Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Xiaomi Mi A1 vs. Redmi 5 Plus

· · Diskusia
Jeden z mobilov ponúkne duálny fotoaparát a praktickejší USB-C konektor, druhý natiahnutý displej a silnejšiu batériu. Čo je pre vás dôležitejšie?

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Adela si vyberá medzi dvomi modelmi od Xiaomi: "Pozdravujem, čítam si parametre týchto dvoch telefónov: Xiaomi Mi A1 a Xiaomi Redmi 5 Plus. Vážne sa neviem rozhodnúť, ani neviem, čím by som sa mala riadiť pri výbere medzi nimi. Aký je váš názor? Ďakujem."

Xiaomi Mi A1 bude o niečo skladnejší a kompaktnejší pri ovládaní jednou rukou. Hlavne však ponúka 5,5-palcový Full HD displej s klasickým pomerom strán 16:9.

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Redmi 5 Plus skúša zaujať natiahnutejšou obrazovkou s pomerom strán 18:9, tak ako najnovšie kúsky od Apple, Samsungu, Huaweiu či ďalších. Na užšom no dlhšom displeji uvidíte viac informácií pri skrolovaní webov, sociálnych sietí a dlhých textových správ. Väčšinu videí z YouTube naopak budú "zdobiť" čierne pruhy po bokoch.

Rozdiely v hmotnosti (165 vs. 178 gramov) a vonkajších rozmeroch v prospech Mi A1 však nie sú nijako drastické. Naopak, Redmi 5 Plus sa môže pochváliť výrazne silnejšou 4000 mAh batériou. Oproti A1-tke s 3080 mAh kapacitou tak získate pár hodín prevádzky navyše.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Kolega Tomáš svoje dojmy zrhnul v naozaj obsiahlej recenzii.

Oba smartfóny z jednej rodiny zdieľajú osemjadrový Snapdragon 625 a v prípade u nás oficiálne predávaných EU verzí podporujúcich všetky slovenské LTE pásma aj 4 GB operačnú pamäť a 64 GB vnútorné úložisko rozšíriteľné microSD kartou. Z pohľadu výkonu by ste tak mali dostať to isté, nech už siahnete po hociktorom z nich.

Dvojica ponúka tiež čítačky odtlačkov prstov na chrbte a praktický infraport, ktorý môže nahradiť diaľkové ovládanie k televízoru v obývačke.

Dostali tiež fotoaparát s 12-megapixelovým rozlíšením, sveteľnosťou f/2.2 a schopnosťou nahrávať 4K videá či predný 5 Mpix snímač pre zachytávanie autoportrétov.

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1, ktoré sme podrobne otestovali v tomto článku, ale ponúka aj sekundárny zadný objektív s 2-násobným priblížením. K objektom tak teoreticky nebudete musieť chodiť tak blízko, no jeho kvalita je horšia a využijete ho skôr na poznámky či posielanie momentiek priateľom cez Messenger než na skutočne umelecké kompozície.

Adela nám v e-maile poslala odkazy na oba telefóny v obchode mi-store.sk, kde nájdete Redmi 5 Plus aj Mi A1 za rovnakú cenu 209 eur.

Rozdiely teda nie sú veľké. V prospech Mi A1 hrajú menšie rozmery a duálny fotoaparát, čo však v redakcii vôbec nepovažujeme za dôležité. Skôr by sme sa tešili z praktickejšieho USB-C konektora pre nabíjanie. Redmi 5 Plus ponúkne natiahnutý displej a oveľa silnejšiu 4000 mAh batériu, takže by sme sa zrejme rozhodli preň. Nabíjať ho ale budete cez staršie microUSB.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188