde vidno :) to clovek asi zisti iba skusanim, som zvedavy ci ma to spomali alebo nie, ked nie tak to zrejme pojde z balika.. (snad :)

    kalliopp18.06.2017 - 00:50 Trvalý odkaz

    Videl som tu diskusiu ohladom spomalenia dat po precerpani balika dat v roamingu. Mam odpoved z 905-ky, kde mi do mailu napisali, ze ak mam aktivnu sluzbu zrychlenie 768kbit/s, tak ju mozem vyuzivat aj v roamingu. Na stranke orange-u ohladom roamingu v casti najcastejsie otazky (https://m.orange.sk/prevas/sluzby/roaming) sa nachadza aj otazka c.6 "Aké sú výhody regulovaného roamingu?", kde sa na konci pise, ze:
    "V EÚ platia rovnaké pravidlá pre spomaľovanie čerpania dát po prečerpaní predplateného balíka ako v SR."
    Boli ste niekto v roamingu s vycerpanym balikom dat? Aku ste mali rychlost? 64kbit/s, 128kbit/s, alebo zrychlenu rychlost 256 resp.768kbit/s?

    r3dbull14.07.2017 - 15:18 Trvalý odkaz

    "Vazeny zakaznik, dakujeme Vam za doveru, s ktorou ste sa obratili na nasu e-mailovu sluzbu. Reagujeme na Vasu poziadavku ohladom datovej sluzby v roamingu. Dovolujeme si Vas informovat, ze doplnkovu sluzbu Zrychlenie dat po precerpani na 768 kbit/s je mozne pouzivat len na uzemi Slovenska. Zial tato sluzba nie je aktivna v zahranici. Pokial Vam bola poskytnuta mylna informacia ohladom doplnkovej sluzby, mrzi nas to zaroven sa Vam ospravedlnujeme za vzniknutu situaciu. Odporucame Vam pozriet sa na nasu stranku na ktorej najdete doplnkove baliky pre romaning a vsetky konkretne informacie: https://m.orange.sk/prevas/sluzby/roaming."

    kalliopp15.07.2017 - 23:09 Trvalý odkaz

    Na stranke https://www.orange.sk/prevas/sluzby/roaming v casti Najcastejsie otazky, je otazka 6: Ake su vyhody regulovaneho roamingu?
    V poslednej vete pise, ze:
    "V EÚ platia rovnaké pravidlá pre spomaľovanie čerpania dát po prečerpaní predplateného balíka ako v SR." Z toho jasne vyplyva, ze 768 kbit/s ma platit aj v roamingu.
    Kedze ta aj oni odkazali na tu roamingovu stranku, odporucam sa ich opytat, co hovoria na spominanu vetu v otazke 6.