Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung má nerozbitný ohybný displej nielen pre smartfóny

· · Diskusia
Nedávno vyvinutý OLED panel je podľa výrobcu nerozbitný, je určený pre smartfóny, tablety, herné konzoly, mobilné vojenské zariadenia a ďalšie produkty.

Pokusov o výrobu flexibilných a nerozbitných displejov tu už bolo niekoľko, no žiadny z nich sa zatiaľ na trhu dlhodobo neujal. Už v roku 2014 sme priniesli článok o pokuse nahradiť krehkú zmes chrániacu displej telefónov špeciálnym plastom z flexibilných polymérových zmesí.

Divízia Samsung Display teraz vyvinula ohybný OLED panel z nerozbitného materiálu, ktorý je vhodný predovšetkým pre prenosné elektronické zariadenia. Sklenená vrstva bola nahradená plastovou, vďaka čomu je ľahší a odolnejší, no stále sa vlastnosťami podobá na sklo.

Samsung OLED panel

Nerozbitný displej prešiel prísnou skúškou odolnosti v reálnom čase založenou na vojenských štandardoch stanovených ministerstvom obrany USA.

Vydržal 26 pádov na zem z výšky 1,2 metra, odolal extrémnym teplotám od +71°C do -32°C a neprejavili sa na ňom žiadne známky poškodenia. Ani na prednej strane ani na bokoch. Bez problémov zvládol aj pád z výšky 1,8 metra, čo je viac než vyžadovaná vojenská norma USA.

Vo svojej tlačovej správe Samsung viac neprezradil. Nie je tak známe, kedy sa začne výroba a nový displej bude komerčne dostupný.

Zdroj: news.samsung.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188