Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Skladací Huawei Mate X je prepracovanejší aj drahší než Galaxy Fold

· · Diskusia
Otváracie smartfóny či skladacie tablety sú a budú veľkou témou roku 2019. Samsung pred pár dňami predstavil Galaxy Fold, Huawei mu konkuruje modelom Mate X.

Ani jeden zo spomínanej dvojice sme nemali v rukách, ohlasy svetových médií však naznačujú, že Mate X je o čosi premyslenejší a prepracovanejší než konkurenčný model od Samsungu.

Huawei Mate X

Uvidíme, ktorý z týchto produktov sa dostane skôr do predaja. Samsung novinke nasadil cenovku 1990 dolárov / eur, predávať sa bude len vo vybraných krajinách. Na Nemecko sa môžete spoľahnúť, Slovensko má na road-mape Samsungu jeden veľký otáznik.

Huawei Mate X

Huawei bude za podobné 512 GB zariadenie s 8 GB RAM pýtať ešte o tristo dolárov či eur viac. Oficiálna cenovka je zatiaľ stanovená na 2 299 dolárov, zoznam krajín, v ktorých sa objaví nepoznáme.

Základné parametre Huawei Mate X

chipset Kirin 980, podpora 2G, 3G, 4G aj 5G sietí, hrúbka 11 mm, štvorcový ohýbateľný OLED displej s uhlopriečkou 8'' a rozlíšením 2480 x 2200 pixelov, 4500 mAh batéria s rýchlym nabíjaním.

Huawei Mate X

To sú všetky parametre, ktoré nám Huawei oficiálne oznámil. Spolu s Galaxy Fold tak ide skôr o funkčné rarity, ktoré naznačujú, akým smerom sa budú najdrahšie smartfóny uberať. Ich tabletová podoba neponúkne ani tak veľký displej na sledovanie filmov - veď zložený Mate X ponúkne úzkemu videu takmer rovnakú plochu ako otvorený štvorcový tablet, na ktorý sa premení - ako skôr veľkú obrazovku pre mapy, fotografie s pomerom strán 4:3 či prácu s viacerými aplikáciami súčasne.

Huawei Mate X

V zatvorenom stave budete Mate X používať ako hrubší smartfón so 6,6'' displejom s pomerom strán 20:9 a rozlíšením 2480 x 1148 pixelov. Fotoaparáty nájdete len vzadu, na selfie zábery však postačí rozsvietiť zadnú časť displeja s uhlopriečkou 6,6'' a pomerom strán 25:9. Po roztvorení dosahuje rozsvietený panel s takmer štvorcovým pomerom strán (1,13:1) až 2480 x 2200 pixelov (5,46 Mpix).

Ak sa tešíte na návrat zariadení typu Nokia 9500 Communicator, viac vás osloví riešenie od Samsungu. Huawei je prakticky zložený tablet. Na písanie e-mailov tak bude možno vhodnejší Galaxy Fold, na konzum rôzneho vizuálneho obsahu vyzerá byť vhodnejší Huawei. Pri oboch zabudnite na zvýšenú odolnosť voči vode.

Prvé skúsenosti s ním sú celkom pozitívne. Uvidíme, či sa k nám dostane už prvá generácia, alebo až niektorá po nej.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188