Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Uber sa vrátil do Bratislavy

· · Diskusia
Zákazníci Uberu, ktorým tento prepravca chýbal, majú dôvod na radosť. Od dnešného dňa sa do Bratislavy vrátil s plne licencovanou službou.

O návrate Uberu sa hovorilo už dlhší čas. Potvrdzovala to kampaň, ktorú firma spustila na svojom Facebooku, kde oslovovala bývalých aj nových vodičov a lákala ich na 100-eurový bonus.

Cesty cez aplikáciu Uber si môžete opäť objednávať od 25. apríla 10-tej hodiny. Hlavným dôvodom návratu v tomto čase sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Uber chce návštevníkom mesta ponúknuť rýchlu, komfortnú a cenovo dostupnú prepravu.

Uber

Uber vstúpil na slovenský trh v auguste 2015 a takmer okamžite sa stal terčom kritiky tradičných koncesovaných taxikárov. Od marca 2018, kedy bola služba Uber na základe rozhodnutia bratislavského súdu pozastavená, si napriek tomu aplikáciu otvorilo približne 250-tisíc zákazníkov, ktorí mali záujem o odvoz.

Vodiči Uberu už spĺňajú všetky zákonom požadované podmienky. Ako sme vás informvali v tomto článku pred pár dňami, ide najmä o preukaz vodiča taxislužby a osvedčenie vozidla taxislužby. Ak nebudú zamestnaní žiadnou Uber flotilou, musia byť aj držiteľmi taxikárskej koncesie a registrovaní ako zdaniteľné osoby dodávajúce služby do iného štátu EÚ (IČ DPH podľa § 7a). Vodiči sú na základe podpísanej zmluvy nezávislí poskytovatelia služby, právnické osoby alebo SZČO.

Minimálna cena za jazdu je 2,50 €, v rovnakej výške je poplatok za zrušenie objednávky.

Aktuálne sa firma sústredí na obnovenie prevádzky v Bratislave, Košice by mali nasledovať neskôr. Počet vozidiel by mal byť aktuálne už dostatočný a postupne sa bude ešte rozrastať. Presný počet dostupných áut zástupca Uberu nespresnil.

Opätovné spustenie služby Uber oznámil už na svojom Facebooku aj e-mailom zákazníkom, kde informuje, že v rámci kampane môžete využiť promo kód BRATISLAVA a získať zľavu 4,5 € zo svojej jazdy. Mobilnú aplikáciu si stiahnete z Google Play a App Store.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188