Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Honor 9 vs. Huawei P20 lite

· · Diskusia
Hoci tieto dva smartfóny delí takmer rok, novinka neponúkne viac výkonu ani výrazne lepší fotoaparát. Prednosť dostal natiahnutý displej s čoraz populárnejším výrezom.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Andrej si vyberá medzi telefónmi z rovnakej rodiny: "Ahojte, tak som si študoval rôzne telefóny a vyšli mi dva zaujímavé proti sebe. Honor 9 proti Huawei P20 lite. Ktorý by stal za kúpu viac? Bude to z O2 k paušálu, čiže cena je nerozhodujúca. Možno sa k tejto dileme časom dostane viac ľudí."

Honor 9 je stále zástupcom starej školy. Ponúka 5,15-palcový Full HD displej s klasickým pomerom strán, takže nás poteší aj čítačkou odtlačkov prstov integrovanou priamo pod ním.

Medzi ďalšie jeho výhody môžeme zaradiť silnejšiu 3200 mAh batériu a procesor vyššej triedy, Kirin 960. Starší Honor 9 tak bude mať stále trochu viac výkonu.

Honor 9

Huawei P20 lite naopak skúša zaujať populárnym výrezom v hornej časti 5,84-palcového displeja s natiahnutým pomerom strán 19:9 a Full HD+ rozlíšením, ktoré na spodný okraj pridá ešte ďalších 360 riadkov pixelov. Čítačka sa však presťahovala na chrbát, čo môže spôsobovať problémy na stole alebo vo väčšine autodržiakov.

Vystačiť si bude musieť s 3000 mAh batériou a procesorom Kirin 659, ktorý v benchmarkoch trochu zaostáva.

Huawei P20 Lite

Oba smartfóny budú vybavené 64 GB úložiskom v kombinácii so 4 GB operačnou pamäťou. To všetko bude zabalené v dobre vyzerajúcich sklenených telách, no pamätajte, že sú mimoriadne šmykľavé.

V tomto bode by sme Andrejovi jednoznačne odporučili starší Honor 9. Situáciu trochu skomplikuje pohľad na fotoaparáty.

Honor disponuje kombináciou 12-megapixelového RGB snímača v spojení s 20 Mpix čiernobielym čipom, ktorý mu má pomáhať pri vykresľovaní detailov a snímaní nočných záberov. Tento princíp dobre poznáme už od roku 2016, kedy debutoval v Huaweii P9.

Honor 9

Bližšie si o ňom môžete prečítať v našej recenzii a ukážkové fotografie nájdete v článku Takto fotí Honor 9: večer v meste. Obrázky zachytené večer a v noci sú naozaj výborné.

Huawei P20 lite ponúkne na papieri silnejší 16 Mpix základný snímač, no pomáha mu len sekundárna 2 Mpix jednotka, ktorú v tomto prípade softvér využíva výhradne na rozmazávanie pozadia. Na prvé výsledky si musíme počkať, no podľa nás svojho konkurenta nepredčí.

Výhodou však bude jasne lepší 16 Mpix predný fotoaparát, oproti 8 Mpix rozlíšeniu pri Honore.

Huawei P20 Lite

Pokiaľ teda hľadáte vyšší výkon, silnejšiu batériu a lepšie hlavné fotoaparáty, dajte prednosť Honoru 9. V obchodoch ho zoženiete za približne 350 eur. Ak si potrpíte na natiahnutý displej, chcete zaujímavý výrez v hornej časti a fotíte veľa selfies, môžete dať prednosť Huaweiu P20 lite za veľmi podobných 360 eur.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188