Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Huawei MateBook X Pro: výkonný hardvér a FullView displej

· · Diskusia
Na barcelonskej výstave bol hviezdou Huawei stánku tenký a výkonný notebook s 13,9-palcovým FullView 3K displejom a kamerou ukrytou v klávesnici.

Tohtoročné MWC sa nieslo v znamení kopírovania a Huawei MateBook X Pro je toho dôkazom. Ako by MacBooku Pro z oka vypadol. Rovnaký dizaj, kovové telo aj umiestnenie stereo reproduktorov po stranách klávesnice. Na prednej strane sa nachádza rovnaké vykrojenie na uľahčenie otvárania zariadenia a klávesnici kraľuje veľký touchpad.

Huawei MateBook X Pro

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Základné parametre:
Rozmery 304 x 217 x 14,6 mm, hmotnosť 1,33 kg, 13,9'' LTPS dotykový displej, rozlíšenie 3000 x 2000 b., 260 ppi, pomer strán 3:2, procesor Intel Core i5, i7, 8 GB alebo 16 GB RAM, 256 GB alebo 512 GB SSD, 1 Mpix kamera, 3,5 mm jack, 2 x USB-C, 1 x USB 3.0 (5 V / 2 A), 57,4 Wh batéria, 65 W nabíjačka, OS Windows 10 Home.

Huawei MateBook X Pro

Na rovnakom mieste nájdeme i logo výrobcu. Predávať sa bude dokonca v dvoch rovkakých odtieňoch Silver a Space Gray ako Apple notebook. Keď som si MateBook X Pro otvorila, mala som pocit, že sa pozerám na klávesnicu Applu. Koncom minulého roka kolega Tomáš testoval Xiaomi Mi Notebook Pro, ktorý bol inšpirovaný Applom, novinka Huawei si však od kalifornského výrobcu "požičala" oveľa viac dizajnových prvkov.

Huawei MateBook X Pro

Hardvérovou výbavou sa radí k špičke. Na 13,9-palcovom dotykovom displeji natiahnutom do strán na maximum je použité rozlíšenie 3000 x 2000 bodov. Huawei MateBook X Pro je vybavený ôsmou generáciou procesoru Intel Core i7 / i5 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150 s 2GB GDDR5. Ide tak medzi ľahkými notebookmi o jeden z najvýkonnejších produktov na trhu.

Huawei MateBook X Pro

Notebooku nechýba snímač odtlačkov prstov integrovaný vo vypínači, kamera je zapustená do klávesnice. V hornej stene nad dispejom pre ňu neostalo miesto. Používateľ ju musí otvoriť stlačením klávesy, čo poskytuje úplné súkromie a bezpečnosť. Kto sa obáva zneužitie web kamery, nemusí si tak objektív prelepovať. Zaklapnutím kamery sa deaktivujú aj mikrofóny.

Huawei MateBook X Pro

MateBook X Pro sa bude predávať s 8 GB alebo 16 GB operačnou pamäťou RAM, úložisko bude v dvoch kapacitách - 256 GB alebo 512 GB. Samozrejmosťou je použitie SSD disku. Operačný systém Windows 10 beží vo verzii Home.

Na prezentácii Huawei uviedol európske ceny modelov nasledovne:
- Core i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD: 1499 eur
- Core i7, 8 GB RAM, 512 GB SSD: 1699 eur
- Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD: 1899 eur

MateBook X Pro sa začne predávať najskôr v Číne, USA, Saudskej Arábii, Nemecku, Španielsku, Taliansku a Nórsku. Dostupnosť ani cenovka pre slovenský trh zatiaľ nebola stanovená.

Živé fotogtrafie:

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188