Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Huawei Mate X naživo

· · Diskusia
Na technologickej výstave IXPO 2019 v Bratislave mali návštevníci možnosť vyskúšať si v stánku Orangeu aj prvý smartfón s ohýbateľným displejom od Huawei. Horúcu novinku sme si nenechali ujsť ani my. (živé fotografie + video)

Huawei Mate X bol uvedený koncom februára na tohtoročnom MWC v Barcelone a prvé informácie sme vám vtedy priniesli v článku Skladací Huawei Mate X je prepracovanejší aj drahší než Galaxy Fold.

Huawei Mate X

O novinku prejavili záujem aj naši operátori, a tak je možné, že po oficiálnom štarte predaja, ktorý je naplánovaný na jeseň tohto roka, si budete môcť Huawei Mate X kúpiť k niektorému z paušálov.

Huawei Mate X

Huawei hovorí o revolučnom zariadení, pričom ide o skladací smartfón s podporou 5G sietí, výkonným hardvérom, odolným mechanickým závesom Falcon Wing, trojitým fotoaparátom Leica a veľkou 4500 mAh batériou so super rýchlym 55 W nabíjaním. Len 30-minútové nabíjanie stačí na dosiahnutie 85 % kapacity. Kompletné informácie o hardvérovej výbave sa dočítate v základnom infe.

Huawei Mate X

Mate X patrí medzi ťažké zariadenia, hmotnosť takmer 300 gramov v ruke určite pocítite. V zatvorenom stave má tvar bežného, ale hrubého smartfónu. Disponuje však OLED displejmi (6,6'' a 6,38'') na obidvoch stranách. Menší z nich je určený najmä na snímanie selfie.

Huawei Mate X

Po rozložení sa Mate X zmení na osempalcový tablet s pomerom strán 1:1,1, na ktorom si môžete nechať zobraziť obsah na celú obrazovku, prípadne dve aplikácie naraz. Tie sú zobrazené vždy v rovnakej veľkosti, nedá sa určiť, že jednu chcete mať napríklad cez dve tretiny displeja a druhú na zvyšnej tretine.

Huawei Mate X

Pozeranie máp, prípadne čítanie správ na webe, nám na takto veľkom displeji dáva zmysel, no pri sledovaní YouTube videí máte na tomto štvorcovom formáte veľký čieny pás nad aj pod videom.

Huawei Mate X

Telefón v zatvorenom stave rozpozná, ktorým displejom ho držíte otočený k sebe a iba ten je aktívny. Druhý je vypnutý.

Huawei Mate X

K dispozícii sme mali len nefinálnu vzorku, takže zopár chybičiek pri zlej odozve na dotyk mu odpustíme. Smartfón rozložíte stlačením hardvérového tlačidla, na jeho úplné otvorenie vám ale jedna ruka stačiť nebude. Budete potrebovať obidve.

Huawei Mate X

Kĺb pri otváraní vydáva jemné pukanie. Pri určitom uhle a správnom svetle bolo na obrazovke vidno miesto, kde sa displej ohýba. Zástupca Huawei nás uistil, že na finálnych kusoch sa tento pás v strede nachádzať nebude.

Odporúčaná cena Huawei Mate X je stanovená na 2299 eur a ako sme už spomínali, na Slovensku by sa mal objaviť na jeseň tohto roka. Či bude dostupný aj vo voľnom predaji alebo len u operátorov, zatiaľ nie je isté.

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188