Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Jednotkou v predajoch nositeľnej elektroniky je Apple

· · Diskusia
Oproti predchádzajúcemu obdobiu si Apple výrazne polepšil. Xiaomi, Fitbit aj Garmin medziročne klesli. Skokanom roka sa stala značka Fossil.

Celosvetový trh s nositeľnou elektronikou napriek niektorým skeptickým predpovediam naďalej rastie. Medziročne sa celkové dodávky zvýšili o 10,3 % na 115,4 miliónov kusov.

V roku 2017 sa podarilo získať vedúcu pozíciu spoločnosti Apple, ktorá predala 17,7 milióna hodiniek Apple Watch. Oproti roku 2016, v ktorom predala 11,3 milióna kusov, tak zvýšila svoj celkový trhový podiel z 10,8 % na 15,3 %.

 štatistiky predaja

Štatistiky porovnávali celkové predaje nositeľnej elektroniky, čo v prípade konkurencie znamená okrem hodiniek aj rôzne cenovo dostupné smart náramky. Apple však v tomto segmente nič iné než hodinky nevyrába. Stal sa tak víťazom iba s jedným produktom.

Na druhom mieste je Xiaomi, ktoré má v ponuke aj lacné fitness náramky a vlani dodalo na trh rovnaké množstvo zariadení ako rok predtým - 15,7 milióna kusov. Fitbit klesol z prvého na tretie miesto, medziročne sa mu dodávky prepadli o vyše 33 %. Kým v roku 2016 dodala firma 22,5 milióna zariadení, v minulom roku to bolo o 10,1 miliónov menej.

O Apple Watch je aj napriek ich vyššej cene a kompatibilite len s iOS veľký záujem. Výrobca má aktuálne v predaji už tretiu generáciu, ktorá ponúka nezmenený dizajn, vyšší výkon, podporu eSIM a dátové prenosy cez LTE.

Zdroj: idc.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188