Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Výmena batérií pre iPhony bude na Slovensku stáť 30 eur

· · Diskusia
Výmenný program, v ktorom si môžu používatelia starších iPhonov vymeniť batériu za novú, sa bude týkať aj Slovenska.

Koncom minulého roka sa internetom šírila na Apple vlna kritiky, keď výrobca potvrdil, že znižovanie výkonu pri starších iPhonoch je naozaj úmyselné a oficiálne sa zákazníkom za to ospravedlnil. Starnutie batérií je podľa neho zložitý proces a poprel špekulácie, že účelom spomalovania bola motivácia ku kúpe novšieho modelu. Cieľom bolo zvýšiť ich výdrž.

Apple iPhone 8 Plus

Apple vzápätí spustil program, ktorý umožňuje zákazníkom s iPhonom 6 a novším nechať si vymeniť batériu a získať ju za zníženú cenu. Donedávna nebolo isté, či sa výmena bude týkať aj slovenských zákazníkov, dnes už máme od servisu m:zone potvrdené, že áno.

Apple poveril výmenou len autorizovaných servisných partnerov a cenu stanovil na 30 eur. Stačí prísť do servisného centra a dohodnúť si servisný úkon. Výmena by mala prebehnúť ešte v ten istý deň, no je podmienená dostupnosťou náhradného dielu pre konkrétny typ iPhonu.

Cena 30 eur je konečná cena, vrátane práce a DPH. Pokiaľ ste si už ale na telefóne niekedy menili batériu za neoriginálnu, servis vám môže účtovať vyššiu, bežnú cenu (takmer 90 eur). Zatiaľ nie je stanovený dátum, kedy výmenný program skončí.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188