Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

mBank čoskoro spustí na Slovensku Apple Pay

· · Diskusia
O príchode Apple Pay na Slovensko sa hovorí už dlho. Medzi prvých zákazníkov budú patriť klienti internetovej banky mBank, ktorá oznámila skorý príchod služby.

U našich západných susedov sprístupnili bezkontaktné platby iPhonom už vo februrári, príchod na Slovensko sa vtedy odložil. Dôvodom mali byť legislatívne problémy. Posledné týždne na verejnosť prenikajú informácie, že v prvej vlne má byť Slovenská sporiteľna, N26 a mBank.

mBank Apple Pay

Práve posledne menovaná teraz oficiálne potvrdila skoré spustenie Apple Pay na Slovensku. Aj na svojom webe informuje: Zákazníci mBank sa už čoskoro môžu tešiť na platby mobilným zariadením Apple, ktoré im prinesie mBank s Apple Pay. Stačí mať účet mKonto v mBank, nainštalovanú mobilnú aplikáciu pre iOS a aktívnu platobnú kartu. Potom už stačí len krátky čas počkať na príchod Apple Pay na Slovensko a klienti mBank budú medzi prvými, ktorí zaplatia mobilom s Apple Pay.

Presný dátum štartu služby mBank neprezradila, neopficiálne sa hovorilo o júni, teraz tí optimistickejší spomínajú máj.

Na bezkontaktné platby budete môcť využiť iPhone 6 a novší, prípadne hodinky Apple Watch. Zároveň budete musieť mať účet v niektorej z bánk, ktoré budú Apple Pay podporovať.

Majitelia androidov môžu na Slovensku využívať GPay. Google u nás spustil vlastnú službu koncom februára 2018. Potrebujete na to mobil s NFC čipom, stiahnutú aplikáciu GPay, platobnú kartu niektorej z podporovaných bánk a Android od verzie 4.4.

Zdroj: informuje:

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188