Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Apple Pay by mal prísť aj na Slovensko

· · Diskusia
Majitelia zariadení s iOS sa konečne dočkajú. Rovnako ako androidom aj iPhonom budú môcť v obchodoch platiť bezkontaktne iba jednoduchým priložením mobilu k terminálu.

O novinke informoval denník Trend s odvolaním sa na české Hospodářské noviny. Možnosť platiť iPhonom by mohla byť na Slovensku spustená približne na prelome tohto a budúceno roka. V Čechách očakávajú príchod Apple Pay koncom novembra.

Na bezkontaktné platby budete môcť využiť iPhony 6 a novšie, prípadne hodinky Apple Watch. Zároveň budete musieť mať účet v niektorej z bánk, ktoré budú Apple Pay podporovať.

Apple Pay

Napriek tomu, že Slovensko zatiaľ nepatrí medzi krajiny, v ktorých je služba Apple Pay dostupná, môžu platiť iPhonom v obchodoch aj teraz. Tatra banka už dávnejšie predstavila obal pre staršie modely iPhonov s vlastným NFC čipom. Na platenie tak nepoužívate NFC v iPhone, ktoré je pre našu krajinu blokované, ale čipom umiestneným v špeciálnom obale.

VÚB, mbank a Matercard ponúkajú nálepky, ktoré si môžete prilepiť na peňaženku, prívesok od kľúčov alebo aj mobil. Téme sme sa venovali v článku Poradňa: Je možné platiť priložením iPhonu v obchodoch aj na Slovensku?

Google u nás spustil službu GPay len pred pol rokom, koncom februára. Potrebujete na to mobil s NFC čipom, stiahnutú aplikáciu GPay, platobnú kartu niektorej z podporovaných bánk a Android od verzie 4.4.

Zdroj: Trend

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188