Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung umožní na Note 9 vypnúť Bixby tlačidlo

· · Diskusia
Nemecké zastúpenie výrobcu prezradilo, že na vypnutí tlačidla už pracuje. Novinka príde na Galaxy Note 9 zrejme formou aktualizácie do konca septembra.

Bixby je hlasový asistent od Samsungu, ktorý prišiel spolu s top modelmi Galaxy S8. Jeho problémom bola dostupnosť, ktorú výrobca obmedzil na niekoľko trhov. Podpora sa neskôr rozšírila o viac než 200 krajín vrátane Slovenska.

Bixby však naďalej funguje iba v angličtine a kórejčine. Pre tých, ktorí tieto jazyky neovládajú, sa tak stáva zbytočným. Navyše stačí pri bežnej manipulácii s telefónom nedopatrením stlačiť tlačidlo a spustí sa Bixby. Otravné.

Samsung Bixby

Na rovnaký problém sa sťažovali už majitelia minuloročných top modelov Galaxy S8, Galaxy S8+ a Note 8. Samsung vtedy problém vyriešil aktualizáciou, kedy umožnil inteligentného asistenta vypnúť priamo na jeho obrazovke.

Pri Galaxy Note 9 svoju chybu s aktivačným tlačidlom zopakoval a ponuka vypnúť tlačidlo chýba. Nemecké zastúpenie výrobcu však na Twitteri už potvrdilo, že na náprave pracuje a má byť dostupná do konca septembra.

Mnohých by potešila aj možnosť premapovania tlačidla, teda stlačeniu priradiť spustenie inej funkcie. Oficiálnou cestou to stále nie je možné ani u starších top modelov. Môžete však využiť aplikácie tretích strán, medzi ktoré patrí napríklad bezplatná bxActions - Bixby Button Remapper, ktorú sme vyskúšali.

Zdroj: Samsung Deutschland

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188