Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Google Pay už funguje aj na Slovensku, mobilom zaplatíte v bežných POS termináloch

· · Diskusia
Priložením mobilu zaplatia majitelia smartfónov s Androidom, funkciou NFC a platobnou kartou od jednej zo štyroch slovenských bánk. PIN zadávať nebudete.

Na Slovensku 28. februára odštartovala služba Google Pay (v minulosti známa ako Android Pay), ktorá umožní v bežných kamenných obchodoch platiť len priložením mobilu. Takýchto obchodníkov s kompatibilnými POS terminálmi pre bezkontaktné platby je aktuálne okolo 43-tisíc.

Google Pay

Na strane používateľa bude podmienkou mobil s Androidom 4.4 alebo novším a funkciou NFC. Z obchodu Google Play si bude musieť stiahnuť aplikáciu Google Pay a nastaviť odomykanie telefónu formou odtlačku, PIN kódu alebo vzoru.

Následne bude do aplikácie schopný pridať podporované karty Visa a Mastercard Slovenskej sporiteľne, mBank, J&T Banky a Poštovej banky. mBank umožní pridávanie kariet pre Google Pay aj priamo cez svoju Android aplikáciu.

Google Pay

Platby do 20 eur budú autorizované jednoduchým priložením prebudeného telefónu ku bezkontaktnému platobnému terminálu, pre vyššie sumy bude nutné mobil najprv odomknúť. PIN ku karte terminál ani smartfón vyžadovať nebudú.

Do aplikácie Google Pay sa dá pridať viacero kariet, po priložení mobilu sa platba vykoná z tej, ktorá bude nastavená ako predvolená. Prepínanie bude možné po otvorení aplikácie. Okrem platobných kariet uloží Google Pay tiež vernostné karty, musia však obsahovať čiarový kód, ktorý načítate cez fotoaparát.

Google bude pracovať na rozšírení pre ďalšie slovenské banky, už čoskoro má do portfólia pribudnúť virtuálna 365.bank. Jej klienti budú môcť Google Pay využívať už pri spustení beta prevádzky banky. Podpora bezkontaktných platieb mobilom mimo platformu Android (napríklad na iOS) sa zatiaľ neplánuje. Cez Google Pay bude možné zaplatiť aj v internetových obchodoch, ktoré do svojej platobnej brány integrujú API od Googlu.

Google Pay

Smartfón neukladá čísla vašich kariet, pre účely autorizácie sa vytvoria jednorazové tokeny. Niekoľko platieb za sebou teda budete schopní vykonať mobilom aj bez aktívneho dátového pripojenia.

Google Pay je okrem Slovenska dostupný v Austrálii, Belgicku, Brazílii, Českej republike, Hongkongu, Írsku, Japonsku, Kanade, na Novom Zélande, v Poľsku, Rusku, Singapure, Veľkej Británii, Španielsku, Taiwane, Ukrajine a USA.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188