Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

4ka sprístupnila v Rakúsku LTE roaming

· · Diskusia
Rýchlu dátovú 4G sieť môžu zákazníci 4ky využívať už aj pri cestách do Rakúska. Zatiaľ je spustená pilotná prevádzka. Ostatné krajiny budú nasledovať neskôr.

Doteraz sa mohli Štvorkári v Rakúsku pripájať maximálne do 3G siete zahraničného operátora, odteraz tam môžu využívať výhody rýchleho LTE pripojenia.

V telefóne nie je potrebné nič špeciálne nastavovať, len povoliť roaming v zahraničí a v nastaveniach siete zvoliť 4G. Po prekročení hraníc sa zariadenie automaticky prihlási do najvyššej siete, čo býva spravidla práve 4G/LTE.

“4ka”

Tam, kde je v Rakúsku dostupná sieť štvrtej generácie, uvidia zákazníci na displeji svojho telefónu alebo tabletu aj ikonu 4G, prípadne LTE. V budúcom roku pribudne podpora 4G roamingu aj pre ďalšie krajiny EÚ.

V krajinách Európskej únie, kam patrí aj Rakúsko, môžu zákazníci využívať paušály Sloboda, v rámci ktorých majú v EÚ roamingu k dispozícii 1 GB. V paušáloch Sloboda+ majú k 1 GB navyše 0,83 GB dát. Viac informácií sme vám priniesli v júnovom článku 4ka: od zajtra využijete paušály Sloboda aj v EÚ.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188