Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

4ka: hlasové programy Sloboda si užijete aj v EÚ roamingu

· · Diskusia
Trojica paušálov, ktoré obsahujú predplatené minúty, SMS-ky a 1 GB dát, budete môcť od leta využívať aj pri ceste po krajinách Európskej únie. Žiadne parametre sa nemenia, cena ostáva rovnaká.

Nové portfólio paušálov Sloboda prišlo začiatkom marca tohto roka a prinieslo množstvo dát za dostupnú cenu. Tri programy s rôznym počtom minút a SMS-iek obsahujú 1 GB dát využiteľný vo vlastnej sieti a národnom roamingu. Ďalšie dáta s rôznym objemom sa dajú dokúpiť za jednotnú cenu 3 eurá alebo si môžete aktivovať niektorý z programov Sloboda+, ktoré už dáta navyše obsahujú.

Zatiaľ platí, že sa paušály dajú využívať iba na Slovensku, nie v zahraničí. To sa od konca júna zmení. S programom Sloboda a Sloboda+ budete môcť telefonovať, SMS-kovať aj dátovať aj pri cestách po krajinách Európskej únie.

So Slobodou 100 budete mať k dispozícii na Slovensku a v EÚ 100 minút alebo SMS správ, so Slobodou 300 to bude 300 minút / SMS a Sloboda ∞ bude ponúkať neobmedzené volania a SMS-ky na Slovensku aj v EÚ. Programy zároveň obsahujú 1 GB dát a všetko, čo je v základnom paušále, môžete využívať rovnako na Slovensku aj v EÚ roamingu.

4ka Sloboda

Pre dátový balík v Slobode+ však platí prepočítanie cez vzorec podľa platnej regulácie. Z objemu dát v sieti 4ky je v celej Európskej únii využiteľný objem 0,83 GB. Platí to pre všetky tri dátové balíky - 10 GB, 15 GB aj Nekonečné dáta, pretože majú rovnakú cenu.

Tento objem môžete využívať v EÚ roamingu bez príplatku a vypočíta sa nasledovne: 2 x mesačný poplatok bez DPH za paušál delené 6 eurami. V tomto prípade 2,5 eur x 2 / 6 = 0,833. Rovnaký vzorec využívajú všetci slovenskí operátori a vzťahuje sa na dáta z doplnkových balíkov. Pri prekročení povoleného objemu môže každý operátor účtovať príplatok 0,006 eura bez DPH (0,0072 eura s DPH) za MB (účtovanie je po 1 kB).

Ten istý vzorec sa uplatňuje aj na balíček GIGA s objemom 1 GB dát a cenou 2 eurá. V zahraničí z neho budete môcť využiť 0,56 GB. Programu Sloboda dáta ostáva platnosť iba na Slovensku.

4ka ViLTE

Pozitívna zmena v platnosti programov Sloboda možno presvedčí aktuálnych používateľov paušálov TO. k migrácii. Možnosť využívať hlas i dáta v EÚ roamingu je najmä s prichádzajúcou dovolenkovou sezónou veľkou výhodou. Rozdiel medzi TO. a Sloboda je v automatickej obnove. TO. sa obnoví už po minutí dát z balíka, teda skôr než za 30 dní, Sloboda až po 30-tich dňoch.

Operátor informoval o svojich zmenách už teraz, aby mali zákazníci dostatok času na migráciu. Používatelia TO. paušálov, ktorí majú záujem o aktiváciu niektorého z programov Sloboda, tak môžu spraviť včas, aby si výhody mohli užívať čo najskôr. Prechod z programov TO. na Slobodu je bez poplatku. Kto má nastavenú automatickú obnovu platobnou kartou, nemusí v Mojej zóne nič meniť. Nastavené pravidlá sa ponechajú, len sa zmení názov nového paušálu.

O využívaní nových paušálov Sloboda aj v celej EÚ dostane piatok vybraná skupina zákazníkov informačnú SMS-ku. Ak niekto zo zákazníkov využíva paušál TO. s benefitom, môže s ním ostať na paušáloch TO aj naďalej, alebo s ním prejsť na Slobodu. O nič nepríde. Presný dátum zmeny operátor neprezradil, hovorí o konci júna.

Všetko podstatné o programoch Sloboda sa dozviete v článku 4ka: nové portfólio Sloboda s množstvom dát.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188